Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés és a közösségi portálok fórum

Álláskeresés és a közösségi portálok (beszélgetős fórum)

2010. júl. 9. 15:38
Az.Tényleg durva...
24. ájrin (válaszként erre: 19. - Cb82b220ce)
2010. júl. 9. 15:35
Ez valóban durva. Megnézem gyorsan a férjem adatlapját:D
23. ájrin (válaszként erre: 18. - 656f03db60)
2010. júl. 9. 15:34

Nézd, aki felpakol eszement képeket ilyen helyre, az vessen magára. Egyébként sem tennék fel olyat, amivel közönséges lennék, vagy polgárpukkasztó, hiszen annyian nézik, álláskeresés nélkül is (mindemellet nem vagyok egy sótlan ember, sőt! :))

Szerintem akinek módosítania kell az adatlapját egy munkavállalás miatt, az nem őszinte ember. Vagy a munka nem megfelelő számára (esetleg többet ér, mint amit vállalna), vagy ő nem való oda (többet akar mutatni, mint ami valójában).

22. 656f03db60 (válaszként erre: 19. - Cb82b220ce)
2010. júl. 9. 15:33
Durva.
21. 656f03db60 (válaszként erre: 14. - Vivera)
2010. júl. 9. 15:31

Mondjuk természetesen egy műtermes kép is egy hogy is mondjam...egy magasabb szintű munkához kell. Például azért is előnyös, mert ha alapjában nem egy "beállított" képet szokásod feltölteni, akkor nem biztos, hogy épp a legjobb formádban vagy a fotón. Így előnyösebben hat egy "rendezettebbnek" tűnő kép, öltözet. Én sem szeretem az olyan képeket, viszont mivel nem tartom magam elég fotogénnek, mindig ettől a dologtól vártam csodát. Ha végre készül egy profi fotós által is kép rólam, boldog leszek, mert ők jobban értenek ahhoz, hogy a maximumot hozzák ki belőlem. Nekem van fent fotós általi és személyes kép is. Egy a barátaimmal, egy a Párommal, és kettő másik: egy komoly, egy vidám, természetes.

Fontos, hogy ne sugározzon olyat, ami nem vagy, mert azt könnyen kiszűrik.


De miért csekkolnák le a párodat?

20. ájrin (válaszként erre: 17. - Vivera)
2010. júl. 9. 15:28

Nekem vannak ingatlanosok és biztosítósok is az ismerőseim között. Sőt orvos, mérnök, APEH osztályvezető, kereskedelmi igazgató... annyira jó látni őket a családjuk körében vagy hogy mennyire emberiek ők is.

Persze, olyat ne írj a bemutatkozásodhoz, mint amit legutóbb olvastam az egyik kiscsajnál: "Cím: szeretnéd mi b***meg"

:D

19. cb82b220ce (válaszként erre: 15. - Vivera)
2010. júl. 9. 15:27

Elég nagy :-D

Na jó nálam csak azért mert éppen oda jelentkeztem nem rég dolgozni ahol ő dolgozik. Mindennek megfeleltem de tényleg, engem akartak felvenni addig míg utána nem néztek párom hol dolgozik... Mivel túl fontos beosztásba kerültem volna és olyan helyre ahova titkok derültek volna ki és párom megtudta volna,ezért nem vettek fel.

Más esetben szerintem a párunk után nem kutakodnak.

18. 656f03db60 (válaszként erre: 16. - Ájrin)
2010. júl. 9. 15:26

Azért írtam, hogy szolidan, mert sokan eszeveszettül pakolják fel képeik tömkelegét az internetre, gondolván majd ezzel kitűnnek. A jó benyomás fontos, így aztán érthetően, helyesen, pontosan kitöltött adatlappal és az átgondolt képfeltöltés után érdemes új munka után keresni, remélni. Az nem baj, ha megmutatod a pozitív arcodat is, de fontos, hogy olyan dolgokat adjunk meg, ami az időszaknak is megfelel, például: szabadidős tevékenységeid.


:)

17. vivera (válaszként erre: 16. - Ájrin)
2010. júl. 9. 15:25
nem is ezzel van gond, hanem hogy például már ha felhoztam az ingatlanosokat vagy idegenforgalmisokat... akkor pl nekik is más "kell" hogy legyen az adatlapjukon és a képeik között mint egy varrónőnek pl... most lépek mert felébredt lánykám,de várom a véleményeket :))
16. ájrin (válaszként erre: 12. - 656f03db60)
2010. júl. 9. 15:21

Ja, értem.

Igazából én azt mondom, hogy adja az ember önmagát mindenhol. Ha eltitkolsz valamit, akkor az utólag nagyon nagy bukta. Különben meg miért is titkolnád a gyerekeidet vagy hogy mittudomén szeretsz kirándulni, vagy mi a kedvenc állatod?

Szerintem ez egy plusz információ lehet, amivel kitűnhetsz az átlagból.

15. vivera
2010. júl. 9. 15:20
jut eszembe.. és az ember párja?! mekkora esély van arra, hogy Őket is lecsekkolják?!
14. vivera (válaszként erre: 11. - 656f03db60)
2010. júl. 9. 15:18

köszönöm :) a fotós képek nekem nagyon műnek hatnak.. az olyan vezetős vagy ingatlanos esetleg idegenforgalmis?! Szóval az olyan mű számomra ;)

mindegy, mert a véleményünk ugyanaz alapból:) de azért kivi vagyok a tapasztalatokra és a véleményekre:)

13. vivera
2010. júl. 9. 15:16

de az önéletrajzodban ott a neved...

vadidegenként és friss álláskeresóként még az esély megvan a pozitív véleményre, vagy nem?! mennyiben befolyásolja a döntést?!

12. 656f03db60 (válaszként erre: 7. - Ájrin)
2010. júl. 9. 15:16
Ó! De szerintem a topikindító olyan oldalra gondolt, mint például az iwiw.:)
2010. júl. 9. 15:15

7.ájrin: Igen, ez könnyen előfordulhat. Soha sem lehet tudni, és fel kell rá készülni.


A kérdésre:


Én azt csinálnám, hogy például Páromról és a gyerekekről, illetve önmagamról is egy szolid, esetleg családi képet tennék fel a profilképek közé. Ha van egy komolyabb, fotóstúdió által készített friss képed, azt megjelölni igazolványképnek. Ezzel is hitelesebb leszel, a családot viszont semmiképpen sem tagadnám le. Ha több képet szeretnék megosztani más ismerősökkel, akkor rejtett mappába töltöm fel. Hiszen idegenként csaknem jelölnek be a leendő munkáltatóid. Az adatokat is igényesen, visszafogottan töltöm ki.

2010. júl. 9. 15:13
Nincs értelme ,mert úgy is mindenhol megnéznek.Aki munkát keres azt meg pláne,ha érdekli a munkáltatót
9. ájrin (válaszként erre: 8. - Vivera)
2010. júl. 9. 15:13
De hogy tudna utánad nézni a 234.336 felhasználó között, mikor csak egy nick-neved van?
8. vivera (válaszként erre: 7. - Ájrin)
2010. júl. 9. 15:11
pontosan:)
2010. júl. 9. 15:10
Én ezt nem értem. Mire gondoltok? Hogy a leendő munkáltató itt fog utánatok nézni?
6. vivera (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2010. júl. 9. 15:10
no igen :D :D ,)
2010. júl. 9. 15:09
mivel a hr-esek vagy épp a vezetők nem feltétlenül az átmulatott éjszaki utáni fotósorozat "tulajdonosát" választják... vagy épp a gyedről vagy gyesről visszatérni kívánó anyukáknál a gyerekről készült képsorozat... ezek mennyire lehetnek negatív tényezők?!
2010. júl. 9. 15:08
Én is ott szoktam le ellenőrizni leendő munkaadóimat :-D
2010. júl. 9. 15:08
A gyerkőcöket meg amúgy se lehet eltitkolni,úgy is megkérdezik.
2010. júl. 9. 15:07

Én semmit sem szoktam módosítani...

MIért kellene?

2010. júl. 9. 15:05
Arra lennék kíváncsi, hogy Ti álláskereséskor miben módosítjátok az adatlapotokat. Leveszitek a gyerkőcös képeket, 1 képet tesztek fel csak magatokról?! Kíváncsi lennék nagyon :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook