Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie nevelése fórum

Westie nevelése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
27. Christy5156 (válaszként erre: 24. - 5bfba16667)
2010. júl. 6. 14:20
Ha az ágyban vagy, amikor a hasadon fekszik, akkor érthetö ha éjszaka is melléd akarna feküdni... ;)
2010. júl. 6. 14:20

Igen a westy szeret gazdikozelben lenni , néha órákig fekszik melletted és simogathatod a pocakját , bundáját .

Eddig nem nagy élet volt , de kérdezz bátran biztos , hogy sokan fognak tanácsot adni . Mindenki Westy tulajdonos.

Agility of Surprise [T.J. alias Vérfarkas] ez a teljes cím. Sok sikert . Az itteni tanácsokat is megfogadhatod .

25. Christy5156 (válaszként erre: 19. - 5bfba16667)
2010. júl. 6. 14:20

Tulajdonképpen a napi kaja mennyiséget kellene elosztanod 2 vagy 3 részre. Ha nagyobb lesz akkor 1x is elég lesz etetni. Fontos, hogy ha lehet ugyanabban az idöben, hogy hozzászokjon.


Ha hízik, akkor túl sok a napi kaja mennyisége...

2010. júl. 6. 14:07

Amúgy azt vettem észre, hogy sokkal inkább értékeli azt, ha egy órát fekszik a hasamon, mint ha egy órát labdázunk vele..

Egész vizsgaidőszakot úgy tanultam végig, hogy a lábamon feküdt. Na akkor nem volt vele semmi gond:D

23. Gwendolin (válaszként erre: 20. - 5bfba16667)
2010. júl. 6. 14:05
Még kicsi , de fontos a kovetkezetesség .Szerintem , ha betartod hamarosan szobatiszta lessz. Hozom az csoportcímét .
2010. júl. 6. 14:02
Jaj de édes:):) Majd megpróbálom odaültetni a TV elé, hátha:) és csak azért is állatos filmet, hátha megtetszik neki:D
21. Gwendolin (válaszként erre: 15. - 5bfba16667)
2010. júl. 6. 14:01
Az kutyusom nézni szerette a TV-t . Viszont amikor állatos film ment ,teljesen megveszett , mindenáron elakarta zavarni az idegen állatot .:-))Ugatott és ugrált a szerkényre amin a TV van .
20. 5bfba16667 (válaszként erre: 16. - Gwendolin)
2010. júl. 6. 14:01
A séták között bepisil..
2010. júl. 6. 13:59

A napi 3x-i kaja jó? Mert eddig ezt csináltuk, de olyan dagi lett, mint a csuda.. Most átálltunk a napi 2-re..

Az úgy jó?

2010. júl. 6. 13:55

Folytatom,mert véletlenül elküldtem...

Szóval,ha morog,el kell venni tőle,és nem ehet.Én simán elvettem a vacsoráját,és csak másnap reggel kapta vissza.Kb.3 alkalom és megtanultam.

A kutyád azt hiszi,hogy ő a falkavezér.Ne engedd,hogy előtted menjen be az ajtón,vagy ha húzza a pórázd erőteljesen húzd vissza.Nálunk ezek beválltak.


És igen...a miénk is nagyon ugatós.Ez probléma volt addig,míg kertesbe nem költöztünk.Most is sokat ugat,őrzi ezerrel a házat,de örülünk neki.Ja és hatalmas gödröket ás,hozzá pedig kiszed minden élősködőt.


Nekünk nagyon kemény volt vele az elején.Szégyen-nem szégyen,de volt,hogy el is sírtam magam miatta.Aztán kiderült,csak többet kell vele törődni mint az eddigi kutyáimmal,és szigorúan meg kell nevelni.

17. Christy5156 (válaszként erre: 12. - 5bfba16667)
2010. júl. 6. 13:55
Kegyetlenül kihasználják azt, akiröl érzik, hogy lehet. Pont ilyen a mienk anyukámmal is. Töle mindent ki tud zsarolni. ;) Én elég ha hangosabban kimondom a nevét és már tudja is, hogy rosszat csinált és megy a helyére. Én azt mondom, hogy bármennyire is aranyos, ne hagyd magad! Nem szereted öt kevésbé attól, ha megtanítod neki a határokat.
16. Gwendolin (válaszként erre: 7. - 5bfba16667)
2010. júl. 6. 13:54
Sokkal jobb szerintem , ha naponta háromszor viszed hoszzabb idore , mert így jobban kialakul benne , hogy vissza kell tartania a pisit és fontos a dícséret .
2010. júl. 6. 13:54

Huh, annyi játéka van.. Van egy pár kiszanált csizmája, az a kedvence, folyton rágja, én meg takarítok... minimum 10 teniszlabda, csörgő labdák, gumikacsa, plüss akármi (már nem felismerhető) rongyok, madzagok, zacskók, wc papír gurigák, párnák, minden istennyila..


A tv-t nem annyira szereti.. Néha (havonta 1x) megszagolja.. ennyi:(


Ha megírnád, megköszönném:)

2010. júl. 6. 13:51
Az,hogy morog a kajája miatt,nagyon nem jó.
2010. júl. 6. 13:50
A westy nem szeret unatkozni . Legyenek játékai , gumiból , plusbabák , labda . Nagyon szeretik a TV-t nézni , legalább is az enyém szerette . Rágcsálni való dolgok .Ahogy Intermezzo írta , a veszti vadászkutyának lett tenyésztve , kell hogy elfoglaltsága legyen . Feladatok is , ha lehetoséged van erre . Rendeznek versenyket is a részukre . Az IWIW-en találhatsz egy ilyen westy csoportot . Ha akarod megírom a pintos nevuket , én is tagja vagyok .
12. 5bfba16667 (válaszként erre: 10. - Christy5156)
2010. júl. 6. 13:48

Amúgy valószínűleg igazad van..

Mindenben nem mindig tudok az lenni, és ezt megérzi, tudja..:S

2010. júl. 6. 13:48
Hát próbálom letiltani az ágyunkról. Éjszaka, mindig feljön.. Akár 2kor is, minimum egy fél órát küzdök vele, h felugrik, lerakom, felugrik, lerakom, és ezt játszuk, hosszúhosszú percekig.. Aztán kizárom.. Akkor kapar, és bosszúból valamit szétrág. Akkor azért vagyok mérges. És ezt csináljuk hónapok óta.. Úgy h épp most magasíttatom meg az ágyam, h ne legyen belőle gond..
2010. júl. 6. 13:45
Szerintem a következetesség hiányzik. Hogy mindig és rögtön ugyanúgy reagálj a viselkedésére...
2010. júl. 6. 13:44

De jutalom falatot kap, ha kinn tette a dolgát, és leül, akár fél percet is vár érte..

És mégis..

2010. júl. 6. 13:43
Az folyamatos ugatás ellen én mindig a helyére küldtem, ha rázendített. Addig nem jöhetett ki míg ugatott. Ha abbahagyta magamhoz hívtam és megdícsértem. De szerintem a szobába zárás is jó módszer, csak következetesen csináld!
2010. júl. 6. 13:43
Kevés a kétóránként 15-20 perc? Ennél többet már nem tudok lenn lenni vele:(
6. 5bfba16667 (válaszként erre: 3. - Ec78bc2bf8)
2010. júl. 6. 13:42

Szia!


Köszönöm a választ, igyekezni fogok. Én teljesen el tudom képzelni, h a tisztelet hiánya, mert amikor eszébe jut, nem az ágyunkba vizel. Tehát letojja, hogy én mérges vagyok rá..

A pacsit pedig nem mi találtuk ki, hanem így jelezte, h éhes.. rárakta a combomra a kezét..


Úgy h nem hiszem, h megalázó lenne..ő találta ki:D


Elképezstő módon családtag, imádjuk, csak ne pisilne be..


Azt pedig h terrier, nagyon keményen élezve is van.. Kivisszük különböző rétekre, és rohangál, ás, kergeti a vakondot..:D gondolom én.

Úgy h ne izgulj, nincs megalázva..


Köszönöm a tanácsokat, igyekezni fogunk..

P.

2010. júl. 6. 13:39
A mienk is relatív késön lett szobatiszta... Nálunk a trükk az volt: minden evés-ivás után irány az udvar és pisilés. Ébredés után szintén. Azután hatalmas dícséret ha produkált, és nagy nagy szidás ha bent megy ki.
2010. júl. 6. 13:37

Szia !!

Elso feladat , rengeteg turelem ! Második a 15-20 perc nem elegendo a teljes szobatisztasághoz. Amikor elvégzi a dolgát az utcán , fontos , hogy megdícsérd esetleg jutalom falat is johet . Az ennivalóját csak akkor kapja meg , ha leul , egy pillanatot még várakoztasd is. Tudatosodjon benne , hogy Toled kapja és nem egyszer csak ott terem a táljába .Kovetkezetesen tarts be ezeket . Az ágybapisilésnél , buntetés gyanánt kizárod egy ideig a szobából .Néhány nap múlva beengedheted , az újab ágyba pisilés esetén méghosszabb idore tilts ki a hálószobából . Remekul kilehet jonni veluk , csak tudniuk kell , hogy Te vagy a fonok , még akkor is , ha nem bánsz vele keményen .

2010. júl. 6. 13:36

Szia,

nekünk is westie-nk van, Ő fiú, és 3 éves elmúlt.

Szerintem ne aggódj, 6-7 hónapos kor körül szoktak általában szobatiszták lenni, de lehet pár hónap eltérés ettől, az még normális.

Nem hiszek ilyen hülyeségeket, hogy "tisztelet hiánya", hogy az ágyatokba pisil, már bocs....

Ha ugat, és ölbe veszitek, akkor is folytatja? Hátha akkor abbahagyja, próbáljátok ki...

Ez jó ötlet, hogy ha morog, elveszitek a tányérját, arról tényleg le kell szoktatni.


Viszont ne felejtsd el, a westie egy TERRIER - és eredetileg a skót Felföldön, falkában alkalmazták vadászkutyaként.

Tehát, az ilyenek, hogy "pacsit adjon", meg egyéb szórakoztató mutatványokat hajtson végre....:S, én biztos nem erőltetném.

Makacs, önfejű, és azt teszi, amit Ő akar.

Az természetesen más lapra tartozik, hogy igenis szobatiszta legyen, ne morogjon Rátok, és persze ne ugasson naphosszat, ezek jogos elvárások.

De hogy pacsit adjon.... az olyan megalázó szerintem....:( És nem is fog, mint egyebet sem, csak ha épp a kedve úgy tartja.

Mi éppen ezt szeretjük nagyon nagyon Benne, hogy öntörvényű, tehát nem egy szolgalélek, nem akkor bújik oda, amikor Te UTASÍTOD, hanem amikor Ő AKAR.

Ettől szeretnivalóak és egyediek a terrierek, én úgy gondolom. (egyébként meg a westie-knél gyönyörűbbb kutyát el sem tudnék képzelni:P)

A szobatisztasághoz pedig sok sikert!!!

Üdv:

Interm.

2010. júl. 6. 13:34

Szia Panka!


Nekem/Nekünk is van egy Westienk. Most 4 éves és most mondhatom el hogy nagyobb gondunk nincsen vele. Én is kipróbáltam mindenfélét, de legyen az bármilyen probléma csak a határozottság és a következetesség segített. Voltunk kutyaiskolában és magánórákat is vettünk ;) de igazából csak a gazdi maga tudja kivívni a tiszteletet magának. Ha nem teszitek a fejetekre fog nöni. Irtó öntudatosak tudnak lenni!

2010. júl. 6. 13:23

Sziasztok!


Van egy fél éves westie babám, egy kislány.

Elképesztő mennyiségű probléma van vele, mint ált. a westiekkel, de irtó aranyos, mindenki imádja, nagyon pajkos, játékos, ember-és más állat-szerető.

Tanítjuk, (ha akar) tud ülni, feküdni, ott marad, ahol kérjük, tud pacsit adni, szépen jár pórázon, de még mindig bepisil. ha otthon vagyunk, 2 óránként kiviszem, majdnem mindig 15-20 percet futkározik, labdázunk, fárasztjuk.


Ettől függetlenül, nem jelez ha kell neki, simán belecsurgat az ágyunkba. (azt olvastam erről, h ez a tisztelet hiánya. Ezt el is hiszem)


Bekakilni már nem szokott.. Van kutyapelusa, ezt nem mindig használja.. Már külön felmosóvödre is van.. Bármit megpróbálok, nem hajlandó szobatiszta lenni..


A másik, meg folyton ugat.. Unatkozik, és ugat, elmegy egy babakocsi a ház előtt, hallja és ugat, vagy bármi.. Ilyenkor büntit kap, bezárjuk egy szobába kb 10 percre.. Ez be is jött, de most újra kezdte.. Szörnyen idegesítő..


Aztán.. megkapja a kajáját, elkezdi enni, és esetleg megközelítjük 1-2 méterre, és úgy morog, mintha nem kapna napi 3x, vagy elvennénk tőle mindig.. Pedig sosem tettünk ilyet. Az állatdoki azt mondja, h ne hagyjuk, hisz mi vagyunk a falkavezér vagy mi. Vegyük el, majd adjuk vissza, ha nem morog.. De ettől mégjobban morgott, és lassan már mindig.

A kutyasulis azt mondta, h hagyjuk, ki fogja nőni. Na ezt sem tette..


Van esetleg öteletek, hogy mit kellene tennünk?

Előre is köszönöm a válaszokat!!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook