Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Törökországba megyünk nyaralni 4 és 7 éves gyerekkel.Tudtok valami szert amivel felkészíthetem a gyomrukat az ottani ételekre?Pl:Normaflore? fórum

Törökországba megyünk nyaralni 4 és 7 éves gyerekkel.Tudtok valami szert amivel felkészíthetem a gyomrukat az ottani ételekre?Pl:Normaflore? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 22. 10:22
Itthon vagyunk,minden nagyon jó volt.Elsö napokban adtam a Normaflore-t nekik de aztán nem.Senki nem lett beteg,nagyon jól éreztük magunkat.
44. zuzuka73 (válaszként erre: 43. - Pgabesz)
2010. júl. 7. 21:42
Köszi,már én is beszereztem 50faktoros krémet az enyimek mg alszanak napközben,így 12 és 16 között nem megyünk ki.
43. Pgabesz (válaszként erre: 42. - Zuzuka73)
2010. júl. 6. 18:45

És még egy dolog..... nem akarok túl buzgónak tűnni!


Kisfiamnak nagyon jól bírja a napot a kis bőre. De azért ott, a 45 fokban, egész nap vagy a tengerben, vagy a medencében.... az azért kemény!

Én úgy kentem a kicsit, hogy First-el (Aloe) befújtam az egész kis testét, megvártam míg megszárad, után egy szintén Aloe-s 40-es naptejjel (már nem tudom mi volt a neve) kentem be.


Olyan gyönyörű barna volt, csak úgy világított a kék szeme! És egy picit sem kapta meg a nap!


Én kérek elnézést hogy eltértem a témától :)))))

Jó nyaralást nektek!!!!!!

42. zuzuka73 (válaszként erre: 41. - Pgabesz)
2010. júl. 6. 11:54
Nagyon köszönöm ,megfogadom a tanácsokat és az enyimek is nagyon várják a delfines kalandot.Csütörtökön indulunk majd beszámolok a tapasztalataimról.
2010. júl. 6. 08:04

Eléggé eltértünk a topik eredeti témájától, ezért azt javaslom, folytassuk a


Nyaralás gyerekkel!?

(Egyéb babás témák)


Hát ez jópofa..... pont tőled, aki c vágányra vitte a topicot - akkor gyengébbek kedvéért - a topic indító hozzászólása és kérdése ez volt:

Törökországba megyünk nyaralni 4 és 7 éves gyerekkel.Tudtok valami szert amivel felkészíthetem a gyomrukat az ottani ételekre?Pl:Normaflore?


ITT NEM AZ A KÉRDÉS HOGY VIGYÜK-E A GYEREKET VAGY SEM!!! És tényleg.... a te véleményed a "Nyaralás gyerekkel" topicba tartozik - nem ide!


Úgyhogy akkor a topic eredeti kérdésének megfelelően:


Szia Zuzuka :)


2 éve voltunk Törökországban, akkor volt a kisfiam 3,5 éves. IMÁDTA! Semmit nem adtam neki se itthon - se ott, viszont mindennel felszerelkeztem, ha netántán mégis! Egyre nagyon figyeltem - ahogy a többiek is írták - vizet nem ittunk, sőt ásványvízzel mostunk még fogat is!!! Ettünk gyümölcsöt is - persze csak a szállodában. A gyerekem mindent megkóstolt, az utcai fagyit is és semmitől semmi baja nem lett. Persze ez egyénenként változó. Ha a gyerkőceid gyomra amúgy is érzékenyebb, akkor már itthon érdemes elkezdeni adni nekik bármit, amit szoktatok használni.


És hidd el.... évek múlva is emlegetni fogják ezt a nyaralást, ahogy az én kisfiam is mai napig megkérdezi, hogy mikor megyünk megint Törökországba, mikor fürödhet megint a delfinekkel? :))) Egy igazi szuper élmény nem fog a feledés homályába veszni!!!!!!

2010. júl. 2. 19:57

Kedves nyaralók!


Eléggé eltértünk a topik eredeti témájától, ezért azt javaslom, folytassuk a


Nyaralás gyerekkel!?

(Egyéb babás témák)


topikban. Átmásoltam a hozzászólásaitokat.

39. Reno77 (válaszként erre: 36. - Bun Csilla)
2010. júl. 2. 15:04

A 2. mondatoddal teljes mértékben egyetértek. :)


Képtelenség, hogy mindent lásson a gyerek Magyarországon, annyi hely van, amit nehezen fog bejárni idős koráig is talán.

Addig nem adnád meg neki az élményt, hogy más kultúrákat, tájakat láthasson?

Hogy lássa a tengert? Hogy részt vegyen a szüleivel különböző programokban külföldön????

És magadtól is elveszed ezt az élményt?

Tehát frusztrálod magad valami buta elv miatt?


Én azt gondolom, hogy ami a szülőnek jó, az a gyereknek is jó.

Ha nekem kell, hogy a rengeteg hazai pihenés mellett évente 2x külföldön töltődjek, az a gyerekemre is pozitív hatással lesz, hiszen ha nekem jó, neki is.

Semmiképpen nem hagynám itthon, hiszen az én vérem, az akit a legjobban szeretek, így vele osztom meg a legjobb dolgokat is.

És a gyerekek igenis érzékelik, hogy a nyaralás más, mint amit eddig tapasztaltak.

Rengeteget utazunk együtt kisgyermekes barátokkal. Felejthetetlen amikor csillog a gyerek szeme, mert olyanokat lát amit otthon nem, legyen ez állat, tenger, virág, bármi....


Nemsokára mi is gyerekkel utazunk majd.

És alig várom.


Egyébként Magyarországon is rengeteget utazunk, nekünk ez a hobbink. Ebből sem fogom kihagyni a gyereket.

Mert ő a legfontosabb nekem.

38. szabina1984 (válaszként erre: 37. - 793a9334d7)
2010. júl. 2. 12:20
lehet még mindig jobban értékelné, mintha otthon hagynám..ahogy azt te mondtad..egyébként nem a Colosseumhoz megyünk..de mindegy is, nem tartozom magyarázkodással..
37. 793a9334d7 (válaszként erre: 35. - Reno77)
2010. júl. 2. 11:15

Ez a "világlátás" baromi mulatságos.


De azért hajrá! Egy 11 hónapos mennyire fogja értékelni a Colosseumot!

36. Bun Csilla (válaszként erre: 35. - Reno77)
2010. júl. 2. 08:27

Köszönöm a tájékoztatást. Én akkor is azt mondom mindenki odaviszi a gyerekét ahova szeretné! Én nem viszem külföldre csak ha már itt mindent láttunk! Igaz mi sokhelyen voltunk itt Mo-on, és inkább ezeket a gyönyörű helyeket részesítem előnyben míg a gyerekek kicsik!

Jó nyaralást mindenkinek!

35. Reno77 (válaszként erre: 27. - Bun Csilla)
2010. júl. 1. 20:47

1. hogy világot láthassanak

2. mert élmény egyaránt nekik és a szülőknek is

3. sokkal nagyobb a kisgyermekes kultúra külföldön, mint itthon (szállodai programok, víztisztaság, külön medence, mindent adnak kisgyermekhez)

4. nagyobb tisztaság

5. a vendég az "úr", míg magyarországon még csak kezdik tanulni az igazán jó vendéglátást

6. mert egyszerűen jó, hogy megadhatjuk a gyereknek, hogy világot láthasson


És sajnos még valami....

7. legtöbbször a 4-5 csillagos szállodák külföldön olcsóbbak, mint a balatonon

34. panna77 (válaszként erre: 29. - Szabina1984)
2010. júl. 1. 17:49
Hmmm. Itt a pont. :-)))
33. emagdi (válaszként erre: 30. - Zuzuka73)
2010. júl. 1. 14:41

egyáltalán nem kell félned a török ételektől!

ráadásul a szállodákban a hagyományosabb ízvilágot kedvelő turistákra is gondolnak, szóval biztos találtok majd mindig olyat ami ízleni fog.

a higiéniával pedig nincs gond, nem nagyobb a rizikó, mint itthon bármelyik étteremben (sőt)...

32. sitecom (válaszként erre: 29. - Szabina1984)
2010. júl. 1. 14:34
egyetértek:)
2010. júl. 1. 14:33

Mi tavaly voltunk gyerekekkel. Igaz ők kicsit nagyobbak, de a lényeg ugyanaz.

Kerülni kell a jeget, csapvizet, és a darált húsból készült ételeket. Nálunk a szállodában néhányan betegedtek meg e miatt. (legalábbis erre fogták)

De semmi mással nem volt gond. Egyikünknek sem ment a hasa, igaz mi már itthon elkezdtük a normaflore kúrát, napi 1-2 mindenkinek és ott is ittuk. Egyébként a törökök tényleg nagyon tiszták, és rendesek. Az ételek finomak! A szolgáltatásokkal maximálisan elégedettek voltunk.

Érezzétek jól magatokat!

30. zuzuka73 (válaszként erre: 29. - Szabina1984)
2010. júl. 1. 14:28
Köszönöm!Sok jó ötletet adtatok.Tavaly és elötte is voltunk Olaszországban,imádták!!!Csak a török kajáktól félek ezért tettem fel a kérdést.Utazzon aki akar a gyerekek nélkül,én 2 napot sem bírok nélkülük,pedig a gyereknevelés nem leányálom,és néha kettesben is kell lenni az urunkkal/ez egy másik téma is lehetne/,de azt az élményt amit okozott nekik Bibione sosem fogják elfelejteni.Ök is nézik vissza néha e videót és mindig az a vége:Anyu,mikor megyünk újra???Ragyog az arcuk ilyenkor.Tavaly a balcsin az akkor 6 éves lányom ótvart kapott.Aki ismeri a betegséget tudja milyen borzasztó.Nincs garancia sem törökben sem a balcsin.
2010. júl. 1. 14:02

Igaz törökben még nem jártam, így a témához nem tudok hozzászolni, de valami igencsak bökte a csőröm, ezért is írok. Miért van az, hogy egyesek a hülyeségükkel tudják az észt osztani. a topic indító egy egyszerű kérdést tett fel, és ha erre bizonyos emberek nem tudnak válaszolni, csak kötöszködni, akkor a véleményüket tartsák meg maguknak. mindenki saját belátása szerint dönt, és nem látok abban semmi rösszat, hogy a gyerekeikkel egy szép kirándulást terveznek, ha idősebb, ha fiatalabb gyerekekről van szó, lényegtelen. És menjenek egyedül? akkor mi a fenének szülünk? nem azért, hogy értük éljünk??

zuzuka73 jó pihenést kívánok, élvezzétek ki rendesen.

mi szombaton indulunk Olaszba, egy 6 évessel, és egy 11 hónapossal, de meg sem fordult volna a fejemben, hogy egyedül menjünk. De ami nekünk ne adatott meg, igenis szeretném, ha a gyerekeimnek megadasson, minél többet láthassanak..megkaphassanak..


szabina

2010. júl. 1. 13:43

Szia!

Mi tavaly voltunk, igaz nagyobbakkal. Felkészíteni nem tudod előre, de én pl, gyümölcsöt úgy adtam nekik, hogy meghámoztam. Vizet csak ásványvizet.

És amit tudok ajánlani, a török patikában kapható egy Reflor nevű por, ami jobb, mint nálunk a normeflore. Mi vettünk ugyan, de nem kellett használni. Itthon hányós vírusnál viszont nagyon hatékony volt. Vagy amit vigyél magaddal ilyen esetre: B6 vitamin, picinek hányás esetére irass Daedalonetta kúpot, vihetsz széntablettát, és ami itthon nagyon jó, az a Bonolact pro+kid por, jobb, mint a Normeflore.


Remélem, sőt, szinte biztos, hogy nem kellenek, de inkább legyen, és ne kelljen, mint fordítva. Ja, meg lázcsillapító sem árt az utipatikába :)


Jó utat!

27. Bun Csilla (válaszként erre: 24. - Reno77)
2010. júl. 1. 13:28

Na köszi mi most megyünk a Balcsira a 2.5 éves lányaimmal, remélem nem kapunk el semmit!

Amugy külföldre én se vinném őket, van épp elég szép hely itt Mo-on is, nem értem miért kell külföldre utazni kisgyerekkel!

26. panna77 (válaszként erre: 25. - Reno77)
2010. júl. 1. 13:24

Szoktasd csak hozzá!!! :-)))

Az én lányom úgy utazott haza 22! órát, hogy meg sem nyikkant.


Olyan, mint én. Ha utazásról van szó bármit kibír. :-)

25. Reno77 (válaszként erre: 23. - Panna77)
2010. júl. 1. 13:20

Nálunk is ez a cél. :)

Mivel nagy utazók vagyunk mi magunk is, így a gyerek is sokat fog utazni. Az idén Hévíz az uticél, mivel csak pár hónapos lesz, de jövőre már februárban a szokásos Ausztria, nyáron tenger. :)

24. Reno77 (válaszként erre: 22. - 793a9334d7)
2010. júl. 1. 13:18

Ez egy butaság.

A gyereknek óriási élmény és a szülőnek is, hogy együtt lehet a gyerekével egy ilyen csodás helyen.

A fertőzés pedig itthon, főleg a Balatonnál sokkal valószínűbb.

23. panna77 (válaszként erre: 16. - Reno77)
2010. júl. 1. 13:16

Egyetértek.


Mi múlt nyáron voltunk, semmi bajunk nem volt. Panni akkor volt másfél éves és mindent evett, de csak szállodán belül.

Törökország egy gyermekparadicsom. Mi azóta is többször megnézzük a házivideónkat, zseniális animációs programok voltak.


Az én lányom 5 hónapos kora óta utazik. 2 éves korára megjárta Ázsia bizonyos országát. :-) Azóta a malacában repülőjegyre gyűjt.

22. 793a9334d7 (válaszként erre: 20. - Zsanetta)
2010. júl. 1. 13:08

Mert a kisgyereknek nem életszükséglete, hogy tengeren nyaraljon. Inkább tortúra.

A szülőknek meg jót tesz egy kis gyerek nélkül töltött idő, amikor csak egymással vannak. Nincs az egész napos nyúzás és készenlét. Persze azért jó, ha együtt is nyaral a család pár hetet, de itthon inkább. Pláne ha még fertőzésektől is kell tartani külföldön.

De tényleg nem ez volt a kérdés.

2010. júl. 1. 12:57
nem tudom, h írták-e már, de figyelj arra, h ne igyanak jeges üdítőket!! (jég= csapvíz --> Hasmenés)
2010. júl. 1. 12:55

miért ne lehetne kicsi gyereket vinni tengerhez!!

Na ne már!!!!!!!!

19. Zsanetta (válaszként erre: 1. - Zuzuka73)
2010. júl. 1. 12:54

Szerintem ami nem árt vinni,az fájdalomcsillapító,normafloret is vihetsz,szived joga,azzal hogy adsz neki nem teszel bajt,szerintem akkor vigyél smectát is ha esetleg menne a hasatok,és hányáscsillapítót is pl B6-ot.

Csípésre vmi kenkét szerintem erre szükség lehet még mindig jobb ha ott van veletek.

Elfér!!

2010. júl. 1. 12:53
én biztosan nem passzolám le a gyerekem azért, hogy nyaralhassak, ha tudom vinni viszem, ha nem én sem megyek
17. 793a9334d7 (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2010. júl. 1. 12:52

Dehogyisnem!

Eltölteni 1-2 felelőtlen hetet, a gyerekeket meg lepasszolni a nagymamáknak.

16. Reno77 (válaszként erre: 11. - 793a9334d7)
2010. júl. 1. 12:51

Ugye tényleg nem gondoltad komolyan? Mi már 1 éves gyerekkel fogunk menni tengerhez, nemhogy egy 4 évessel...

Anno engem is vittek a szüleim és emlékszem is minden élményre, amit ott szereztem.


Amúgy meg a Balatonnál aztán szépen összeszedhet minden vírust, főleg a mocskos víztől, ételeketől. A sós víz sokkal higiénikusabb egy gyereknek.

A törökökkel nem lesz baj, nagyon igényesek az ételekre.

Palackos víz meg természetes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook