Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskereső fórum

Álláskereső (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Álláskereső

1 2 3 4
44. Cilumiluci (válaszként erre: 43. - 480b578442)
2010. szept. 25. 17:54
nincs,2 hónapja megszűnt.Én a kereskedelemben keresek,boltvezető vagyok,de alig van normális állás pedig keresek eladóit és pénztárosit is.
43. 480b578442 (válaszként erre: 42. - Cilumiluci)
2010. szept. 25. 17:53
Nekem se nagyon van ismerős ez-az egy jött össze illetve ajánlotta fel, h szétnéz náluk és beviszi.Nálam az a baj, h egy munkahelyem volt 21 évig és nem is tudom milyen irányba menjek.Bár sok tanfolyamot összeszedtem, meg van a kereskedelmi végzettségem is de nem dolgoztam benne így vagy kamuzok kicsit vagy be sem hívnak.Bár még nem volt rá szükség mert nem találok hírdetést.De neked van munkahelyed nem? Vagy rossz és váltani akarsz?
42. Cilumiluci (válaszként erre: 41. - 480b578442)
2010. szept. 25. 17:47
Én 2 hónapja keresek,de annyi a kamu és rossz hely hogy borzasztó.Én sem tudok sok helyre jelentkezni pedig a szakmám kelendő,de kevés ami normális,legalábbis amit a neten nézegetek.Ismerősöm sajnos nincs.
2010. szept. 25. 17:45

Sziasztok, szia Cilu!

Nos én mjustól vagyok munkanélküli, azóta keresek és össz-vissz 1 db hírdetést találtam amihez az én végzettségem megfelelt.Persze már a megjelenés napjám betelt.

Nem tudom de nekem a hírdetés útján nem jött be.Most beadtam egy helyre de ismerős dolgozik itt ő segített és most erre várok illetve van egy munkahely talonba ha minden kötél szakad.Már beszéltem a főnökkel aki januártól vár ha addig más nem lesz.

40. Cilumiluci (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. szept. 22. 09:03
Én idáig mindig hírdetés útján találtam munkát.
2010. szept. 22. 09:02
Sziasztok.Én lassan 2 hónapja keresek munkát,de nagyon kevés az állás és kevés helyre hívnak be.Néha teljesen esélytelennek érzem a dolgot.
2010. szept. 9. 09:43

Úgy érzem én is,hogy nincs kiépitve itt semmi ha végez valaki a suliból.

Ott hagynak,hogy vagy találsz vagy old meg magad ahogy tudod.

Munkaközvetitök meg csak a közvetitöknek ad munkát nem akiknek szüksége lenne rá.

37. agis (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. szept. 1. 17:58

Én vagyok az 1% ? Mindig hirdetés útján találtam állást. Jelen esetben is. :)


Az emberek nagy része gondolkodás nélkül küldi az önéletrajzát. Ha egy munkaerő-közvetítőnél van öt hirdetés öt teljesen különböző feltétellel és elvárással, és az illető mindegyikre elküldi a CV-jét, egyik állással kapcsolatban sem fogják felhívni.


2 hete adtam fel a saját helyemre hirdetést. Kikötés volt a legalább középfokú német nyelvtudás. Cca 100 CV érkezett, ebből 70 nem is beszélt németül. Még alapfokon se. Aki beírta a középfokú nyelvvizsgát se tudott németül. Ilyenkor ki a hibás?

2010. szept. 1. 17:07
Kedves Reggina, valóban ez egy ördögi kör, de még ördögibbé válik, amikor a nyugdíjkorhatárt sose éred el, mert folyton följebb tolják, és bizonyos koron túl már egyáltalán nem is reménykedhetsz, hogy munkát kapj, így SOHASE LEHET MEG A NEGYVEN ÉV munkaviszonyod,amivel elérheted hogy még a koporsó előtt fellélegezz egy kicsit, és élvezd a megérdemelt jutalomfalatkát, amit nyugdíjnak hívnak.
2010. aug. 5. 10:08

Sajnos,igazad van,aki szeretne dolgozni,nem tud.A párom fél éve szenved ettől.Már a negyedik szakmáját szerzi,több,mint 50 helyre beadta a jelentkezését,személyesen is beutazott és semmi.Majd értesítjük!Miért nem tisztelik meg az embert azzal,hogy ott mindjárt megmondják,nem kellesz-,mint hiú reményeket táplálnak az amúgy rettenetesen elkeseredett emberekben.

Micsoda világ ez!Ide szüljön gyereket a fiatal,tervezze a jövőjét,vásároljon lakást?!Miből,mire?Már mi,szülők sem tudjuk támogatni Őket,mert nekünk sincs.

34. spinneli (válaszként erre: 33. - 480b578442)
2010. aug. 2. 23:18

hajrá.

:)

33. 480b578442 (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. aug. 2. 23:17
Ok.Köszi a tanácsot,megpróbálom:)
32. spinneli (válaszként erre: 31. - 480b578442)
2010. aug. 2. 23:16

így van válaszd ki azokat a cégeket, ahol szívesen dolgoznál, illetve tudod, hogy vannak neked megfelelő munkahelyek.

Kisebb cégekhez vidd be személyesen, nagyobb cégekhez küld el e-mailen.


A munkaadók ha új embert keresnek első körben saját berkeken belül néznek körül, érdeklődj az ismerőseidtől, rokonaidtól, tudnak-e valamit.


Hirdetés útján effektíve 1 % esélyed van arra, hogy munkát találj, ne alapozz rá.

31. 480b578442 (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2010. aug. 2. 23:12
Ok de kicsit tudatlanul mi az,h random munkahely?Csak úgy cégeknek küldjem el?
30. spinneli (válaszként erre: 29. - 480b578442)
2010. aug. 2. 22:49

add be random munkahelyekhez.

A munkaadók csak végesetben hirdetnek.

2010. aug. 2. 22:40

Nem mi vagyunk a szarok a világ szar.

Én 2 hónapja vagyok életemben elöszőr munkanélküli.Első munkahelyről ahol irodában dolgoztam.Innen azért küldtek el mert jött egy új főnökség és nekik már kevés voltam diploma nélkül.Mivel fiatal már nem vagyok és nincs diplomám sem adminisztratív állást a világon nem fogok találni ezen kívül pedig majd 40 évesen rájöttem tulképpen mihez is értek?

De nem is ez a nagy probléma,rugalmas vagyok én mindenfelé DE..1 hete kezdtem el álláshírdetéseket böngészni,az önéletrajzom rég meg van írva és nincs hová beadni!Nincsennek állások pedig nem vagyok válogatós,már ott tartok,h takarítani is elmennék csak az a lényeg legyek bejelentve mert én már csak arra mennék,h meg legyen még 15 év munkaviszonyom(25 már van)

Nem tudom,h fogom összeszedni:(

Gondolkodtam átképzésen.Voltam ez ügyben a munkaügyi központban és az átképző központban is.A mellett,h lenézik a munkanélkülit az íróasztaluk mögül még mindkét helyen szóváltásba is keveredtem az ügyintézővel.Mivel munkanélküli vagyok a tanf idejére támogatásban részesülhetek (elvileg)ami kb 40-50 e Ft /hó.De próbálták megmagyarázni,h jó nekem a támogatás nélküli tanfolyam is.Én pedig mondtam a hölgynek dehogy jó,van 2 gyerekem,nem maradhatok jövedelem nélkül!

Nekem az a legfárasztóbb,h mindenhol mindenért harcolni kell.A végkielégítésemet is ki kellett harcolni különben ha nem vagyok észnél megiratják velem a felmondásomat.Ez a szőrnyű.Mindig keményen fellépni mindenhol.Valami fog tőrténni ebben az országban.

2010. aug. 2. 21:40

Én is hasomló cipőbe járok.Volt egy munkahelyem,ahonnan felmondtam,mert még az utolsó szuszt is ki akarta hajtani belőlem.

Azóta voltam jó pár állásinterjún,ahol közölték,hogy túlképzett vagyok,vagy épp azon a területen nincs gyakorlatom.Nehéz dolog az álláskeresés, ott használják ki az embert,ahol lehet.

De a remény hal meg utoljára,és nem szabad feladni!

Sok sikert kívánok az álláskereséshez!

2010. júl. 22. 17:48
Én kb.2és fél éve lakom itt Óváron.Az első munkahelyre közvetítő által jutottam be és bő egy évig sikerült ott maradni.Ez egy összeszerelő hely volt.Nagyon szerettem ezt a munkát.A végén szombaton is bejártam mert rájöttem megéri.Azzal magyarázták az elbocsájtást hogy sokáig dolgoztunk ezen a helyen.Megdöbbentő!!Már odáig jutottam hogy vállalnám a három műszakot is de a párom nem engedi.Itt a két gyerek is.Azután elvégeztem egy nyelvtanfolyamot.Most pedig egy iskolát szeretnék hogy legyen papírom.Nagyon hiányzik a munka!!Én is próbáltam otthon végezhető munkát,de még odáig sem jutottam hogy dolgozzak mert még nekem kell azért fizetni hogy elküldjék az anyagot.Na hát én ilyenbe nem megyek bele.Nem egyszerű.Sok sikert mindenkinek aki ilyen vagy hasonló helyzetben van.KITARTÁS!!
2010. júl. 19. 07:27

Remélem, hamarosan megtalálod a számodra kedvező és jó fizető állást.

Több szakmával én is keresgetek, de eddig hiába, de nem adom fel!

25. manul (válaszként erre: 24. - 7c79ff1565)
2010. júl. 13. 06:38
Ezt már én is átéltem.Fiatal vagy még nagyobb az esélyed mint nekem,ne add fel!Átmeneti állapot és reméljük hamar megoldódik a helyzet.
2010. júl. 12. 14:25
én már minden félét megpróbáltam, sikertelenül, túlképzett vagyok, olyan hirdetésekre adom a jelentkezésem, amihez elég vagyok, sőt még néha kicsit több is, kisírom minden nap a szemeimet már, reménytelen eset vagyok:-( megalázó a munkaügyi központba mennem:-( szégyenlem magam, h ennyire sz..r lehetek, h senki se vesz fel.. és még h ismerettségem sincs, jobban magam alatt vagyok:-(
23. manul (válaszként erre: 22. - Titkosított)
2010. júl. 12. 11:06

Náluk a központi kérdés a saját vállalkozásunk.Szállítmányozás,amiben én csak egy kicsit veszek részt mivel nem tudok darus autót vezetni!(sajnos):DDDDD

Nem értik,hogy miért szeretnék dolgozni!:DDDDD

Vicc!Komolyan!

Ezért ezt az apróságot mostanában nem teszem közkinccsé!:DDDDD

22. titkosított (válaszként erre: 21. - Manul)
2010. júl. 12. 10:18

Ez jó ötlet. 50 álláshelyre kb 50 fajta önéletrajzot kell beadni.

Végül úgyis az ismeretségen keresztül talál az ember állást.

21. manul (válaszként erre: 20. - Titkosított)
2010. júl. 12. 10:15

Én ott tarok,hogy bármi jó csak munka legyen!:DDDD

Mindíg az vagyok akit keresnek,a többit nem írom bele!:DDDD

20. titkosított (válaszként erre: 18. - Manul)
2010. júl. 12. 10:10

Nekem is az a gond, hogy némiképpen túlképzett vagyok.


Az önéletrajzomon törpölök, hogy legyen is benne valami, de ne minden.

19. titkosított (válaszként erre: 8. - Reggina0108)
2010. júl. 12. 10:08

Sok sikert!

Tartson sokáig!

18. manul
2010. júl. 12. 10:07
Workania,Express bár az elég silány,KSZK,közvetítők
2010. júl. 12. 10:03
Állást keresek, de nem tudom hol és hogyan tegyem.
16. titkosított (válaszként erre: 15. - Manul)
2010. júl. 12. 10:03
Igazad van.
15. manul
2010. júl. 12. 09:47

Sokszor úgy érzem,hogy a tudás és a tapasztalat akadály!

Én elvből nem írom bele az önéletrajzomba az összes képesítésemet és tapasztalatomat mióta egyer ez miatt nem kaptam meg az állást!:DDDDDD

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook