Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hós lányom utálja a 4. tápszert amit adtam neki.Mit egyen helyette?SOS fórum

8 hós lányom utálja a 4. tápszert amit adtam neki.Mit egyen helyette?SOS (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 13. 20:03

kezd el a hozzátáplálást

és ízesísd a tápszert olyan gyümölcscsel amit adsz neki, vagy főzz bele mandulát, kókuszt

2011. jan. 13. 09:43
Felforralt, kecsketejet.
16. Mandula71 (válaszként erre: 12. - Fancsika09)
2010. júl. 6. 08:58

Javasolták neked a Humana Baby Fit banános tápszert itt. Szerintem próbáld ki, a nagyobbik fiam ezt az egyet ette meg annak idején, én is megkóstoltam, ennek nincs mellékíze, már az illata is kellemes, nem olyan, mint a többi tápszer.

Én a helyedben még próbálkoznék 1 éves korig mindenféleképpen a tápszerrel. Gyümölcs, főzelék mehet tízóraira, uzsonnára, ebédre, de szerintem reggelire és vacsorára még szüksége van a tápszerre.

2010. júl. 5. 15:40
Van a Kölln cégnek egy oldódó zabpelyhe, amiből ha sűrűbben csinálod pépet készíthetsz belőle (+gyümi), ha hígabban iható tápszert, rá van írva a dobozra az elkészítés.
14. mamcili (válaszként erre: 12. - Fancsika09)
2010. júl. 5. 13:47

egy anya ösztönösen megérzi mi jó a picinek...

Légy bátor :)

13. Göbe
2010. júl. 5. 13:09

Nekünk először 9-10 hónapos korában volt ilyen problémánk. Ízesítettem a tápszert banánnal,kakaóval stb., végül úgy itta meg, hogy egy kis kanál cukrot tettem bele (tudom nem ajánlják a cukrot, de hogy még tápszert igyon az fontosabb). A védőnőnk a karamellizált cukrot ajánlotta.

1 éves kora után már így sem itta, több kísérlet után jelenleg Jogobella joghurt italba keverem a tápszert és még ízlik Neki.

12. fancsika09 (válaszként erre: 3. - Gitta1978)
2010. júl. 5. 11:31
Még azt nem próbáltam, de egyáltalán kell-e erőltetnem 8 hósan a tápszert???????????Lehet, hogy itt befejezte a lányom, és nem hajlandó tovább tápszert enni.
11. fancsika09 (válaszként erre: 6. - Bry083)
2010. júl. 5. 11:27
Persze ezeket szívesen megeszi, de reggelire adjak neki főzeléket????????Vagy gyümölcsöt???????????Félek, hogy a gyümi reggel nem tenne jót a hasikájának!
10. fancsika09 (válaszként erre: 4. - Bring12)
2010. júl. 5. 11:25
Négy féle.Kezdtük a Bebával, majd Beba 2+, majd Milupa2, Majd Milupa jó éjt!Ha megérzi az illatát, már sír!
9. bry083 (válaszként erre: 6. - Bry083)
2010. júl. 4. 16:06
Mármint gyümölcsöt, zöldséget!!!!!!!8 hósan már elég nagy hozzá
2010. júl. 4. 14:46

Az új ételek bevezetése a folyékony-pépestől a szilárd ételekig folyamatosan történik, mind típus, mind állag szempontjából. Általában bevezetésükre 6 hónapos kor körül kerül sor, de az anyatejes táplálás hiánya esetén 4 hónapos korban állíthatók be legkorábban.


Egyszerre csak egy ételt, kis mennyiségben (10-20 g) adjunk és fokozatosan emeljük az adagot. Az új ételek 3-5 nap különbséggel kövessék egymást, de abban az esetben, ha valamely új ételt a csecsemő nem fogyaszt szívesen, vagy problémát észlel a szülő, semmiképpen ne erőltessük az adott étel fogyasztását.


Az első ételek lehetnek


gyümölcsök,

gluténmentes (pl. rizs) vagy gluténtartalmú (búza, árpa, rozs, zab) gabonák.

főzelékfélék.

nálam a rizs és burgonya, kekszek kenyerek már csak a főzelékek utánra maradtak, (tejérzékenység miatt)


nyugodtan

alma

alma-őszi barack

alma-banán

ezek voltak az elsők, nagyon hamar megszerette, sokan mondtáők tegyek bele kekszet, de korábban leírtak miatt én nem tettem, de az egyetlen keksz amit megehettünk azzal nem volt hajlandó megenni


nekünk a lrumpli az örök vesztes volt, míg rágni nem tanult meg addig mindig kiköpte..

sütőtök, sárgarépa,

sőt ha húslevest főzől abból színte mindent összeaprithatsz ami nem puffaszt(később jöhet az is)

puffasztok közül első a karalábé volt nálunk

de ahogy bejött a friss saláta egy fej saliból készítettem főzeléket...

sűríteni sose kellett liszttel, vagy magában vagy kevés krumplit főztem bele.


4 hónaposan keztem a hozzátáplálást, egy éves korára szinte mindent megevett a lehetőségeinkhez mérten...

7. bry083 (válaszként erre: 6. - Bry083)
2010. júl. 4. 12:48
Persze pép formában:)
2010. júl. 4. 12:47
gyümölcsöt, zöldséget? 8 hósan már elég nagy hozzá
2010. júl. 4. 12:21

Kezgyetek el bátran enni minden félét, már elég nagy:)

Tejjel azért még vigyázzatok, bár tudom, sokan bátrak :)

Néz küröl a bébiételek közt, ami abban benne van már ő is eheti,

gyümölcsök nagy része, zöldségek, és kezdhetsz pici husit is adni jól ledarálva...

lányom kedvence a salátafőzelék és a céklapüré volt :)

2010. júl. 4. 12:21
milyen 4-es tápszer?
2010. júl. 4. 12:14
Próbáltátok a humánna bébi fitt tápszert?Ez egy sűrített tápszer,banános.Mi azért kaptuk mert sok volt nála a szél.
2010. júl. 4. 12:09

Ilyenkor már nemcsak tejbegrízt ehet, hanem krumpilt is ha jól tudom!

Meg főzelékeket is!

2010. júl. 4. 12:08
Tanácstalan vagyok, aki tud kérem segítsen!A tejpépet sem fogadja el, és a tejbegrízt sem.Mit ehet???????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook