Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan csökkenthető gyógyszer nélkül a koleszterinszint? fórum

Hogyan csökkenthető gyógyszer nélkül a koleszterinszint? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. okt. 8. 11:31
Étrendváltozatatással. A tojás és a húsok is tilosak többek közt.
2008. okt. 8. 11:17
diétával
2008. ápr. 13. 17:19
nem olvastam az előttem szólókat, de ami nálunk nagyon jól bevált módszer, az az, hogy minden reggel egy bögrényi joghurtba beáztatunk korpát. Ez nagyon szépen leviszi a koleszterinszintet. És az íze sem olyan pocsék (mézzel édesítheted).
40. Icus
2008. márc. 20. 14:32
Én nem ismerem ezeket a fűveket. Egy adaggal elkészítettem. A fehérfagyöngyről hallotam, hogy jó. Szimpatikusnak tünt a keverék. Most viszont elbizonytalanítottál:(
39. Icus (válaszként erre: 38. - 3a0842d373)
2008. márc. 20. 14:30

Valószínű, hogy stressz, menopauza, front. :(

1 éve vizsgálgatnak semmi:( Most már a pszihiátriára is van beutalom!:)

38. 3a0842d373 (válaszként erre: 37. - Icus)
2008. márc. 20. 14:19
Egy kicsit szkeptikus vagyok a vérzéscsillapító hatása miatt. Ha felmegy a vérnyomás, pl. eleredhet az orrod vére vagy megpattanhat az aranyér. Ha ezeket leszabályozza a pásztortáska.... Hát nem tudom. Ha a magas vagy ingadozó vérnyomásod a stressz-terheltséged miatt van, akkor ezt a teát is felfoghatjuk tüneti kezelésnek.
37. Icus
2008. márc. 20. 11:23

[link]


Itt van a cikk!

36. Icus
2008. márc. 20. 11:21
Mi a baj a pásztortáskával?
35. Icus (válaszként erre: 34. - 3a0842d373)
2008. márc. 20. 11:20
Neten olvastam. A fagyöngyöt vettem előszőr. aztán tegnap rákerestem és a femina honlapon találtam ezt a keveréket. Hideg vízbe áztatva reggel este 6 hétig:) Elég sz..:(
34. 3a0842d373 (válaszként erre: 33. - Icus)
2008. márc. 20. 11:12
Ki javasolta ezt a teakeveréket? A pásztortáskát nem érzem főnyereménynek :(
33. Icus
2008. márc. 20. 10:39

:)


Van már lenmagom hétvégére mira vizem!:)) Még a fehérmustármagot felejtettem el beszerezni!:))


A vérnyomásra fagyöngy-pásztortáska-galagonyavirág keveréket iszom:) Lassan már másnak nem is jut hely a gyomromba!!:))

2008. márc. 20. 08:25

Hú de megugrott a forgalom a fórumon :)))


Icus, ha nem vigyázol, rögtön megszervizelünk :)

31. win (válaszként erre: 30. - Icus)
2008. márc. 20. 07:37

Sejtelmem sincs.

Ahhoz képest, hogy egy fél falunak elegendő véremet csapolták le a múlt évben a terhességi vérvizsgálatok miatt, egyszer sem nézték a koleszterinemet. (Bezzeg a toxoplazmát 3x is!:-OOO) Pedig célozgattam ré a védőnőnek, mikor a beutalókat írta, hogy "nagyon magas szokott lenni". Nem hatotta meg... :SSS

30. Icus (válaszként erre: 24. - Win)
2008. márc. 20. 07:29
Most milyen a koleszterin szinted?
2007. dec. 3. 11:11

eleve hülyeség az egész koleszterin mizéria!

a kereskedelem generálta állhír, ami kinőtte önmagát egy világméretű átveréssé!

az igezság az hogy fogalmunk sincs arról hogy azok a betegségek amiket a számlájára írunk, azokat valójában tényleg az okozza -e?

a kereskedelem pediog megcsinálta a margarint pl ami szívbarát, meg az olajat, ami szintén baromi jó!???

/síró smile:(/

szóval ezerféle enzim és aminósav van még amire rá lehet fogni azt, hogy emelkedett, káros, sőtt életrövdítő!

a régi parszatok nem tudtak koleszterinről, és nem is tudták hogy a szalonnát nem szabad enni, sem zsíros kenyeret!

és éltek, és kutya bajuk sem volt!

mondjuk 20 szor annyit dolgoztak mint ma pl egy call centeres ügyintéző egész nap!

a margarinról pl most olvastam a napokban hogy egy alkotóelem kéne hozzá, és neylonszatyrot lehetne belőlle készíteni!

az olaj hasonlóan korrekt módja annak hogy meggazdagodjon a gyártó, és szintén korrekt módja annak hogy idő előtt beadjuk a kulcsoT!

én amagam részéről maradok a zsíros kenyérnél, szalonnánál, kolbásznál/ házi!/

egyikben sincs állományjavító, izfokozó / minek kell az ízt fokozni?/ nitrites pácsó, sem E 322, E 654, E231, E87, E91, E46, stb.

éljen az egésséges élet!

a kolszterint pedig nem kell annyira komolyan venni, ha jól táplálkozik valaki, jó súlyban van, nem kövér! akkor minden korrekt módon zajlik többnyire a szervezetében!

2007. nov. 22. 11:13
Próbáld ki a fehér mustármagot, naponta két teáskanállal.Egy ismerősöm mióta ezt szedi, nincs szüksége gyógyszerre. És még az emésztésre is jól hat.
27. win (válaszként erre: 25. - 8d784868d0)
2007. aug. 23. 20:21

Hát, nálam rossz helyen keresgélnek. Tekintettel arra, hogy szoptatok az allergia-gyógyszeremet is lecseréltem homeopátiás szerre. De ha nem muszáj, akkor azt sem szedem. Orvoshoz csak akkor megyek, ha már félholt vagyok, azt is 3-4 évente 1x.

A gyerekemet is igyekszem lehetőleg gyógyszerek nélkül meggyógyítani, ha esetleg baja van és orvoshoz sem szaladok vele az első pillanatban.

26. Pirosalma (válaszként erre: 18. - NOA)
2007. aug. 23. 16:40

Szia!

E-vitaminból 400-at inkább ne. 20-30 mg többletnél (tehát a diétát ennyivel érdemes kiegészíteni) többre ritkán van szükség.

C-vitaminból nem tudom, mit értezs nagy dózis alatt, mindenesetre ha nem áll fenn részleges vagy teljes C-vitamin-hiány akkor érfalerősítő hatása nem lesze. Túladagolni azért nem érdemes, mert 1. egyrészt fölösleges, a bélből történő felszívódás jelentősen lecsökken; 2. és káros lehet (vesekőképződés hajlam és nem megfelelő táplálkozás esetén, valamint káros kémiai folyamatokat eredményezhet). Kiegészítésnek egészségeseknek napi 300-400 mg elég.

25. 8d784868d0 (válaszként erre: 24. - Win)
2007. aug. 23. 11:43

pedig az lenne a hosszútávú cél, hogy rendszeres fogyasztó legyél! ha már huszon évessen egy két gyogyiban érdekelt vagy, akkor valószínű időssebb korodra notórikus gyógyszerfogyasztó lennél, a gyógyszergyár meg dőzsölne!

ezt kéne megárteni mindenkinek!

gyógyszerés ismerősöm meséli nap ,mint nap, hogy elkélpesztő mennyiségű gyógyszert eszik az emberiség. ami a gáz, hogy a felelőtlen anyák, / ezekre úgy láttam nagyon haragszik!*/ már egésszen kiskorban rászoktatják a gyereket, hogy ha köhhint, gyógyszer, ha orfoláy, gyógyszer, stb.

persze csak így lesz engedelmes antibiotikum fogyasztó abból a szegéby gyerekből!!!!!

24. win
2007. aug. 23. 08:00

Nálam véletlenül derült ki 19 éves koromban, hogy magas, nem is akármilyen magas (8 mmol/l) a koleszterinszintem.

Én ekkoriban alig fogyasztottam fehér pékárut, semmi zsír a főzéshez, semmi zsíros étel (pl. utálom az oldalast, nem szeretem a pörköltet, stb.) és tojást jó, ha havonta 2-3 darabot ettem. Viszont rengeteg zöldséget, gyümölcsöt ettem és eszem is a mai napig. A testtömegindexem olyan 19-20 körül volt ekkoriban. (Ez azt jelenti, hogy a 170 cm magasságomhoz 56-57 kg voltam.)


Nekem is azt mondta a doki, hogy diétázzak. Majdnem kiröhögtem, de mondtam egye fene. A szüleim konyyhájából, sőt anyósoméból is kiiktattam a zsírt, mindenhol mindenki azzal volt elfogalalva, ha éppen arra jártam, hogy semmi ne legyen zsíros. Havonta jártam kontrollra, de az eredményeim nem lettek jobbak 6,3 mmol/l-nél.

Hát ennyit ér a diéta! Azóta megtudtam, kb. 10-15 %ot segít, nem többet.


Utána kipróbáltak rajtam egy gyógyszert, ami szinte nulla hatásúnak bizonyult, majd egy másikat, ami persze 3x annyiba került. Na, azzal ment le a szintem 4,4-4,5-re. Ezután már "csak" 3havonta kellett ellenőrzésre járni. Életemben nem szúrkáltak annyit! Végül kb. 2 év után meguntam, hogy 3 havaonta mennem kell vérvételre, majd az eredménnyel a belgyógyász szakorvoshoz receptet íratni, és azt mondtam: elég. Azóta nem szedek gyógyszert. Lehet, hogy felelőtlenség, de úgy gondoltam, hogy nem kezdem el már huszonévesen még egy gyógyszer rendszeres kapkodását.

23. 8d784868d0 (válaszként erre: 22. - Dee)
2007. aug. 22. 23:48

ez csak tévhit!

ez van elültetve!

a tojás viszont olyan fehérjéket is tartalmaz, amik pl. csak az agysejtjeinben vannak jelen!

régen sem volt koleszterin háború, és mégis a paraszt" id. oldal szalonna, fokhagyma, vöröshagyma,tojás!!! kenyér felállásban, nyomatta, amíg meg nem halt.

mit tudta az hogy mi az hogy koleszterin?

azt tudta, ha fájt a feje akkor zsurlót ivott, meg fokhagymát evett, ha begyulladt valamije, akkor kamillázott, ha fájt a foga, hasa, akkor pálinkát ivott, és mégis élt!

a családban van egy néni, 94 éves! és semmilyen gyógyszert nem szed! de semmilyet sem!

világ életében a földből élt, és barátja volt a föld. szimbiózisban éltek mindíg!

friss stehéntej volt reggel, az a tehéntej, amire most kitalálták hogy rákkeltő, mert emberi fogyasztásra alkalmatlan fehérjéket???? tartalmaz!!!!

aztán házikenyér volt, */van!! igazi búzából, adalék nélkül! akár magában is! mert az önmagában is finom, annak van íze!!! aztán oldal szalonna, ami ugye immár koleszterin bomba! nem beszélve a házi disznótorosról, ami már-már közellenség az únióban, mert egészségtelen, nem higénikus, nem játszott eleget a disznó:))) , stb.

de mégis ennyi időssen is egésséges!

ja.. ha fáj a hasa, akkor házi pálinkát iszik! amire azt mondták hogy mivel nem ellenőrizhető a "rézeleje" ami benne van, ezért szigorűan tilos fogyasztani!!!:)))

szóval ennyit a koleszterinről!

22. dee
2007. aug. 22. 23:33
A tojás nagyon megemeli a koleszterinszintet!!!!!
2007. aug. 22. 20:54
fokhagyma
20. Icus (válaszként erre: 19. - 9778ca1817)
2007. jún. 30. 20:16
Mi az, hogy támadja a tojást?
19. 9778ca1817 (válaszként erre: 16. - Icus)
2007. jún. 30. 20:00
Anyám lipidológusa (vagy mifenéje) pl piszkosul támadja a tojást. Nem értem. (sőt sok mást sem:P)
18. NOA
2007. jún. 30. 19:52

A tojás remekül kisöpri a koleszterint.Orvosok ajánlották ki is próbáltam szépen megemelte a HDL szintet.Sajnos a belső szervek főleg a máj termeli, táplálkozással nem nagyon lehet változtatni rajta.Ledöbbentem mert pár hónapja olvastam. hogy nem baj ha magasabb az érték a kelleténél sőt.

Ki érti ezt, hogy nem tudnak dülőre jutni.

Nem kell hagyni, hogy az érfalra letapadjon.Napi 1ooo meg. Omega 3 zsirsav szivvédelemre és 4oo meg. E vitamin esetleg nagy dózisú C vitamin érfalerősitésre.

2007. jún. 30. 19:19
Buzacsira olaj kapszula. Gyógyszertárban, reform-boltokban kapható, kb. 700 Ft.Igaz, nekem nem volt tul magas, de a gyógyszert teljesen elhagytam, és most csak ezt szedem.
16. Icus (válaszként erre: 15. - 9778ca1817)
2007. jún. 30. 19:09
Igen sok van a tojásban, de én már úgy hallotam nem támadják annyira mint, régen, mert talán mégsem olyan egészségtelen! Annak idején a Busára találták ki, hogy azt kell enni, mert az aztán rendeb teszi a vérzsírt, most azt mondják, hogy a fele sem igaz!
2007. jún. 30. 17:35

És azt tudjátok hogy mennyi koleszterin van egyetlenegy vacak tojásban?! És azt is tudjátok, hogy eljön az az idő, illetve egészségi állapot (lásd Anyám), amikor minden tökmindegy!!!?? Se gyógyszerrel, se egészséges életmóddal, se semmivel nem lehetlecsökkenteni se a kolszterin-, se a vérzsír szintet?

Amílyen gyógyszerrel viszont mégis lehetne, azt a rohadt OEP nem hajlandó egyszerű, halandó ember számára elérhetővé tenni! (a fokhagyma max a vámpírok ellen válik be :(()

2007. jún. 30. 12:02

Én is megpróbáltam mindent,hogy gyógyszer nélkül csökkenjen a koleszterinszintem.168 cm magas vagyok és már lefogytam 58 kg-ra.Zsírosat,vagy bármit ami a koleszterint növelné,nem fogyasztottam.De még mindíg nagyon magas

volt.Az orvosom szerint,genetikailag örököltem a hajlamot.Így csak gyógyszerrel lehet csökkenteni,sajnos.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook