Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bilit mivel, hogyan takarítjátok? fórum

Bilit mivel, hogyan takarítjátok? (beszélgetős fórum)


18. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - 66cec28b76)
2010. szept. 23. 10:43
Ez jó! Ötletes! Hát a pasiknak sem ártana tisztasági betét.. Ők is megmoshatnák - legalább otthon - a ....t. Anno úgy tanítottam a fiamat, hogy törölje meg és reggel-este mossa meg rendesen.
17. 66cec28b76 (válaszként erre: 15. - Sajert)
2010. júl. 1. 16:08
Szerintem nem baj. Az enyémek is követnek. Még a piros napokon is. Már néha kizavarom őket. De van egy kicsit vicces történetem. Megosztom veletek. 1.5 éves lehetett a kisfiam. Lehet 2 is volt már,mert már csak kisgatya volt rajta. Egyszer jön ,hogy bepisilt. Hú mondom gyorsan vegyük lefelé a gyatyót. Azt hittem beájulok csajok. Bele volt ragasztva a kis gyatyuba egy tisztasági betét. Szakszerűen. Hát mondanom sem kell,döbbenet és nevetés fojtogatott:Hát ennyit a kíváncsiságról. Nem fordult elő többet:O)
2010. júl. 1. 14:00
A bili aljára tettem wc-papírt, így ha volt "nagy dolog", így nem kente össze az alját. Természetesen utána jól kiöblítve, pici fertőtlenítővel szagtalanítva, hogy a műanyag ne vegye be a szagot.
15. sajert
2010. júl. 1. 13:51

Domestost direkt erre a célra vettem :-)) - bili fertőtlenítésre. Egyébként nem használom.


Wc szűkítője nem instabil, pont jó lenne neki. Próbáltam simán a wc-re is ültetni (ezzel a módszerrel kezdtem), de ott még a lábát is felhúzta, csak rá ne tegye.


Másfél éves kora körül jött be először a wc-be velem (meg apjával), elmeséltem neki a a dolgokat. Utána hol bejött, hol nem. Majd 2,5 évesen annyira anyás lett, hogy levakarni nem tudom magamról, így most megint állandó résztvevője a wc-n történő eseményeknek.


Ma Apja is láttam a pisilését bilibe, olyan büszkék vagyunk rá :-)))). Mikor reggel Apa hazajött, mondta a gyerek neki, hogy nééézd, Zozó bili pisi :-)))) - és Apja nézte :-)).

14. Tamianyu (válaszként erre: 9. - Sajert)
2010. júl. 1. 11:06

Nem kell ennyire túlzásba vinni a fertőtlenítést,ez senkinek nem jó.Legyen egy szivacs amivel csak a bilit takarítod,és kaki után domestosozd csak.Gondolom Ti sem fertőtlenítitek le magatokat minden wc használat után:-))Legalábbis nálunk megteszi a kézmosás is,még nagydolog után is:-))

Egyébként a wc szűkítők instabilak,az én gyerekeim is félnek féltek rajta.Mi vettünk olyan wc deszkát,ha felhajtom a tetejét a szűkített ülőkére lehet ülni,ha még egyet hajtok rajt akkor a felnőttre.nem mozog a gyerekek alatt,és egyedül is tudják használni így.

2010. júl. 1. 10:07

Lányom is visított,mikor eleinte próbálkoztunk..


Aztán,egyszer-kétszer bevittem magammal a klotyóra-nem is vittem,jött utánam-ugye a kíváncsiság....

Aztán,Ő is fel akart ülni.


Igaz,már nagyobbacska volt-két éves múlt:)

12. fdóri
2010. júl. 1. 10:05

Szia!


Miért kéne minden kaki után kidobni a szivacsot? A domestos fertőtleníti, egyszerűen csak ne használd másra:) Én nem szoktam agyonfertőtleníteni semmit sem. Minden nap kisúrolom a bilit, ahogy a kádat stb-t is. Egy héten egyszer mindent domestoszozok.... A bacik kellenek az immunrenszer fejlődéséhez.

2010. júl. 1. 09:35
az én fiam is ordít ha wc-re ültetem maradt a bili
10. 66cec28b76 (válaszként erre: 9. - Sajert)
2010. júl. 1. 08:37
Mi is rögtön wc-be csináltuk. Szűkítő nélkül. Mert én nem kaptam olyat ami ne billegett volna rajta. És ezen féltek a gyerekeim. Én ott guggoltam velük amíg jött a kaki. Szépen megszokták hamar. Kapaszkodtak oldalt és semmi gond nem volt:O)
2010. júl. 1. 08:31
Köszi az ötleteket. A fiam a wc-től kap sikítófrászt... Szűkítőt el is kellett tennem, mert ha meglátta már sírt. Eddig azért nem is vettem neki bilit, a hátam közepére se kívánom a bilizést. Ebbe meg már két nap alatt eljutottunk odáig, hogy SZÓL pisi előtt-mégha nem is jutunk el időben a biliig :-).
8. Szilvamama (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2010. júl. 1. 08:04
Dettó! Mi is WC szűkítőztünk, törlőkendőzök :)
2010. júl. 1. 07:12
minden alkalommal pisilés után fölösleges ez a macera forró vízzel öblítsd ki kész! kakilás után takarítsd ki így!
2010. júl. 1. 06:02
Én napközben wc papírral kitöröltem, forró vízzel leöblítettem. Szivacs és domestos nélkül. Naponta 1x mostam ki domestossal, azt is csak megszokásból.Szerintem teljesen felesleges minden pisi-kaki után sterilizálni a bilit. Majd belejössz. :-))
2010. júl. 1. 00:55

Lányom a nagydolgot a vécén intézi-

Eleinte bilibe kakilt,de nagyon macerás volt.


így kényelmesebb:))

2010. júl. 1. 00:38

Néha hálát rebegek, hogy a lányom sírógörcsöt kapott a bilin, így mi is WCszűkítőzünk. :)


Egyébként, lehet kapni DMben fertőtlenítő kendőt. Én anno Kiarának az etetőszékét takarítottam vele. 2féle van, a kéknek fertőtlenítőszaga van, a zöld viszont almás is.

Jah, a WCt a mai napig ezzel takarítom. :)

Ugyanolyan fajta csomagolásban van, mint a popsitörlők, és nem is olyan veszett drága. Általában azon az állványon van, ahol a takarításhoz a kesztyűk, meg törlőrongyok.

3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Sajert)
2010. júl. 1. 00:00

Ez volt az egyik ok amiért mi nem biliztünk. A másik, hogy nem akartam hozzászoktatni, mert a bilit nem fogom magammal hurcolni állandóan;)

Vettem a wc-re szűkítőt, és így használta(ja) a wc-t.

2010. jún. 30. 23:51
tegyél a bilibe pár kocka papír törlőkendőt,és azt a kakival együtt ki lehet dobni. így nem lesz olyan koszos a bili, egyszerű eltakarítani. Én így csináltam.
2010. jún. 30. 23:44

A fiam már háromszor pisit produkált bilibe. Domestossal, szivaccsal mosom ki, átöblítés után. aztán leöblítem megint. Ez még a pisinél elmegy, de a kakinál?? Minden kaka után új szivacs?

A domestos helyett mit tudnátok még ajánlani, mivel én utálom, és nem szeretném, hogy a gyermekem érintkezzen vele (állva pisil, de a kakihoz ülni kell majd :-))).


Most megyek aludni, de várom a jó ötleteket, holnap olvasom majd el őket :-)).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook