Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Corvinus nyelvvizsga fórum

Corvinus nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

2017. jún. 27. 15:21
Sziasztok! Valakinek vannak a Corvinus Egyetem OLASZ gazdasági szaknyelvi nyelvvizsgához tételek? Bármilyen hasznos anyagot szívesen vennék! Köszönöm!
18. Kira88
2013. szept. 20. 10:16

Az Oeconom az egyik legnehezebb szakmai nyelvvizsga, csak gyakorlottaknak, biztos nyelvtudással rendelkezőknek ajánlom, akiknek a nyelvtani tudásuk is magas szintű.


Ha gyorsan kell valakinek szakmai nyelvvizsga, akkor inkább Zöld Út, Gazdálkodó, ezeket ajánlanám:)


Felkészítő tanár vagyok, szívesen adok bárkinek tippeket, tanácsokat privátban.

2013. máj. 26. 16:43
Sziasztok! Valakinek megvannak a Corvinus Egyetem angol gazdasági szaknyelvi nyelv vizsga tételek elektronikusan?
16. Spiritus (válaszként erre: 15. - Twiggy00)
2010. aug. 31. 06:15

Nálunk elég családias volt a légkör, 5-6 éve jártunk oda tanulni, egy két ember a vizsgáztatókat is ismerte, az egyiket én is.

Vagy megmondták, hogy renben volt, vagy azt, hogy hány pont kell az auditívon hogy meglegyen, vagy mint nekem és párunknak, hogy sajnos kevés.


:) Persze az ember izgul, de úgy különösebben nem kell félni. Igazából kifejezetten könnyű kérdésekre számíts szerintem, nem megszivatni akarnak, csak nlzik, hogy tudsz e beszélni az adott nyelven. Nálunk a nyelvtan volt a szűrő szempont. Hiába voltál otthon a gazdasági témákban, ha egy-egy nagyobb nyelvtani hibátt mondtál, már eléggé csúnyán néztek rád.

2010. aug. 30. 15:23

én nem ott vtam, szval nem Pesten írásbeliztem

és nehéz kérdést tesznek fel a témával kapcs???és a szituáció milyen?? jajj annyira félek :(


am honnan tudod h nem sikerült, azt aznap megmondják?? vagy mi a szösz??

14. Spiritus (válaszként erre: 13. - Twiggy00)
2010. aug. 29. 08:38

nekem volt idő kidolgozni


szerintem egyértelműen tömöríteni kell, ha csak mondatokat szedsz ki belőle az gáz



Hol írásbeliztél?? Tegnap ménesi út 5??? Mert én igen.

2010. aug. 29. 08:11

én már túl vok a magnón meg az írásbelin, hát nem is tudom...reménykedem!

de jövő7en szóbeli és nagyon félek!!

am a cikket van idő kidolgozni?? vagy rögtön mondani kell?? és az idegen nyelvit célnyevre cikket az tömöríteni kell vagy csak elég belőle kilvasni pár mondatot??

fúúú baromira félek!!

12. Spiritus (válaszként erre: 11. - Twiggy00)
2010. aug. 29. 07:48

pocsék a kiejtésem... ez tény!

Az írásbeli egész jó lett, az talán meglesz.


Veletek???

2010. aug. 27. 22:14

milyenen voltál Spiritus???

mi történt???

sajnálom

2010. aug. 25. 12:09
Szóbelin túl vagyok. Megvágtak :(
2010. aug. 12. 17:35

Hát nekem is volt pár álmatlan éjszakám e miatt. De végülis mindegy, ha nem ez majd a következő :)


Szerinted csak angolból van levél vagy másból is? Mert a neten lévő mintában nincs.


Nekem úgy volt a szóbeli, hogy elkezdtem aztán elkezdtünk a témával kapcsolatban másról beszélni. Szóval ez mindegy. A lényeg annyi, hogy beszélj!

8. Elle... (válaszként erre: 7. - Spiritus)
2010. aug. 12. 00:09

bocsi kicsit eltüntem, de nem voltam gépközelben

már változott, régen tényleg nem volt levél...


igen gazdaságira meek, és angol közép...


és szóbelin mennyi idő van összefoglalni a szöveget amit húzunk?? vagy addig lehet mondani amig akarjuk??

jaj már naon be vok parázva...

7. Spiritus (válaszként erre: 6. - Elle...)
2010. júl. 28. 16:40

Te, ugyan arról beszélünk???? Van levél??? A honlapon van fennt mintafeladatsor, mindjárt megnézem, de úgy emlékszem nekem franciából nincs, de szerintem angolból sem volt...


Szóbelin úgy emlékszem 3 vizsgáztató volt bennt. Kapsz/húzol egy szöveget amit elolvasol és össze kell foglalni szóban, utána meg róla tovább a beszlgetés. Húzol/kapsz egy tételt, a megadott témakörökből...esetleg feltesznek egy azzal kapcsolatos kérdést is, és arról kell beszéni. Illetve valamilyen szituációs játék is van.... pl banknál hitelkérelemért folyamodsz stb..


Szótárt nálunk az írásbeli azon részén lehet használni, ahol egy hosszabb magyar szöveget kell franciául bizonyos szempontok alapján összefoglalni.


De akkor gazdaságira mész nem? És középfok, angol..


Nem nyaggatsz, jó érzés róla beszélni/írni. Levezeti a stresszt :)

6. Elle... (válaszként erre: 7. - Spiritus)
2010. júl. 28. 16:09

nagyon aranyos vagy, már ezzel is segítettél nekem...

és szóbelin rendesen húzni kellett "tételt"?

csak a vizsgáztatók vannak bent??

szótárt uyge csak levélhez lehet használni??

jah és még 1 kérdés h a levél az milyen jellegű inkább fogalmazás, vagy rendes levél??


ne haragudj, h ezzel nyaggatlak, úgy ég a pofám, de annyira aranyos vagy h segítesz, és az egyetlen!!

:D

2010. júl. 22. 17:49

Mit szeretnél tudni :)

Én most voltam zöld úton és most megyek a Corvinusra. Ugyan franciából...gondolom te angolból, de abból is már voltam a Corvinuson, nem könnyű de meg lehet csinálni :) Beszélni kell az adott nyelvet :)


U.I.: A zöld úton olyan hanganyagot adtak, hogy egy mukkot sem értettem. Szeintem ilyen a Corvinuson nem fog előfordulni...amúgy a hanganyagot leszámítva a Zöld Út könnyebb..vagyis mást mér, nem megy rá az apró szabályokra...

2010. júl. 1. 22:13
senki nem tud róla semmit?? pedig biztos mások is mennek nyelvvizsgázni, csak akk közülük senki nem olvassa ezt a fórumot :( :( kár....
3. Elle... (válaszként erre: 2. - Marjann)
2010. jún. 30. 20:08
hallottam már erről a zöld útról,(Szent István egyetem) de nem ismerem magát a feladatsort, én most fogok menni Corvinusra és nagyon félek tőle :(
2. Marjann (válaszként erre: 1. - Elle...)
2010. jún. 30. 18:41
Én Zöld úton voltam szakmain.. Anno viccesen könnyű volt a BMEhez képest (arra mentek sokan tőlünk)
2010. jún. 30. 18:29

Sziasztok!!


az érdekelne, hogy valaki volt már Corvinus nyelvvizsgán, vagy fog menni a közeljövőben??főleg a szaknyelvi érdekelne(közgáz)...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook