Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szolgáltatóinkról! fórum

Szolgáltatóinkról! (beszélgetős fórum)


1 2
37. vica009 (válaszként erre: 32. - Emily)
2010. szept. 19. 16:50
Titkárnők gyöngye!..rmélem tanultál valamit az elmúlt 2 hónap alatt?!
36. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 35. - E28ddc7c9b)
2010. aug. 7. 17:17
milyen, és mélyen igazad van. MERT: a csatorna-és víz- és gáz- és vill.-és járda, -és közút, -és árok,----és minden! minden! más is, amit a SZOLGÁLTATÓ és a jogszabályok RÁNK HÁRÍTANAK, ill. TUKMÁLHATNAK, az ÁLLAM (mi vagyunk) JÓVOLTÁBÓL!
35. e28ddc7c9b (válaszként erre: 29. - Édesmandula)
2010. aug. 1. 16:03

Szívem szerint leválltanám!

DE:

1. Ott van még a gázszámla ügyünk, igaz mára már megkaptuk a 6 havi részlet fizetést.

2. A környékünkön 150-200.000,- Ft "lelépésipénzt" kérnek, mivel továbbra is az Ő vezetéküket használod (???????????).

Nem értem mire! Anno 1994-ben a szomszédokkal közösen építettük ki az utcai gázhálózatot (TUDOM NEM MI VAGYUNK EGYEDÜL A MAGYARORSZÁGON).

Anno a 90-es évek végén valakik hoztak egy rendelet, most már a TIGÁZ-é (DÉGÁZ, stb.) a lakosság által megépített közös gázvezeték!

Sőt ha valaki rá akar kötni akkor fizessen 250-300.000,- Ft-ot.

Anno nekünk ingatlanonként 48.000,- Ft-ba került (csak viszonyítás: 1998-ban a minimál bér 19.500,- Ft volt, régebbi adat nincs az APEH honlapján).

Szeretném megkérdezni, hogy az elmúlt tizenévre mikor fizetik ki a vezeték használatot?

Szerintem a lelépési pénzt futná......


Bocsi, hogy most reagálok, de időközben "csomagoljuk" a házat, és ma lett egy kis szabad napom.

2010. júl. 15. 14:16
AZ E-ON email címére írtam reklamáló levelet kb. 1 het (vill. ügyben).A TIGÁZ-nál is reklamáltam már interneten keresztül kb1.5 hónapja.TERMÉSZETESEN egyik helyről sem reagáltak még rá!Gondoljátok, hogy valamikor majd fognak?
33. vica009 (válaszként erre: 32. - Emily)
2010. júl. 14. 21:53
A 12-es hozzászólásoba,a 9-re,vagy a 10-re válaszoltál teeeeeeeeeeeeee!
32. emily (válaszként erre: 31. - Vica009)
2010. júl. 13. 20:35
Ezen a velős hozzászóláson gondolkodtál egy napig??? El kell hogy keserítselek, nem érte meg... Téma részemről lezárva, csak ismételed önmagad és másokat, egy értelmes és érdembeli hozzászólásod sincs. Felesleges az embernek rád pazarolnia az idejét... Üdv..."okoska"...
2010. júl. 13. 19:50
jó lenne,ha néha magadba szállnál okoska!De ajánlom,hogy a fórumot olvasd el az elejétől,és egy kicsit figyellj is oda!
30. emily (válaszként erre: 28. - Vica009)
2010. júl. 12. 20:22
Nos, azt már észrevettem, hogy írni nem tudsz, de ezzel a hozzászólásoddal bebizonyítottad, hogy olvasni sem... Én is pont azt írtam, amit te, csak nem érted... A másik torkának ugrani, mert nem egyezik a véleménye a tiéddel, szidni valakit, akit egyáltalán nem ismersz, teljesen másról beszélni, mint a topik témája csak hogy feszültséget kelts az nagyon megy! Szállj már magadba! Kicsinyes vagy és megkeseredett! Csak optimistán, úgy szebb az élet! Vagy talán savanyú a szőlő?
29. édesmandula (válaszként erre: 8. - E28ddc7c9b)
2010. júl. 12. 18:39

váltsa le mindenki a TIGÁZt!!! lehúzós banda, ügyfélkezelésük kritikán aluli!!! most húznak bele, de le vannak maradva :P gas.hu

ki lehet számolni, mennyit spórolsz!

28. vica009 (válaszként erre: 27. - Emily)
2010. júl. 12. 18:28
Nem vagyok kemény,de körülnézek,amikor az utcán járok,a boltba megyek,iskolába viszem a gyerekem,"és nem felfelé tartom az orrom,nehogy megbotolljak!"És képzeld!,szóba állnak velem az emberek,és meghallgatom őket,és átérzem a gondjukat!Megjegyezném ..csak neked..,hogy a legtöbb hétköznapi ember 50-60-70-80-90 ezer ft-ot keres 8 órai munkájáért,amít keményen ledolgoznak mindennap.AMIRE HAZAÉRNEK,arra már mindenki fáradt.-okoska tudod folytatni a történetet!?
27. emily (válaszként erre: 26. - Vica009)
2010. júl. 12. 17:50
Kemény vagy...
26. vica009 (válaszként erre: 24. - Emily)
2010. júl. 12. 17:41
(majd csak eljutsz az agyadig okoska!)talán egyszer,,és te is lehetsz jó titkárnő!
25. emily (válaszként erre: 23. - Vica009)
2010. júl. 12. 17:40
De nem is magamról beszéltem, hanem az ügyintézőkről, akik a szolgáltatóknál ülnek. És nem nagyon értem, hogy jön ide az én emlékezőtehetségem! Mit írtam, amiből ezt szűrted le??? :O
24. emily (válaszként erre: 22. - 411d5b1ca4)
2010. júl. 12. 17:36

Kérlek a "fizetés kontra számlák összege" témára írtam, hogy nem itt kell keresni az okokat. A fő gond a magyar fizetés, amiből nem futja sok mindenre, néha még a rezsire sem.

Kérdésedre válaszolva nem azt írtam, hogy nekem sem könnyű kifizetni, hanem azt, hogy én sem keveset fizetek. És a rezsiről beszéltem. Szeretnél még valamit tudni?

23. vica009 (válaszként erre: 21. - Emily)
2010. júl. 12. 14:35
Nem írtam,soha ide a fórumba,hogy nem értesz a számítógéphez,tudod, a 11 éves kislányom is ért hozzá!De ,ha neked ilyen jó emlékező és empátiás képességed van,mint amiket írtál,akkor "nagyon OKOS" titkárnők ülnek a szolgáltatók irodáiba!Azt is tudom,hogy munkaidőbe sokkal jobb pasziánszozni a gépen!
22. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 21. - Emily)
2010. júl. 12. 11:30
nagyon szeretném tudni, az OKOKAT!!,és tudom, hogy ,NEKED sem KÖNNYŰ KIFIZETNI!!! -mit is???
21. emily (válaszként erre: 19. - Vica009)
2010. júl. 11. 20:39

Miért támadsz? Bántottalak? Azért vagyok okoska, mert leírtam a tényeket? Azt írod, hogy az ügyintéző nem ért a géphez. Erre írtam én, ha nem értene, nem ülhetne ott. A "háza táján" alatt pedig a szolgáltatóval kapcsolatos dolgait, előzményeit értettem...

Csak mondom, hogy én is fizetek rezsit. Nem keveset. És ha a szolgáltatókat szidom emiatt, akkor jobb? Nem. Az okot nem itt kell keresni szerintem. Az ügyintézőkről meg annyit, hogy van ilyen is, meg olyan is. Mint ahogy minden szakmában. És ügyfél is nagyon sokféle van...

20. emily (válaszként erre: 18. - Vica009)
2010. júl. 11. 20:31
Mi köze a szolgáltatódnak a fizetésedhez? A főnöködnél reklamálj, ha nem emel!
19. vica009 (válaszként erre: 12. - Emily)
2010. júl. 11. 16:22
okoska,mit gondolsz,mennyibe kerül 1 havi rezsi?
18. vica009 (válaszként erre: 12. - Emily)
2010. júl. 11. 16:18
Akkor azt is látják,hogy a fitetésem nem emelkedett évek óta semmit,de a gáz,és a fűtésdíj az nagyon!sőt minden emelkedett!
17. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 12. - Emily)
2010. júl. 11. 09:55
de, hogy MELLÉBESZÉL, és mikor közlöm vele, hogy ÉN IS FELVESZEM A BESZÉLGETÉSÜNKET, abban a pillanatban TILTAKOZIK, és utána is csak EZ ÉRDEKLI!!
16. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 13. - Zsuzsa74)
2010. júl. 11. 09:52
ez a"LENYÚLÁS",- másképpen- CSALÁS!! De ki véd meg bennünket velük szemben??
15. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 11. - Vica009)
2010. júl. 11. 09:49
vannak sokan -rajtad kívül-akik rögtön bekapják a FORRÓ KÁSÁT, mert úgy tálalják??!!
14. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 8. - E28ddc7c9b)
2010. júl. 11. 09:42
ez bizony, CSAK MAGYARORSZÁGBAN!!!mehet így, ---mert---TEHETETLENEK vagyunk mi VELÜK SZEMBEN!!!!
2010. júl. 11. 08:43

Mi januárban gázszolgáltatót váltottunk az e-on (eredeti szolgáltató) kiszámlázott nekünk közel 100 ezer forintos számlát, amit azonnal be kellett fizetnünk, hogy válthassunk másik szolgáltatóra. A szép az egészben, hogy ténylegesen csak 22000 ft körüli összeggel tartoztunk nekik. Kifizettük. Azt hittük így vége, de nem a napokban (június végén újra kiküldték ezt a csekket, mint tartozást, hosszas anyázás után és a befizetést igazoló csekk bemutatása után tudomásul vették, hogy befizettük az összeget. Kaptunk még egy csekket ez "csak 3000 forintról szólt, mikor rákérdeztünk ez mi, mivel a csekkhez se számla se levél nem jött azt mondták, hogy januárig ennyivel több gázártámogatást számoltak el, amit vissza kell fizetnünk.

Sokan nem tudtak szolgáltatót váltani az ismerőseink közül, mert egyszerűen képtelenek voltak kifizetni a horror csekkjüket.

12. emily (válaszként erre: 9. - Manul)
2010. júl. 11. 08:14
Ezt mondjuk megcáfolnám. Pont azt kell tudnia, mint az elődjének, különben nem ülne ott. És minden mozzanatot látnia kell, ami eddig az ügyfél "háza táján" történt.
2010. júl. 10. 16:23
"Nem eszik olyan forrón a kását,mint ahogy megfőzték!"
2010. júl. 10. 16:16
Sziasztok.Azt tudni kell,hogy az IRODÁKBA mindíg cserélődnek a titkárkisasszonyok és nem mindegyík tudja azt amit az előzője tud (pl:számítógépismeretek stb)Kedves előttem szóló,ne is izgasd fel magad,mert saját magad gerjeszted,azt hogy fizethessél!
9. manul (válaszként erre: 8. - E28ddc7c9b)
2010. júl. 10. 16:05

Ez a Tigáz egy vicc komolyan mondom!

Tavaly nekünk is volt velük egy "kis" gondunk én fel akartam őket jelenteni a Fogyasztóvédelemnél de a férjem lebeszélt.Már sajnálom,hogy nem tettem meg!

A pokolba velük!

8. e28ddc7c9b (válaszként erre: 1. - 411d5b1ca4)
2010. júl. 10. 15:42

A gázról (itt TIGÁZ van) finoman szólva is nyomdafestéket nem tűrő!

Apósom tavaly májusban halt meg. Férjemnek egy testvére van (de minek).

A hagyatéki eljárás során derült ki, hogy a "gyönyörűség" be van jelenteve a szülői házba. Sikeresen több százezer forint közüzemi tartozást halmozott fel (víz, szennyvíz, gáz, villany, szemét), mindet kikötöttek, kikapcsoltak.

A hagyatéki eljárás után, ez év februárjában rendeztük a tartozásokat (muszály volt, mivel jövedelme csak a férjemnek van, végrehajtást nem akatunk).

Na a gubanc ekkor kezdődött, férjem és apukája neve megegyezik (születési év, anyja neve nem számít).

Utána jött az élvezet.......

Február óta nem kaptunk gázszámlát, azóta hetente telefonáltunk, ügyfélszolgálatra bementünk személyesen, hogy ugyan KÜLDJENEK MÁR SZÁMLÁT, mert fizetni akarunk! Olyan szép "meséket" hallgattunk végig, hogy Andersen forog a sírjában...

Finoman szólva "messziről, nagyívben, lesz..tak" minket.

Mikor már eljutottunk arra a pontra, hogy minden-mindegy, akkor a TIGÁZ panaszirodavezetőjének küldtem egy tértivevényes levelet, a gázmérőóra + a sértetlen blomba fényképével.

Láss csodát! NÉGY napon belül megkaptuk a választ: "JOGOS A KÉT PONT!"

Megállapították, hogy van 104.000,- Ft gázár tartozásunk, de ha nem tudjuk egy összegben kifizetni akkor kérhetünk részlet fizetést. A csekket természetesen rögtön kiküldték, 2 napos fizetési határidővel. Na én "kis naiv (vénmarha)" megkértem a részletfizetést.

Kaptam olyan elutasítást, fenyegető levelet: Mit gondolok én! Nem fizetem a gázszámlát! Ők igen is végrehajtanak, mert a belsőszabályzat ezt, meg ezt írja le!

Na igazából itt DURRANT BE AZ AGYAM! Mi van? Én marha reklamálok, mert fizetni akarok, Ők meg megfenyegetnek!

Megint levél nekik: Mit ír a szabályzat, ha én fizetni akarok, de nem kapok számlát? Azért, mert ők a hülyék én miért vagyok bűnös? Ha annyi félanalfabéta dolgozik ott akik a kezüket a lábuktól nem tudják megkülönböztetni? Vagy csak viccből kérik az azonosító adatokat (születési hely, év, hó, nap, anyja neve)?

Válasz: + 120.000,- Ft-os csekk!

Tegnap (6 hónap után) telefonált az egyik ügyintéző, hogy talán tudd adni részletfizetést, mert igazunk van a reklamációval.

A többi szolgáltatóval egy félóra alatt eltudtuk intézni a dolgot. Igaz az is, hogy minden más az én nevemen van.

DE SZOLNOKON A TIGÁZNÁL IS KÉRTÜK! Hogy a saját házunk "Gázszolgáltatási Szerződését" írjuk át a nevemre.

Na azt nem, vigyünk a jegyzőtől igazolást, hogy külön élünk!

Anyád......!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook