Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a különbség az ECL és a TELC nyelvvizsga között? Aki nyelvvizsgára készül...jöjjön beszélgetni. fórum

Mi a különbség az ECL és a TELC nyelvvizsga között? Aki nyelvvizsgára készül...jöjjön beszélgetni. (beszélgetős fórum)


2011. jan. 22. 15:38

sziasztok!

Valaki le tudná pontosan írni, hogy mostanában (pl. 2010-ben ) milyen típusú feladatok voltak ecl nyelvvizsgán? Reading, Listening érdekelne. Pl. az hogy az olvasásértés karikázós volt-e, válaszolni kellett a kérdésekre...

Igazából nekem az idővel van gondom, szal ha olyan típusú feladat előjön amit nem csináltam biztos több időt elvesz.

3. Hexike (válaszként erre: 2. - Veronika27)
2010. júl. 6. 21:17

Köszönöm, hogy írtál. Én most járok egy nyelvsuliba, és kíváncsi vagyok, hogy hogy fog sikerülni a vizsga... és hogy egyáltalán milyen vizsga lesz... jobb előbb tudakolózni. :)

Gratulálok a nyelvvizsgádhoz. :) Remélem nekem is sikerülni fog.

2010. júl. 5. 09:17

Szia!

Nekem ECL van. Én úgy tudom, a TELC könnyebb, mert adnak hozzá egy papíron segítséget.

Én 8 évig tanultam angolt, majd 5 év szünet következett, miután leérettségiztem, aztán munka mellett eljártam egy évig tanfolyamra, magasan én voltam ott a legjobb, sokan nem is vették komolyan... Aztán 2005-ben leközépfokúztam, igaz másodszorra mentem át, elsőre a szóbelin buktam, ugyanis a párom alig tudott megszólalni, ő csak azért ment el megpróbálni, hogy hátha sikerül és megússza az érettségit. De másodszorra egy szuper párt kaptam és minden jól ment.

Nekem az írásbeli ment a legkönnyebben, rizsázni jól tudok:) Viszont a szóbelit útáltam, minden tantárgyból.

3 éve használom is a nyelvtudásom aktívan, hisz a férjemmel angolul beszélünk, mivel ő nem magyar.

2010. júl. 1. 11:31

Tudja valaki, hogy mi a különbség a TELC és az ECL vizsga között???

Jár valaki tanfolyamra? Milyen szinten töltötted ki a felmérő tesztet? Milyen csoportba kerültél? Hogy sikerült a nyelvvizsgád? Mikor mész nyelvvizsgára?

Minden, amit a nyelvsuliról tudni érdemes, tapasztalatok. Gyertek beszélgetni. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook