Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akar semmit sem (zsemlén kívül) enni a 10 éves fiam? fórum

Miért nem akar semmit sem (zsemlén kívül) enni a 10 éves fiam? (tudásbázis kérdés)


17. genlips (válaszként erre: 5. - Lányom)
2010. febr. 24. 09:27
"Csokit is nyugottan had egye, jó az agysejteknek." haha :D gondolom a tejcsokiról van szó?! :D
2008. ápr. 25. 22:59
Az egyik unokatestvérem 6 éves korától 10 éves koráig kizárólag margarinos kenyeret és csipszet evett. Aztán egyik napról a másikra elmúlt. Persze a szülei totál idegbetegek lettek. Pedig semmi baja nem volt.
2008. ápr. 25. 19:06

Az én lányom 18 éves, már évek óta csak édességeken él. Most elkezdett hizni, és megvan ilyedve, még kevesebbet eszik mint eddig, de a szokásain nem tud változtatni.

Már én is kezdek aggodni,nem használ sem a szép szó , sem az erőszak.

14. SF
2008. ápr. 25. 19:04

Az én fiam is ilyen idősen kezdte a válogatást, ahogy múltak a hónapok, egyre kevesebb féle ételt evett meg. Ma már 20 éves, kb. 8-9 féle főtt kaját képes magába gyűrni, de azokból töménytelen mennyiséget.

Mindent megpróbáltunk vele, szép rábeszélést, erőltetve kóstolást, zsarolást, jutalmazást, semmi nem használt.

Úgyhogy csak fel a fejjel, lesz ez még rosszabb is!

13. LoLiNa
2007. nov. 8. 04:35
ezen mi is átmentünk. szó szerint semmi mást nem evett meg. aztán jöttek az időszakos mániák.. hol csak ezt, hol csak azt volt hajlandó enni
2007. nov. 8. 03:04
Ponyta! Megoldódott már, vagy semmi változás a fiad evésével kapcsolatosan?
2007. okt. 27. 08:53
Ha ez a zsemle dolog valóban így van, akor valamit nagyon elszúrhattál.
2007. okt. 27. 01:14
Ne aggodj! Az én fiam 13 éves se kiskorába nem ette meg a hust de most sem. Én is megkerestem a gyerekorvosunkat és szintén azt a választ kaptam hagyjam a gyereket tudja ő mi kell neki!De lehet,hogy valami bántja és igy akarja felhivni magára a figyelmet! Érdemes ilyen esetben sokat beszélgetni velük és hátulról valahogy megtudni hogy nincs e valami ziccer! Probáld meg megéri!
9. lányom (válaszként erre: 8. - Rozália)
2007. okt. 26. 16:00
Mond , te olvastad ponita problémáját ami miatt nagyon aggódott?
2007. okt. 26. 06:37
Az is valami, ha legalább azt megeszi...
2007. okt. 26. 00:25

Na , hol tartotok, hogy eszik a fiad, zsemlén kívül ohajt-e már mást is? Nagyon átélem a gondod

Én leírtam neked a mi régi esetünket és tudom mennyire kínoztam amgam miatta. Nagyon remélem neked sem lesz több mint egy régi rossz emlék később. Írhatnál, ha nem tolakodó a kérdés!

2007. okt. 7. 07:58
hogy ha az izlikneki sose bánd azlegyen a fö hogy egészséges legyen
2007. okt. 7. 01:55
Amikor a lányom kb.ilyen idős volt, rettenetesen elkezdett válogatni. Apszolút nem volt hajlandó pl. levest enni. Nagyon jó gyerekorvosunk volt, soha nem csalódtam benne. Kikértem a véleményét mit tegyek, hisz eddig szinte mindent megevett. Azt mondta haggyam rá, lényeg leves helyett igyon elég folyadékot, főzelékek helyet valami rostos dolog pl gyümölcs...stb. Ne erőszakoskodjak mikor mit eszik, akkor egye meg ami jól esik amikor ő azt akarja, csak azt figyeljem ( SUNYIBA), HOGY KELLŐ MENNYISÉGŰ TÁPANYAGOT, VITAMINT, FOLYADÉKOT, GYÜMÖLCSÖT eszik -e meg. Csokit is nyugottan had egye, jó az agysejteknek.Kor sajátossága szokott ált. ilyenkor lenni. Nálunk bejött, magától elkezdett ismét ugymond velünk enni, hamar elmúlt ez a furcsa szokás. Remélem ,ahogy a dátumot nézem, már ti is túl vagytok rajta.
2007. jún. 28. 16:34

Nekem a középső (6) ilyen, de ha közösen eszünk akkor rendesen burkol. Egyébként nagy mondása, hogy "Én az olyan sonkát szeretem amiben nincs hús". Vacsorára pl. májkrémes kenyér sajttal, egy gyerek joghurt, és egy alma, + egy kemény tojás. Sajnos rossz szokássá vált este a tv előtt enni. Ahogy elkezdődik a film, ő rögtön vacsorázik. De eszik legalább.

Ha levegőn van, és sokat futkorászik az segít a legtöbbet, és a közös kajolások.

2007. jún. 28. 16:12
szia ! Lehet hogy ez a fiu hobyja pont most ! ? Ha , megehezik ugyis fog enni mast is. En magam is rossz evö gyerek voltam,volt olyan idöszak amikor egesz nyaron mast nem ettem gyumölcsön kivul ! Es lam , megis megnöttem.
2. mankamanka (válaszként erre: 1. - Ponyta)
2007. jún. 28. 15:41

Szia,

az én fiam is csak azt eszi meg ami a fogára való,

és akkor amikor neki tetszik.Persze ez utóbbit igyekszem szabályozni:-)

2007. jún. 28. 15:35
Nem tudom, hogy mit csináljak, mert a fiammal minden délben veszekedni kell, hogy egyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook