Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 7-én lesz 6 hónapos, 4 hónapos korától kóstolgatunk, már napi 2x eszik zöldséget, gyümit, de folyadékot nem fogadja el.. folyt... fórum

Kislányom 7-én lesz 6 hónapos, 4 hónapos korától kóstolgatunk, már napi 2x eszik zöldséget, gyümit, de folyadékot nem fogadja el.. folyt... (tudásbázis kérdés)


14. ec2a8deb7c (válaszként erre: 13. - Andy03)
2010. júl. 6. 13:18
Hajrá! Mi is így kezdtük, sikerülni fog az!
13. Andy03
2010. júl. 6. 09:49
Most próbálom itatni pohárból kicsit még ügyetlenke, a fele mellé megy. A csőrös pohárral is ismerkedünk, azt meg még csak rágcsálja! 1-2-őt már bele szívott aztán jól meglepődött! :) Remélem ebből fog inni! Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. júl. 3. 19:19
Az én kislányom 1 éves lesz két hét múlva. A hazajövetelünk napja óta itattam teával, mert nagyon meleg volt, mikor született. Itta is szépen. Majd ahogy jött 1 hónapja az első hőség-hullám, nem akart semmi más folyadékot elfogadni csak tejet. Szinte óránként cicire kéredkezett. Tanuló pohár 2 fjta, vagy 5 különböző cumijú cumisüveg, pohár, kiskanál, fecskendő...semmit nem fogadott el. Se vizet, se teát, se gyümölcslevet. Végül teljes elkeseredésemben tanácsot kértem a gyerekorvostól, aki azt javasolta, hogy legyek kitartó, ne féljek nem fog kiszáradni, ne engedjem szopizni óránként és előbb-utóbb inni fog. Vannak nehéz napok, de már valamennyi tea csúszik.
11. Ritmus (válaszként erre: 2. - Andy03)
2010. júl. 1. 15:26
A kislányom kb. 9 hónapos koráig nem ivott a cicitejen kívül semmi mást. Nem kell ettől aggódni, az elég neki. Igaz, az enyém nyár végén született, amikor ismét jött a jó idő, akkor kezdtük el az iszogatást. A pohár, csőrös pohár, és VIZ. A víz a legjobb szomjoltó. Cumisüveg és cumi utoljára az újszülöttosztályon volt a szájában. Már ott is itatták pohárból. Ha nem megy elsőre, majd megy később, ha szomjas, inni fog :))) Minden jót!
10. ec2a8deb7c (válaszként erre: 9. - Andy03)
2010. júl. 1. 12:51
Milupát szoktam én is, őszibarack-narancs, gyümölcsös teát. De megissza a Kecskeméti bébiitalait is, de abból az őszi-sárgabarack a kedvence. Minden nap adok neki rostosat mert néha nehezen kakil.
9. Andy03 (válaszként erre: 8. - Ec2a8deb7c)
2010. júl. 1. 10:40
Én is cicivel kínálom mert mást nem iszik! Na de a csőrös poharat még nem próbáltuk! Most akkor az fog következni! :) hátha ... Köszi! És amúgy milyen teával kínáljátok? Babátok melyiket szereti jobban? Nekünk most az Őszibarackos Milupa van. Lehet nem ízlik neki. Pedig az őszit csak úgy puszilja befele.
8. ec2a8deb7c (válaszként erre: 2. - Andy03)
2010. júl. 1. 10:31

Szia!

Az én kisfiam pár nappal fiatalabb mint a tiéd. A gyümi és a főzelék után cicivel kínáltam és ezért nem ivott. A védőnőnk azt mondta ezt ne csináljam, babavízzel vagy teával kínáljam meg mert szükségük van már a hozzátápláláskor folyadékra. Első nap alig akarta elfogadni, kanalazgattam neki, második nap pohárból itattam, harmadik nap már a csőrös pohárból itta. A cumisüveget nem fogadja el ő sem.

Ne add fel, ha csőrös pohár sem megy akkor pohárból próbáld, majd később megint próbálkozz a csőrössel.

2010. júl. 1. 10:24
Ha más nem,próbáld kiskanálból adni neki a vizet,ebben a melegben muszáj!
2010. júl. 1. 10:19
Szia, én kislányom 7,5 hónapos, ő se iszik semmit, se cumisüvegből, se csőrös pohárból. Ami a szájába kerül azt kifolyatja a nyakába. Úgy tudom, hogy a szopás elég folyadék pótlásra nyáron is, csak óránként kínálgatni kell, hogy ne legyen szomjas. Én különben a főzeléket egy kicsit hígabbra csinálom, és néha napközben is adok neki egy kis lédús gyümölcsöt (dinnye, meggy).
2010. júl. 1. 10:19

Jaa, hogy a cumival van gond....

Sajnos nem tudom...


Az én kislányom 2 hetes kora óta cumisüveből ivott...

2010. júl. 1. 10:18

Az én kisláyom kb 2 hónapja , olyan 6 hós korától fogadja csak el a folyadékot.

Próbáldd meg a teát langyosan adni, pici cukorral ha végképp nem issza...


Én is így adom.És imádja, de van hipp instant tea, abban nincs cukor mégis édes, azt is megpróbálhatod..



ha csak főzelékkel fog jóllakni, hidd el meg fogja inni.

2010. júl. 1. 10:17
Segítsetek!! Hogy lehetne megszerettetni vele? Már 4 fajta cumival próbálkoztunk. Pohárból is próbáltam már kinyomja szájából! :(
2. Andy03 (válaszként erre: 1. - Andy03)
2010. júl. 1. 10:15
Csak cicizett eddig és se vizet sem pedig teát nem tudok neki adni! Játszik a cumisüveggel, rágcsálja, ütögeti! Pedig már kéne neki folyadékot inni nem? Itt a nagy meleg is,stb..
2010. júl. 1. 10:14
Kislányom 7-én lesz 6 hónapos, 4 hónapos korától kóstolgatunk, már napi 2x eszik zöldséget, gyümit, de folyadékot nem fogadja el.. folyt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook