Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütés, de mivel? Hőlégkeverés? Grillezés? Alsó-felső sütés? Mikor melyik? fórum

Sütés, de mivel? Hőlégkeverés? Grillezés? Alsó-felső sütés? Mikor melyik? (tudásbázis kérdés)


17. hóvirág66 (válaszként erre: 16. - Hóvirág66)
2017. dec. 31. 11:54
Szeretem 😊. Bocs az elírásért.
16. hóvirág66 (válaszként erre: 12. - Vikianya)
2017. dec. 31. 11:51
Én kb 1 éve használom elektromos sütőt. Nagyon szeretlek, de tényleg ki kell tapasztalni. Légkeverést csak akkor használok, ha 2 tepsivel sütök egyszerre (1. És 3. Rácson). Kb 20 fokkal kisebb hőmérsékleten sütök így. A felső tepsi kicsivel hamarabb elkészül, kiveszem és az alsót is grl teszem egy kicsit. Könnyebben pirul,mint sima sütéssel. Ha egy tepsiben sütök, többnyire alsó-felsô sütést használok. Pl pogácsát 180 fokon, 3. Rácson. Egyébként szerintem ezek a kérdések mindenkinél felmerülnek az elején. Nálam legalábbis ugyanígy volt.
2017. dec. 31. 05:15

Nekem is regebb gazas sutom volt most villannyal mukodik.

Azt olvastam valahol,hogy a piskotat nem szabad legkeveressel sutni,.

Probaltam also,felso sutessel,sajnos a teteje megsult,belul es az alha suletlen.

Probaltam bemelegiteni csak 75 fokra,szinten ez a helyzet,mar nem tudom hogyan sussem,.

Sok sutemenynel azt irja a recept,hogyy 18o fokon,hogy a banatba tegyem ilyen nagy fokra,ha a kicsin is megeg?

14. Vikianya (válaszként erre: 13. - Theri)
2010. júl. 11. 21:53
Köszi mindenkinek a választ
13. theri
2010. júl. 11. 15:54

Én mindent hőlégkeveréssel sütök, 180 fokon általában, más programmal nem nagyon vacakolok.

Minden hamarabb megsül, mint a gáznál, mert régebben az volt.

Húsokat először fóliával letakarva sütöm, majd 15-20 percig anélkül, és akkor pirul.

A muffinok is is simán megsülnek, ahogy a leírásukban van írva kb. 20 perc alatt.

A sütő kb. 10 perc alatt melegszik fel 18 fokra.

12. Vikianya (válaszként erre: 11. - Dd4d2d7591)
2010. júl. 9. 22:34

És milyen lesz a hőlégkeveréstől? Megpirul jobban?

Időben rövidebb?

Bocs mindenkitől, hogy így értetlenkedek, de nem nagyon értem még :(

2010. júl. 9. 22:09
Eleinte mindent alul-felül sütöttem, kivéve a melegszendvicset, mert azt csak felül, de már egy ideje légkeverésesen sütök, és tényleg sokkal jobb és gyorsabb :-)
2010. júl. 9. 22:06
A légkeverése a kedvenc funkcióm, mindent istenien süt ,mindenre ezt használom szinte,sokkal szebben gyorsabban mint a gázos,imádom:)
2010. júl. 9. 21:50

Ha a sütési eredményt nézem, akkor villany, ha az anyagi szempontokat, gáz.

Tehát: gáz :)) Legfeljebb a neccesebb ételek kimaradnak.

8. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2010. júl. 9. 21:45

én is gáztűzhelyről tértem át az új lakásban a villanyra, de mondhatom: most már jobban szeretem ezt.

Először ki kell tapasztalni.

7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Vikianya)
2010. júl. 9. 21:44

én elsősorban pirításra használom,

pl. ha sajt van az étel tetején, vagy baconbe van tekerve.

2010. júl. 9. 21:43
A hőlégkeverést akkor használom,ha két tepsi sütit akarok egyszerre sütni.Nagyon jó.
2010. júl. 9. 21:38
Gazdaságosabb a hőlégkeverés.
4. Vikianya (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2010. júl. 9. 21:35
Az alsó felső sütés az OK. De mit csinál a hőlégkeveréses? Pl egy fasirtnál, muffinnál?
2010. júl. 9. 21:33

Én legtöbbször az alsó-felső sütést használom, majd ha pl.a végén meg is akarom a tetejét pirítani, akkor a légkeverésre átkapcsolom.


Ha valaminek pl. bacon van az alján, akkor először csak alsó sütéssel, hogy a bacon süljön,ne pedig főjön először, aztán alsó-felsővel.

2010. júl. 9. 21:30

Új a tűzhelyünk, eddig gázos volt, ott nem volt mit állítani, mindent elégetett.

Honnan lehet tudni, hogy mikor melyik programot kell választani?

2010. júl. 9. 21:29
Sütés, de mivel? Hőlégkeverés? Grillezés? Alsó-felső sütés? Mikor melyik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook