Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhakerti növényről hogy tudom a levéltetüket kiírtani? fórum

Konyhakerti növényről hogy tudom a levéltetüket kiírtani? (tudásbázis kérdés)


20. Vikianya (válaszként erre: 17. - Alexa77)
2010. júl. 1. 23:10
és minden nap egy pici, vagy csak egyszer volt kezelve?
19. Vikianya (válaszként erre: 15. - Gy.Ibi)
2010. júl. 1. 23:09
próbáltam, de sajnos pár nappal később megint láttam őket :(
18. Vikianya (válaszként erre: 14. - Globus)
2010. júl. 1. 23:08
az jó lenne, köszi :)
17. Alexa77 (válaszként erre: 9. - Vikianya)
2010. júl. 1. 23:00
Napok alatt eltűntek a rózsákról, nem tudom, máshol hogy hat. Mondjuk 3-4 nap volt talán.
16. Alexa77 (válaszként erre: 5. - Vikianya)
2010. júl. 1. 22:59
Nem tudom, mi Pepsit permeteztünk.
15. Gy.Ibi
2010. júl. 1. 22:31
Gyors segítségül próbáld meg lezuhanyozni.A cserepet beleteszed nejlon zacsiba,összefogod a száránál,így a föld nem potyog ki.
14. globus
2010. júl. 1. 22:27

"Csak természetes anyagokból készült, 50% növényi olajat tartalmazó kontakt hatású rovarölő növényvédő szer.

Permetezés után azonnal szedhető, alapos mosás után fogyasztható a termés. Hatékonyan védekezhetünk vele a vírushordozó levéltetvek, takácsatkák, pajzstetvek és tripszek ellen.

Nincs munkaegészségügyi és élelmezésegészségügyi várakozási ideje, gyakorlatilag nem méreg. Méhekre nem veszélyes, halakra közepesen veszélyes. Nem alakul ki a szer elleni rezisztencia. Tapadásfokozóként a többi permetezőszer hatását elősegíti. A növények párologtatását csökkenti. A természetben lebomlik, nincs vegyszermaradék a környezetünkben. A levéltetvek által terjesztett vírusok károkozását is jelentősen csökkenthetjük a használatával. A gyümölcsök, zöldségek tárolhatóságát növelhetjük a szer használatával úgy, hogy még szedés előtt termetezzük le a termést. Jól illeszthető az integrált növényvédelmi rendszerekbe. Biotermesztésben is használható, a Biokultúra Egyesület ajánlja használatát a tagjainak."

Terméknév priviben, ha érdekel :)

13. Vikianya (válaszként erre: 12. - Gy.Ibi)
2010. júl. 1. 22:22
szépen nézne ki a katicabogár a konyhában. Bár gondolom a lányom örülne neki :)
12. Gy.Ibi (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2010. júl. 1. 22:11

Jó a szappan,de nem amivel mosdunk,hanem a káliszappan.Kéthetente érdemes újra permetezni.

A legjobb a katicabogár lenne.:-)

11. vakri
2010. júl. 1. 21:35
Én valahol olvastam, hogy ültessek mellé fokhagymát. Nos, én ültettem, és még pluszban 1-2 deci vízben elturmixoltam egy égész fej fokhagymát, leszűrtem és az egészet spricnivel ráfröcsköltem. Ez volt kb 3 hónapja, azóta nincsenek rajta. Mondjuk ez hiniszkus volt, és nem zöld hanem szürke kis állatkák voltak. B tervnek azért megteszi ha a kóla nem jön be, nem? :-)
2010. júl. 1. 21:33

Ezt találtam:

"A levéltetvek ellen hatásos a csalán, a rebarbara, a fokhagyma, és a nyári 30 fokos hőség, mert itt már maguktól elpusztulnak."

9. Vikianya (válaszként erre: 3. - Alexa77)
2010. júl. 1. 21:27
mennyi idő kell nekik, hogy kimúljanak?
8. Vikianya (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2010. júl. 1. 21:27
dohányléről már én is halottam, de hát az mégiscsak mérgező
2010. júl. 1. 21:24
Állítólag jó a szappanos víz, vagy a dohánylé. Keress rá a googleban, szerintem biztosan találsz ott is lehetőségeket.
6. Vikianya (válaszként erre: 4. - 29b57a8dfe)
2010. júl. 1. 21:23
köszi, ha a kóla nem válik be, akkor kipróbálom. :)
5. Vikianya (válaszként erre: 3. - Alexa77)
2010. júl. 1. 21:22

Köszi


Pont valamilyen hasonló "bio" megoldás érdekelt, mert hát mégiscsak megesszük.

Bármilyen kóla jó? Mondjuk vehetek valami gagyit is?

4. 29b57a8dfe (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2010. júl. 1. 21:21
Ha vegyszert használsz akkor időbe telik míg szedhetsz róla,Pl:Decis nevű vegyszer,virágpermetezőben,megfelelő hígításban tudod használni,de szerintem próbáld meg keresni,kertgazda boltban a bio killt,másik oldalon hangyákra már ajánlottam,meg kell nézni ,de szerintem tetűre is jó(nem olcsó).A boltban tudnak segítséget nyújtani ,lehet van más megoldás is...
2010. júl. 1. 21:20

Nekünk a rózsákról a kóla lehozta. Beleraktuk spricnibe, beszórtuk és végük lett.

Nem vicc... Azóta nem iszom kólát.

2010. júl. 1. 21:15
Van egy csilipaprikám az ablakban, és pici apró zöld bogarak jelentek meg rajta :(
2010. júl. 1. 21:14
Konyhakerti növényről hogy tudom a levéltetüket kiírtani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook