Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen pótcselekvést ajánlotok a dohányzást abbahagyók számára az evés helyett? fórum

Milyen pótcselekvést ajánlotok a dohányzást abbahagyók számára az evés helyett? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 30. 23:03
Én amikor három hónapra letettem a cigit, mindig sokat sétáltam, meg sokat utaztam, mindig elmentem valahová, mert csak az pótolta a cigit. De végül visszaszoktam.
2014. jan. 29. 04:33
A nagypapám nagyon erős dohányos volt kb. 50 éves koráig. Akkor jól ráijesztett a doki. Ő savanyú cukorkához nyúlt mindig, úgy szokott le.
51. manka10 (válaszként erre: 49. - Bezso51)
2014. jan. 4. 19:58
Neked is fog sikerülni, ha arra gondolsz mennyi pénzt kidobsz, hogy minimum előbb-utóbb léguti problémád legyen, a többiről nem is beszélve. Persze,hogy jó volt cigizni,nekem is:)) Lehet beszélgetni sokféle egészséges itóka és nasi mellett is, és ráadásul finom illatosan:) Én abba a dohányzóba be sem mennék már, hisz idáig érzem a szagát:) SZóval komolyan döntöttél h leakarod tenni?? Igyál gyógyteákat, mindenféle gyümiket ehetsz, de ne görcsösen és állandóan. Ha komolyan helyreraktad magad fejben, akkor nincs kritikus pont, nyugi van , de csak ha komolyan gondolod, és amikor a cigisdobozt és gyújtót keresed, akkor fogj valami sürgős munkához, vagy szotyizz egy kicsit. Étellel semmiképp ne "vigasztald" magad, és meglátod neked is sikerülni fog, hisz könnyebb ezt túlélni, mint állandóan fogyókúrázni, kínlódni. Szurkolok neked,h sikerüljön!!:)
50. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - Bdc5febfdb)
2014. jan. 4. 18:44

a dohányzás abbahagyásával nem is lenne baj...ha..ha nem lenne körülötted dohányzásra ingerlő...

ez a nehéz. egyébként nem lehet leszokni, csak abbahagyni...borzalmas ez a függőség..

szóval..azt a közhelyet nem mondom, hogy akaraterő, mert attól sikítok(bár igaz). fogpiszkáló rágás,(kicsit illetlen) valamilyen hosszantartó erőscukorka szopogatása. nincs jobb ötletem. én egy darabig idegességemben a körmömet rágtam.na arról is le kellett szokni.


ha már zavar a mások füstje, akkor jó úton jársz..

49. bezso51 (válaszként erre: 48. - Manka10)
2014. jan. 4. 17:44
30 év? és mégis sikerült? gratulálok! a szag és az ár mindenképp a lerakás mellett inspirál, de maga a cselekvés jó volt. egy jó cigi mellett lehetett sokat beszélgetni, mindig a dohányzóban történtek a legjobb események. a hízástól viszont nagyon félek. még csak 3 napnál tartok. mikor jön a kritikus pont? a falvakarást nem szeretném elérni.
48. manka10 (válaszként erre: 47. - Bezso51)
2014. jan. 4. 14:42
A biztosnság és a további problémák elkerülése érdekében NE keress pótcselekvést ha csak lehet. Ezt mondom én,aki 30 évig dohányoztam és októberben volt egy éve,hogy füstmentes vagyok. Döntsd el fejben, hogy mit akarsz, le akarod-e tenni, ami bizony ilyen árak mellett megfontolandó és okos gondolat. Már ez is egy ok:) Igyál sok folyadékot,egyél gyümölcsöt, én sárgarépát, céklát reszeltem ubi gyalun és azt rágcsáltam. Szerencsére semmit nem híztam, és sikerült a büdi bagótól is megszabadulnom:)
2014. jan. 3. 23:04
A dohányzásról való leszokás szerintem csak azokat érinti, akik 10 vagy annál több éve űzték/szívták ezt a sportot. 15 év után most próbálom harmadszor lerakni, de a pótcselekvéseket még nem találtam meg. Szeretek/szerettem cigizni, így hiába az akarat és a nagy elhatározás. Egy jó dologról lemondani, igen nehéz.
2010. dec. 13. 20:26
járj renszeresen sportra és egyél sok gyümölcsöt.nincs annál felemelőbb érzés,hogy nem csak leraktad a cigit,de pénzed is marad és egészségesen élsz.kész életmód váltás a pozitiv irányba.tapasztalat és 3 éve imádom ezt az életformát.egy slukkot se szívtam azóta,undorodom a cigitől..
2010. dec. 13. 18:32
én elég fura dohányos voltam.:) Bátyám adta fiatalabb koromba a cigit és ha nem volt bátyám bírtam nélküle, de ha volt cigi szívtam. Sokszor előfordult, hogy napokat bírtam nélküle. Leszoknom meg nagyon könnyű volt. Megtudtam, hogy babám lesz és kész. Nem is szívtam többet. Főleg, hogy az első 3 hónapot nem tudtam, hogy van a baba. Szerencsémre egészséges, szép, nagy fiú lett.:) De azóta sokszor megkívánom. Pedig egy kis idő eltelt már. Nekem semmiféle módszer nem kellett. Szerintem is tudatosan kell leszokni. Én is keresem mindig, hogy mit lehetne ami lefoglal. Hogy ne is gondoljak rá. Sőt még szoptatok úgyhogy azért sem.:)
2010. ápr. 11. 05:58
én ha megkivántam a cigit ittam egy pohár vizet
2010. ápr. 11. 02:23
Amúgy én 6 hete szoktam le és nagyon meghíztam! Ááá, már alig bírok menni! Nem is értem, hogy valaki hogy tud 15-20 vagy afölötti súlyfelesleggel menni. Nekem már ez a 6 hetes pár kilós hízásom is nagyon megeröltetö! Holnap utántól diéta! Holnap még nasizok :))
42. db00f9d23d (válaszként erre: 41. - Anny50)
2010. ápr. 11. 02:18
:)))) te a tapaszt a fenekedre tetted ??? :)))))))))))))))))))))))))
41. Anny50
2008. dec. 2. 20:52

Sziasztok!

2007. jan.01-én hagytam abba a doháynzást! Azt megelőzően kb szeptembertől mondogattam magamnak, hogy nem fogok bagózni! Beszereztem 1 cs. tapaszt és jan.01-én amikor felkeltem rátettem a fenekemre.Majd egy hét múlva azt mondtam a tapasz is drága! Azt is elhagytam!!! Ami ebben a tanulság, hogy csak az akarat, az agyadata programozd be! Mert csak úgy lehet leszokni, és egyik pillanatról a másikra! 35 évig bagóztam, nagyon megbántam!!!!! Sok sikert!

2008. dec. 2. 18:47
Én terhes lettem és akkor szoktam le a cigiről, azóta sem bírom, és a párommal vita is van folyton a füst végett. brrrr
39. direne (válaszként erre: 20. - Pofi)
2008. febr. 19. 21:39
Jaj, ez szívószálas dolog nagyon tetszik! :-)))
2007. dec. 11. 16:57
tic-tac
2007. dec. 11. 09:57
A rágógumi nálam is bevált.
36. Suhi
2007. dec. 11. 08:59

rágóztam, répacsíkokat rágcsáltam, ropit ettem és sokat szenvedtem... híztam is 10 kilót :(

Legjobb ha rá se szokik az ember a hörgőropira :S

35. Rika1
2007. dec. 11. 01:42
Rágógumi,cukorka szopogatás,:))
34. Livilla (válaszként erre: 27. - Mazsi9)
2007. dec. 10. 22:35
És mennyi a cigi 2 hétre? Én rágóval szoktam le.
2007. dec. 5. 15:21

én rágóztam ezerrel :P és szívtam a mentolols levegőt mint a bagót!! :O))

Bár igazából a pótcselekvés hiányzott mint a cigi. De türelem, kitartás és elmúlik.

2007. dec. 5. 14:19
Még egy családtag, az egyik nagyapám mezítlábas Kossuth-ot szívott és úgy szokott le, hogy azt mondta, hogy mostantól nem dohányzik. Azóta se gyújtott rá, ennek már vagy 10 éve. Az étvágya nem lett nagyobb és nem is hízott el.
2007. dec. 5. 14:13

Nekem is van olyan családtagom, aki leszokott. Utána elhízott, de nagyon. Hogy miért? Először is rájött, hogy a dohányzástól fájt annyit a feje. Kinek van kedve fejfájással sokat enni? Leszokás után érezte az ízeket és az illatokat. Mindennek jó illata és finom íze volt számára. És akkor jött a zabálós korszak...

Még nem jött rá, hogy ezt mivel lehetne helyettesíteni.

2007. nov. 27. 13:31
Pl.szex?
29. hihi
2007. nov. 27. 12:15

A munkaterápia nekem bevált.

Nekiálltam gobleint hímezni,mikor kimentem volna rágyújtani,és annyira belejöttem,hogy azt vettem észre lejárt a munkaidőm.otthon sem és a kocsiba sem dohányoztunk,ezért nem volt nehéz.néha eszembejutott,de addigra terhes lettem,úgyhogy megoldódott a probléma.2és1/2éve nem dohányzom!

tök jó érzés

2007. szept. 20. 11:51

Nőknél tuti bejön a terheség!

Mert nem csak magadra,hanem a benned növekvő életre is gondolni kell.

Megkönnyíti a leszokást,utána meg ha vége a terhességnek,szoptatás...ugyan ez a helyzet.Ha ezt az 1-2 évet meg már kibírtad,minek már rágyújtani?

27. mazsi9
2007. szept. 18. 18:28
Én a chapix nevü új gyógyszerrel 2 hónapig nem cigiztem. De nagyon drága 2hét 11000Ft. Ahogy abba hagytam a gyógyszert már újra cigizek. Most valami újat kéne ki találnom. De mit????
26. erikpipi (válaszként erre: 21. - Agnes.b)
2007. szept. 17. 13:05
Miért jár? A cigaretta fogyasztotta? Egyszerűen nem tud mit kezdeni a szájával,és eszik. Hát ne egyen és nem hízik. Horgoljon, vagy kössön:DDD
2007. aug. 21. 06:03

1990-ben hagytam abba a dohányzást.

Nem egyszerű a kérdés. Nekem a rágó nem jött be, mert utálom. Nem ettem helyette, mégis feljött akkor 4 kg, pontosabban 48kg-ról 52 kg-ra híztam néhány hónap alatt. Én sokat olvastam, rajzoltam, sportoltam abban az időszakban, időm sem nagyon volt pótlásokra.

S az első időben nagyon kerülni kellett a dohányzós helyeket, nehogy visszacsábuljak.

2007. aug. 21. 02:24
lényeg hogy mindig csinéljon valamit:)))Én beszélek !!! aki nem tud le szokni és nem is akar:))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook