Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül a baba? fórum

Mennyibe kerül a baba? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2010. júl. 16. 16:25
mire felnő a gyerekecske: 1 villa ára a budai Aranyhegyen :)
2010. jan. 30. 22:37
ez tökéletesen attól függ, hogy mennyi pénzed van... ha sok, sokba. ha kevés, akkor kevésbe.
2009. febr. 2. 11:45

Szia Angel85!

Teljesen igazad van!Nem lehet mindent pénzen megvenni és pont ezek a legértékesebb dolgok.

Túl vagyok a nehezén,elmondtam neki az indokaimat,félig-meddig megértette.:)Remélem már nem sokáig elmélkedik rajta,hogy belevágjunk-e.:)

Szép napot!

2009. jan. 30. 17:01

Szia Szticso.

Nekem nem kell messzire mennem, ha anyukámék is arra várnak, hogy anyagi biztonság és aztán a gyerek, nem is lennék...de a húgom, meg az öcsém sem! Soha nem volt 100millió barbie babám, szép márkás ruháim, de elmondhatom, hogy senkinek nem kívánok jobb gyermekkort, mint amilyen nekünk volt!

Mi sem vagyunk fényes helyzetben jelenleg, de nem aggódom. Mert tudom, hogy a legfontosabb tárgyi dolgokat úgy is elő tudjuk teremteni.

Ami pedig a LÉNYEG az nem PÉNZfüggő :)

2009. jan. 27. 12:24

Lukasikmoncsi!


Köszönöm szépen a bíztatást,bár még nem szántam rá magam.Félek,hogy újra azt mondja,hogy alig van pénzünk.De ha beszéltünk,megírom mire jutottunk.

Köszi szépen!:)

2009. jan. 26. 16:27

Szia Szticso.

Én már a második babámat várom.Igaz nekem volt állásom mikor teherbe estem de mint oly sokakat engem sem jelentett be a főnökség.(pedig mikor odamentem arról volt szó)

Tehát anyagilag olyan mintha nem is lett volna.De nagyon nagyon szerettünk volna már kistesót a 7 éves nagyfiunknak,úgyhogy belevágtunk.Tudtuk hogy míg meg nem születik nehéz lesz,mert bár nem voltam bejelentve jól kerestem és ez az összeg a 4.hónaptól kiesett,de elhatároztuk kíbírjuk azt a pár hónapot valahogy:))És már csak 7-8 hét van hátra!!!

Ha már kapom a Gyest meg családit valamivel könnyebb lesz,és tudom megéri ez a pár hónap amikor egy két dolgot nélkülöznünk kell.

Én mindig azt mondom nem éri meg várni a biztos anyagi háttérre,meg a lakásra,meg ki tudja még mire,mert a mai világban mire ezeket a fiatalok megszerzik hát már nem is olyan fiatalok.Persze vannak szerencsések...

Szerintem nyíltan mondd el neki amit érzel és gondolsz.

Sok szerencsét:))))

2009. jan. 26. 16:12

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok....Párommal régóta együtt vagyunk.Neki biztos állása van,én sajnos nem dolgozom,de szeretnék már babát.Párom azt mondja,várjunk míg én is dolgozok egy kicsit,anyagilag akkor könnyebb lesz.Egyetértek vele,de mi van ha még vagy egy évig nem lesz állásom?Ha mindig kifogást keresünk sosem lesz babánk.Tudom hogy egy keresetből nehéz,de nem várhatunk örökké.Nem tudom,hogy értessem meg vele az érzéseimet.....

Szerintetek?

2008. dec. 17. 09:39

sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat, akkor végülis nem én vagyok buggyant :)

Igen, sajnos az a baj, hogy a páromnak valóban ilyen volt a felfogása az elején, és kétségbe voltam esve, hogy neki van igaza, akkor hogyan fogjuk előteremteni azt a rengeteg pénzt bla bla bla :)

Most már 20 hetesen, higgadtabban fogjuk fel mindketten az egészet.

Szerencsére a család tényleg sokat segít, nemrég volt a szülinapom, melynek alkalmából rengeteg babacuccot kaptam :)

Meg ami kell, mindent apránként :)

Párom is nyugis szerencsére :)

Szóval minden OK :)

Köszönöm még egyszer :)

2008. nov. 30. 22:55

Sok mindenen tudsz spórolni,a baba nem fogja észre venni ha nem 30.000-40.000 f.t-os kiságyban fekszik vagy nem márkás baba ruhákat kakál össze!

A ruhákbol egyébként is elég 2-3 váltás,úgy ki növi mint a pinyt!

Abban viszont (első gyerekesként) én is bele estem,hogy mindent meg vettem,amit a védőnő akis listácskáján okvetlenül be szerezendő címszó alatt adott át,a felét sem használtuk!

Ha a szülés anyagi vonzatára gondolok,mi azt is meg úsztuk egy fillér nélkül,és nem panaszkodhatok az el látásra sem!

De ez ugye a te dolgod hogy adsz-e pénzt vagy nem!

Egyébként nekünk az anyasági is nagy segítség volt sok mindent meg tudtunk venni belőle,ami rá ért addig!!

26. Ymanie
2008. nov. 30. 22:03
nálunk nagy a rokonság,mi is szinte mindent megkaptunk,még ha használtan is,de legalább nem kellett megvenni.Kislányom játék babájának van olyan ruhája amit még a húgom kapott használtam,viselte 10 gyerek,de én még mindig rá merném adni egy újszülöttre.
25. fülöpke (válaszként erre: 24. - 363d535da9)
2008. nov. 14. 11:50

Gyöngyös teljes mértékben egyet értek veled! A helyzet az, hogy mi most várjuk az első babánkat, de igazából még nem vettünk neki semmit. Ami hiányzik,azt a családtagok megveszik. Rengeteg kinőtt gyerekruhát kaptunk már, a baba mérettől, egészen a gyerek méretig.


Nálunk a doki bácsi annyit mondott, hogy ő nem köti ki, hogy mennyit adjunk a szülésért. Amennyit tudunk, ez volt a válasza. Ritka az ilyen orvos.


Egy kisbabának nem az a fontos, hogy milyen drága ruhákba, babakocsiban tologatják, és mennyire drágák a játékszerek, hanem az a fontos, hogy nyugodt,egészséges, szeretetteljes családban nőjön fel!

Mi is erre fogunk törekedni a párommal.

24. 363d535da9 (válaszként erre: 23. - Angel85)
2008. nov. 14. 11:22

Nyugtasd meg a párodat. Ha megszületik a baba, akkor a családi pótlék (kb. 12.000.-Ft)eleinte tökéletesen fedezi a havi kiadásokat vele kapcsolatban. Nem lesz semmi baja tőle, ha nem a legdrágább pelenkábe pisil és kakál, nem lesz kisebbrendűségi komplexusa, ha az ismerősöktől, rokonoktól örökölt rugdalózóban szemléli eleinte a világot, nem kell megvenni a drága, reklámozott bébi piperét, mert egyébként is allergiát okozhat, sokkal jobb, egészségesebb és olcsóbb a gyógyszertári illatmentes és még sorolhatnám.....


Mi a férjemmel azt valljuk, hogy nem kell a gyereknek mindent megadni. A hidegrázás kerülget amikor elhangzik az a mondat, hogy : Azért nem szülök több gyereket, mert ennek az egynek mindent meg akaunk adni! Ilyenkor kérdezem meg, hogy :MI AZ A MINDEN???????????????? Az anyagiak az nem MINDEN! Tanuljon meg küzdeni, örülni a megszerzés élményének. Tanuljon meg a jéghátán is megélni, mert ebben a kőkemény világban csak akkor tud talpon maradni.

Ami viszont mindentől fontosabb, hogy szeretetet, odafigyelést, harmónikus családi hátteret, megfelelő iskolai neveltetést, stabil családi hátteret kapjon.


Az orvosnak annyit adj amennyit megenged a pénztárcád, ne foglalkozz azzal, hogy mások mennyit adnak! Ha úgy látod, hogy ez nem tetszik neki, akkor keress olyan orvost, aki nem annyira pénzcentrikus. (Létezik ilyen is!)


Minden problémát meg lehet oldani, csak nem szabad kétségbeesni!


Sok boldogságot és örömteli babavárást kívánok nektek!


Egy 20 éves -egyetemista, egy 16,5 éves - gimnazista, egy 5 éves - óvodás és egy 3 hetes- újszülött fiúgyermek anyukája (Tehát, ha valaki, akkor mi tisztában vagyunk azzal, hogy mennyibe is kerül egy gyermek, nevelkedésének különböző szakaszaiban!)

2008. szept. 13. 10:40

Sziasztok!

Én most vagyok 5 hetes. A párom teljes pánikban van, hogy hogy leszünk meg anyagilag, mert bár nem volt tervezett baba, úgy döntöttem, hogy megtartjuk.

Nem tudom, hogy a dokinak mennyit illik adni meg a vizsgálatok mennyibe kerülnek...a baba kellékeket szerencsére nem kell megvennünk mert abban tud segíteni a család. Köszönöm a válaszokat!

2008. júl. 31. 16:28

Nem kell minden hülyeséget megvenni :-/

[link]

21. maya80
2008. júl. 31. 14:05
Én nem költekeztem valami sokat, mégis megvan mindenünk, amire a babának szüksége van. Szerintem butaság, hogy egy gyerek sokba kerül... Persze kell rá költeni, de nem szükséges mindenből a legdrágábbat megvenni, és egyáltalán nem kell mindenből újat venni.
20. zezsua
2008. ápr. 4. 12:25
..és valaki közületek levetette az őssejtet?
19. Bcicus (válaszként erre: 15. - Erikpipi)
2007. nov. 29. 00:28

Én teljesen megértem a cikk íróját bár saját babám nincs és nem is lesz, de sokat babázok a barátnőmnél, szóval tudom mennyi pénz. A cikk azért fontos szerintem, hogy sok felelőtlen fiatalt még időben ráébresszen, hogy a babát nem csak megcsinálni kell.

Hanem renegetg pénz kell a kihordásához, nem is beszélve a felnevelésésről.

2007. nov. 28. 17:59
Mi 60 ezer forintnak megfelelo osszeget koltottunk. Ebbol kijott:elektromos zenelo hinta, diaper genie, legzesfigyelo, jatszoszonyeg, pelenkazo, sok ruha, sapkak, zoknik, harisnya, halozsak, teli kinti halozsak, mellszivo, uvegek, ujszulott jatekok, jumper, es minden rengeteg mas. En nem tudtam volna ezeket ujonnan megvenni, de amennyit fizettem ertuk, annyiert nem hagytam ott. Semmit nem vettem boltban, mas anyukaktol, es borzeken vasaroltam, igy mindenki jol jar.
2007. okt. 21. 19:50

Sziasztok!!!Mi nov. végére várjuk az első babánkat. Ruha szempontjából szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert a tesóm bébije 6 hónapos, így minden kinőtt ruhát megkapunk tőlük.Kb. 3 tipőegőt, és 5 bodyt vettem..hogy azért legyen új is! Amit meg kellett venni,az az ágy+matrac,babakocsi,ágynemű, kád+ álvány, és még néhány kiegészítő, pelenka stb.. A pelenkázót apósom házilag elkészítette, örült, hogy csinálhat valamit az első unokájának! :o) Szóval összesen nekünk 100,000 ft-ba került az egész "felszerelés". Az orvos is "olcsó", csak 4000 ft/ vizsgálat, és rettentő rendes, lelkes, hálás stb..

Szerintem nem kell semmit túlzásba vinni...én sem tettem, és nem érzem úgy,hogy a mi babánknak kevesebb lenne bármiből is!!!!

16. amidomi (válaszként erre: 14. - 118ace9012)
2007. aug. 23. 13:06

Szia, szeritnem egy kicsit tulzás amit írtál 500e Ft? Ráadásul egy jó tanács ne vegyél mindenből a legdrágábbat, mert lehet hogy az egyik téli a másik meg nyári baba lesz, és a plüs ruhákat nem hinném hogy ráfogod adni nyáron a gyermekedre!

Én már csak tudom mert mi is így jártunk, az egyik októberi a másik áprilisi, gondold át mégegszer!

Kádból sem kell megvenni a forma tervezettet, mivel max 3 hónap és kinövi, meg ha már ül a gyerek jobban szeret ülve pancsikolni, mint fekve!

Kiságy azt is lehet kapni már 15000Ftért ami jól is néz ki, a gyerek úgyis max 2 éves koráig használja, az én gyermekeim 1 éves koruktól már földágyon aludtak, az első gyermekemnek muszály volt mert 1,5 év van köztük és nem akartunk még egy kiságyat venni, de nem bántam meg, nagyon hamar megszokták, a külön kis szobájukba az ágyukat, nekünk etetőszék pl-ul nem volt, hanem kis műanyag szék asztalal, mivel már ülni tudott (6 hó), érdemes ezeken elgondolkodni

2007. aug. 21. 14:45

Nem tudom mi volt a cik irójának a célja. Elrettenteni a családokat a gyerekvállalástól, vagy elhitetni mennyire szükséges a biztosítás magánosítása.

A cikkel nem tudok egyetérteni. A középső gyereknél mindenből újat vettünk, és jó minőséget, az etetőszék pl. 6 és fél éve 30 ezer forint volt, most a kicsinél már tudom, hogy azért a 3-4 hónapért, elég az ikeaban vásárolt 3 ezer forintos is, ami ráadásul még az asztalhoz is tolható a közös ebédekhez, míg az a drága szar elfoglalta a fél konyhát.ruhaneműt a kicsinek ugyan áruházban veszek (C&A) és a középsőnek is, de a turkálónkban olyan jó a minőség, hogy felesleges pénzkidobásnak tartom a drága ruhák vásárlását. A legmárkásabb ruhákba járnak, mindenük megvan.

A legkisebb ágy is 15 ezer forint volt, kókuszmatraccal együtt. Ami + vettünk, a lenti nappaliba egy járóka ami állítható 18 ezer forintért (maszek), és nem a brendonban vásároltuk, és kaptunk egy babapihenőt ajándékba ami üzletbe 10 ezer forint. A kismama nadrágom 1 darab volt 10 ezer, és minden jó volt rám a 7-ik hónapig. Jó, nem volt 15 ruhám a 9 hónapra, de nem is volt rá szükség.9 hónapig használtuk a babakocsit, lecseréltem egy 20 ezresre, az legalább befér a kocsiba, nem úgy mint a másik, ami most egy használt üzletben porosodik.


Összefoglalva, mélységesen elkeserít ez a cikk, mert mint a kirakati baba aminek 32-es a mérete, és a lányok azt hiszik így kell kinézni, ez a cikk azt sugalja, hogy az a jó anya aki ennyi pénzt költ a gyerekre.

2007. aug. 21. 14:15
Én még csak most vásárolgatom a babaholmikat, november elejére várom a babámat. Sajnos abban a helyzetbe vagyunk a párommal, hogy a családban mi kezdjük a sort, vagyis nálunk lesz először baba. Tehát kénytelenek vagyunk mindent mi magunk megvenni, és nem azért mert nem lenne jó a használt hanem mert nincs a családban honnan kapni. Mivel 2-3 gyereket tervezünk, igyekszünk mindenből jó minőséget venni (nem a legolcsóbbat de nem is a legdrágábbat). Szerény számításaink szerint nem ússzuk meg 500 ezer Ft. alatt. Persze megvehettük volna mindenből a legolcsóbbat is csak kérdés, hogy az kiszolgálna-e 3 gyereket. Ha olcsóbb dolgokat vettünk volna, az is belekerült volna 300 ezerbe.
13. eva7
2007. aug. 20. 19:56
Minden babaholmit a testvérem adott,ruhát,kiságyat,kocsit,stb...Ő elrakott mindent amit a kisfia kinött.A szülésért sem fizettünk.Vitamint azt szedtem!Csak a cumisüveg,popsitörlő,stb kerültek pénzbe,a pelust mái napig 20ft-ért veszem.Nekem kismamaruhám sem volt,minek?
12. win (válaszként erre: 11. - Bb2f4e28dd)
2007. júl. 12. 09:40

Mi egy házaspártól, akik már nem szeretnének több csemetét 70ezer forintért megvettünk mindent: az alig használt babakocsit, bébihordót, kiságyat, pelenkázót (amiben kis fürdetőkád is van) és a gyerek egész első éves ruhatárát. :) (Mindent kifertőtlenítettem, kimostam alaposan, nem gondoltam egy pillanatig sem, hogy nem használnám, vagy nem adnám rá a babámra!)

A rokonok meg úgyis hoztak egy halom ruhát azóta ajándékba (mert ugye valami maradandót akarnak adni), így szerintem mi még nem vettünk a fiamnak összesen 10 ruhát az 1 év alatt.


A terhesruháimat is kaptam ajándékba olyan ismerős anyukáktól, akik nem akarnak már gyereket, meg azt is adogattuk egymásnak. Ráadásul én először nagyon sokáig nem is tudtam terhes holmikat húzni, így kb. 3-4 hónapig hordtam kamondott kismama ruházatot. Azok árát is mikor megláttam üzletben, azt hittem elájulok. Egy egyszerű kis felső, igaz, nagyon szép és csinos 6000,-, egy nadrág 9000,- és az ember hordja néhány hónapot! Örülök, hogy ezeket sem kellett megvennem.

2007. júl. 12. 09:28

Ha belegondolok, hogy az enyémek hányszor aludtak a kiságyban, hát a guta ütött volna meg, ha kiadtam volna érte soktízezret :P


Win,

tényleg annyira hamar kinövik a ruhákat, hogy az ember csak pislog. Nincs is idejük még kifakulni sem.

10. win (válaszként erre: 8. - Bb2f4e28dd)
2007. júl. 12. 09:16

Egyetértek Veled!


Szerintem is olyan összegek vannak a cikkben, amiknek mi a közelében sem jártunk.

Én pl. nem szedtem terhesvitamint, és csak az orvosomnak fizettünk, aki viszont minden alkalommal normálisan megvizsgált.


Persze, elhiszem, hogy van, aki nem akar használtat a babájának, de szerintem elég nagy bolondság megvenni a drága bébihomit (ha esetleg van honnan kölcsönkérni), mikor a gyerek pillanatok alatt kinövi. Ezt most szó szerint értem, mert pl. a fiam az 56-62-es ruhákat 5 hét alatt kinőtte. Nem volt belőle sok, és igaz, hogy 3-4 naponta mostam, de 8-10 body és 5-6 rugdalózó elég volt erre az időszakra.


Nálunk sem kellett cumi, cumisüveg, nincs sterilizátorunk, bébiételmelegítőnk, termosztáskánk, stb. Persze, ha valaki nem tud szoptatni, ott ezek közül több nem nélkülözhető.


Vannak hasonló korú gyerekek a családban, így bizonyos dolgokat (pl. bébihordó, ruhák, bébijátékok) egymásnak adogatunk. Pl. a játékállvány 3 hónapos korától kb. 6 hónapos koráig érdekelte a fiamat, örülök, hogy nem kellett megvennünk 8-10ezer forintért.

2007. júl. 12. 08:47
ikából=ikeából
8. bb2f4e28dd (válaszként erre: 7. - 7130b15964)
2007. júl. 12. 08:47

Nem igazán kerül szerintem százezrekbe egy gyerek. Nekem 3 van, van róla foglamam.

Csak amit írsz példának: cumi, cumisüveg eleve nem kell. Babaágy bőven jó a használt v. örökölt. Etetőszék: ikából 4ezerért -sosem értettem, minek a többtízezres, dönthető-emelhető fajta. Kád: kb. 1000 ft egy műanyag kád: mindenféle fürdetőkarika meg mittomén mi nélkül.

Pelenka az kell, azt nem lehet kikerülni.


Továbbra sem értem a cikk célját, és még mindig túlzásnak tartom az összegeket.

7. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Bb2f4e28dd)
2007. júl. 12. 08:20

Jamina, a cikk még felét sem tartalmazza annak, amit egy babára költ az ember, amit soha máskor meg sem venne.

Szerintem nem is túlzó.


Azzal egyetértek, hogy lehet olcsóbban is venni ezt-azt. De az biztos, hogy ha összeadod a végén százezrek jönnek ki, különben egy rakás dologról lemondasz vagy mindent használtként vagy ajándékként kapsz meg.


Pl. babaágyat, kádat, etetőszéket, cumit, cumisüveget, pelenkát stb. is csak a baba miatt vesz az ember.

2007. júl. 12. 07:45

Èn Német országban dolgozom a fe´rjeel,és itt is szülök.(Remélem,hogy minden rendben fog lezajlani)Itt a szülésért nem kell fizetni,mert a betegbiztosí´tó a´llja.(nem magán)

Itt szerencsére nem szokás a hála pénz,és mondják itt nem kell öket ra´szoktatni.A fittnes és torna nem kerül pe´nzbe,igaz minden 3.ho´napban a különbözö rendelökbn fizetni kell 10€.az orvosok sokkal emberségesebbek,mint amiben otthon volt részem.A dvd-k tényleg feleslegesek,ma ma´r az interneten minden megtalálható,ami csak érdekel.

A ruhákat,baba dolgokat sokkal olcso´bban is be lehet szerezni.Ez az én egyéni véleményem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook