Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Írj tuti fogyókúra elkezdéséhez tippeket! fórum

Írj tuti fogyókúra elkezdéséhez tippeket! (beszélgetős fórum)


2012. szept. 14. 21:49
Van egy nagyon jó oldal, priviben leírom akit érdekel. Ott sokmindent megtudhatsz a pontos diétáról.
2010. okt. 24. 18:54

Van egy nagyon szupi diétám:) Ismerősöm 16 kg-ot fogyott vele 2 hónap alatt.

Én 1 hete csinálom és 3 kg nál tartok:) szerintem ez beválik:)

Ha valakit érdekel és szereti a virslit:P dobjon egy levelet szivesen elküldöm neki:)

26. Binky (válaszként erre: 22. - Hellokitty2000)
2010. júl. 9. 21:41

Nekem a két hetes szénhidrátszegény étrendem alatt az óráim alatt is sütik jártak az agyamba, éreztem az ízüket a számban:D

Ez egy idő utén tompulni fog, ha már tudod mit kell figyelned...ha határozatlan vagy, most mit kéne csinálnod, próbálj összeállítani magadnak egy mintaétrendet, és abba a jövőben belenézve is kaphatsz jó ötleteket...

25. rékaság (válaszként erre: 23. - Nyecsus)
2010. júl. 9. 19:45
Nagyon ügyes Vagy:)) Gratulálok :))))
24. Tempest (válaszként erre: 13. - Hellokitty2000)
2010. júl. 9. 18:49
Szia megírod a nevét, és hogy hol kapható?
2010. júl. 9. 14:29
jó tipp kell? mozgás,1 nap legalább 20-30 perc és egészséges étrend...a cukrot és a zsírosat kerülni, és a fehérlisztes ételeket is... Sovány husi...saláták, és persze 6 után nincs nasi, csak gyümölcs és zöldség. Én így fogytam le fél év alatt 25 kg-t:))))
22. hellokitty2000 (válaszként erre: 21. - 0c930ce391)
2010. júl. 9. 14:23

Szerencsés vagy,hogy ezt így el tudod eldönteni.

Remélem egyszer én is eljutok erre a szintre.:)

Most még sajnos csak a kajára gondolok szinte egész nap.De még csak 1 hete kezdtem nekiállni diétázni.Úgyhogy nem adom fel a reményt,hogy egyszer majd úgy telik el egy napom,hogy csak akkor eszem mikor éhes vagyok nem pedig azért mert úgy ennék valamit.:(

21. 0c930ce391 (válaszként erre: 17. - Hellokitty2000)
2010. júl. 9. 13:23

Tudom amit mondasz, értem, átéltem.:-) A szavaidat nem kötözödésnek veszem, hanem véleménynek. :-)

Én már úgy vagyok vele, ha meg akarok szabadulni pár kilótól, (többet sosem engedek feljönni, volt mínusz 20kg 1x)akkor az éhségérzetet úgy fogom fel, hogy előrelendít. Sokak szerint ez ilyen ezoterikus baromság, de nekem bevált. és tényleg, ha beprogramozom, hogy fogyjak, még az éhség is elmúlik. :-)

2010. júl. 9. 11:08

Szerintem ne is nézegess ilyen olyan diétákat, meg kúrákat, mert egyik sem ér semmit. Minden embernek külön étrendet lehetne írni, mert nincs két egyforma ember a földön... Nem biztos hogy fogyni fogysz a szívbetegek zsírszegény, vagy a cukorbetegek, szénhidrát szegény diétájától...

Nézz meg egy anatómia könyvet, olvasgass bele, nézz utánna itt a neten, hogy mire van szüksége az emberi szervezetnek, hogyan működik, stb. Például nagyon nagy butaság a zsírt elhanyagolni, mert ha nem kap elég zsírt a szervezet, az epe sem úgy ürül ahogy kéne, és a nagywc-zés sem lesz ám mindennapos... még ha rengeteg rostot eszel akkor sem... Szóval a zsír kell. Persze ennek is megvan a határa. A Másik a szénhidrát. A legtöbb ember ettől hízik! Ezeknek is két fajtája van. Gyorsan- és lassan felszívódó ch. Gyors a mai junkfood -csoki chips, gyorskaja,- pékáruk!, tészta krumpli rizs is gyorsabban szívódnak, de nem annyira mint a csoki és társai. De vigyázni kell velük. Törekegj arra, hogy ezeket lecseréled zöldségre, meg gyümölcsre. Igazából nem egy szígorú diéta ez, hanem odafigyelés, és tényleg a lkényeg hogy próbáld ezeket elhagyni. Nekem így ment le 8 kiló, viszonylag hamar, és a mozgást nem vittem túlzásba... De egyébként mozogni is kéne...

Ha pedig vásárolsz, mindig nézd meg, hogy mennyi a kcal tartalom, abban mennyi a cukor, meg a ch!!!

Már nem tudom mennyi a napi bevitel, de arra emlékszem,hogy 100 és 200 gramm közöt van ch-ból. Ezért érdemes figyelni, hogy egy szelet csokiban is mennyi van... És a kcalt is!

19. Binky (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. júl. 8. 23:41

Szerintem a minőségi javítással érdemes kezdeni, és reális célokkal, pl ha egyátalán nem mozogsz semmit, akkor örülj már az 50 felülésnek...ha nincs kedved, ne erőltesd.

A reggelit érdemes lecserélni gyümölcsökre/zabkására/rizspuffancsra valami felvágottal és zöldséggel.


Szerintema napi öt étkezés sokat segít, és hogy ne maradj soha éhes, de nem is edd tele magad(ezért kewll lassan enni, sokat rágni...így könnyebb lesz az emésztés, és kevesebb kell majd).

A tányér méretén is érdemes spórolni, mert kisebb tányéron többnek hat a kaja. Ha szép az elrendezés. és nem kapkodva eszed a kaját, sokkal tovább kitart majd...én pl. társaságban szerettem enni, hiába ettek ők mást..


Aztán érdemes még a bevásárlólistán módosítani, mindenbőla zsírszegényt választani, a lisztet valamennyire kiváltja pl.a zabkorpa. Sokat segít még a diétás receptek keresgélése, saját fogyinapló írása.


Ha nagy súlytól kell megszabadulni, érdemes orvosi kivizsgálásra is elmenni...esetleg az ottani negatív élmények még egy löketet adnak.

Jó, ha valami rendszeres testmozgásról is gondoskodik az ember, de nem ragad le egy dolognál, hanem addig próbálkozik, míg meg nem találja a neki megfelelőt(pl. az elején erősítés önmagunktól, majd szobatorna később, futás, biciklizés, aerobik, úszás váltogatása).


stb stb

2010. júl. 8. 21:41
A szaladás is jó, csak nehéz nekifogni:(
17. hellokitty2000 (válaszként erre: 16. - 0c930ce391)
2010. júl. 8. 21:39

Ezt a fejben dől el dolgot aláírom,de nem az éhségben hanem az elhatározásban!!!Mert ha korog a gyomrom én aztán mondogathatom magamnak,hogy hékás hiszen nem is vagyok éhes.Egyszerűen nem bírom és megesz az ideg.Utána pedig feleszek mindent ami a kezem ügyébe kerül.Sajnos!:(

De ez csak személyes tapasztalat!Nem akarok fikázni ám,nehogy félreértsd!Olynból úgy is akad itt hoxán jócskán!:(

16. 0c930ce391 (válaszként erre: 13. - Hellokitty2000)
2010. júl. 8. 19:42
Én nem vagyok utána éhes. Minden fejben dől el. :-)
15. Skittles (válaszként erre: 13. - Hellokitty2000)
2010. júl. 8. 19:42
megírod privibe a nevét?
14. 0c930ce391 (válaszként erre: 11. - Betsabé)
2010. júl. 8. 19:41

Nem csodapor!!! :-)

Én is ezt iszom, esténként vacsi helyett, edzés után. A r.ssmannos változat édesítős, még kevesebb ch van benne. Nem ígér csodát, sőt, rá sincs írva, hogy fogyókúrás lenne. De edzés után kiváló fehérjepótló, márpedig én keményen edzek. és a havi adag ezer forint belőle, ami nem pénz, főleg, hogy a vacsit kihagyom.

Csodapor a T.D. lenne, ha meg tudná fizetni valaki, én nem. :-P És nincs is rá szükségem, nincs nagy feleslegem.

13. hellokitty2000 (válaszként erre: 8. - Skittles)
2010. júl. 8. 19:39

A dm-es tejsavópor nem a legjobb mert olyan éhes maradsz tőle,hogy ihaj!

Vannak sokkal jobb fehérjeporok is elég elérhető áron.25 adag 2690 ft például.Ez nem egy nagy összeg és a hatás tuti!!!

12. Skittles (válaszként erre: 11. - Betsabé)
2010. júl. 8. 19:37
az az igazság én sem, nekem anno a drága( tudjátok amit nem lehet kiírni T.D), 2 hét alatt 2 kiló:( és huszonakárhányezer ft....DE nem mozogtam semmit, talán most...
11. Betsabé (válaszként erre: 8. - Skittles)
2010. júl. 8. 19:32

Nem hiszek a csodaporokban, viszont tényleg jobb több fehérjét enni, és kevesebb zsírt, szénhidrátot.

Pl vacsira tejtermékek, baromfifélék

2010. júl. 8. 19:28

1. Választasz vmi divatdiétát és betartod (ami mondjuk sok esetben elég nagy hülyeség)


2. Szépen átállsz egészségesebb életmódra. Csak annyit eszel, ami éppen csillapítja az éhséged (avagy nem eszed degeszre magad és nem eszel csak azért mert "húdefinoooom"), kb. 4-5 óránként enni!. Sok folyadék, és minél több mozgás beiktatása, nekem a gyors tempójú séta is remekül bevált. És amit csak lehet egészségesebbre cserélsz.

(pl. én csokirajongás miatt híztam, először lecseréltem 70%-os étcsokira, majd már ahelyett is inkább a gyümölcsöket kezdtem kívánni és a joghurtokat)

És figyelj a szervezeted igényeire. Ha hihetetlenül krumplit kívánsz pl., hiába tiltja a divatdiéta, akkor is krumpli kell, nem véletlen kéri a szervezeted. :P


És a kulcs szerintem: bőséges reggeli, amit csak kívánsz! Egész nap eszegetni 4-5 óránként de egyre kevesebbet, vacsira már éppen csak egy falatkát, hogy el tudj aludni. :) Van akinél már ennyi elég.

2010. júl. 8. 19:24
Nekem napi 5x, vagy inkább 6x kell ennem, napi max.160g szénhidrátot, tehát nem szabad elhagynom egy étkezést sem, viszont pici adagokat eszek, mire megéhezem, jön a következő evés, így szinte sosem vagyok éhes. Olyanokat kell enni, ami telít. Sok zöldség, hús, tejtermék, kevés gyümölcs, és minimális szénhidrát. Nem lehetetlen betartani, mondjuk lehet más ha az ember rá van kényszerítve az egészsége érdekében.
2010. júl. 8. 19:24
a dm-es tejsavóport. tudom elég sok benne a cukor, meg több fehérje is lehetne benne....deeee majd veszek vmi jobbat is. Valaki már próbálta?
2010. júl. 8. 19:24
Itt meg is álltunk a tippelek? Pedig olyan jók vagytok.
6. Betsabé (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. júl. 8. 19:23
Fürdőruhapróba segít. Olvass az elhízás veszélyeiről. Engem motivált. És fontos a célkitűzés, hogy rövid és hosszútávon mit akarsz elérni. Pl. én mindig csak 1 kg-ot akartam fogyni, és amikor sikerült ünnepeltem (nem kajával) és persze folytattam.
5. Betsabé (válaszként erre: 2. - Skittles)
2010. júl. 8. 19:19
Mivel helyettesíted?
2010. júl. 8. 19:18
Elkezdéshez? Nézd magad meztelenül a tükörben, és tuti rögtön erőt kapsz a fogyókúra elkezdéséhez.:)Vagy menj el farmert venni.......na az a vég!:) utána könnyű elkezdeni a koplalást.:)
3. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. júl. 8. 19:14
Szia! Szerintem fokozatosan hagyd el a szénhidrátot, cukrokat, és naponta mozogj egy keveset ha eddig nem szokta a szervezeted, akár 1órás séta is jó, vagy fél is. Én mondjuk kényszerdiétán vok, de 4 kg-t fogytam úgy h elhagytam a szénhidrátokat. Sok sikert!
2010. júl. 8. 19:14

Én mai naptól helyettesítem a vacsimat, meg talán a reggelimet(?) is....

-10 kiló kell minimum szeptember első hétvégéjéig

2010. júl. 8. 19:10
Várok tippeket fogyókúra elkezdéséhez, mert el kezdeni a legnehezebb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook