Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie nevelése fórum

Westie nevelése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
177. egri maja (válaszként erre: 176. - 550e92ff1b)
2012. febr. 17. 15:01
Köszönöm:)Neked is viszont kivánom!
176. 550e92ff1b (válaszként erre: 175. - Egri maja)
2012. febr. 17. 13:31
Nem,szerencsére nem. Én is szerettem vna örõkbe fogadi bulldogot a miénk mellé. Noe-t szoktam nézegetni és nagyon ismerős volt a név. Tovabbi szép napot és sok örömõt a "tökfejekhez":-)
175. egri maja (válaszként erre: 174. - 550e92ff1b)
2012. febr. 7. 19:16

Szia!

Nem,Maylo egy ismerős megunt kutyusa...de már a miénk lassan két éve!:)

Brunó kutyusunk van menhelyről,de őt Győrből hozta a párom!És ő is már 4éve a családunk tagja!

Miért kérdezed?

Véletlenül elhagytál egy francia bulldogot?:)

174. 550e92ff1b (válaszként erre: 158. - Egri maja)
2012. febr. 2. 17:36

szia

Maylo-t véletlenül nem a NOÉ-tól fogadtátok örökbe?

2012. febr. 2. 17:31

úgy néz ki rossz helyre küldtem a véleményem

nem Neked szántam elnézést

én is írtam, hogy makacs kutyák-terrier lévén határozott gazdára van szükség

hajlamosak az "az van amit én akarok" életvitel kierőszakolására

náluk nem igazán fér bele az egész nap dolgozom de azért legyen kutyusom állapot

Hanci hihet neked:-) nem állítasz valótlant

de ha mégis mellette dönt, nagyon nézze meg honnan van a kutyus

olcsó húsnak-híg a leve!!!

persze vannak kivételek és léteznek nyugodt westi-k is (nagy ritkán)

172. 5bfba16667 (válaszként erre: 171. - 550e92ff1b)
2012. febr. 1. 21:22

Szia!


Nekem westiem van, így nem értem, hogy mit gondoljak át?:)


Hálaég, nem allergiás, (koppkopp) semmire sem az ebem, de valószínűleg tényleg a fejemet fognám, ha így lenne:(((


Hanci-t próbálom lebeszélni, de leginkább csak azért, mert első kutyának (tapasztalatból mondom), hogy iszonyatos stressz. De nem hisz nekem:(

171. 550e92ff1b (válaszként erre: 164. - 5bfba16667)
2012. febr. 1. 21:16

szia

remélem nem veszed tolakodásnak, hogy én is bele dumálok a beszélgetésetekbe, de kutyakozmetikus lévén napi rendszerességgel találkozom westi-kel

nagyon makacs jószágok de ami a legfontosabb:

sajnos már szinte kizárt, hogy ne lenne valami féle allergiás betegségük

a fél életed rá fog menni, hogy megoldást találj a bőr és allergia problémákra

és látod szenvedni ahogy szétvakarja magát és még segíteni sem tudsz

tényleg gondold át nagyon

további szép napot

170. 5bfba16667 (válaszként erre: 169. - Hanci1)
2012. febr. 1. 21:06
Nem mész suli után barátnőzni, mozizni, 1 hétre síelni, v táborba, semmi?
169. Hanci1 (válaszként erre: 168. - 5bfba16667)
2012. febr. 1. 19:01
úgy gondolom persze ! :)
168. 5bfba16667 (válaszként erre: 167. - Hanci1)
2012. jan. 28. 20:59

HATÁROZOTTAN NE!!!!! egy westievel kezdjétek a kutyás életeteket!

Nagyon fogtok kínlódni, mert rengeteget kell velük foglalkozni. RENGETEGET!!!!


Lesz az év minden napján legalább 3-4 órád a kutyusra?? Őszintén válaszolj!

167. Hanci1 (válaszként erre: 166. - 5bfba16667)
2012. jan. 28. 20:42
ne haragudj igen első :)
2012. jan. 24. 08:19

Arra még egyáltalán nem válaszoltál, h első kutyusotok lenne?


Amúgy a kutyák ellesznek együtt, ha pici koruktól együtt nevelkednek,akkor meg pláne...

165. Hanci1 (válaszként erre: 164. - 5bfba16667)
2012. jan. 23. 13:17
hát persze szüleim is de most meg úgy alakult két kutyus lenne nővéremé és enyém csak neki nem westie lenne és úgy egyszerre vennénk meg kölyöként őket szerited ellenének azért majd ketten is ? persze nem amikor kölykök meg nem szertném magukra hagyni csak pl nyár elején lennének meg és nyár után amikor én suliba vagyok és a szüleim dolgoznak akkor meglesznek?:)
164. 5bfba16667 (válaszként erre: 162. - Hanci1)
2012. jan. 22. 14:21

Csak Te nevelnéd, v a szüleid is besegítenének?

Mert ha csak Te, és első kutya ráadásul, akkor biztos nem ezt a fajtát választanám a helyedben.


Amúgy Ők eléggé szobakutyák, úgy h csak napközben szabad szerintem kerteltetni.


Hát nem, én takarítok, ha tüzel. És minden kutya tüzel fél évente.. szerintem olvasgass előbb utána a kutyák működésének. Az elején 5 oltás, kullancsirtás egész évben, bolhairtás, ivartalanítás, trimmeltetés, és rengeteg türelemmel tanítás, különben a fejedre nő!!!!

163. Ancika
2012. jan. 22. 12:21

makacs, önfejű, szófogadatlan...

baromira okos és rafkós.

vicces és tündéri.

sosem kellene más :))

imádom ahogy van!

162. Hanci1 (válaszként erre: 156. - 5bfba16667)
2012. jan. 22. 12:07
aha rendben köszönöm valószínű akkor nyárra !:) és hallottam hogy 7 havonta tüzelnek és nálam is azért lakásba is ugye bejönne és akkor kellene rá tüzelőbugyi vagy neked hogy van ?
161. 5bfba16667 (válaszként erre: 160. - Egri maja)
2012. jan. 17. 19:11

Köszii:)


Teljesen igazad van, a westie nagyon okos, csak nekem első érintkezésem volt egyáltalán a kutyafajjal:D, így nem tudtam, mit hogyan is kéne. Pedig nem egy könyvön túl vagyok.

A westie pedig pont az a fajta, akik a cukiságukat kihasználva, rosszalkodnak:D

De asszem túl vagyunk a holt ponton:D Remélem:)


Köszi még egyszer, és várom továbbra is a westie-gazdikat!!! :)

160. egri maja (válaszként erre: 159. - 5bfba16667)
2012. jan. 17. 17:24

Köszönöm a jó kivánságokat!:)

Én is kivánok neked sok kitartást és szeretetet és türelmet is!Lehet,h nem fogod elhinni,de az én kutyusom is nagyon makacs volt,de nagyon sokat foglalkoztam vele,aminek meg is lett az eredménye,még pedig mindig póráz nélkül sétáltunk és ha azt mondtam neki,h az utca végén forduljon le jobbra:)esküszöm,megértette!

Nagyon okos volt!Szerintem a Westie okos kutyus!:)

És hát tündéri!:)))

Sajnos a mi két kutyusunk közül a francia bulli nem tud igazán sétálni,botrányos amit művel...már több mint 5éves,szóval már le tettem róla,h meg tanitjuk,de legalább Brúnónak megy a dolog!Ő nagyon szótfogadó!:)

Szóval sok örömet,egészséget és boldogságot kivánok neked és a többi fórumozó westie kutya tulajdonosnak!:)

159. 5bfba16667 (válaszként erre: 158. - Egri maja)
2012. jan. 17. 15:45

Szia!!


Nagyon jól írtad le, mind az "előnyeiket", mind a "hátrányaikat". Mármint a westiek-ét.

Leginkább szerintem is rengeteg energia, TÜRELEM, és pénz kell hozzájuk. Az enyim most kezd igazán szót fogadni, és így sokkal könnyebb az életünk. Csak hát ehhez természetesen kell a napi több óra foglalkozás.


Én is imádom, a kis gombszemeit, amivel mindent el tud érni:) Félelmetes egyéniségek..:)


Kitartást, és sok szeretetet kívánok a kutyusaitokhoz! Nagyon szép dolog, hogy így magatokhoz vettétek Őket, biztos vagyok benne, hogy meg fogják hálálni:)

2012. jan. 17. 12:29

Sziasztok!

Nekem régen volt Westim...nagyon szerettem,egy tündér volt!:)Szuzinak hivták,született neki egy szem kisfia,Benőke...ő is tünemény volt!:)

Nagyon makacs kiskutyák,de akkora szivük van!Már annyira nem ajánlanám,mert nagyon allergiásak és ezt az agyon tenyésztésnek köszönhetik,de aki még is az a fajta mellett dönt,biztos,nem fogja megbánni!Csak nem árt ha át gondolja előre,h tud-e elég időt,energiát,sőt pénzt áldozni rá,mert ha a nagyon allergiás fajtából való,akkor a gyógyitgatása sem kerül kevés pénzbe.Illetve én másfél havonta hordtam kutya kozmetikushoz trimmeltetni,mert a szőre folyamatos ápolást igyényel!

Jelenleg befogadott kutyusaink vannak,Brúnó egy boxer fiúcska és egy nagyon mókás francia bulldog fiú Maylo!:)Őket is nagyon nagyon szeretjük és jó érzés,h ha már más megunta őket de mi úgy szeretjük őket mintha kiskoruktól mi neveltük volna őket!

Szuzy Westim igazi szerelem volt...

Ha vki ez a fajta mellett dönt,kivánok neki is akkora boldogságot,mint az enyém volt!:)

2012. jan. 17. 10:42

Van még itt valaki, westies?

Hátha picit fel lehetne a fórumot frissíteni.. Annyi kérdésem lenne:)

2012. jan. 16. 11:44

Szia!


Hát én a helyedben tutira nem hagynám magára ennyire sokáig a legédibb időszakában:D


Amúgy a westiet ajánlják legkevésbé első kutyának, mert iszonyúan nehéz a nevelése. Amellett hogy én imádom a kis szarosomat, nem ajánlom. Egy jóval nyugisabb, kevésbé aktívat kellene választanod szerintem.

Van napi 2-3 órád arra, hogy fusson? Hogy tanítsd, hogy igazi gazdija legyél?


Ezekre előbb válaszolj szerintem, mert nagyon nehéz velük!!!

155. Hanci1
2012. jan. 11. 18:13
sziasztok!:) nekem kutya allergiám volt de valószínű kinőttem de még nem bizti lehet csak 1 év múlva de már tisztára be vagyok zsongva a westimért :D! az az igazság hogy ugye suliba járok és a westie kölyköt ott szabad hagyni délelöttre ? vagy csak ez miatt nyáron vegyem meg?:) lécci írjatok most csatlakoztam és még nem olvastam mindent végig:) köszii !(:
154. dorciy (válaszként erre: 1. - 5bfba16667)
2011. máj. 2. 13:13

Szia!!

Nekem is bvan egy 1 éves westiem, de ennyi gond nem volt vele. Bár egy picit önfejű (mint álltalában egy westie). Megpróbálok segíteni, hátha bejön....:)


SZOBATISZTASÁG:

A szoba egyik részébe tegyél almot vagy homokot.

Ha nem oda pisil akkor nyomd bele az orrát és mutad meg neki az almot hogy oda kell pisilni. Ha mégis bepisilne akkor nagyon alaposan töröld fel, mert attól kap ingert megint a pisiléshez. Lehet, hogy sajnálni fogod, de hidd el így célszerű lehet. Ha nem jelez az nem baj, az enyém is 8-9 hónaposan kezdett jelezni (de akkor sem szabad neki bepisilni) Mindenesetre figyelj az árulkodó jelekre, ha körbe forog egy helyben, nyüsszög, szagolgat....akkor valószinüleg kell neki.


UGATÁS:

Ezzel sajnos NEM tudsz semmit sem kezdeni, de később egy kicsit el fogja hagyni...Fogadd el így, hiszen WESTIE-ből van!! :D


HA ROSSZ:

Ha rosszat csinál (mint pl. montad, hogy ugatja a babakocsit) akkor NE a szobába zárd be, hanem egy olyan helyre amit utál. És ne 10 percre, mert az neki nem valami komoly büntetés. Pl. egy kennelbe vagy egy szállítódobozba és kb. 3-4 órára...


MORGÁS, HA KAJA VAN A KÖZELÉBEN:

Valószínüleg ezt azért csinálja mert valamikor (lehet, hogy még egész kis korában) valaki bántotta evés közben bántotta. De ha morog ha közeledtek, akkor is mindig maradj ott és nyúlkálj a tálja felé, semmiképpen ne vedd el tőle, mert nem fogja tudni, hogy miért veszitek el. ÉS NEM FOGJA EZT A SZOKÁSÁT KINŐNI, HA NEM TESZEL SEMMIT.


Sose feledd, hogy TE vagy a falkavezér és ha egyszer hagysz neki valamit akkor azt hiszi, hogy ő a falkavezér. Mindig légy következetes. Most van a "legtanulékonyabb" korban, kezdd el tanítani, foglalkozz vele többet, és ha okos akkor NAGYON dícsérd meg (adhatsz neki jutalomfalatot is) és akkor máskor is így cselekszik. Ha rossz akkor büntetés. Ja: És ne csak akkor üljön, feküldjön amikor kedve van hozzá!! Addig mondd neki, amíg meg nem csinállja. :)

Próbáld meg, én is így neveltem, és soha nem is volt önfejű.

Remélem azért beválik!!!!


Ui.: Akkor a LEGKÖNNYEBBEN nevelhető a kutya, ha éhes!!!

153. Ancika (válaszként erre: 152. - Ec78bc2bf8)
2011. máj. 2. 10:21
köszi
2011. máj. 2. 08:52

Érdemes orvoshoz vinni, persze..

Ha ma nem tudod, akkor esetleg próbálkozhatsz kamillás törölgetéssel.

151. Ancika
2011. máj. 2. 08:26

hahó!


tud valaki segíteni?

múlt héten kapta meg a kutyusom a veszettség elleni kombinált oltást, azóta be van gyulladva a szeme, szerintem kötőhártya gyulladás. . tudtok tanácsolni valamit?


persze azon kívül, hogy vigyem orvoshoz. . (mert megteszem ha pár napon belül nem jön rendbe)

volt már valakinél ilyen?

150. 5bfba16667 (válaszként erre: 149. - 72d5bd92b0)
2011. febr. 2. 11:23

Szia:)


Mesélj még róla.. Hol tartotok nevelés ügyileg?

2011. febr. 2. 11:19
Szia, Panka, nekem ténylegesen westie-m van és egyszerűen imáom. És ő is minket szerencsére!
2011. jan. 26. 21:35

Hello.


Itt van még valaki, akinek tényleges módon westie-je van?


Hátha nem tettük decemberben tönkre ezt a fórumot..

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook