Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Plitvicei tavakhoz tervezett kirándulás fórum

Plitvicei tavakhoz tervezett kirándulás (beszélgetős fórum)


1 2
42. Mazsinka (válaszként erre: 41. - Diusk)
2013. febr. 19. 18:32
A kérdést márciusban tettem fel, de azóta mi is voltunk, júliusban, igen, átutazóban a tengerhez. Nagyon szép volt, felülmúlta számomra a horvát tengerpartot, eddigi legszebb élményem. Csak ajánlani tudom mindenkinek. :)
41. diusk (válaszként erre: 40. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 17:30

Mi nyáron voltunk a Plitvicei-tavaknál. Tavasz végén, nyár elején érdemes menni, amikor van kellő vízutánpótlás. Aki szereti a természetet, annak gyönyörű hely. A világ legszebb vízesései között van.


1-2 napot simán el lehet tölteni, átutazóban érdemes meglátogatni, pl. a tengerpart előtt. Aztán a sok túrázást ki lehet pihenni...


Ha valakit érdekel, képek a Plitvicei-tavakról:

[link]

2012. márc. 21. 19:04
Megy valaki idén a tavakhoz?
39. Anka71
2010. júl. 10. 06:57
Egyszer voltunk. Nekem amúgy Horvátország úgy általában nem volt szimpi, nem is vágyódom vissza, DE: A Plitvicei tavak, az valami csúcs volt. Két napot töltöttünk ott, sokat kirándultunk. Na, oda még visszamegyünk.
2010. júl. 9. 21:45
Augusztusban megyünk _Brac szigetére, 1 napra megállunk a tavaknál. Nagyon várom.
37. manul (válaszként erre: 35. - Mandulacska2)
2010. júl. 9. 21:42
Köszönöm szépen!:DDD
36. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Emesemm)
2010. júl. 9. 21:17
Szúnyoggal mi az egész Adrián nem találkoztunk júniusban, pedig Splitig lementünk. :))) Persze lehet, hogy most van, csak ez a mi tapasztalatunk.
35. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. júl. 9. 21:15
Szia. Mi pont most június 19-n voltunk a Plitvicei tavaknál. Gyöngyörű. Többféle túra létezik, 2-3 órás, 3-4 órás, 4-5 és 6 órás . Attól függ, mennyi időt szánsz rá. Mi a 2-3órásat fizettük be, két személyre 7 vagy 8000 Ft volt. Nekünk ez is elég volt, mert út közben elkapott minket az eső, olyan volt, mint a monszun. Úgyhogy ernyőt vagy esőkabátot vigyetek, mert a hegyekben van, és szerintem gyakoribb ott az eső. De megéri elmenni.A hosszabb túrák csak annyi, hogy tovább elmész a tavak mentén. A túra jelentős része gyalog van, úgyhogy ki fogtok fáradni. Mi a 3 óra helyett 4 óra alatt jártuk be az eső miatt, meg folyton megálltunk fényképezni. Nagyon szép.
34. nedi (válaszként erre: 33. - Manul)
2010. júl. 9. 19:22
Köszi.Gondoltam:D
33. manul
2010. júl. 9. 15:51
Nedi az előző hozzászólást Neked szántam nem magamnak!:DDDD
32. manul (válaszként erre: 31. - Manul)
2010. júl. 9. 15:51
Krk sziget kb 5 órányira van,autópályán mehetsz jóformán végig és varázslatos hely.A gyerekek tudnak búzárkodni a vízben mert nagyon gazdag az élővilág.
31. manul (válaszként erre: 30. - Nedi)
2010. júl. 9. 15:49
A Fertő tónál mi voltunk pár éve de nekem egy kicsit unalmas volt.
30. nedi
2010. júl. 9. 14:15
Egyik ismerősünk a Fertő tavat ajánlotta.Na majd meglátjuk.Azért köszi a segítséget.
2010. júl. 9. 14:11

Szilvásváradnál sokkal, de sokkal nagyobb!

Én tengerre vinném őket, fürdőzni, nem tudom mi van legközelebb a határhoz. Szerintem veszel nekik egy búvárszemüveget és egy pipát meg egy kis teszihálót (lepkeháló féle) azzal egész nap ellesznek.

28. nedi
2010. júl. 9. 14:07
Köszi a választ,a kisebbik most lesz 6,a nagyobbik 11.Akkor meggondolom,azt hittem hasonló Szilvásváradhoz,azt tavaly elég jól bírta a kicsi.
2010. júl. 9. 14:00
Nem tudom mennyi idősek a gyerkőceid, de én min. 10 év alatti gyerekkel nem mernék belevágni, persze ha nincsenek az állandó túrázáshoz hozzászokva. Mert itt, hogy láss szépségeket menni és menni kell...
26. nedi
2010. júl. 9. 13:52
"Én" :)))
25. nedi
2010. júl. 9. 13:50

Sziasztok.

ÉN most hallottam erről a helyről először,gyorsan rákerestem neten,tényleg csodaszép.Amit olvastam róla úgy vettem le,hogy egy napos buszos kirándulás keretében is lehet oda látogatni.Ez létezik?

Mi két gyerkőccel csak egy 2-3 napos kis nyaralásban tudunk gondolkodni,ami nem túl drága.Aki volt már esetleg segítene,hogy két gyerkőccel 2-3 napra kb. mennyiből lehetne tervezni egy ilyen utat?Köszi

2010. júl. 9. 13:35

Szánjatok rá egy egész napot, még így is ki fog maradni néhány útvonal.Mi többször voltunk már ott és még harmadszor is találtunk olyan részt amelyiket még nem láttunk.

Innivalót tényleg jobb, ha visztek magatokkal, mert horror ára van.

Ha mostanában mentek, készüljetek fel rá, hogy nagyon meleg lesz, megszorul a levegő a völgyben.

23. zsizsmizs (válaszként erre: 20. - Manul)
2010. júl. 9. 13:31
A sógornőmék mindig helyben keresnek szállást, és elég hamar szoktak is találni. Bár mi is, ők is inkább apartmanba szoktunk menni. Olcsóbb is, meg szerintem kényelmesebb is.
2010. júl. 9. 13:27
De szerintem bármelyik hotel, szálloda ad ki szobát pár napra ha már ott vagytok. Ez szerintem csak azért írják legtöbb helyen, hogy minél több napot tölts náluk és ott hagyd a pénzt.
2010. júl. 9. 13:25
Én ebben nem tudok segíteni mi mindig apartmanba megyünk.
20. manul
2010. júl. 9. 13:24

És ha már témánál vagyunk,hol érdemes megszállni 2-3 éjszakára,ha a Krk szigetet szeretnénk megnézni a Plitvicei tavak után?

Olyan szállásra gondolok ami nem túl drága,de van büféreggeli,illetve adnak ki rövid időre is szobákat.

Nezegettem a szállásokat de a legtöbb helyen csak egy hétre lehet foglalni.

Vagy ezt nem kell annyira készpénznek venni?

2010. júl. 9. 13:22
Persze fő az óvatosság, de szerintem nem lehet baj.
18. manul (válaszként erre: 13. - Emesemm)
2010. júl. 9. 13:19
Az egyik beszámolóban olvastam illetve még le is fényképezték a kígyót és a medvét is.Nem tartok annyira tőlük,de én szervezem a kirándulást és nem szeretném ha valakinek baja esne!:DDDD
2010. júl. 9. 13:18
Bár az előbb indítottam egy másik fórumot, de megkérdezem tőletek, ha már nagy Horvátba járók vagytok, hogy ismertek Zadar, Nin, Kozin-ban jó éttermet. Olcsó is jó is legyen ténylegesen.
2010. júl. 9. 13:18

Szia!

Azt hiszem minden fontos dolgot elmondtak az elöttem szólók. :))

Mi tavaly voltunk,de egy életre szóló élmény az biztos!!

Jó kirándulást kívánok nektek! :)

15. zsizsmizs (válaszként erre: 11. - Manul)
2010. júl. 9. 13:16
Ja, és a másik jó tanács, ne a hátizsák legaljára tegyétek el a belépőjegyet, tőlünk 2x is kérték a parkőrök.
2010. júl. 9. 13:16
Itthon több rókát látok:)
2010. júl. 9. 13:16

Nem:)

Szerintem medve már nincs is ott, de kitudja. Én nem láttam egyszer sem, kígyót sem és rókát sem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook