Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szedtek fogamzásgátló tablettat 40 évesen? fórum

Szedtek fogamzásgátló tablettat 40 évesen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 31. 17:39
ÉN NEM SZEDEK 40 ÉVESEN , PEDIG SZETTEM MIÓTA SZEXUÁLIS ÉLETET ÉLEK
36. 5a77d29dbe (válaszként erre: 35. - Judyt640)
2010. júl. 6. 23:31
Ahány orvos,annyi vélemény....találjuk ki melyik jó nekünk?
2010. júl. 6. 20:48
Mikor 38 évesen nemjött meg kaptam NORKOLUTOT attól sem jött akkor 3 féle gyógyit irt fel a doki ugy hogy 7napig ez 5tödiktölez 20 diktol ezt szedjem de elolvastam a beteg tájék./mellrák,stb /mellékhatásolat okoznak.Végül amikor megjött megmondtam a dokinak hogyilyet én többet nemveszek be.Semmi vérvétel nem volt.Elmentem honapok mulva egy másik orvoshoz Ö csinált gyógykaparást akkormeg kiakarták szedni a méhemet,megint másik orvos ez volt a Bpesti prof aki vérvétel ,rákszürés,uj gyógykaparás fogigátlo,
34. 5a77d29dbe (válaszként erre: 32. - Judyt640)
2010. júl. 6. 20:17

Ezt nekem is igy mondta a dokim!

Inkább a fog.gátló,mint a hormonok!

2010. júl. 6. 20:04
Elfelejtettem,40 évesen ha elmarad a mensi mindenféleképp felszokták irni,mert elkerülhetö vele a csontritkulás,az érrendszeri panaszok,a korai öregedés,vagyis gyógyival visszahozzák a mensit,akkor inkább a fogigátló
2010. júl. 6. 19:59
Hát a prof nekem 2 lehetöséget mondott egyik a fogam gátló,másik a hormonpótló,ami ugyanugy néz kimint az elsü .21 tabiból áll azta hormont amit a szervezet fiatal korban termel hogy menstruálj azt ez a gyógyi adagolja és megjön a mensi.DE e mellett nyugodtan terhes lehetsz.Van egy ismerösöm Ö 50 éves koráig szedte a fogigátlot ugy hogy nemis járt ellenörzésre,fiatalos életvidám 50es volt,olvastam más fórumokon hogy 48/50éves korig is szedikés orvosok irják föl,.Van akit nemvisel meg ez az egész észre sem veszi,de nekem a höhullámtól az idegbajig,az álmatlanságtól a patakokban folyik a viz róladig minden volt38 évesen.Minden hónapban elköltöztem volna otthonról ,pedig okom nemvolt rá.
31. Nika0504 (válaszként erre: 30. - Judyt640)
2010. júl. 6. 19:19
Mi az a hormonpótlás,kiknél és mikor szükséges?
2010. júl. 6. 18:52
Én 46 éves vagyok és még szedem abogyót.38 évesen fogamz mellett elmaradt a mensim gyógyival meghozták de 45 naponta véreztemés a vált.kor minden tünetét produkáltam.Gyógykaparás ,vérvétel kimutatta ez a vált kor zsugorodik a méhem nincs pete.Mivel gyógyszert mindenképpen szednem kellett volna valamit/hormont/a proffal abban maradtunk hogy a legkissebb rossz a fogmgátlo.Azotais szedem tudom ha abbahagyom többet nemjön meg nekem borzasztó volt az az egy év amig nemvolt rendesen .Már nekem sem irja fel a helyi nögyógyász de megszerzem,nemmondom hogy nem félek a mellékhatűsoktól mindent elolvastam róla meg a hormonpótlásrólis,de még mindig annak a veszélyét látom kissebbnek hogy trombózist kapok a fogam.tabtól ,mint rákot a hormonpótlástól.Azoknak irom akik 40 körüliek olvassanak utánna a gyógynöv GYNEX cseppeknek lehet ez segit a peteérésben.
29. Nika0504 (válaszként erre: 28. - 289fab1d6b)
2010. júl. 6. 15:36
Köszönöm a válaszod. Ez a 45 éves korig "dolog" megnyugtatott. Nem dohányzom és a rákszűrést pedig természetesnek veszem évente.
2010. júl. 6. 15:24
Nekem 5 évig, 43 éves koromig volt fent a Mirena, maximálisan meg voltam vele elégedve, aztán le kellett venni, és mivel miómák nőttek a méhemben, kockázatos lett volna újra felhelyezni, ezért az orvosom tablettát írt fel. Azt mondta, ha nem dohányzok, 45 éves korig lehet szedni.
27. 5a77d29dbe (válaszként erre: 26. - Nika0504)
2010. júl. 6. 15:16

Igen, arről Neked kell döntened, bár a jótanács mindig jól jön.

Ha jársz rákszürésre rendszeresen,akkor biztosan nem lehet gond!

26. Nika0504 (válaszként erre: 22. - Szeszipuszi)
2010. júl. 6. 15:14

...s akkor próbáljak meg jól dönteni.Végül is részben rajtam/rajtunk is múlik. Mégis tanácstalan vagyok.De úgyérzem maradnék még egy kicsit a gyógyszernél.Talán nem lesz belőle gond.S ha ez az orvos nem írná fel, dönthetek egy másik doki mellett is...

Milyen jó,hogy tudunk itt beszélni erről.

2010. júl. 6. 15:13
Én is 40 vagyok, Tri-regolt szedek.
2010. júl. 6. 15:08

Ez nem pont az a cikk, de nagyon érdekes. Elgondolkodtató...


Haszon és kockázat – a hormonpótló kezelés



Ma már világszerte vitathatatlanul elfogadott a hasnyálmirigy által termelt inzulin hiánybetegségének, a cukorbetegségnek inzulinnal történő kezelése, hasonlóképpen a pajzsmirigy csökkent működése esetén pajzsmirigyhormonok adása. Ugyanilyen természetes megoldásnak tekinthető a petefészek eredetű hormonok pótlása egy olyan életszakaszban, amikor képződésük akár műtéti beavatkozás, akár az életkor előrehaladása miatt elégtelenné válik.


A gyógyszereket az orvosok különböző betegségek vagy hiányállapotok javítása, gyógyítása céljából alkalmazzák. Egy részük kórokozókra hat (pl. az antibiotikumok), mások a szervezet védekezőkészségét erősítik (pl. a vitaminok), megint mások bizonyos élettani funkciókat befolyásolnak (pl. a fogamzásgátlók). Egy külön gyógyszercsoportnak tekinthetők azok, melyekkel a szervezet által termelt, de valamilyen ok miatt elégtelenné vált vagy hiányzó természetes anyagokat pótoljuk. Az öregedés folyamata természetes biológiai esemény, és bizonyos következményeibe, mint pl. a fogak vagy az éleslátás gyengülése, elvesztése mindenki kénytelenül beletörődik, miközben a jelenségek ellensúlyozására különböző technikai eszközökhöz (protézis, szemüveg) folyamodik. Hasonló öregedési részjelenség a petefészek-működés csökkenése, majd kimerülése, mely hatással van a női szervezet egészére. A hormonpótló kezelés az elégtelen petefészek-működés pótlását célozza, és ily módon a fiatalabb életkorban meglévő hormonhatásokat utánozza. Az Európában forgalomban lévő legtöbb hormonpótló készítmény hatóanyaga megegyezik a petefészek által termelt hormonokkal. Ugyanakkor mind jellegében, mind hatásában különbözik a gyógyszerként használt egyéb női hormonkészítményektől (pl. a fogamzásgátló tabletták mesterséges ösztrogén hormon hatóanyagától).



A természetes hormonokra, ún. “lágy ösztrogénekre” épülő hormonpótló kezelés célja az ösztrogénhiány okozta átmeneti, valamint tartós tünetek kialakulásának meggátlása és a késői szövődmények kifejlődésének megelőzése.


A hormonhiány átmeneti tüneteit, az ún. klimaxos tüneteket (hőhullámok, kipirulás, éjszakai izzadás, álmatlanság, lelki zavarok stb.), a nők több mint 2/3-a súlyosabb formában éli meg. Ezek a tünetek hormonpótló kezeléssel igen hamar és eredményesen enyhíthetők. Évekkel a menopauza után – a húgyutak és nemi szervek nyálkahártyájának sorvadása következtében – a nők a hormonhiány tartós tüneteivel szembesülnek: a hüvelygyulladások, fájdalmas nemi élet, vizelettartási nehézségek már többnyire komoly panaszokat és szenvedést okoznak, mégis szemérmes titkolózásba burkolódnak, holott a hormonpótlás különböző módozatai segítségével eredményesen kezelhetők. Csupán az utóbbi évtizedekben kerültek a figyelem középpontjába a hormonhiány késői szövődményei, a csontritkulás, a szív- és érrendszeri betegségek, valamint bizonyos időskori pszichés és idegrendszeri betegségek, mint pl. az Alzheimer-kór megelőzésének lehetősége tartós, azaz hosszabb távú hormonpótló kezeléssel.


Hazánkban kb. 1,8 millió 50 év feletti nő 25%-ánál számolhatunk csontritkulással. Statisztikai adatok szerint a csontritkulás talaján kialakuló törések következtében több nő hal meg, mint az emlők, a méhnyak, ill. a méhtest rákos megbetegedése miatt összesen. A klinikai tanulmányok egyértelműen azt igazolják, hogy az idejében megkezdett hormonpótló kezelés jelentősen csökkenti a csontritkulás kialakulásának veszélyét és a törési kockázatot (mintegy 50%-kal a csigolyatörés és 25%-kal a combnyaktörés rizikóját!).


50 éves kor előtt a férfiaknak 3,5-szer nagyobb esélyük van szív- és érrendszeri megbetegedésekre, mint a hasonló korú nőknek. A menopauza után ez a különbség igen gyorsan elvész.


A koszorúér-betegség a nők leggyakoribb halálokává lép elő, hiszen az összes női halálozás 46%-át okozza, szemben a mellrákkal, mely mindössze 4%-ot tesz ki. A klinikai vizsgálatok szerint hormonpótlásban részesülő nőknél 50%-kal csökken a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának esélye. Ugyancsak felére csökken a rettegett vastagbélrák előfordulása is a hormonpótoltak körében.


Egyes feltételezések szerint a hosszú ideig tartó, nagyobb dózisú hormonpótló kezelés valóban megnövelt kockázatot jelent olyan asszonyoknál, akiknek családjában gyakorta fordult elő petefészek- és/vagy emlőrák. Ezen asszonyok azonban egy olyan genetikus kódot hordoznak, mely vérvizsgálattal kimutatható. A méhnyálkahártya tartós ösztrogénkezelés hatására mintegy 10–12%-ban korai, rosszindulatú elfajulást mutathat, azonban ezt a folyamatot az ösztrogénhez adott kiegészítő hormon, a gesztagén oly mértékben ellensúlyozza, hogy a kombinált kezelésben részesülő nők körében ritkábban fordul elő méhnyálkahártya-rák, mint a kezeletlen asszonyoknál. Különösen azon nők körében, akiknél a terhesség, szülés, ill. szoptatás ideje alatt mélyvénás trombózis alakult ki, a tartós hormonpótlás az esetek egy részében növelheti a trombózisveszélyt. Bizonyos genetikailag kódolt esetekben – melyek vérvizsgálattal kiszűrhetők – a hormonpótló készítmények szintén a véralvadás fokozódását okozhatják. A nők túlnyomó többsége azonban nem hordozza ezeket a genetikai jegyeket.


Többmilliós felmérés eredménye szerint a hormonpótló kezelésben részesülő asszonyok életkilátása mintegy 4 évvel hosszabb a kezelést igénybe nem vevő asszonyokénál. Ezen tényt támasztja alá az a nemzetközi felmérés, mely szerint Angliában és az Egyesült Államokban a változás kora után lévő orvosnők több mint 70%-a saját magának felírja és használja a hormonpótlást. A hormonpótló kezelés orvostól, betegtől fokozott odafigyelést, gondosságot igényel. Az a tény, hogy összességében a kezelésben részesülők mintegy 4 évvel hosszabb, megfelelő, jó minőségű, aktív öregkorra számíthatnak, a mérleg nyelvét az alkalmazás irányába billenti. Ez azonban nem jelenti azt, hogy akár a beteg, akár az orvos mentesülne a minden gyógyszer alkalmazásánál elengedhetetlen gondozás felelősségétől.


Prof. dr. Marton István

23. 5a77d29dbe (válaszként erre: 22. - Szeszipuszi)
2010. júl. 6. 14:58
Ez bizony igy van!
22. Szeszipuszi (válaszként erre: 18. - Nika0504)
2010. júl. 6. 14:57

Mindennek két oldala van.

Azt olvastam pl., hogy a távolkeleti nyelvekben nincs szó a klimaxra - mert állítólag nem is ismerik. A csodaszer a szója.

De azt pl. nem tudom, hogy az európai vega nők klimaxolnak-e? Vannak viszont, akik meg a szója hormonhoz hasonló hatása miatt aggódnak és figyelmeztetnek. Egyszer olvastam egy fiatal nődokinak a honlapján, hogy mik a nők alternatívái a klimaxhoz közeledve.

Szabadon választhatunk, hogy a csontunk törik, a bőrünk ráncosodik és szárad, a szeretkezés örömét kell feladnunk, vagy a hormonoknak hála ezeket elfelejthetjük, de félhetünk a ráktól és egyéb más riasztó dologtól, amit a hormonok okozhatnak.

Szerintem a dokik legtöbbje egyik vagy másik oldalt pártolja és nem mindig bízza ránk - nőkre - a döntést. Pedig az objektív tájékoztatás lenne a legfontosabb. No de minden gyógyszergyárnak is megvan a maga lobbija.

2010. júl. 6. 14:56
Különben nálam is vannak klimax szerü tünetek.Pár hónapja alig alszom, elötte 15 óra is kevés volt. Azt mondják ez már jel!
2010. júl. 6. 14:55

Érdekes tényleg, ahány doki, annyiféle vélemény!

Nekem más betegségem van, ott is ahány dokit kérdezek, mind máshogy reagál.


Szerintem mindenki érzi, hogy jó e neki, vagy nem. Ha pedig évente ellenőrzik, akkor nem lehet baj!

19. Szeszipuszi (válaszként erre: 16. - 5a77d29dbe)
2010. júl. 6. 14:51

Mikor abbahagytam, én is abban bíztam, no majd most! Most mennyivel könnyebb lesz lefogynom. Hát, nem mondanám. Azóta is ingok-bingok a 78-85 között. Fölé menni már nem hagyom, de alá menni sem sikerül. Pedig, ha még egyszer 70 kg lehetnék...most már tudnám, hogy kell megtartani.

:)))

18. Nika0504 (válaszként erre: 14. - 5a77d29dbe)
2010. júl. 6. 14:48
Nekem pedig azt mondta,hogy ilyen + olyan bajaim lehetnek, ha nem állok le a gyógyszerről. Meg is ijedtem. De miért van az,hogy az orvosoknak ennyire más a véleményük a dologról?
17. Szeszipuszi (válaszként erre: 12. - 5a77d29dbe)
2010. júl. 6. 14:47

Gyakorlatilag a második terhességemig (92-ig) én is Rigevidont szedtem. 94 óta szedtem Marvelont. Semmi problémám nem volt vele. Híztam ugyan azóta 10-15 kilót, de tutira nem a bogyótól. Viszont így visszatekintve, teljesen elnyomta a libidómat. Azért gondolom, hogy volt(ak) mellékhatása(i), mert miután abbahagytam tomboltak az addig elnyomott hormonjaim.

A koromhoz képest korai klimax-szerű tünetek (félidős pecsételés, rövidülő ciklus, erősebb vérzés) egyébként a doki szerint betudható a gyógyszerszedés utóhatásának akár. A saját hormonjaim már nem működnek tökéletesen. Felborult az egyensúly.

Voltam uh-on, van még éretlen petesejtem, de nem mindig van tüszőrepedésem és állítólag ez okozza a problémáimat.

16. 5a77d29dbe (válaszként erre: 15. - Szeszipuszi)
2010. júl. 6. 14:44

Köszönöm!

Kinlódok is eleget!

viszont az biztos, hogyha a gyógyszert abbahagynám akkor könnyebb lenne:)

15. Szeszipuszi (válaszként erre: 11. - 5a77d29dbe)
2010. júl. 6. 14:40
Most néztem az adatlapod, és hogy mennyit fogytál. Gratulálok! Nem kis teljesítmény!
14. 5a77d29dbe (válaszként erre: 13. - Nika0504)
2010. júl. 6. 14:39

Rigevidon.

Azt mondta a második szülés után /8 éve/ ha meg vagyok vele elégedve szedjem nyugodtan.

Nincs semmi gondom, sőt ha abbahagynám, akkor össze vissza jönne meg. Nekem azért is kell szedni, mert az szabályozza! 20 éves korom óta!

Csak a két szülés volt a szünet!

13. Nika0504 (válaszként erre: 11. - 5a77d29dbe)
2010. júl. 6. 14:35
Az orvosod nem mondta,hogy változtatni kellene? Rákszűrésre én is járok évente.Ha megkérdezhetem mi a gyógyszer neve amit szedsz?
12. 5a77d29dbe (válaszként erre: 4. - Szeszipuszi)
2010. júl. 6. 14:35
Milyenek voltak?Én is Rigevidont szedek 20 éve. Azt mondta a doki, kár váltani, mert csak összezavarna mindent!
2010. júl. 6. 14:33
Igen. 45 vagyok, és szedek. Évente kontroll rákszürés,minden rendben van!
2010. júl. 6. 14:30

A Miréna állítólag egészen a menopauzáig fenn lehet, illetve 5 évente cserélik. Azt olvastam, hogy a klimaxos vérzés-problémákat teljesen el lehet felejteni mellette. Sokan nem is véreznek, csak pecsételnek egy-két hónapig, míg hozzá nem szokik a szervezet. Lehet, hogy rászánom még magam. Sajnos kezd rövidülni a ciklusom és van egy igen erős napom. Olyankor már nem merek utazni, vagy ilyesmi. Pedig az néha kivédhetetlen.

Így nyáron jobb, biztosan a több mozgás és a vitaminok...

9. Nika0504 (válaszként erre: 8. - Krerika)
2010. júl. 6. 14:29
Tényleg ez még eszembe sem jutott. :)
2010. júl. 6. 14:28
A legjobb a kalmopyrin :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook