Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Alig eszem, mégsem fogyok! fórum

Alig eszem, mégsem fogyok! (beszélgetős fórum)


1 2
9. cb82b220ce (válaszként erre: 1. - Szednut)
2010. júl. 5. 12:00
Nem csodálom hogy nem fogysz...Ez rettentő kevés.A tested mindent tartalékol.
2010. júl. 5. 11:58

Most olvastam az NLCafen:


"Fogynál? Ne rontsd el az anyagcseréd!

Állandóan fogyókúrázol, de meg sem látszik, bármennyi és bármilyen erőfeszítést teszel? Lehet, hogy a válasz az anyagcserénél keresendő...

Az anyagcsere nem csak azt jelenti, hogy elfogyasztasz valamit, majd bizonyos idő elteltével kiüríted. A szervezet alapvető energiaigényének kielégítését szolgáló összetett folyamat. Az alapanyagcsere például nagyon komplex dolog. Azt az energiát termeli meg, amelyet a szervezeted naponta minimálisan felhasznál az életfunkciók (légzés, emésztés, testhőmérséklet, kiválasztás) fenntartásához nyugalmi állapotban. Nem tartalmazza viszont a szellemi és fizikai tevékenységekhez szükséges energiát.

Az alapanyagcsere akkor is zajlik, ha a kisujjadat sem mozdítod. Olyan ez, mint a motorban az alapjárat. Látszólag nem csinálsz semmit, ám a benned lévő anyagok eközben is hasznosulnak.


Az anyagcserét tíz-húsz rossz fogyókúrával lehet leginkább elrontani. Ha például sokat koplalsz, megtanítod a szervezetedet tartalék üzemmódban működni. Sok olyan elszántan diétázó él köztünk, aki beéri napi 1000 kalória elfogyasztásával, mégsem képes fogyni. Nem csoda, hisz a szervezete már rég megtanulta, milyen rossz az éhség. Az ilyen ember szervezete állandóan spájzol, hisz tudja: bármikor kezdődhet egy újabb ínséges időszak, amelyet túl kell élni. Így aztán a bevitt tápanyagok egy része ahelyett, hogy hasznosulna, bekerül a zsírraktárakba, s létrejön az ellentmondásos helyzet, hogy minél kétségbeesettebb módon fogyókúrázik az illető, annál inkább válik hízásra hajlamossá."


Sajnos én is hasonló cipőben járok. :(

Valószínű a sok-sok mozgás a megoldás.

2010. júl. 5. 11:55
egyetek egészségesen, napi 5x és mozogjatok napi 30 percet s fogyni fogtok!!
2010. júl. 5. 11:55

Az sem jó,ha keveset eszik az ember. Meg kell találni a megfelelő mennyiséget. Lehet neked 1500 körül kéne enned.

De ezt elvileg ki tudod számolni, hogy mennyire van szükséged.

Persze a mozgás is fontos.

2010. júl. 5. 11:54
Mert minel kevesebbet eszel annal inkabb tartalekol a szervezeted.
4. Szuszy (válaszként erre: 1. - Szednut)
2010. júl. 5. 11:53
Szia! Pont így vagyok én is. Mindent bevetek, mégsem fogyok, inkább egy kicsit mindig hízok. n sem értem.
2010. júl. 5. 11:52
napi 30 perc mozgás, napi 5x evés csodákra képes!!
2010. júl. 5. 11:51
Sportolsz?
2010. júl. 5. 11:50
Alig eszem, mégsem fogyok! 1000-1200 Kcal napi kaja mellett sem sikerül. Van, hogy gyüminapot tartok, az sem használ...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook