Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen volt az első látogatásod a nőgyógyásznál? Rögtön megvizsgált, ha csak gyógyszert íratni mész az első alkalommal? fórum

Milyen volt az első látogatásod a nőgyógyásznál? Rögtön megvizsgált, ha csak gyógyszert íratni mész az első alkalommal? (tudásbázis kérdés)

1 2
51. 032b6d3bda (válaszként erre: 50. - //Cicus//)
2010. júl. 13. 23:27

Szia, általában nem szokták elkérni, de ezt orvosa válogatja. Az első nőgy. vizsgálathoz nem ő ragaszkodik, hanem saját érdeked, hogy megtörténjen.

Örülök neki, hogy jó tapasztalatot szereztél. :)

Kellemes nyaralást!

50. //Cicus// (válaszként erre: 20. - Hexike)
2010. júl. 13. 23:23

Nah van egy kis időm, hogy írjak Nektek! Lázasan készülünk, pakolunk a nyaralásra. :)


A dokinál semmi rossz nem volt :)


Bementem felvette az adataim és megvizsgált. Egy sima nőgyógyászati vizsgálat volt, meg megnézte a méhszáj állapotát. Rákszűrést nem akart csinálni, mert azt mondta, hogy 20 év alatt nem csinálnak.

A vizsgálat nem fájt, jó dolgokra kell közben gondolni :)


Egy kérdésem lenne! Amit kaptam leletet a dokitól, azt le kell vinni a háziorvoshoz vagy nem? Háziorvos is felírhatja azt tudom, de csak kell neki valami, ami bizonyítja, hogy voltam szakorvosnál. Ha valaki tud valamit erről írjon lécci! Köszönöm!

49. mamcili (válaszként erre: 23. - Mandulaszem)
2010. júl. 7. 14:07

ez így minden jó, nincs nagy különbség :)

toldok :)

gyógyszer felírásának a hívatalos menete:


1. "rákszűrés" :-méhnyakból vesznek le kenetet, amivel nagyon sok minden megállapítható,

és

2. megnézik, hogy minden rendben van-e ez egy kétírányú vizsgálat, amikor a kenetet veszik, megtekintik a hüvely és a méhszáj állapotát, esetleg megfestik, de ez egyálltalán nem fáj...

(Bugyiba legyen emiatt tisztasági betét)

valamint a fent is leírt külső és belső tapintásos, vizsgálat, amivel a méh állapotát nézik meg.

3. nagy vérvételt is csináltat (vizeletvizsgálattal)

vérvételen már voltatok?

az a szokásos, mintha megcsípnének egy pillanatra, utána meg már csak azt veszed észre mikor kihúzzák a tűt, de lehet azt sem...


-ha az eredmények megvannak, akkor ezt összeveti és ekkor írja fel az orvos a megfelelőnek látszó gyógyszert (ami nem biztos, hogy elsőre beválik van hogy többször kell váltani, mire megfelelő gyógyszert találnak, mert minden szervezet másként reagál. Ugyhogy ha elsőre sikerül, légy nagyon boldog :)


ja és jó ha megkérdezel mindent a gyógyszered hatásairól és hogy mi mindent kell tudnod...

Bármilyen kérdés felmerül benned írd fel és kérdezd meg bátran, ha az orvos jó, akkor türelmesen megválaszolja minden kérdésed :)


és azt azért tudjátok, hogy a rendszeres fogamzásgátló csak akkor hat, ha már a szervezeted beállt rá. (1-3 hó). addig nem árt a plusz védekezés...

48. zebracsikó (válaszként erre: 45. - //Cicus//)
2010. júl. 7. 13:56
a havi egyszeri dolog az a Nuvaring hüvelygyűrű.
2010. júl. 7. 13:50
Az Implanont a bőr alá ültetik be, és 3 éven át nyújt védettséget, folyamatosan adagolva a hormont.
2010. júl. 7. 13:47
"A tablettás változat mellett ismertek a hormonális injekciós készítmények is. A progeszteron-injekciót 12 hetente adják be a női szervezetbe. Szülés után javallt azoknak, akiknek a spirál felhelyezésére várniuk kell. Alkalmazzák endometriózis betegségben szenvedők, továbbá miómák vagy más méhbántalmak esetében is. Segítségével hónapokra megoldható a nem kívánt terhesség elleni magas fokú védelem. Hátránya viszont, hogy a tablettás módszerhez képest gyakrabban okoz vérzészavart, továbbá az egyszer már beadott készítmény hatása nem függeszthető fel, ha közben a fogamzásgátlást valamilyen okból mégis abba kellene hagyni."
45. //Cicus// (válaszként erre: 44. - Hexike)
2010. júl. 7. 12:49
Én is olvastam róla az egyik újságban, felmentem arra a honlapra, amit ott írtak. De többet nem tudtam meg róla, mint amit az újságba is reklámoztak. Az sem lett világos számomra, hogy ez tabletta vagy injekció vagy mi a szösz... Valaki tud róla valamit? Bár nekem személy szerint nem nagyon tetszik. Kíváncsiság vezérelt, hogy vajon mi az, amit havonta egyszer kell szedni/adni...
44. Hexike (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2010. júl. 7. 09:47
Dehogy. Egy fogamzásgátló nevet sem ismerek... Ha ismernék, anyut kérném meg, hogy írassa fel nekem. Láttam hirdettek olyat, amit havonta csak 1x kell bevenni, ismeri ezt valaki???
2010. júl. 7. 01:05
Egy normális orvos vizsgálat és vérvétel nélkül első alkalommal nem ír fel gyógyszert, csak ha már megvannak az eredmények!
42. krisw
2010. júl. 6. 23:46

Nem vagyunk egyformák.Én nem mennék nődokihoz...

A szülésznőm sokkal durvábban nyúlt hozzám,mint az orvosom. Sztem a férfi doki óvatoasabban bánik a nőkkel,de lehet dokija válogatja.

41. //Cicus// (válaszként erre: 38. - Mandulaszem)
2010. júl. 6. 22:31

Köszi a válaszod!!


Akkor azt hiszem legjobb lesz, ha megkérdezem a dokitól. - Ha a nagy izgalomban el nem felejtem -


Én is női dokit választottam volna, de a városban nincs nő. De nem tudom, hogy maradok-e ennél a dokinál...Anyunak azt mondta augusztusban nyugdíjba megy (nem vállalja már a szülést sem) Lehet nemsoká meg váltanom kell...de ez még nagyon a jövő...

40. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Hexike)
2010. júl. 6. 22:30

még sosem jártál nőgyógyásznál?

és elvárod, hogy ránézésre felírjon valamit?


Mit tervezel? Bemondasz egy fogamzásgátló-nevet és felíratod vele, mintha már régóta szednéd?


Nekem nem lenne merszem kockáztatni az egészségemet!

2010. júl. 6. 22:22

Én nem rég voltam nőgyógyásznál, először, de csak azért mert mindig fáj a hasam és elküldtek oda is, én is nagyon paráztam, tisztára remegtek a lábaim, én is nagyon szégyenlős vagyok. :S De bementem, és ez volt az első kérdése:

- Szia Melinda, voltál már fiúval?


Egy kicsit meglepődtem, utána megvizsgált, egy kissé kellemetlen volt de nem fájt, mondjuk engem meg is ultrahangozott.

Szóval nem volt annyira vészes, utána rájöttem, hogy kicsit túlkomplikáltam.

Kedves volt nagyon... de egy csomóan mondják, hogy a férfi doki jobb... hát nem tudom, szerintem jobb a nő.

:)

38. mandulaszem (válaszként erre: 28. - //Cicus//)
2010. júl. 6. 22:19

Az eredmény elkészülése orvosonként eltérő. Attól függ, ki milyen kapcsolatban áll a laborokkal.


Magándokinál akár 2 nap alatt megvan, de pl. egy sima szakrendelés után akár 6-8 hét is eltelhet.


Ha nincs semmi probléma, akkor lehet, hogy nem is fognak keresni( én mindig odatelefonálok, hogy mizu). Ha gáz van, akkor jön postán a levél, és lehet, hogy telefonálnak is.

37. Mayuss
2010. júl. 6. 22:18
Sziasztok!És ha én eddig magán orvoshoz jártam,ő írta fel nekem mindig a gyógyszert,és természetesen volt vérvétel is meg minden,de most orvost váltok....az újtól kapok már első alkalommal receptet a gyógyszerhez?
36. mandulaszem (válaszként erre: 29. - Hexike)
2010. júl. 6. 22:12
Korai?? Ha gáz van, akkor nem várhatok éveket a kezelésre:)
2010. júl. 6. 22:04
Én szeretnék cáfolni.17 évesen NEKEM kellett kérnem,hogy ugyanmár vizsgáljon meg,mert 4 kérdés alapján eldöntötte,hogy nekem mi a jó,majd mikor mondtam,hogy szeretném ha a pattikra is hatna akkor mondta hogy akkor nem is,legyen a diane35.A városba szerintem rengeteg tini ment hozzá,mert tudták,hogy nem vizsgál,csak úgy felírja.
34. Pocy88 (válaszként erre: 20. - Hexike)
2010. júl. 6. 21:53
Vegyél fel egy hosszabb pólót, vagy szoknyát. De vannak olyan helyek, ahol adnak kisruhát. De mivel fekszel, nem látod, hogy az orvos mit csinál.
33. Pocy88
2010. júl. 6. 21:49
Megvizsgált igen, de az 2 perc és nem fáj.
32. globus (válaszként erre: 31. - Hexike)
2010. júl. 6. 21:42

Csak vicceltem, bocsi :)

Meg kell vizsgálnia, hogy tájékozódjon a belső nemi szervek fejlettségéről, ennek megfelelően kell eldöntenie, hogy melyik tabletta lesz jó neked. A biztonságod érdekében van szükség rá. A nőgyógyász annyi női alsó fertályt lát napi rendszerességgel, hogy a 3 perc múlva nem fog emlékezni, komolyan.

31. Hexike (válaszként erre: 30. - Globus)
2010. júl. 6. 21:39
igaz.
30. globus (válaszként erre: 20. - Hexike)
2010. júl. 6. 21:38
Mi az, hogy szégyenlős vagy? Szexeléshez is le kell vetkőzni :D
29. Hexike (válaszként erre: 27. - Mandulaszem)
2010. júl. 6. 21:37
15? Nem volt túl korai? (én most 20 vagyok.) Bárki jönne is be velem iszonyúan paráznék, jó, hozzáteszem, a háziorvostól is nagyon félek...az összes orvostól...aki köpenyt visel... :S :(
2010. júl. 6. 21:36
A vizsgálat után mikor várható eredmény?
2010. júl. 6. 21:32

15 éves voltam az első látogatáskor, és mivel még kiskorú, ezért még egy személynek jelen kellett lenni. Senki sem jött velem, ezért az asszisztens jött be, egy édes hangú, tünemény idős néni. Azon nyomban megnyugodtam. Beszélgettünk közben.


Engem nagyon zavart, hogy magázott a doki, de túl voltam rajta hamar.

26. Hexike (válaszként erre: 22. - //Cicus//)
2010. júl. 6. 21:32
De jó neked. Imádom a kisbabákat. :)
25. napkelet (válaszként erre: 20. - Hexike)
2010. júl. 6. 21:30

Szia!


Anno a lányomnak mondtam, ha úgy gondolja, hogy szükség lesz a gyógyszerre szóljon és elmegyünk nőgyógyászhoz. Én megkérdeztem a lányomat menjünk az enyémhez, vagy női nőgyógyászhoz akar menni?

Nőit akart, kerestünk egy nőt és azóta is hozzá jár. Ha annyira szégynelős vagy, Te is keress egy női dokit. Nem beszélve arról, hogy azért a női dokiknak finomabb a kezük is:)

Ne félj! Ha nem stresszelsz, nem is fogod érezni.

24. //Cicus// (válaszként erre: 23. - Mandulaszem)
2010. júl. 6. 21:29
Nagyon hasznos amit írtál! Köszi, hogy leírtad - főleg azokat, amiket éreztél-! Így legalább fel tudok készülni rá nagyjából... :)
2010. júl. 6. 21:27

Tudnod kell, hogy mikor menstruáltál utoljára, illetve hány napos egy ciklusod. Megkérdezi, hogy szűz vagy-e még. Van-e panasz, voltál-e már valamilyen szűrésen az elmúlt 1 évben, illetve miért jöttél.


Ezek után irány vetkőzni, felpattansz a székre és jó dolgokra gondolsz. Műanyag kúp szerű dolgot fog a hüvelyedbe tenni, úgy működik, mint a hajsütővas. Azzal ki tudja lazán feszíteni a hüvelyed és látja a méhszájat. Megnézi, kenetet vesz. Ebből kb. semmit sem érzel, csak azt az eszközt, amit behelyez (én égető érzést érzek mindig, de csak kellemetlen, nem fáj).


Utána végigtapogatja a belső szerveket, a hüvelyedből és kívülről egyszerre. Ez sem fáj.....ha fáj, akkor kiderül, hogy baj van.


kb. 3 perc alatt el is készültél:)


ne félj! Semmi gáz nem lesz.


A tabi felírásról, illetve előmenetéről nem tudok mit írni, nincs tapasztalatom.

22. //Cicus// (válaszként erre: 20. - Hexike)
2010. júl. 6. 21:26

Igen, persze :)

Én is féltem...de párommal is beszéltünk róla, hogy már aktuális lenne...szóltam anyunak, hogy ha ő megy, akkorra jelentsen be engem is...innen meg már nem volt visszaút...

Mondjuk annyiból talán "szerencsés" vagyok, hogy már voltam ennél a dokinál, szóval valamennyire már ismerem. (Érkezik a kistesó és elmentem anyuval meglesni a babát :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook