Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás körüli tévhitek fórum

Szoptatás körüli tévhitek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatás körüli tévhitek

1 2 3 4 5 6
154. siba22
2015. febr. 17. 09:32
99ben született a nagy fiam őt 10 hónapig szopiztattam,kb 7 hós koráig nem is kapott mást.Zalán most januárban született és szintén szopizó baba.Semmi mást nem adok neki.Se víz se tea :))) Sokszor kapom a furcsálló kérdést : " mi van ha szomjas? " hát szopizik a drágám mert ahogy a cikkben is van a víz,tea és társai csak az értékes anya tejtől veszi el a pociból a helyett.Mai napig párom családja fenntartásokkal kezeli az anya tejes időszakot mert ne tudják elképzelni az igény szerinti szopizást ami csak anyatejes :) Zalánom 1 hónap alatt 1 kg 48 dkg hízott :))))
2012. aug. 24. 18:03
Sziasztok van itt még valaki?
152. 4c1a787e8f (válaszként erre: 151. - 1d3b7cc65b)
2010. nov. 11. 19:52

Például az újszülött mellett még van 1-2 gyereke... Meg főzni azért kell, mert apa is dolgozik, kell, hogy egyen, meg a többi gyereknek is. Meg hol ez van az oviban, hol az... Ez úgy ki is teszi a napot...

Szóval dolog van.

Ettől függetlenül a harmadikat én is igény szerint szoptatom. És csodák csodájára nem lóg egész nap a cicin.... Én se hittem volna...

151. 1d3b7cc65b (válaszként erre: 149. - Kismanó86)
2010. nov. 7. 19:03

Jaj, dehát egy újszülött mellett mi más dolga van egy anyukának? Erre kell ráérni most, nem másra! A háztartás megvár. ;)


Egy jó tipp: hordozókendő!

150. bucimami (válaszként erre: 149. - Kismanó86)
2010. okt. 6. 13:46

Szia!

Szerencsére a babák nem szoktak egész nap cicin lógni :-), kivéve talán egy-egy rövidebb időszakot, amikor betegek vagy éppen változik a tejigényük. De ekkor is csak nekünk tűnhet úgy, hogy folyamatosan szopiznak, mivel ilyenkor tényleg sűrűbben kérnek enni.

Érdemes a szopi idejét pihenésre használni, akár aludni is lehet közben :-), főleg, ha fekve szoptatsz, vagy akár olvasgathatsz is és akkor nem érzed olyan tehernek a hosszúra nyúlt szoptatásokat.

2010. okt. 6. 13:21

A cikk nem rossz, de én másképpen csinálom. Oké, hogy igény szerint szoptatás, de ha egy gyerek úgy igényli, akkor egész nap a cicin lóg? Ki ér erre rá? Azért a kisbaba mellett még van az embernek más dolga is, háztartás, család, meg ugye pihenni is kell néha.

Én próbálom tartani a 3 órát napközben, de az etetések idejét nem korlátozom. Így van, hogy majdnem egy órát eszik, de annyi idő alatt azért megeszi azt a mennyiséget, hogy nem fog fél óra múlva újra kérni. Ahogy észrevettem a Lányom szépen gyarapszik, neki ez így megfelel. Sokszor még tovább is húzná, mint 3 óra.

Éjszaka viszont nem ébresztem, amikor ő éhes, akkor eszünk.

2010. aug. 26. 22:58

Érdekes dolog ez az allergia. Mert részben igaza van Anyakonak, a természetes anyagok (mint pl. a valódi, bio! tehéntej, nem a bolti) még mindig sokkal jobbak és egészségesebbek, mint a műek. ("Élő az élővel.") De sajnos az újabb generációk már egyre inkább a természetes anyagokra lesznek allergiásak (por, pollen, szőr, ételek stb.)! Ez viszont nem azért van, mert a természetes anyagok rosszak lennének, sőt. Hanem azért, mert a szervezetünk már annyira hozzászokott a műanyagokhoz, hogy a természeteseket kezeli betolakodóként és rájuk reagál fals immunválasszal (=allergia).

És akkor mit lehet tenni? Vagy mégis adunk (az allergiára már genetikailag hajlamos) babának természetes tehéntejet, amivel jócskán kockáztatjuk az allergia belobbanását; vagy jobb híjján adjuk neki a totál műanyag tápszert, amivel ugyan (papíron) csökkentjük az allergiaveszélyt, de hosszú távon újra csak rongáljuk az immunrendszer normális működését... Egyik sem túlzottan megnyugtató.

Kíváncsi leszek, hogy dietetika szakon mit fogunk erről tanulni.

147. Anyako (válaszként erre: 146. - Tündér74)
2010. aug. 7. 13:24
igy van,mindenki maga tudja.Amúgy meg ez olyan dolog,mikor én elkezdtem a tehén tejet adni,az egyik ismerősömnek pár hónappal idősebb volt a babája és ő is ezt mondta mint te.Hiper szuper anti allergén tápot adott ő a kicsinek,aki a beszélgetésünk után pár héttel sajnos laktóz érzékeny lett.Hát ezek ilyen dolgok.Embere-babája válogatja.Én bizom nagyanyáink bölcsességében...
146. tündér74 (válaszként erre: 145. - Anyako)
2010. aug. 6. 23:11

A te dolgod, de két hónapos babának tehéntejet adni....:(

Sajnos a túl korán adott tehéntej allergiát okozhat, súlyos felszívódási zavarhoz vezethet, előidézhet felnőttkorban is kialakuló betegségeket. Tehát nem jelentheted ki biztosan, hogy nem okozott semmit a tehéntej adása, hiszen még csak 2 éves a pici fiad.

Remélem nem is lesz semmi baja a későbbiekben sem.

145. Anyako
2010. aug. 5. 23:22
Kár hogy nem olvastam hamarabb a cikket...Na de lehet még valaki rátalál...En meg irom a harmadik verziót...Én is mindent elkövettem annak érdekében hogy tudjak szoptatni de semmi sem segitett,igy tápszeresek lettünk.Csakhogy az volt a gond,hogy a kicsi még a következő etetés előtt is böfizett,de ugy hogy jött orrán száján.Orvosok azt mondták hogy ez normális.Aztán 2hónapos volt a kicsi,mikor egy ismerősöm azt ajánlotta(saját tapasztalatából)hogy adjak tehén tejet neki.Addigra már nagyon elegem volt az állandó kiböfizés és sirásból.Mivel mi kis városiak vagyunk,lett is házi tejecskénk.Az volt a lényeg hogy annyi hónapos legyen a tehén borja,mint a baba,mert a tehén teje is fokozatosan erősödik.Megpróbáltuk,bevált!Most 2 éves a fiam,egészséges mint a makk.Még 2napos náthán kivül semmi baja nem volt,a fogai úgy kijöttek hogy már csak azt vettük észre hogy kint vannak.Tudom hogy most mindenki azt gondolja:JÉZUS MÁRiA!Mindenhol azt irják hogy tehén tejet dehogy!Na de azért gondoljunk csak bele!Nem fogják azt reklámozni hogy vedd meg Maris nénitől a tejet 50cent/liter-ért.Nem,vedd meg a hiper szuper mű tápot 12euróért(1 hétre se elég!)Na meg nagyanyáink mikor babák voltak nem volt táp,és mégis milyen szép kort megérnek!Egyik nagyim 86 a másik 87 éves.:-)Aztán mindenki ahogy gondolja...ujjunk se egyforma!
144. tündér74 (válaszként erre: 143. - Bettike2007)
2010. júl. 9. 14:56
igaz, nem nagyon szoktam tv-t nézni, a minimaxon kívül:))
143. bettike2007 (válaszként erre: 141. - Tündér74)
2010. júl. 9. 14:53
híradóban volt,visszafizették az árát akinek olyan bébiétele volt és visszavitte,tv-t kell nézni.De amúgy én sem sűrűn szoktam,de a lány pont oda kapcsolt:-)
142. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 140. - Bettike2007)
2010. júl. 9. 14:53
köszönöm.
141. tündér74 (válaszként erre: 140. - Bettike2007)
2010. júl. 9. 14:33
Erről én sem hallottam.
140. bettike2007 (válaszként erre: 139. - Cb6e54c3d9)
2010. júl. 9. 14:26
most volt nemrég a tv-ben baby...ove egy drogériás üzletben kapható.
139. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 128. - Bettike2007)
2010. júl. 9. 13:51
melyik bébiételben volt üveg ? Én erről nem hallottam...
138. bettike2007 (válaszként erre: 137. - 1d3b7cc65b)
2010. júl. 9. 13:25
Én szerettem volna,de a sok tényező újra kórház kórház után,nem ettem és nem ittam 3hétig elég volt a tejemnek....úgyhogy kissé kifogytam belőle,de szeretném ha a második babánál majd másképp lenne...
2010. júl. 8. 13:15
Magamról egyébként még annyit írnék, hogy abszolút analfabétaként kezdtem a szoptatást (annyi bőven elég, hogy időhöz kötés..), ami miatt nekem is majdnem elment a tejem a "szokásos" 6 hetes ugrás környékén. Ha nincs az a néhány szerencsés véletlen, hozzáértő szakember, és ha én magam saját kútfőből nem jártam volna végig az információszerzés rögös útját, már én se szoptanék réges-régen. De minden nehezítő tényezőnk (izom-hipotónia, bimbóvédő, rossz tanácsok és abszolút önbizalomhiány) ellenére mégis sikerült, mert rettenet akartam és mert hittem, tudtam, éreztem, hogy valahogy ezt is lehet jól csinálni. Csak meg kellett ismernem, tanulnom, értenem, hogy mindez hogyan történik. Így lehetett, hogy még mindig szoptatom a 28 hónapos lányomat.
2010. júl. 8. 13:04

Szerintem is hasznos a cikk! Nagy szükség is lenne rá, hogy minél több helyen minél több ilyen írás, szoptatási útmutató kerüljön a kismamák, anyukák kezébe... (Egyébként sorstársak vagyunk a cikkíróval, én is tanácsadónak készülök.:)

Az "örök" tápszer-témához még lenne pár gondolatom. Egyik odlalon tényleg örülhetünk neki, hogy a gyártók (remélhetőleg) egyre jobban ügyelnek a tápok összetételére és igyekeznek egyre inkább anyatej-közelivé tenni azt, lásd a különböző immunerősítő komplexeket. Ez mindenképp üdvös! De. A másik oldalon azzal is tisztában kellene lennie minden szakembernek és anyukának, hogy a táp soha nem lesz olyan tökéletes, mint az anyatej és a tápszeres etetésnek sem lesznek soha olyan hatásai, eredményei, mint a szoptatásnak (ami ugye jóval több, mint puszta etetés). Ráadásul, amiről itt még nem volt szó eddig: a tápszert mesterséges úton szintetizálják, tehát nem egy természetes és főleg nem élő anyagról van szó! Viszont, az emberi szervezet egy élő rendszer, aminek értelemszerűen leginkább élő anyagokra van/lenne szüksége. Nem nehéz kitalálni, hogy a korábban említetteken túl emiatt sem a tápszert, hanem az anyatejet kell(ene) az első helyre tenni a ranglistán. (Mindez persze a mi táplálékainkra is igaz - csak sajnos olyan mű világban élünk, ahol már egyre nehezebb természetes élő táplálékhoz jutni. :( De mindenképp törekedni kell rá!)

Mindezt nem azért írtam, hogy újabb "fenékberúgást" kapjon az, akinek végső soron a tápszer jutott! Sőt. Én is azt vallom, hogy senkinek nem kellene/szabadna rossz anyának éreznie magát emiatt, mert a "Jó Anyaság" követelményrendszere nem a szoptatást jelöli meg egyetlen vagy elsőszámú kritériumnak. :) De azt mindenképp le szerettem volna írni, hogy - bárkinek bármit is osztott le a Sors - a fenti tények a valós tények és ezzel mindenkinek tisztában kellene lennie. Illetve, tovább megyek, ezt kellene másoknak is tovább adni!

Én már 1 éve fórumozok máshol ugyanebben a témában és újra meg újra szomorúan látom, hogy nemegy tápos anyuka (szándéka szerint valószínűleg megnyugtatásként írja, de a valóságban) szinte bíztatja, győzködi a másik még küzdő anyukát, hogy de nem kell azért vért izzadni, nyugodtan adjon tápot, ha már nem bírja ő és/vagy a baba... Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de én az ilyen tanácsokat tartom a legkártékonyabbnak!

Mert igen, mindenki tudja és elismeri (a szoptatási szakma is!), hogy van, amikor szükség van rá: de a saját tapasztalataim is azt mutatják, hogy az anyukák sokkal többször nyúlnak tápszerhez, mint kellene! És az a legelkeserítőbb az egészben, hogy a fenti tápszerre "csábító" javaslatok nagyon sokszor olyan helyzetekben hangzanak el, amikor (a kicsit is hozzáértők számára) már két mondatból kiviláglik, hogy egyértelműen az anyuka szoptatási gyakorlatában van a hiba, nem a kevésbé olvasottak szerinti "genetikában", a tej "gyengeségében" vagy a mellen való cumizás helytelenségében (és más hasonló rémségekben). Higgyétek el, nagyon is

romboló tud lenni, ha ilyenkor bárki, még akár jó szándékkal is, azzal igyekszik nyugtatni a küszködő anyukát, hogy "dehát tápszeren is felnőnek a gyerekek"! Mert persze, azon is fel lehet nőni nyilván (én is tápos gyerek vagyok, mint a generációm 90%-a..:() - de szerintem akkor sem szabadna nyíltan vagy rejtetten, szándékosan vagy szándék nélkül is, de azt sugallni az egyébként is frusztrált anyukák felé, hogy ez így tökéletes lesz. Mert sok bizonytalan anyuka pont az ilyen megkönnyebbülést ígérő tanácsok hatására dobja végleg sutba a szoptatást, akkor is, ha egyébként számunkra, hozzáértő kívülállók számára megoldhatónak tűnik a probléma.

Szóval, csak afelőli aggodalmamnak szerettem volna (kissé hosszan) hangot adni, hogy hiába is születnek a fentihez hasonló cikkek, hiába is vannak olyan lelkes és tapasztalt anyukák, akik idővel a tanácsadásra is vállalkoznak, ha a többi (tápszeres vagy szoptató) anyuka, illetve az egész környezet nem támogatja eléggé aktívan és megfelelő irányultsággal a küzdő felet. Azaz, mindig a szoptatás legyen a cél, lehetőleg mindig úgy adjunk tanácsot, hogy az anyuka hozzáállása és cselekedetei is efelé mozduljanak, ne a tápszer irányába. (Mert ha az utóbbi muszáj lesz, akkor "magától" is el fog jönni az ideje, nem kell az "ördögöt a falra festeni" ideje korán).

Remélem, nem haragszotok a regényemért, de örülök, hogy leírhattam nektek. :) És még egyszer, egyik tápszeres anyukát sem áll szándékomban (meg)bántani!!!

135. a908366fdb (válaszként erre: 134. - Jozsi.38)
2010. júl. 8. 11:34

HÁt én nem ugattam le, de azért finoman elmondtam neki, hogy mit gondolok és éreztettem vele, hogy nem kell olyan sűrűn ide járnia.

Azóta talán 3szor volt itt. Elég is volt. Remélem többet nem jön:)

134. jozsi.38 (válaszként erre: 133. - A908366fdb)
2010. júl. 8. 06:44
szegénykém :( nem hogy rögtön írtak volna tápszert én leugattam volna a védőnőt tutira hazakerülés után
2010. júl. 7. 14:31

Nekem is javasolták...de már a szülőszobán cicin volt a kisfiam, sőt egész éjjel, és az utána következő napokban, hetekben is, amikor csak akart. Nem dohányoztam, nem fogyasztottam alkoholt. Mégsem volt tejem. Már a kórházban sem. Mégis úgy engedtek haza, hogy a papírra azt írták, jól szopik. Pedig nem is volt tejem. Mindegy, ez más téma.

Hazajöttünk, tényleg igény szerint szoptattam, mindent kipróbáltam. . . homeos bogyók, teák, mindenféle tejserkentő. . . . fejés, összebújás meztelenül. . . . tényleg mindent, de semmi. A védőnő is jött sűrűn, neki is mondtam minden alkalommal, hogy nincs tej, nem lakik jól, 3hétig csak sírt szegény, de a védőnő mindig azt mondta, ne izguljak, majd beindul. nem indult be, 3 hetes korában bekerült a kórházba kiszáradással. Pedig a védőnő szinte minden nap látta, és nem vette észre rajta. Ja, meg alapból úgy jöttünk haza, hogy be volt sárgulva. Aztán 3 hetesen elvittük dokihoz, mert láttuk, hogy valami nem stimmel. És egyből beutaltak minket a kórházba, én meg egy felelőtlen , béna anyukának lettem elkönyvelve, aki még etetni sem tudja a gyerekét. Aztán 1 hetet töltöttünk akórházban ott minden nap azt hallgattam, hogy anyuka, valahogy csináljon tejet magának, mert addig nem mennek haza. . . ja, jó lenne ha ilyen könnyen menne. Persze tejem nem lett, azóta tápszeres a kisfiam.

Pedig szerettem volna, már a szülés előtt mindig elképzeltem, milyen jó lesz szoptatni, nagyon vágytam rá. . . . . de mégsem. Sokan azért küzdenek, hogy ne kelljen szoptatni, kitalálnak mindent, csak ne kelljen. . . . én meg azért küzdöttem, hogy tudjam, de mégsem jött össze.

Mindegy, sajnos ezzel már nem tudok mit csinálni, a lényeg, hgoy egy gyönyörű egészséges kisfiam van, de szívesen felkelnék még most is éjjel etetni, ha arról lenne szó:)

132. bettike2007 (válaszként erre: 131. - A908366fdb)
2010. júl. 7. 14:29
na igen,nekem is javasolták,de....:-(
131. a908366fdb (válaszként erre: 130. - Dosadora)
2010. júl. 7. 14:22

Én is mindenkinek csak javasolni tudom, hisz tényleg igaz, amit írtál....


De ha egyszer nem tud valaki szoptatni, akkor aztán nem lehet vele mit csinálni.

2010. júl. 7. 14:09
Hali! Az én kislányom 4350 g, és 59 cm-el született. 17 hónapos koráig szopizott, és 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott. Még vizet sem. Most 21 hónapos, és a múlthéten volt először megfázva életében. Nem komoly, csak egy kis tüsszögés. Én nagyon szerettem szoptatni, és azt az elvet vallom, hogy minden ételt ehet még eleget egész életében, anyatej viszont csak ebben a korban van. Én mindenkinek csak javasolni tudom a szoptatást! Üdv! Dóri!
129. bettike2007 (válaszként erre: 126. - A305cbacd8)
2010. júl. 7. 13:19
3hónaposan nekem is írtak fel az influenzámra amoxit:-S szednem kellett.
128. bettike2007 (válaszként erre: 125. - A305cbacd8)
2010. júl. 7. 13:17

nem hiszem hogy jobban,itt is volt a bébiételben káros anyag üveg még szerencse hogy ilyeneket nem vettem a gyereknek.

Sajna itt is vannak dolgok,mindentől megvédeni úgysem tudjuk őket:-(

127. bettike2007 (válaszként erre: 124. - A305cbacd8)
2010. júl. 7. 13:16

igen sokan voltak:-(

Én is túltettem magam,a babám is kiegyensúlyozott lett:-)


De harciasan védem azokat akik nem tudtak szoptatni és bántják őket,hisz az érti ezt meg aki ugyanilyen cipőben van!Aki szoptat nem fogja!!!!

2010. júl. 7. 13:11
Amúgy egyáltalán nem csodálkozom azon, hogy a nyolcvanas években igyekeztek bebizonyítani, mennyir káros az anyatej. Hát ha a tejporomat elszeterném adni valószínűleg én is így közelíteném meg a piacot. Lehet van valóság alapja is. És azon sem lepődnék meg, hiszen sajnos egy vegyi világban élünk, mindent felelőség nélkül használunk, sajnos a terhes kismmáknak olykor olyan gyógyszereket is felírtak épp Németországban, amitől sorra szülttek a malfolmált csecsemők, ha valakit érdekel pontosan utánnanézek a weboldal címnek. Sajnos már semmiben sem leht annyira bízni.
125. a305cbacd8 (válaszként erre: 123. - Bettike2007)
2010. júl. 7. 13:02

Nem gondold, hogy a te gyerekedet jobban védenék, mint a kínaiakat. Csak még errefele nem tötént ilyen botrány.

De gondolom alapjában megrengne mindnkinek a hite az ittenikben is, ha vala hasonló sztori kikerülne, még akkor is, ha a valóságlalpja nagyon kicsi.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook