Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OKJ – Sulinként változik, hogy adják-e érettségi nélkül vagy sem? fórum

OKJ – Sulinként változik, hogy adják-e érettségi nélkül vagy sem? (beszélgetős fórum)


14. SF (válaszként erre: 11. - Cb82b220ce)
2010. aug. 3. 18:02

Nem a 122 óra a kevés, hanem a 390 ezer sok.

Jól tettétek, hogy lemondtátok, okj nélkül nem ér semmit.

13. cb82b220ce (válaszként erre: 12. - Giga455)
2010. júl. 10. 21:37

Igen még jó..

Manapság nem árt elég óvatosnak lenni sajnos.

12. giga455 (válaszként erre: 9. - Cb82b220ce)
2010. júl. 10. 19:42
azta....de utálom az ilyet :( Még jó hogy utána jártál!
11. cb82b220ce (válaszként erre: 10. - Sugarka)
2010. júl. 10. 15:39

Szoftverüzemeltetői,webtervezői képzés,390 000Ft bő 7 hónap, 122 óráért...

Lejjebb leírtam hogy mi hogy volt,lemondtuk.

2010. júl. 10. 15:03

szakmánként változik. és a szakmákat is szokták variálni összevissza évenként, szóval fontos hogy épp mi aktuális, lehet, hogy ezért volt ez a dátumkiirás, mert még x tanévbe estél bele, és a követkető már érettségiköteles.


egyébként egyszer nekem is volt valami kavarás, egyszer felkerestek telefonon mert regeltem valami hülye oldalon, hogy ajánlanak egy képzést, ami érettségiköteles, és 2 éves. én akkor voltam tizenegyedikes, és mondtam hogy hát még messze az érettségi. aztán végül kiderült, hogy nekik az a lényeg, hogy az okj-s képzés elvégzéséig legyen meg az érettségi. tehát ez két éves volt, pont akkor lett meg az érettségi, mikor a képzés végetért volna. egy barátnőmet kicsapták kozmetikus okj-ről mert megbukott érettségin.


namindegy, remélem azért segítettem valamit. egyébként ez milyen képzés?

2010. júl. 6. 08:02

Sziaztok.

Nos igen.Azzal nincs is gond ha kell érettségi csak akkor mondják meg,ne etessék be az embereket.

Arról van szó hogy a párom és barátja szerettek volna részt venni egy ilyen tanfolyamon.Annak a hölgynek aki bemutatta nekik miről is volna szó eleve azzal kezdték hogy nekik OKJ kellene és nincs érettségi.A nő mondta hogy nem probléma,persze hogy meglehet csinálni a tanfolyamot és majd kapnak is róla papírt.Mondta hogy igazából kell hozzá érettségi de az idén,ha jun 30ig beiratkoznak akkor nem kell.Már pedig az OKJ nem sulinként változik.

Utána felhívtam az iskolát ahol elmondták hogy kell érettségi,amihez nem kell az a saját iskola hálózat által kiállított diploma.

A nő csűrte-csavarta ahogy csak bírta csak hogy beetesse őket.Ha nem nézek utána akkor nem kapjuk vissza sem a beiratkozási pénzt és még tandíjelőleget is fizetni kellett volna mivel az szerepel a szerződésben.

A tanfolyam 390 000Ft-ba került volna,úgy hogy csak 7 hónapos,tehát 166 óráért ennyi pénz.Rengeteg,főleg hogy ennyi órába szerintem nem lehet túl sok mindent megtanítani.

Először a pénzről is összevissza beszélt,azt mondta hogy 13 hónapig kellene fizetni kb. 19 000-et.Gyanús volt mert a végösszeg mégis csak 390 000.Szóval jóval többet kellett volna.

A lényeg hogy ma elmegyünk és megszüntetjük a beiratkozást és a beiratkozási dijat vissza kapjuk.

Az se semmi hogy amikor ezt a tájékoztatást tartotta azt mondta hogy bár jul 3. volt ő a szerződésre jun 30 ír mert már csak úgy tudnak beiratkozni.Persze gondolkodási idejük nem volt,azonnal dönteni kellett.Ezt hívják agresszív marketingnek.Közbe a jun 30 csak azért volt fontos mert ő még arra a hónapra szerzett így magának ügyfelet.

Az ismerősünknek elmondtuk mi a helyzet,ő felhívta a nőt és a nő sikeresen meggyőzte újra.Még pedig azzal hogy a suli által kiállított diploma sokkal nagyobb végzettség mint az OKJ és különben is 2012-ben az OKJ-t megfogják szüntetni.

Ebből nem tudom mi az igaz de ne mondja nekem senki hogy egy diploma amihez érettségi se kell sokkal többet ér mint bármi.

Ha úgy hívnák ezt a diplomát hogy EU által kiállított nemzetközi diploma akkor ok,nem lehet rossz.De ennek a neve a .... iskolahálózat álltal kiállított nemzetközi diploma.

2010. júl. 6. 07:32
Ha OKJ-s bizonyítványt (végzettséget) szeretnél, akkor kell hozzá érettségi. Vannak tanfolyamszervező iskolák, ahol elvégezheted a tanfolyamot,(oklevélért) de a vizsgára bocsátás feltétele az érettségi. A nive oldalán találsz rá jogszabályt.
2010. júl. 5. 22:18
szak függő és nem iskola függő
2010. júl. 5. 19:55
Minden 3-sal és 5-sel kezdődő számú képzéshez kell az érettségi.
5. Boszy28 (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2010. júl. 5. 19:08

Szia!


Számtech szoftverüzemeltetőihez én úgy tudom, hogy kell érettségi.

Legalábbis 2001-ben még kellett, akkor kezdtem én is.

2010. júl. 5. 19:05

És hogy tudnám kideríteni ehez kell-e?mert a suli szerint nem kell érettségi,az ügyintéző ezt mondta nekünk de közbe a honlapjukon találtam egy dokumentumba miszerint igenis kell hozzá érettségi.

Számítástechnikai szoftverüzemeltetői és webtervezői szakról lenne szó.

2010. júl. 5. 19:03

Nem sulinként, hanem szakmánként.

Azt hiszem a pénzügyminisztérium szabja meg a követelményrendszert.

2010. júl. 5. 19:03
Légyszi!!!Valaki!!!
2010. júl. 5. 18:57
Hol találok erről valami jogszabályt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook