Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposzta és rizsleves-t hogyan kell elkészíteni? fórum

Káposzta és rizsleves-t hogyan kell elkészíteni? (beszélgetős fórum)


15. rinike
2008. szept. 26. 20:37
Nekem ízlet a zelleres káposztaleves is. (Mondjuk én imádom a zellert, még nyersen is megeszem, és nemcsak a gumóját, hanem a szárát is. Viszont nekem az volt a bajom, hogy hiába volt hűtőbe, a 4. naptól savanyodott a káposzta, és akkor nem bírtam megenni, csípte a nyelvem, olyan romlott féle íze volt, így azóta ha ilyent készítek, vagy csak 3 napig eszem, vagy ha végig akartam csinálni az 1 hetet, akkor 3 nap múlva főztem újat.
14. gerna (válaszként erre: 13. - NOA)
2007. aug. 10. 17:13
Akkor a Te levesed titka az, hogy nincs benne zeller (hacsak a levesporban nem...) A zeller bizony fránya ízt ad neki. Érdemes külön edényben megfőzni és úgy hozzáadni a darabokat (vízhajtó hatása miatt kell)
13. NOA
2007. aug. 10. 12:08

Káposztelevest imádom, most is van a hűtőben egy kevés.Van pár könyvem, leirásom erről a levesről, végigcsináltam a Gastroyal kápileves kúráját.


Kb. egy liter vizbe teszek kettő hagymát felapritva,jó sok zöldséglevesport/DM-ben kapható/

tárkonyt, fokhagymát, erős daráltpaprikát, köményt egy babérlevelet, majd belereszelem a káposztát, esetleg még egy húsus paprikát is teszek hozzá és öntök bele egy kis balzsamecetet.

Végén kis pirospaprikát adok hozzá.


Olyan lesz mint egy fini korhelyleves.

Esetleg ha valaki sokáig akarja ezt a leveskúrát végezni csirke vagy pulykamellet is pirithat bele, igy megvan a fehérje adagja is.


Néha én még babot is teszek hozzá.

12. gerna (válaszként erre: 11. - Dddd)
2007. aug. 10. 10:42

A káposztalevest én se csípom :(

De a rizsleves egész jó! bármilyen zöldséggel, barnarizs bele, ehető!

11. dddd (válaszként erre: 10. - Gerna)
2007. aug. 10. 10:41
Én fogytam vele 5 kg-t,de besokalltam tőle.Egyik barátnőm 20 kg fogyott.Hidegen ette.Én is próbáltam,sőt úgy is ,hogy összetumixoltam,de NEM MEGY.:((((((
10. gerna
2007. aug. 10. 10:16

A KÁPOSZTALEVES:



Hozzávalók: 6 db nagy vöröshagyma, 1-2 kis konzerv paradicsompüré, 1 nagy fej káposzta apróra vágva, 2 db zöldpaprika, 2-3 zellergyökér vagy 6 zellerszár, 1 csomag levespor vagy 3-4 kocka , 4 db sárgarépa, petrezselyem, bazsalikom apróra vágva.


Elkészítése: A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, egy nagy fazékba tesszük, és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Adhatunk hozzá worchester szószt is, majd forraljuk fel - ez kb. 10 percig tart. Majd csökkentve a lángot, 20-30 perc alatt lassú tűzön puhára főzzük.

2007. aug. 10. 10:13

A RIZSLEVES:



A három napra elegendő levest egy nagy fazékban főzze meg. Ossza el nagyjából három egyenlő adagra, majd tegye a hűtőszekrénybe.

A napi levesből egyen mindig amikor megéhezik, de reggelire vagy tízóraira, uzsonnára fogyasszon más könnyű, kalóriaszegény ételt.


A leves hozzávalói:

3 fej karalábé, 25 dkg gomba, 1 kg sárgarépa, 1 csomag újhagyma, 75 dkg brokkoli, 1 evőkanál olivaolaj, 2-3 gerezd fokhagyma, fél csokor friss kakukkfű, 1 babérlevél, 3 leveskocka vagy 2-3 evőkanál vegeta, 25 dkg előfőzött, hántolatlan barnarizs, 1 nagy konzerv darabolt paradicsom ( 8,5 dl )és őrölt bors.

Elkészítés:

A zöldségeket megmossuk, majd megtisztítjuk, feldaraboljuk. Az olajat felforrósítjuk, majd belenyomjuk a fokhagymát, és megfuttatjuk. A zöldségeket ( a brokkolin, a kakukkfűvön, és a babérlevélen kívül ) az olajba dobjuk, és folyamatos keverés mellett, pároljuk. Felöntjük 2,25 l vízzel, felforraljuk, és hozzáadjuk a leveskockát. Beleszórjuk a rizst,( amit elötte megfőztünk kb. 15 percig ), majd hozzá adjuk a paradicsomot. A levest borssal ízesítjük. Só nem kell bele!! Alacsony lángon 15 percig főzzük, majd beletesszük a brokkolit, a babérlevelet, és a kakukkfüvet és további nyolc percig főzzük.

Napi adagonkénti tápértéke, ( tehát amit egy nap fogyasztunk el )500kcal.

Jó étvágyat, és sikeres fogyást éhezés nélkül!!



3 Karalábé

25 dkg Gomba

1 kg Sárgarépa

1 csomag Újhagyma

75 dkg Brokkoli

fokhagyma

paradicsom 1 nagy konzerv

2007. jún. 29. 18:54
Különben szerintem bármilyen levessel lehet fogyózni. Egy tartalmas levesbe is sokkal kevesebb a kalória, mint egy rántotthúsiba meg sültkrumpliba. Ráadásul a sok lé jól eltelít és meg lessz a napi folyadékmennyiség is.
7. Teráz (válaszként erre: 6. - 91d4989ab9)
2007. jún. 29. 18:48
FÖRTELMES !!!
2007. jún. 29. 18:47
Én egyszer csináltam ilyet, megkóstoltam, irtó rossz volt. lefagyasztottam, hátha majd ráfanyalodom, de nem :)))
5. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 4. - Teráz)
2007. jún. 29. 18:46
én is ezer éve ettem ilyet.....de 3napnál tovább nem bírtam,mert nagyon rossz íze volt a zeller miatt:-(((
2007. jún. 29. 18:43

Én 100 éve készítettem.Szerintem mindenféle zöldség a csíkokra vágott káposztához és ételízesítő....Ja....és egy hét után érdemes beszerezni valami hányinger elleni tablettát....Sok sikert !!!!!

:O)

3. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 2. - Teráz)
2007. jún. 29. 18:38
Igen!Van fogyókúrás káposztaleves!Csak épp nem találom a receptet!
2007. jún. 29. 18:29
Fogyókúrás káposztalevest???
2007. jún. 29. 18:04
Tud valaki valami jó receptet erre akét levesre-,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook