Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mit csináljak? fórum

Szerintetek mit csináljak? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 8. 14:18

Sziasztok!Szerintem az őszinteség nagyon fontos dolog!!!!!!DE!

Szerintem az orvosok nagy része nem is emlékszik arra, hogy kitől kapott pénzt vagy bármit szülés után. Én a te helyedben felhívnám először telefonon, abból már le tudod vonni a következtetést, hogy áll a dolgokhoz. Aztán ha akkor úgy érzed, hogy nem volt a legszívélyesebb, akkor még mindig kereshetsz egy másik orvost.

Szerintem ezen már kár görcsölni, sőt! Ha neki elmondod, lehet, hogy ő azt sem fogja tudni miről van szó, és ez neked is kényelmetlen lesz, illetve neki is. Ami elmúlt, az már elmúlt. Ha fogad és úgy látod, akkor hálálkodj neki most. De a szülés utáni dolgot én már nem hoznám fel.

Az meg hogy nem voltál vissza.....hát nem jó dolog. Biztos meg fogja kérdezni. Te ismerted meg és neked kell tudni róla, hogy neki ez a szakma csak a pénzről szól, vagy magáról a gyógyításról, hivatásról.

Én hálás lehetek, bár még nincs babám, de szeretnénk, és egy tündéri, csupaszív nőgyógyászhoz járok, aki abból amit tőlem kap, még talán egy pár cipőt sem tudna venni magának. Mégis készséges, és igazi ORVOS.

22. gne2
2010. júl. 8. 17:43

Nem tudom, hogy nálatok mi a szokás, de több dokiról is úgy tudom, hogy a magánrendelésén fizetsz a terhesgondozásért, de a szülésért nem kell.

Biztosan nem lesz semmi baj ha elmondod, nem fogja leharapni a fejed! :)

21. ájrin (válaszként erre: 20. - Katicabogár4)
2010. júl. 8. 17:06

A férjed nagy igazságot mondott. valóban ez a lényeg.

De ettől függetlenül simán elmondanám neki, hogy nem volt pénzem, de amint megtehetem, kárpótolni fogom.

Csak ennyiről van szó.

Nem fog neheztelni Rád, mégpedig azért, mert ha kellően intelligens, belegondol, hogy megengedheti magának azt bármelyik orvos, hogy rossz híre legyen, miszerint pénz nélkül nem tesz eleget az orvosi esküjének?

20. Katicabogár4 (válaszként erre: 18. - Kiniand)
2010. júl. 8. 16:48

Nem kellett bejönnie, mert szolgálatban volt.

A férjem azt mondja hogy menjek el és ne mondjak neki semmit, végül is a magánrendeléseken otthagytunk neki mindig egy vagon pénzt.

Ő is azt mondja ez a dolga. Csak én szégyenlem magam és nem bírok olyan képet vágni mintha semmi sem történt volna.

2010. júl. 8. 16:41
Köszönöm a válaszokat, akkor mégis az a legjobb megoldás ha kipakolok neki. Csak ez olyan kellemetlen. Annyira nem ismerem hogy tudjam hogy reagálna rá, hiszen először szültem nála. Úgy ajánlották nekem ezt a dokit, hogy nagyon jó orvos és az én tapasztalatom is ez volt. Annyira hálás vagyok neki a kislányomért és borzaszt lelkifurdalásom van ez az egész miatt. Sajnos nem dúskálunk a pénzben, de én is úgy gondolom hogy ha már fogadott orvosom volt akkor illett volna neki adnom valamennyi pénzt.
2010. júl. 8. 16:30
Szia, ha nem volt előre megállapodva a szülés ára, akkor szerintem megérti, hogy nem volt pénzed. Az más kérdés, hogy mondjuk nem ő volt szolgálatban és csak a Te kedvedért ment be,hogy levezesse a szülést, akkor tényleg gáz. De mindenképpen menj vissza hozzá, ha elégedett voltál vele, és vedd fel a pléhpofát, beszéld meg a helyzetet. (Egyébként nem ebből a pénzből fizette volna a villanyszámlát...)
17. youlcsi (válaszként erre: 12. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 8. 16:30

kedves papa61!

azért egy szülésre felfogadott orvos kissé más elbírálás alá esik...

hiszen itt a készenlétet, és a munkaidőn túli munkát kell neki megfizetni, nem pedig azt, amiért eleve megkapja a fizetését.

16. ájrin (válaszként erre: 13. - Katicabogár4)
2010. júl. 8. 16:30

Egyem a dárga szívedet:)

Ez a megoldás, mondd el neki az igazat. Ha valóban megérdemli, hogy ennyire ragaszkodj hozzá, akkor csodálkozni fog, hogy miért csináltál ebből ekkora problémát:)

15. youlcsi (válaszként erre: 13. - Katicabogár4)
2010. júl. 8. 16:29

fogadott orvosnak mindenképpen illik adni... hiszen ugrásra készen várja a szülésedet, hétvégén, ünnepnap, éjszaka... és ha kell ott van, lényegébe állandó készenlétben.


de: ha jó orvos és jó ember, akkor nyugodtan elmondhatod neki, hogy mi volt... nem lesz belőle gond.

14. Katicabogár4 (válaszként erre: 12. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 8. 16:27

Ha a kislányom valamilyen betegségben szenvedne természetes hogy elvinném orvoshoz.

Köszönöm!

13. Katicabogár4 (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2010. júl. 8. 16:24

Nem volt tarifa. De a környezetemben is mindenki arról beszélt hogy ennyi meg annyi pénzt adott a dokinak én meg csak hallgattam. Mert nem mertem megmondani hogy nem tudtam fizetni.

És mit mondjak ha megkérdezi hogy miért nem mentem vissza hamarabb? Mert biztos le fog tolni. :( Már azon is gondolkodtam hogy elmondom neki az igazat.

2010. júl. 8. 16:24
Miért kellene pénzt adni a dokinak? Én soha nem adtam egy fillért sem egyiknek se, akkor minek fizetjük a TB-t? A betegek így rontották /rontják/ el az orvosokat.Most ki a fontosabb: a baba, vagy az, hogy pénzt adjon az orvosnak? És ha a pici valami betegségben szenved, akkor sem menne vissza? Lehet, hogy a doki észre sem vette, hogy nem kapott borravalót. Kicsit nagyobb bátorságot kívánok magának a gyereke érdekében is!
11. youlcsi (válaszként erre: 9. - Katicabogár4)
2010. júl. 8. 16:22

ezt én értem, hogy a magánrendelésen fizetsz neki...

de volt tarifa a szülésre is? mert ha nem, akkor nincs miért szégyenkezned. így alakult és kész.

10. Katicabogár4 (válaszként erre: 8. - Hemos)
2010. júl. 8. 16:21
Nem volt megbeszélve, meg ő nem mondta egy szóval sem hogy ennyibe v annyiba kerül a szülés, csak mégis szerintem biztos várta volna.
9. Katicabogár4 (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2010. júl. 8. 16:20
Mivel ő a magándokim volt, tehát minden alkalommal fizetni kellett amikor mentem vizsgálatokra még terhesen. Az is elég sok volt nekünk. Szerettem volna a szülésért is adni neki valamennyit, de nem tudtam. Úgy gondoltam hogy majd a 6 hetes vizsgálaton, de akkorra sem sikerült összeraknom annyit. :(
2010. júl. 8. 16:19
Menj nyugodtan! Ha csak nem volt előre lebeszélve, hogy pénzért szülhetsz nála (mert van ilyen is) akkor nem lesz baj! Ezen ne örlődj!
7. youlcsi (válaszként erre: 5. - Katicabogár4)
2010. júl. 8. 16:19
még mindig nem értem, hogy miért kellett volna fizetned a szülés után?
6. Katicabogár4 (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2010. júl. 8. 16:17
Nem voltam. Tudom hogy nagyon el kéne mennem már, de ez miatt nem mertem idáig.
2010. júl. 8. 16:16
De szégyenlem magam ez miatt! Lehet hogy ezt megjegyezte magának és felismerne. És biztos hogy azért is leb@cna hogy eddig még nem mentem vissza hozzá! Már azon is gondolkodtam hogy orvost váltok, de az meg olyan szemétség lenne a részemről!
4. youlcsi (válaszként erre: 1. - Katicabogár4)
2010. júl. 8. 16:16

6hetes kontrollon sem voltál?


nagyon sürgősen menj az orvoshoz! úgyis aktuális a rákszűrés is.


miért kellett volna pénzt adni?

2010. júl. 8. 16:15
Szerintem mennj el hozzá. Ha jó doki akkor biztos nem fog pénzt kérni és nem is várja el tőled, hogy addj neki.
2010. júl. 8. 16:13
menj vissza.neki ez a dolga,ezért kapja a FIZETÉSÉT!!!!!
2010. júl. 8. 16:12
8 hónapja szültem a kislányom és nem mentem még vissza az orvoshoz, pedig már rég vissza kellett volna mennem. Ugyanis nagyon szégyenlem, de nem tudtam pénzt adni a dokinak szülés után, így nem akartam pénz nélkül visszamenni. Most nem tudom mit csináljak, mert lesülne a képemről a bőr ha találkoznék vele. Pedig lassan már el kéne mennem hogy kivizsgáltassam magam. Ti mit tennétek a helyemben? Dokit nem szivesen váltanék, mert nagyon kedvelem a mostanit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook