Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Polgári jogban vagy környezetvédelmi ügyekben jártas tagok segítségét szeretném kérni! fórum

Polgári jogban vagy környezetvédelmi ügyekben jártas tagok segítségét szeretném kérni! (beszélgetős fórum)

11. manul
2010. júl. 8. 15:48

Köszönöm a tanácsokat!

Írtam egy feljegyzést az esettel kapcsolatban,a kedves ügyintéző hétfőn átadja a Főkertész néninek és akkor majd meglátjuk,hogy mi lesz.

10. Szilvamama (válaszként erre: 9. - Manul)
2010. júl. 8. 13:20
Intézzétek el az ültetést mihamarább, és kerüljétek az illetőt. Magában nem tud veszekedni :) A hivatallal meg ha beszéltetek, sokmindent nem tud tenni.
9. manul (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2010. júl. 8. 12:05

Igen ez így van.Én éppen most leveleztem le a Polgármesteri Hivatallal azt,hogy a fát szándékunkban áll mielőbb pótolni.

Előtte beszéltem az ügyintéző hölggyel,aki azt mondta,hogy ültessünk helyette egy csemetét.Nem szükséges ilyen drága fát venni,ők erre nem kötelezhetnek és hivatalból nem is indul eljárás mert azonnal bejelentettük az esetet.


A tulaj próbálkozik,a Főkertésszel is addig üvöltött amíg az elfelejtette megemlíteni,hogy korhadt volt a fa.De mi lefotóztuk és látszik rajta.

A férjemet is leüvöltötte,pedig Őt még én is nehezen tudom túlszárnyalni!:DDDDD


Én azt látom,hogy talált a pasi egy madarat aki nincs tisztában a jogaival és ki akarja hozni az esetből a legtöbbet.

Kérdés,hogy a hivatalos szervnél milyen befolyással rendelkezik!

8. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. júl. 8. 11:41
Mi van akkor, ha engedélyt kértek a fa kivágására - természetesen a fa a tiétek lenne (úgy tudom, ez így szokott lenni)- és ültetnétek egyet helyette. Persze hivatalos jóváhagyással. Ősszel már szakszerűen el is lehet ültetni. Általában ugyanolyan fajtát szoktak ültetni, mint amilyet kivágtak. Így mindenki megnyugodna... Emlékezetem szerint van faültetési kötelezettség. Jobb lenne a békés megoldás, minthogy háború legyen egy kidöntött korhadt fa miatt.
7. Aranka2 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. júl. 8. 11:27

Előttünk préri volt... most pedig minden kamion letarolja az oda ültetett fát. Ez van, csak ne szemetelnének :(

Ne hagyd ,hogy baleknak nézzen.

2010. júl. 8. 11:15
A keritésen kivüli rész nem tulajdona az ottlakonak az már közterület nem követelhet semmit.
5. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. júl. 8. 10:57
Közterületen egyedül a PH dönt fa-ügyekben.
4. 40163fd81d (válaszként erre: 2. - Manul)
2010. júl. 8. 10:56

Pláne:))

Szerintem ehhez nem kell ismerni a Ptk-t,hogy "üres fenyegetőzésnek" értékeld a szomszédod reakcióját:))

3. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. júl. 8. 10:54

Szerintem nincs:)


Ha korhadt volt a fa,akkor örüljön neki ,hogy kiderült ,mielőtt a házát vagy őt csapta volna agyon.


Az önkormányzathoz menj be,és ott érdeklődj ,mi ilyenkor a teendő.

Ha a fa korhadt volt valóban,akkor az ő dolguk a kivágása,elszállítása,és az is pótolják-e,de szerintem erre ők sem kötelezhetők,csak ha úgy látják jónak.

2010. júl. 8. 10:50
Az autó nem sérült meg éppen,hogy csak az oldalával súrolta az egyik ágat és ennek következtében nyílt ketté az odvas fa!
2010. júl. 8. 10:48

Közterületen a teherautónk nekitolatott egy fának ami kettétrepedt hosszában.

A repedés mentén látsik,hogy a fa el van korhadva.

A Polgármesteri Hivatallal megvizsgáltattuk az esetet,ők nem foglalkoznak vele.Az ingatlan tulajdonosa - ami előtt a fa állt közterületen - fel akar minket jelenteni,vagy követeli,hogy ültessünk helyette egy másik fát,aminek az értéke 30-50.000 Ft között van.

Van joga hozzá?

Mi van ha nem teljesítjük a követeléseit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook