Zsiros bőr (beszélgetős fórum)


2010. júl. 12. 08:19

Cyclopentasiloxane ami rétegképző szilikon így nem engedi a bőrt lélegezni. (Ennek lesz a következménye a pattanás és a miteszeres arcbőr)

Propylene glycol- petróleum származék, irritáló és hosszútávú használata máj és vesekárosodást idézhet elő. Egyébként a fagyállók alapanyaga is.

Disodium Edta- allergizáló hatású lehet

Sajnálom, hogy az egyébként hasznos és jó tulajdonságú biotin ilyen kis mennyiségben van a krémben.

2010. júl. 12. 08:16

A két kence összetevője között van olyan amit még nem lehet megfejteni. Ami kiderült, hogy van egy-két olyan anyag amivel rondította a krém hatásán mint pl.:

cyclopentasiloxane

22. Peva81 (válaszként erre: 19. - Lizesett)
2010. júl. 9. 14:34

hidratáló krém: aqua, c12-20 acid peg-8 ester, niacinamide, cyclopentasiloxane, glycerin, ppg20 methíl glucose ether, diethylhexyl carbonate, vegetable oil, propylene glycol, cocoglycerides, methyl methacrylate crosspolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol, squalane, dimethiconol, polysorbate 60, tocopheryl acetate, parfum, arctium majus root extract, zinc pca, salicyclic acid, ethylhexyglycerin, disodium edta, biotin


maszk: aqua, kaolin, cocoglycerides, peg-6 stearate, pentylene glycol, glycerin, propylene glycol, hectorite, titanium dioxide, cyclopentasiloxane, glyceryl dibehenate, bisabolol, phenoxyethanol, ceteth-20, tribehenin, glyceryl stearate, peg-100 stearate, íanthan gum, parfum, arctium majus root extract, zinc pca, glyceryl behanate, steareth 20, ethylhexylglycerin, biotin

21. Nikike1988 (válaszként erre: 20. - Peva81)
2010. júl. 9. 13:54
köszi:)
20. Peva81 (válaszként erre: 18. - Nikike1988)
2010. júl. 9. 13:51
Nikike küldtem neked privit!
2010. júl. 9. 13:16

Ingredients címszó alatti összetevőre lennék kíváncsi. Amit leírtál az csak felületes, összefoglaló leírás.

Én használtam már babé depigmentációs krémet sajnos nem sok sikerrel. Rajtam nem segített, pedig nem olcsó termék. Persze az másra való.

18. Nikike1988 (válaszként erre: 17. - Peva81)
2010. júl. 9. 12:32

Dunaújvárostól pár km-re lakom.

igazából mindegyik gyógyszertárban még nem is jártam..

Nem rendeltem még netről ilyesmit mert nem igazán bízom ezekben a dolgokban de lehet most kivételt teszek:)

17. Peva81 (válaszként erre: 16. - Nikike1988)
2010. júl. 9. 12:19
Nem tudom hol laksz, de ha nem látod az nem jelenti, hogy nincs is, rá kell kérdezni, ha meg tényleg nincs akkor érdeklőd meg, hogy nem rendelnének-e. De te is tudsz rendelni a neten és lehet még olcsóbb is, mert a patika nem teszi rá a hasznát.
16. Nikike1988 (válaszként erre: 15. - Peva81)
2010. júl. 9. 12:13

megnéztem a Babé termékeket

Elég szimpatikus és árban is viszonylag elfogadható

de vajon minden gyógyszertárban kapható? én még sehol sem emlékszem hogy láttam volna de persze attól még nem bizti hogy nincs is:)

15. Peva81
2010. júl. 9. 12:04

Babé Stop AKN Bőregyensúlyt helyreállító hidratáló krém:

CytobiolRBardane (cink PCA, Bardane, Biotin) 5%

Niacin-amid 4%

Mattító púderek 2%

Vitamin E 0.25%

Szalicilsav 0.2%


Babé Sopt Akn Faggyútermelést szabályozó maszk:

Kaolin 10%

CytobiolRBardane (cink PCA, Bardane, Biotin) 5%

Titán dioxid 2%

alpha-bisabolol 1%


Patikákban lehet kapni és az eventuspharma webáruházában.

14. lizesett (válaszként erre: 12. - Peva81)
2010. júl. 9. 11:00

Nem másolnád nekem be ide az összetevőjét ennek a krémnek?

Tudom, kicsit bonyolult nevük vannak de én kíváncsi lennék rá.

Kielemezhetnénk együtt!

És kíváncsi lennék az itt megemlített többi krémnek az összetevőjére is.

Segítenétek?

13. Nikike1988 (válaszként erre: 12. - Peva81)
2010. júl. 9. 10:46
ezt hol lehet kapni?
12. Peva81 (válaszként erre: 1. - Kiscsaj16)
2010. júl. 9. 10:45
Próbáltad már a Babé Stop AKN faggyútermelést szabályozó maszkját? Használhatod heti 2-3 alkalommal, a mindennapi bőrápoláshoz pedig a bőregyensúlyt helyreállító hidratáló krémet.
11. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - Lizesett)
2010. júl. 9. 10:44

szia

köszi a segítséget

Én mindenképpen elolvasom a naplódat:)

2010. júl. 9. 10:30

Én mindenféleképpen valami természetes kezelést ajánlok, amitől rendbe jöhet a bőrötök. Nem csak rendbe jöhet, hanem rendbe is fog jönni. Nem mondom hogy olcsó, de legalább természetes és hatékony.

A kozmetikumok többségében olyan káros anyag van amitől a bőr állapota még rosszabb lesz. A kozmetikumokban kőolajszármazék van (paraffin, vazelin, de ennek még van 5-6 elnevezése!)ami miatt lehet pattanásos és miteszeres a bőrünk. De ez csak egy példa volt. Erről most nem beszélnék mert már biztosan hallottatok róla. (a naplómban írtam már ezekről, ha érdekel utánaolvashattok)

Tehát a probléma zsíros, miteszeres arcbőr.

Nagyon jó faggyútermelés szabályzó bázisolaj a szőlőmag és a jojobaolaj. Ezek a pattanásokra is jótékony hatással vannak. Illóolajok közül az ylang-ylang, a zsálya, a rózsafa. Zsíros bőrre jótékony hatással van még a cédrus, citromfű, levendula, grapefruit és a pattanásokra pedig a teafa.

Az avokádó olaj puhít, hidratál.

Ha "zsírozzuk" a bőrt, akkor az kevesebb faggyút fog termelni.

Álljon akkor itt egy recept, zsíros, pattanásos, miteszeres bőrre:

a bázisolaj 15 ml szőlőmag, 10 ml jojoba és 5 ml avokádóolaj. Ebbe cseppentünk 2 csepp citrom, 3 csepp levendula, 2 csepp teafa, 2 csepp ylang-ylang, 2 csepp rózsafa és a keringésfokozásért és fertőtlenítésért 1 csepp grapefruitolajat. Jól össze kell rázni és este bekenni a problémás részt. Csak éjszakára használható mivel az olajok között van olyan ami fotoallergén. Napra nem szabad vele kiemnni!

2010. júl. 9. 09:39

szia

igen köszi:)

8. Nikike1988 (válaszként erre: 7. - Kiscsaj16)
2010. júl. 9. 08:44

Mindenkinek más jön be de én Vichy-t nem vennék..

A la roche Posay is csak talán az első hetekben volt jó de aztán nem.Örültem hogy végre elfogyott:p

Én szerintem Biodermát fogok venni

2010. júl. 9. 08:26
köszi h megirtátok, mert pont a la roche posayon és vichyn gondolkoztam, de akkor úgy tünik egyik sem éri meg az árát :((
6. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - Manul)
2010. júl. 8. 18:31

szia

én még nem próbáltam a Vichy-t de szerintem nem is fogom.Nagyon drága és sok mindenkitől hallottam hogy nem ér semmit.vagy csak egy ideig jó aztán nem mint nálad..

5. manul (válaszként erre: 1. - Kiscsaj16)
2010. júl. 8. 17:22
Én régebben használtam a Vichy-től a Normaderm-et,egy ideig jó is volt de elkezdett hámlani a szám körül a bőröm és szerintem nagyon kiszárította.
4. Nikike1988 (válaszként erre: 3. - Kiscsaj16)
2010. júl. 8. 15:37

aha:(

nehéz dolog az biztos.

Nekem a pórusaim jó tágak és gondolom ezért van a sok mitesszer is..

én már az arctisztítókkal is bajban vagyok:8 Használtam Biodermát (ami úgy ahogy bejött)Azután La Roche Posay-t de attól meg hámlott a bőröm:S

Most a szappannál maradtam de nem szeretem:(

3. kiscsaj16 (válaszként erre: 2. - Nikike1988)
2010. júl. 8. 15:30
nekem is :(( tele vagyok mitesszerekkel, de ha nem lenne zsiros a bőröm akkor mitesszereim sem lennének, ezért szeretnék valamilyen jó krémet találni
2010. júl. 8. 15:27

ez engem is érdekelne:)

nekem mellette még mitesszeres és problémás is ...

2010. júl. 8. 15:25
Nagyon zsiros a bőröm,tudnátok ajánlani valamilyen jó faggyútermelést szabályozó krémet? ami nem tömiti el a pórusaimat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook