Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen pótcselekvést ajánlotok a dohányzást abbahagyók számára az evés helyett? fórum

Milyen pótcselekvést ajánlotok a dohányzást abbahagyók számára az evés helyett? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. Mókica (válaszként erre: 20. - Pofi)
2007. máj. 12. 21:55

ezt nem hallodtam még sose:DD...tetszik az ötleted, bár nemek már nincs rá szükségem...

Elképzellek:) szerintem egész nap a szivózál lógott ki a szádból:)

És azóta se szivsz??

22. mongi
2007. máj. 12. 21:51
Vegyél nikotinmentes cigit.Annyira büdös,hogy tuti keveset szívsz belőle,s végül talán semennyit.
2006. nov. 21. 20:06
Szerintem a legjobb módszer (lenne) amit Imo csinált.A hízás a leszokással együtt jár,ez ellen a mozgás nagyon jó. Sőt tapasztalatból mondom,sport után nem kívánja az ember a cigit.
20. Pofi
2006. nov. 6. 13:33

Sziasztok !

Én 1 éve nem cigizem. Ami nekem segített a rágcsálnivaló mellett,az az volt, hogy szívószálat vágtam fel kb. cigi méretűre és frankón szívtam a hegyi levegőt.3 hétig horpasztottam így a homlokom, utána már nem hiányzott a mozdulat.

19. dogiz
2006. okt. 26. 09:33
Férjem, 26 évig dohányzott. 3,5 éve hagyta abba. Eleinte a szotyit "rágta" , majd kemény cukorkákat szopogatott. Úgy 2,5 - 3 év után ezeket is abbahagyta.
2006. okt. 26. 09:13
Én sok-sok év intenzív dohányzás után 2 és fél éve szoktam le. Először nikotinos rágót rágtam, aztán az már nem kellett, jött a sima rágó, aztán azt is tudtam csökkenteni, manapság csak néha-néha kapok be egy rágót. Hízni viszont én is híztam nem is keveset, de nálam a hormonok miatt ez egyébként is zűrös. Pedig nagyon vigyáztam az evésre, de a doki mondta, hogy lassul az anyagcsere.
2006. okt. 25. 21:20

3 hete szoktam le: nem híztam, nem vagyok éhesebb. De a "cselekvés", a mozdulatsor hiányzik; bár belegondolva már az se annyira.

Azért a 3 hét alatt, főleg az elején sok-sok ceruzát "megettem" mint a kisiskolások.

16. Imo
2006. okt. 24. 19:47
Én amikor abbahagytam a cigit tudtam, hogy enni fogok helyette, ezért két legyet ütöttem egy csapásra és úgy döntöttem,fogyózni fogok egyszerre. Ha már szenvedni kell .... Nekiálltam futni minden nap. Első alkalommal 200 méter alig-alig, hónapok múlva több 10 km-t is le tudtam futni. 78kg-ról 50kg-ra fogytam 2 év alatt.
15. KitsiE
2006. szept. 15. 13:52

Sziasztok!

Édesanyám két hete nem gyújt rá, és elég erős dohányos volt. Ő arra esküszik, hogy rágcsál egy fogpiszkálót. Enni nem kíván, azt nem tudom hogy csinálja.

Én is kb két hete újra nem dohányzom,enni cserébe én is nagyon kívánok. Ha rámjön a csipegethetnék, elkezdek pakolni, rendet rakani, vagy vasalni. A munkahelyen gondolom más sem tud dohányozni, szóval ott nem is kínozza annyira a hiánya, vagy igen? Akkor sooksoook gyümölcs!

2006. szept. 15. 12:29
Igen. Én is háromszor szoktam le. Kétszer a terhesség miatt, majd 3 évvel ezelőtt, életem legnehezebb időszakában, férjem halála után.Megkapta első és utlsó infarktusát, esélye sem volt. Ha akkor nem hagyom abba a dohányzást, azóta is zabálnám a cigarettát. Én rágózom, de aztis utálom már néha. Felszedtem 5-6 kg-ot, de az nem is ártott.
13. DODICA
2006. szept. 15. 11:47

Én eddig háromszor szoktam le, a 3 gyerek miatt, de sajna mindig sikerült visszaszoknom. :( Pedig azt hittem, nem így lesz, mert engem is nagyon zavart már a füst, viszont mihelyst abbahagytam a szoptatásokat, újra elkezdett hiányozni az a vacak. Csak tudnám, miért?

Sajna a kilók is jönnek a leszokással együtt, s ennek tényleg a nikotin is az oka.

Egyébként pedig én is a rágót javaslom.

2006. szept. 14. 15:14

A leszokás utáni hízás nemcsak a pótevés miatt van, hanem azért, mert a nikotinnak van egy jó tulajdonsága a sok rossz mellett, mégpedig kb. 10% növeli a szervezet energiaigényét a nikotin "feldolgozása". Szóval, ha nem visz be az ember nikotint, akkor vagy 10%-kal kevesebbet kell enni vagy ezt lemozogni, de inkább a mozgás, mert az elég jó pótcselekvés.


Osztom az észt utólag én is, ahelyett, hogy csináltam volna. De sebaj, így a hoxa portálnak több megrendelője van! ;)

11. Dixy
2006. szept. 14. 14:07
Nekem úgy sikerült,hogy egyik nap elhatároztam mától nem gyujtok rá,és kész.Szerintem fokozatosan nem lehet leszokni róla.Nekem nem volt nagyobb az étvágyam az abbahagyástól...A férjem most próbál leszokni 27 éve dohányzik és nagyon ingerlékennyé vált mióta nem gyújt rá! Szerintem is az ivás a leghatásosabb módszer pótcselekvéként evés helyett!Ha nagyon muszály enni akkor figyelj arra ,hogy mit eszel (pl:kekszet)és ,hogy mennyit.
2006. aug. 22. 18:01
Én akkor tettem le, amikor pozitív lett a tesztem és azóta már ott tartok, hogy zavar a cigiszag, kifejezetten büdösnek találom. Nem hittem volna, hogy megérem ezt és így minden gond nélkül.
2006. jún. 26. 13:53
szex és szerelem :)
2006. jún. 23. 22:41
Amikor rágyújtanál, mindig igyál egy pohár vizet.Telítettség érzetet ad, méregtelenít és nem hízlal. Igaz sokat kell menni pisilni.Munkahelyen kicsit macerás.
2006. ápr. 12. 10:38

Sziasztok!

Lehet kapni nikotinell rágót, amiben 2mg nikotin van. Ha ezt rágcsálod, nem nő az étvégyad. Vígyázat!! Erre is rá lehet szokni. A nikotinos rágóról leszokáshoz sima rágót javaslok!


Van itt rajtam kívű férfi?? :d

6. ilda
2006. márc. 19. 11:57
Én három hónapja hagytam abba, + 3 kilóm van azóta , de oda figyelek egy hónapja nem jött fel semmi .Igaz nem fogyok de megállt a hízásom ,már ez is eredmény :))). De jön a jó idő , esti kocogással ez is lemegy.
2006. márc. 18. 12:27

Sziasztok!


Én tavaly november 19 én hagytam abba a dohányzást!;)

Elkeztem szépen odafigyelni, hogy ne a kaján járjon az eszem!Mert én hiszem, hogy nem törvényszerű a hizás annál ,aki leteszi a bagót! Ez csak egy olyan dolog, amibe könnyű kapakoszkodni...ezt is mint a diétát,agyilag kell felfogni!!!

Én napi 5× ettem, sokszor keveset...torna is volt mellé!

1-2 kiló feljött., de az állitólag normális, mert ilyenkor megváltozik a szervezet...

De lehet én csak túl vékony voltam, és a szervezetem egészségesen kezdett működni, felhasználni amit eszem...szal.én azóta már fogytam is....;)

Bárki megtudja csinálni, csak ezt is akarni kell!!!

Sok sikert !

Puszika

2006. márc. 11. 14:27
Bár én nem dohányzok(és nem is dohányoztam)egyik ismerősömnek annyi kellett a több 10 évig tartó dohányzás abbahagyásához hogy az unokái azt mondták hogy szeretnék ha még sokáig élne. Le is szokott de a hátulütője hogy nagyon elhízott... tehát akinek sikerül leszoknia az figyeljen oda arra hogy mit eszik, és mozogni sem árt. Amúgy láttam már olyan könyveket is amik "segítenek" leszokni...
2006. márc. 11. 09:09
Amit én használtam: rágó minden mennyiségben, és ízben, gyümölcslevek, meg más sok-sok folyadék. Nasinak: tökmag.
2006. márc. 10. 20:40
Én is egy olyan vagyok, aki leszokott a dohányzásról, és az ota 40 kg-t felszedtem. Ebból az első 20, az első 4 hónap alatt. Tehát én úgy tapasztaltam, hogy az első néhány hónap a neheze. Ezt kellene átvészelni. Mondjuk zöldség, és csümölcsrágcsálással, rágózás, ásványvíz, stb. Én viszont a felszedettől szeretnék megszabadulni, csak nem tudom, mi módon!!!
2006. márc. 10. 19:19
Milyen pótcselekvést ajánlotok a dohányzást abbahagyók számára az evés helyett?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook