Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lyndinette 20 fogamzásgátló szedésekor tapasztalt e valaki beszédzavart vagy zsibbadást? fórum

Lyndinette 20 fogamzásgátló szedésekor tapasztalt e valaki beszédzavart vagy zsibbadást? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 22. 13:43

sziasztok...

a tanacsotokra lenne szuksegem...

ha jol tudom,a lyndinette egy het szedese utan,a parommal vedekezes nelkul egyutt lehetek....ez meg is tortent,de viszont arra nem gondoltam,hogy amiota szedem,meg mindig piciket verzek...

hatott azert a tabi?termeszetesen megyek dokihoz,de izgulok.

valaszotokat elore is koszonom.

15. a9986bef96 (válaszként erre: 13. - 74af68e220)
2010. júl. 11. 21:22

Nem,ez komoly visszakérdezés volt több okból is...


Egyébként nálam,mivel én meg ezen a téren mozgok,beszédzavar,meg zsibbadás=alacsony vc,akár...Ki miben gondolkozik.


De még egy jófajta pánik-tünet is lehet....

Bezony.:)

14. a9986bef96 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2010. júl. 11. 21:20
:) Ok!
2010. júl. 9. 23:40
Mármint Vita 1 válasza volt elég komolytalannak tűnő. Nem ilyesmire gondoltam
12. 74af68e220 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2010. júl. 9. 23:35
Köszönöm. Azóta már másik gyógyszert szedek. Csak érdekelt, okozhatta e a gyógyszer. A többieknek is köszönöm a komolytalan válaszokat. Nem viccnek szántam a kérdést. Jó éjszakát nektek
11. Tina87
2010. júl. 9. 22:17
Nem emlékszem rá, hogy lett volna, pedig sokáig szedtem.
2010. júl. 9. 21:49

"A gyógyszer szedését azonnal abba kell hagyni, és orvoshoz fordulni az alábbi esetekben:

- trombózisra utaló jelek észlelésekor (mellkasi fájdalom, mely sugározhat a bal karba, szokatlanul erős lábfájás, gyengeség vagy zsibbadás a test bármely részén, légszomj, szokatlan köhögés, különösen, ha a köpet vért tartalmaz, szédülés vagy ájulás, látás-, hallás-, BESZÉDZAVAR, érzéskiesés, először fellépő vagy rosszabbodó migrén, szokatlanul erős, visszatérő vagy állandó fejfájás)"

2010. júl. 9. 21:48
Érdemes lenne elmenni egy neurológushoz, és epilepszia irányába is vizsgálódni. Miért rögtön a fogamzásgátlót gyanúsítja az orvosod? 1000 más oka is lehet.
8. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 74af68e220)
2010. júl. 9. 21:46

milyen beszédtüneted volt?

dadogás? megakadás? szavak keresése?

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - A9986bef96)
2010. júl. 9. 21:40

nem csak az afáziát nevezzük beszédzavarnak.

Logopédus vagyok.


Átmeneti beszédzavar előfordulhat bizony gyógyszerek hatására is. Ha ezt tapasztalta a kérdés feltevője a fog.gátlóval kapcsolatban, szerintem mielőbb konzultáljon a nőgyógyászával!

2010. júl. 9. 21:30

Beszédzavar?

"A beszéd zavar- szaknyelven afázia- esetén a beszéd két alapfunkciója közül vagy a kifejezőeszköz, vagy a megértés, súlyosabb esetekben mindkettő sérül. A kezelés során, mikor már a beteg állapota (orvosilag) stabilizálódott, minél hamarabb szükség van logopédiai terápiára is.

A munka eredménye függ attól, hogy milyen korai stádiumban kezdődik el a kezelés, de a hatékonyságot nagymértékben befolyásolja a beteg életkora, személyisége, valamint az, hogy milyen a család összefogása és támogatása. Természetesen a károsodás helye és nagysága is.


Pontos prognózis sajnos nem adható. A tapasztalat azt bizonyítja, hogy a kezdetben gyorsan visszafejlődő afázia jó esélyű (ezért fontos a minél korábban elkezdett logopédiai terápia) míg a gyors javulás után gyakori a lassulás is. "

2010. júl. 9. 21:30
Szedtem, de semmi különöset nem tapasztaltam.
2010. júl. 9. 21:29
Az orvos szerint a gyógyszer is okozhat ilyen tüneteket. Nagyon rémisztő érzés volt
2010. júl. 9. 21:28
Én lassan két éve szedem, de semmilyen mellékhatása nincs nálam!
2010. júl. 9. 21:26
Én régen szedtem, de nem emlékszem semmilyen mellékhatásra
2010. júl. 9. 21:24
Lyndinette 20 fogamzásgátló szedésekor tapasztalt e valaki beszédzavart vagy zsibbadást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook