Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Passzív állomány vagy munkanélküli? fórum

Passzív állomány vagy munkanélküli? (beszélgetős fórum)

29. bobe2 (válaszként erre: 28. - Bobe2)
2010. júl. 9. 07:11
Még egy kérdést elfelejtettem.Lehet -e utazási kedvezményt kérni valahonnan,vidéken lakom és mindenféle ügyintézéshez utaznom kell nem kevés pénzért.
28. bobe2
2010. júl. 9. 07:08
Köszönöm szépen mindenkinek,sokat segitettetek,ma fogom megkapni az elsö papiromat,azt mondta az orvos 3 részben fogja odaadni ,ha az elsöt személyesen viszem a többit már postázhatom?
2010. júl. 9. 00:53

Én pont most zongoráztam végig ezeket.

Május 11-én szünt meg a munkaviszonyom első munkahelyről,tehát én is elöszőr vagyok munkanélküli.Nekem a cégem kifizető hely én nekik adtam minden papírt le,de ha nálad ez nem igy van akkor az OEP-hez kell bevinned a papírokat.A legjobb ha mindent beviszel és majd ők válogatnak mi kell nekik.Ennek az a hátránya,h sok idő lesz mig megkapod a pénzedet.Én a volt cégemnek 2 részletben küldtem be a táppénzes papírokat és már másnap a pénz a számlámon volt.Az OEp ráül.

Még egy fontos dolog!

Ha lejárt a 30 nap táppénzed,28 napon belül kell a munkaügyi központban jelentkezned.Addig a munkaviszonyod folyamatossága nem szünik meg,de mikor jelentkezel attól a naptól vagy regisztrált munkanélküli és számolják a munkanélküli ellátást.

26. viva70 (válaszként erre: 24. - Bobe2)
2010. júl. 8. 23:18
Foglalkoztatói igazolást kell kitöltetni a táppénz kérelemhez a volt munkáltatóval. Csatolni kell még hozzá az eredeti tb. igazolványt, az eredeti táppénzes iratokat, igazolást az előző 2 év jogviszonyairól, a munkanélküli ellátásról, ha voltak ilyenek. Illetve jövedelemigazolás(okat)t a 2009-es, 2010-es évekről, ha máshol is volt munkaviszony. A kérelmet be lehet vinni személyesen is, meg be lehet küldeni postán is.
25. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - Bobe2)
2010. júl. 8. 22:50
Szerintem személyesen kell leadnod. Sajna nemderűlt ki számomra hogy merre laksz. Pest vagy vidék?
24. bobe2
2010. júl. 8. 22:14
Sziasztok :további segitséget szeretnék kérni .Az OEP oldalán nem találtam meg ,legalábbis nem egyértelmü.A volt munkahelyem nem kifizetöhely,,-hogyan lehet eljuttatni a papirt a kifizetöhelyre?- kell e valami nyomtatványt kitölteni?-személyesen kell leadni az elsö papirt vagy levélben is elküldhetem?
23. bobe2 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2010. júl. 5. 21:20
Még lenne pár kérdésem, a papir leadása vagy elküldése a tb hez vagy ahova kell , számlaszámot csatolni kell hozzá hogy hova utaljanak?Vagy ki kell tölteni valami papirt és azt kell elküldeni?
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Bobe2)
2010. júl. 5. 21:00
Örülök neki, hogy sikerül. :)
21. bobe2
2010. júl. 5. 14:45
Sziasztok,voltam reggel dokinál hát kellettek volna a papirok ,vagyis neki csak egy db a sok közül igy ,azt mondta minden rendben lessz,feljegyezte a nevemet ,és holnap megyek vissza ,azt mondta megoldjuk .Nagyon örülök .Köszönöm mégegyszer a segitségeteket.További szép napot.
20. bobe2 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2010. júl. 4. 21:59
Ok .Köszi, majd holnap este irok.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Bobe2)
2010. júl. 4. 21:51
Majd számolj be hogy sikerült. :) Remélem felfognak venni, bár én úgy tudom ilyenkor már késő. Legalább megtudjuk mik a szabályok. Előre is köszi! Nem kívánok inkább semmit...nem tudom hogy állsz a babonával :)
18. bobe2 (válaszként erre: 17. - Gyöngyszemü)
2010. júl. 4. 21:46
Nagyon szépen köszönöm a segitséget reggel a dokinál kezdek remélem sikerül.További szép estét.
2010. júl. 4. 21:40
Ha a doki nem akar, vagyis aztkérdezi hogy mivel írjon ki ennyi időre hogy mit találjon ki, akkor idegi kiborulás a munkahely elvesztése miatt.... legyen az indok. Hugomat nemrég ezzel vették fel ugyanilyen helyzet miatt. Viszont neki a TBbe kellett bevinnie a táppénzes papírt leadni nem a munkahelyére. És ahogy lejárt a táppénz másnap ment a munkanélkülibe... Ha a felmondástól számított 3nap szükséges, akkor még bennekell legyél, mert munkanapot számolnak, a hétvége nem számít bele!
16. bobe2
2010. júl. 4. 21:34
Köszönöm szépen mindenkinek a segitökésségét ,reggel kezdek az orvosnál,remélem sikerülni fog,ja az orvos pénteken nem rendelt ,igy lehet hogy több esélyem van.
2010. júl. 4. 21:27

Rögtön menj el dokihoz, s visszamenőleg írasd rá a táppénzes papírra, hogy elsejétől vagy tp.-en...(szerintem egy kis dugipénz a dokinak, s megcsinálja)...

Mikor lejárt a passzív tp, akkor pedig munkanélküli...

14. bobe2 (válaszként erre: 10. - Napkelet)
2010. júl. 4. 21:27
Sajna azt nem tudtam hogy a dokihoz nem kell semilyen papir ,holnap beszélek vele ,egy nagyon kislétszámu kft nél dolgoztam 5-en voltunk,meg 2 fönök.
13. Boszy28 (válaszként erre: 7. - Bobe2)
2010. júl. 4. 21:23

először is: menj be az illetékes munkaügyi központba, és regisztrálnak. Akkor is regisztrálniuk kell, ha még nem kaptad meg a leszámoló papírjaidat. Ha megvannak, még jobb.

Én vittem mindent először, bár a leszámoló papírok még nem voltak a kezemben, ilyeneket: munkaszerződés, személyi, lakcímkártya, adókártya, TAJ kártya, bankszámlaszám.

Majd válogatnak ők.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2010. júl. 4. 21:23
Visszamenőleg valószínű már nem fognak felvenni tp-re, hiszen a napló sorszám nem stimmelne.
2010. júl. 4. 21:22

Holnap reggel kezdj korán az orvosnál, mert hetente adnak le táppénzes jelentést, nehogy ez miatt csússz le róla.Egyébként beleférsz a 3 napba, mivel szombton volt július 3. és akkor a dokid nem tudott volna táppénzre venni.

Mindenesetre hívd fel reggel az orvosod, kérdezd meg, mitévő légy

Remélem, mihamarabb találsz munkát!

10. napkelet (válaszként erre: 5. - Bobe2)
2010. júl. 4. 21:22

A dokihoz nem kell semmiféle papír.

Ha harmadikával táppénzre vesz, akkor lehetsz passzív táppénzes. A TP papírt, ha nagy létszámú cégnél dolgoztál és kifizetőhely volt, akkor oda kell leadni, ha nem kifizetőhely, akkor az OEP-hez kell bevinni, vagy postázni.

2010. júl. 4. 21:20
Passzív tp-re munkaviszonyból mehetsz, a munkáltatódnak kell leadni, azért passzív, mert már nem dolgozól a munkáltatónál, de még ők fizitek. 1 hónapig kapod-kaphatod maximum.
8. Boszy28 (válaszként erre: 6. - Bobe2)
2010. júl. 4. 21:20
én itt rontottam el: én sem tudtam, hova kell küldeni, személyesen vittem be a TB-hez, aztán kiderült, hogy a volt munkáltatómhoz kellett volna. Bár nekem a melóhelyem TB kifizetőhely (suli), nem tudom, a tiéd az-e.
2010. júl. 4. 21:14
Még sosem voltam munkanélküli,nem tudom hogy mik a teendök ilyenkor,anyi mindent mondtak már nekem hogy telyesen összezavarodtam.
2010. júl. 4. 21:12
És ha netán felvesz az orvos hova kell küldeni a papirt?
2010. júl. 4. 21:10
igen csak a papirjaimat csak holnap fogom megkani a munkáltatomtol mert a multhéten nyaralt és hát , nem tudom hogy papirok nélkül is mehettem volna orvoshoz?
2010. júl. 4. 21:08

Ha júli 1-jétől vagy munka nélkül, akkor már a passzív tp-ről lekéstél, mert utána 3 napon belül lehet elmenni rá.

De lehet, hogy holnap még tp-re vesz az orvos, mivel hétvége volt, minden esetre egy próbát megér.

Én is voltam passzív tp-n, macerás volt, mire megkaptam a tp-t, de ez egy más történet.

2010. júl. 4. 20:59
Már másodikán passzív beteg ácsiba kellett volna menned, az egy hónap, és csak aztán munkanélkülibe. Használd ki ha még nem késő! Addig is kereshetsz közben állást. Ha normális a dokid simán felvesz!
2010. júl. 4. 20:58
Ha sanszos, hogy sokáig nem találsz, akkor használd ki a passzív táppénzt, és utána menj a munkaügyibe.
2010. júl. 4. 20:56
Segitségeteket szeretném kérni.Juli 1-töl munkanélküli lettem,mit kell ilyenkor tenni ,passziv állományba menjek vagy jelentkezzek azonnal a munkanélküli központba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook