Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Búzafűlé vagy búza csíra? fórum

Búzafűlé vagy búza csíra? (beszélgetős fórum)


9. Tempest (válaszként erre: 8. - Rékaság)
2010. júl. 1. 18:54
Köszi ha elküldöd.
2010. júl. 1. 16:15

Köszi a hozzászólásokat, azt hiszem mégis csak kipróbálom a préselést:) Ma el is kezdem a csíráztatást :))

Tempest: Van egy oldal a neten, ahol szerintem elég jól leirják az egész folyamatot illetve azt is hogy mi kell hozzá. Priviben elküldhetem, ha gondolod, de ha beírod a keresőbe ki is fogja adni :) De szívese elküldöm.

2010. júl. 1. 14:12
Azért ha valaki jártas az otthoni búzafűnevelésben segítsen léci, mire kell figyelni, miket kell venni hozzá. Láttam már olyat, hogy virágláda alátétben nevelték, a belső ablakpárkányon. egy alátétnyi kb 3 napra elég, ha napi egy maréknyit kipréselsz. Azért két-három alátét elférne a konyhaablakban meg a hálószoba ablakban, szóval én kipróbálnám. Ha valaki tud segítsen léci.
2010. júl. 1. 07:40

Sziasztok!

A búzafűlé valóban kapható is de így jóval drágább,és a növény csak fél órán keresztül él.Vagyis ennyi idő alatt képes a szervezettel reakcióba lépni. Ezért érdemes saját magatoknak előállítani.Fél évig szedtem,(a kemoterápia alatt)olyan voltam tőle mint egy kis energi bomba.Le is kellett állnom vele mert semlegesítette illetve csökkentette a Taxol hatását. A naplómban írtam róla valahol,ha jól emlékszem még az elején :10.-20. bejegyzés.

5. fdóri (válaszként erre: 3. - Burkuska)
2010. júl. 1. 07:26
Venni is lehet a füvet, nem fontos hogy magad csíráztasd, bár kétségkívül a friss a legjobb. A készen kapható levekben töredék rész hatóanyag van csak...
2010. júl. 1. 07:24

Szia. Nem ugyan az a hatása a kettőnek. A búzafűlé (csakis a friss) ERŐSEN méregtelenít.

Érezni fogod a méreganyagok kiürülését a szervezetedből. Hányinger, rosszullét. 1-2-3 hét alatt múlnak el ezek a tünetek. Mindenképpen éhgyomorra fogyaszd, először kis adagokban, lassan emelve a fél decire, csak fél órával később igyál, 1 órával később egyél:)

A búzacsira kiváló c vitaminforrás, ásványi anyag és nyomelemekkel tölti fel szervezetünket. A búzacsíra kiváló méregtelenítő, segíti az emésztést, tisztítja a májat, gyógyítja a gyulladásokat, jó hatással van a hormonok működésére. Erősíti az idegrendszert, szabályozza a vérnyomást és gátolja a rákos sejtek életben maradását. idegrendszeri problémák, impotencia, fáradtság, reuma, ízületi bántalmak esetén is segít.

Tehát a csíra is nagyon jó, de együtt a kettő a legjobb:))))

3. Burkuska (válaszként erre: 1. - Rékaság)
2010. júl. 1. 06:51

Szia!


Én a búzafű léről csak pozitívat hallottam!Én nem préselnék,hiszen: mennyi növényt kell csíráztatnod,hogy legyen pl.1 dl lé?Rengeteget! És ezt napi szinten!Megoldhatatlan. Mindenképpen a vásárlást választanám. Azt hiszem,hogy 15.000ft körül van egy havi adag!

Sok sikert!

2010. júl. 1. 06:02

Mindenre annyi idő van amennyit szánunk rá...magunkra is...szerintem


préselj...szerintem

2010. júl. 1. 01:26

Sziasztok!


Azt hiszem a búzafűlé jótékony hatásairól sokan hallottak már, én is de most rá is szántam magam, hogy inni fogom. Már be is vásároltam hozzá:)

De azon gondolkodom, hogy vajon ha csak csíráztatom, és azt eszem meg szerintetek az is ugyanolyan hatásos mintha a fű préselt levét innám? Vagy esetleg kevésbé? Mert a préselése elég időigényesnek tűnik nekem, és tudom, hogy az egészségünktől nem szabad sajnálni az időt, de valljuk be a reggeli rohanásban nem mindig van feles 15 percünk:)

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de nem igazán vagyok otthon a témában:)

Minden segítő hozzászólást és tanácsot szívesen veszek a témában és tapasztalatokat is írjatok aki fogyasztja egyiket vagy másikat, pl. h mennyi idő után és mit tapasztalt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook