Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Inox főzőlap tisztítása fórum

Inox főzőlap tisztítása (beszélgetős fórum)


2010. júl. 11. 12:07
köszi a jótanácsokat :D
2010. júl. 9. 17:44

30 másodperce bekapcsolsz minden lapját aztán fogsz egy kis vazelint és ezzel körbe kened.. szagtalanitja és ugy nézki utána mind az uj..

persze elötte megtisztitod a lapokat és ha tiszta akkor ezzel polirozod fel..:)

9. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2010. júl. 9. 16:51

A rozsdamentes anyag szép tud lenni ,ha vigyáznak rá.

Addig rendben van,hogy megfelelelő kémiai tisztítószert meg kell hozzá venni,de fontos a tisztítási technológia is.

1. Célszerű egy új VILEDA kendőt bevetni ,és csak erre, és semmi másra nem használni!(A háziasszonyok sokszor az éppen kéznél lévő kendővel esnek neki törölgetni,amiben esetleg benne mardhatott valami karcoló anyag.

Ha egyszer körkörös mozdulatokkal "sikerült" a felületbe nyomot hagyni az már örökre ott marad.


2.Mindig szigorúan egy irányban kell a törlést végezni és nem körkörös mozdulattal.


3. Lehetőleg a szennyeződést azonnal el kell távolítani ,nem megvárni míg jól odaég.

4.A lekvárfőzésnél egy 70x70 cm-es alufóliát használunk amit erre a célra csináltam.

Az égőfejek helyén akkora lyukakat vágtam,hogy az égőfejet kivéve az égőfej szára átférjen rajta.

A fólia széleket felhajtogatom,és fröcsöghet,mellécseppenhet a lekvár ahogy kedve tartja.

Munka után letakarítom,feltekerem elteszem a következő lekvározáshoz.

2010. júl. 9. 14:27
Cifet Actifizzet használok,nagyon meg vagyok elégedve vele.Előtte a domestosnak a spry kiszerelését használtam,az is tuti volt.
7. Danica16 (válaszként erre: 6. - Czigmar)
2010. júl. 9. 12:47
Épp ezt akartam írni, hogy nagyon sokáig elég.
6. czigmar (válaszként erre: 5. - Sipumsipum)
2010. júl. 9. 10:51
Szerintem, nem fogod megbánni! Nekem sokáig elég, pedig mindennap használom.
2010. júl. 9. 08:55

köszi :)

megpróbálom...


már én is nézegettem, de drágállottam..

ezek szerint akkor mégis jó...


köszi ;)

2010. júl. 9. 08:49
Én is Cif inoxot használok, várok pár percet, majd nedves szivaccsal letörlöm, aztán papírtörlővel szárazra törlöm, és ragyog. :)
3. czigmar (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2010. júl. 9. 08:35
Cif' inox spray! Befújom, majd pár perc múlva nedves kendővel letörlöm és papírtörlővel szárazra. Ragyogni fog és minden szennyeződést eltávolít. Igaz nem olcsó -kb. 1 000 Ft- az ára.
2010. júl. 9. 08:24
ciffes szivaccsal lehet nem karcolódik mert én kipróbáltam és nincs semmi baja az inoxnak.
2010. júl. 9. 08:21

sziasztok!


Inox főzőlapom van - gázos...

mindig nagyon ügyelek arra, hogy amint szennyeződés kerül rá, eltávolítsam - hogy ne száradjon oda...

mégis egyre több rajta a folt... :(

dörzsölni szivaccsal ugye nem lehet, mert karcos lesz :(


tudtok ajánlani vmi jó tisztító-szert (priviben is jöhet), ami nektek bevált?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook