Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
50399. anonim27
2021. szept. 15. 13:08

Sziasztok! :)


Mi is haladunk a kivizsgálásokkal, voltam endokrinológusnál (ne kérdezzétek hogy sikerült ilyen hamar TB-re időpontot kapni...xd), ő továbbküldött hormonpanelre meg pajzsmirigy vizsgálatra, szóval várom hogy megjöjjön a mensi és akkor megyek oda, kb október elején.

Aztán szeptember 29.-én megyek immunológiára, aztán október 29.-én pedig heamatológiára, közben pedig még magánba megnézetjük a férjem spermáját :D

Szóval szerintem én kb november elején okosabb leszek, hogy mi lehetett a probléma.

50398. tia83
2021. szept. 15. 13:07

Sziasztok!

Újra előkerültem. Bocsánat, de néha ki kell kapcsolom minden babás dolgot, mert különben megőrülök. VOltak durva mélypontok az elmúlt hónapokban. A júliusi 2. missed abot nehéz volt feldolgozni. Néha nagyon pozitív vagyok, mert pl ahogy kiderült egyből rendeltem egy csomó vitamint Fülöp Vilmos doktor csodalistájáról és el is kezdtem szedni. Közben diétáztam, fogytam pár kilót és még futni voltam nyáron 10-12 alkalommal a sok séta mellett).

Augusztus végén kiderült, hogy genetikai baja volt a 2. babónak. A genetikus szerint ritka és próbálkozzunk tovább. A meddőségi doki szerint is szeptemberben mehet a próbálkozás csak szedjek sok vitamint (D, Q10, Melatonin). Én szerettem volna több vizsgálatot (NK és hasonlók), de szerinte nem kell. Azért egy inzulint nézettem hétfőn, ahol csak a 120 perces rossz (50 körül lett). Szerintem nem annyira vészes.

Már kezdtem megnyugodni erre a nagy nyugodságban teszteltem egy pozitívat.


Nagyon félek, mert ha tényleg ennyire rossz minőségűek a petesejtjeim (kor, Ir miatt) akkor mi van ha még túl korán jön....?

Tele van a világ idősebb anyukákkal, nem lehet, hogy minden petesejtem hulladék. Csak kifogtam most egy épet. Valakinek van ilyen tapasztalata?


Mindjárt visszaolvasok, hogy hogy vagytok.

50397. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50395. - Kyara84)
2021. szept. 14. 22:16

Ez valóban félelmetes és szomorú. Az viszont fantasztikus, hogy milyen ügyesen utána tudtatok ennek járni.

Én is gondolkozom azon néha, hogy a férjemnek nagyon jók lettek az alapvizsgálat értékei, így DNS töredezettséget és semmi mást az alapon kívül nem nézettünk. Muszáj bíznom, mi, ha minden jól megy jövő hónapban kezdünk.

50396. vyca82 (válaszként erre: 50395. - Kyara84)
2021. szept. 14. 19:18
Igen ez borzasztó, de remélem mostmár ez a doki segíteni fog nektek.
50395. Kyara84
2021. szept. 14. 17:22
Sziasztok helyzetjelentés. Férjem konzultált a magán andrológussal, aki azt mondta hogy ez a sok antibiotikum nem biztos, hogy a jó megoldás mert ha egy gyulladás van akár az ondóvezetékben azt az antibiotikum nem fogja megoldani és helyre tenni, nem beszélve arról, hogy csak a szervezetét teszi tönkre. Így végül nem megyünk Pestre egy újabb tenyésztésre, ahol valószínűleg megint találnának a mintában baktériumot, hanem elmegy október 14én ehhez az andrológushoz aki helyben megcsinál neki egy csomó minta vételt,vérvételt, vizsgálatot célirányosan és úgy ad kezelési módot. Mondta hogy a DNS töredezettség is javítható megfelelő kezeléssel van akinek 45%-ról 15%-ra tudta csökkenteni. És azt mondta szerinte ha meg lesz a probléma forrása és kezelve lesz szerinte a spontán terhesség is létre jöhet. Mert ezek mind mind akadályozó tényezői. Még jó hogy a lombikos doki azt mondta ez nem állhat a sikertelenség útjában 😔, pedig igen is lehet okozója. Ezért érdemes többféle szakvéleményt is kérni mert egy diagnózis sajnos nem az 😑. Szörnyű ez, hogy mindig nekünk kell utána járni mindennek és sokszor csak tüneti kezelést csinálnak és meg sem próbálják magát a gondot megszüntetni. Ja és a 24%-os DNS töredezettségre a lombikos doki annyit mondott éppen határ eset, az andrológus meg mondta 20 alatt jó az érték a 24% az nem jó.
50394. Dreamerlady (válaszként erre: 50393. - VACak82)
2021. szept. 14. 14:34
Uhhh, jajj. Ez így érthető akkor. Köszi a tippet, meg fogom nézetni ezt az értéket.
50393. VACak82 (válaszként erre: 50391. - Dreamerlady)
2021. szept. 14. 14:24
Nekem azt mondta a doki, hogy úgy lehet emiatt vetélés, hogy iciripiciri rög ami nekünk nem okoz gondot az egy embriónál simán okozhat elzáródást és emiatt szívmegállást.
50392. vyca82 (válaszként erre: 50391. - Dreamerlady)
2021. szept. 13. 17:27
Nem derült ki, csak Vacak posztját olvasva felmerült a gondolat.
50391. Dreamerlady (válaszként erre: 50390. - Vyca82)
2021. szept. 13. 16:40

Ohhh, értem. Jaj, nagyon sajnálom, hogy csak ennyi idő után derült ki.


Olvastam erről korábban, de el nem tudom most sem képzelni, hogy a trombózis hajlam miért okozhat vetélést.

50390. vyca82 (válaszként erre: 50389. - Dreamerlady)
2021. szept. 13. 15:54
Nem örökletes csak hajlam van rá, anno ezt mondták. Mikor embólija lett tesómnak tízen pár éve akkor mennem kellett laborba az jó volt, de aztán félbe maradt a kivázsgálás további szakasza. Meg sem fordult a fejembe egész mostanáig, hogy akár az is okozhatta a vetéléseket.
50389. Dreamerlady (válaszként erre: 50388. - Vyca82)
2021. szept. 13. 15:05

Ohh, sajnálom! Nem hangzik jól. Nagyon furcsa, hogy a dokik nem vizsgáltak téged erre alapból.


Na, ha nem jön össze most ebben a ciklusban, párom elmegy erre a sperma vizsgálatra, én meg erre a trombózis hajlamra. Bár simán lehet, hogy nem örököltem aputól. Végülis nem öröklődik szerencsére minden. ☺️

50388. vyca82 (válaszként erre: 50386. - VACak82)
2021. szept. 13. 14:36
Érdekes nálunk örökletes a trombózis, tesómnak volt tüdőembóliája a lánya sem szedhet fogamzásgátlót mert a Leiden mutáció kibukott nála. Engem mégsem vizsgáltak rá 🤔
50387. Dreamerlady (válaszként erre: 50386. - VACak82)
2021. szept. 13. 11:46

Köszönöm a választ! Felírom magamnak és lehet, hogy megkérem gyorsan maganban.


Apukámnak nagyon sok vérrög volt, remélem, nem örököltem a hajlamot.

50386. VACak82 (válaszként erre: 50385. - Dreamerlady)
2021. szept. 13. 11:43
Igen ez az egyik vizsgálat amit elég hamar megnéznek ha több vetélés is van. Hematológus csinálja, de kérheti nőgyógyász is - csak vérvétel.
50385. Dreamerlady (válaszként erre: 50384. - VACak82)
2021. szept. 12. 18:32

Semmi gond, köszi a választ. ♥️♥️ Akkor lehet ezt a mutáció gyanút hamar meg kell nézetni?


Tök jó, hogy lett másik állásod a cégben. Most épp hitelt veszek fel, de folyósítás után megyek a HR-re és beszélek velük, hogy mit lehetne tenni.

50384. VACak82 (válaszként erre: 50338. - Dreamerlady)
2021. szept. 10. 11:13

Bocsi, hogy csak most válaszolok.

Vérhígítót azért kapok mert van vmi Leiden mutáció miatt kell. Nem volt semmi panaszom csak a sok vetélés és ott jött ki mikor direkt ezt nézték, hogy kéne.


Munkahely váltás: sikerült cégen belül pozit váltanom (ez egy nagy multi, szóval ha máshova kerülsz akkor azzal megszabadulsz a régi főnöktől teljesen). Ilyenkor nincs próbaidő.

Sztem ne a munkáltatóval foglalkozz hanem magaddal.

50383. Panna07 (válaszként erre: 50382. - Anonim27)
2021. szept. 10. 08:08
Az jó, így is kellene lennie, hisz a háziorvos tud beutalni a szakrendelésekre. Remélem kiderül valami gond amit tudnak kezelni és mihamarabb babás leszel! 🥰
50382. anonim27 (válaszként erre: 50381. - Panna07)
2021. szept. 10. 07:55
Szia. Koszonon szepen :( hetfon megyek endokrinologushoz, akkor vele kiiratom a panelt es az IR-t es a pajzsmirigyet is, a heamatologiara pedig oktober 29-re van idopontom. Még immunologiara akarok kérni gondolom az még fontos. (Egyebkent haziorvos utalt be az endokrinologushoz, a heamatologiara, es az immunologiara is tud adni, es ezt csak azert irom le hogy hatha masnak is konnyebb lenne haziorvoson keresztul bejutni mindenhova. Szerencsére egy szavamba kerult es mar utalt is ahova szerettem volna).
50381. Panna07 (válaszként erre: 50377. - Anonim27)
2021. szept. 9. 21:39

Szia! Nagyon sajnálom a vetélésed. 😥

A vizsgálatok terén “képben vagyok”, tb alapon a hormon panelt nőgyógyász vagy endokrinológus tudja kiírni, inzulin rezisztenciánál 3 pontos vérvétel kell, ezt a laborbeutalót endokrinológus tudja kiírni, az immunológiai vérvételre meddosegis nőgyógyász tud elküldeni vagy immunológus, míg a trombózishajlam vérvételre hematológus tud küldeni. Utóbbinál nem elég acp rezisztencia, teljes trombozis csomag tud képet adni, ezeket kell nézni:

Leiden-mutáció (V.faktor)

protrombin G20210A mutació (II faktor)

MTHFR C6771 mutaáció

APC rezisztencia funkcionális teszt

protein-C, protein-S hiány

Alvadási faktor VIII

antitrombin-III meghatározás

Homocistein meghatározás

hyperhomocysteinaemia

szabad protein S antigén

Fibrinogén

Trombin idő

D-dimer

PT INR

PT aktivitás

APTI

Lupus antikoaguláns

APTI-LA

A pajzsmirigy kivizsgálás is fontos, a háziorvos valóban csak a Tsh-t tudja kiírni, itt kell még ft3, ft4, Anti-tpo, Anti-Tg, ezeket a pluszokat csak endokrinológus tudja kiírni.

50380. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50378. - Noname2)
2021. szept. 9. 17:42
Nagyon sajnálom. 😥😭😢
50379. vyca82 (válaszként erre: 50377. - Anonim27)
2021. szept. 9. 16:58
Jó hogy kitisztultál teljesen. Sajnos a többiben nem tudok segíteni.
50378. Noname2
2021. szept. 9. 11:10

Sziasztok! Év elején kiderült, hogy párom alacsony spermaszáma miatt lombik eljárással lehet csak gyermekünk. El is kezdtük a programot, szépen mentek a kivizsgálások majd a stimuláció, leszívás végül július 8-án 2db 3 napos bogyót kaptam Vissza. Minden ultrahang rendben volt, kezdtünk örülni, hogy első lombikunk sikeres lett. Azonban augusztus 27-én jött a nagy pofoncsapás.. kb 1 hete nem fejlődött már akkor az embrió és bevérzett a petezsák 😪 Szeptember 6-án missed ab műtéttel zárult a terhesség.



Szívesen beszélgetnék akik hasonló helyzetet éltek már át. Jelenleg nagyon magam alatt vagyok. Mindenképpen szeretnénk újra próbálkozni, de nagyon félek, hogy hasonló helyzetbe kerülök újra.


Esetleg milyen plusz vizsgálatot érdemes megcsináltatni mielőtt újra nekivágunk egy programnak?



Bocsánat ha hosszú lett egy kicsit 😔

50377. anonim27 (válaszként erre: 50376. - Vyca82)
2021. szept. 8. 22:30
Sziasztok :) szépen kitisztultam szerencsére, viszont most eléggé meg vagyok akadva. Emailon beszéltem a dokimmal, aki irta hogy haziorvos meg tudja nezni a pajzsmirigyet (de ha jol tudom csak a tsh-t nem?? Mert hogy penteken megyek vervetelre azt megnezetem). Illetve felirtak az acp rezisztenciat amit szinten ki tud irni elvileg haziorvos (trombozis hajlam). Viszont nezetni kene immunologiat, illetve Inzulin rezisztencia, pcos,illetve a hormon panel. ezeket TB-n hogyan tudom megnezetni? Plusz ha sehol nem talalunk gondot akkor méhtükrözést javasolt a nődoki. Tanácsot/ tapasztalatot tudtok adni hogy merre menjek, mit tudok még Tb-n??
50376. vyca82 (válaszként erre: 50373. - Anonim27)
2021. szept. 8. 19:32
Na mi volt a dokinál?
50375. Dreamerlady (válaszként erre: 50373. - Anonim27)
2021. szept. 7. 17:29
Nagyon drukkolok Anonim, hogy minden szépen kitisztuljon! Remélem, hogy hamar választ kapsz a kérdéseidre és megoldást is! ♥️
50374. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50373. - Anonim27)
2021. szept. 7. 16:06
Majd írj, hogy mit mondott a Doki.!
50373. anonim27 (válaszként erre: 50369. - Csipkerózsika2)
2021. szept. 7. 14:10
Szia :) holnap megyek vissza uh-ra hogy megnézzék kiürült e minden, és okosabb is leszek mert holnap beszélek a dokimmal milyen vizsgálatra küld. Remélem hamar kapok időpontot és minél hamarabb kiderül.
50372. Dreamerlady (válaszként erre: 50370. - Csillagtök)
2021. szept. 7. 13:50

Ezek nagyon szuper programok!! Két hét múlva szerintem mi is megyünk kirándulni.


Remélem, hogy normálisan meg is jön ovu után, és következő ciklusban mehet tovább a próbálkozás. ♥️🤞

50371. csillagtök (válaszként erre: 50369. - Csipkerózsika2)
2021. szept. 7. 11:56
41 teljesen jó 👍
50370. csillagtök (válaszként erre: 50368. - Dreamerlady)
2021. szept. 7. 11:55

Voltunk a bivaly rezervátumban meg a Kis-Balatonnál a gyerekkel. Tegnap meg ketten a kilátónál. Gyerkőc szüleimmel volt.


Sztem nálam lassan ovu lesz, úgy érzem. 2 héttel vagyok műtét után.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook