Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Balkezesek ide! fórum

Balkezesek ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. Renate
2007. nov. 14. 11:16

Sziasztok!


Én is balkezese vagyok. Nekem sem kellett átszoknom és nem is szabad átszoktatni a gyereket mert súlyos diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia léphet fel. Rengeteg átszoktatott gyerek dadog, nehezen ért szöveget, nehez ír, rosszul tanul.


Én régóta foglalkozom a témával, most éppen dolgozom egy diszlexiás kis témán a fősikolában.


Ha elmondanátok, hogy neketek mi esik nehezetekre az jó lenne, megköszönném.


Pl. : én sokáig cseréltem a g,f illetve b,d betűket, a 3-as és a nagy E betűt, néha elhagyok szóvégeket, néha nehezemre esik, hogy mit írok egybe és mit írok külön.


Minden balkezesnek ajánlom, hogy olvasson sok szakirodalmat mert rájöhet hol a hiba és, hogy még milyen képessége lehet még.


Matematika, memória, vizualitás, művszetekhez nagyfokú érzék.

2007. nov. 11. 12:38
Én meg "gyakran kétbalkezes":)) De ze csak vicc ,nagyon sok dolog van amit direkt balkezeseknek fejlesztettek ki . Én burgonyhámozot vettem véletlenül ,amit egy ismerősömnek adtam ,aki balkezes ,nagyon örült neki! De ha balkezes valaki ,az nem baj , én nem szoktatnám le róla . egy anyuka azt írta nekem ,hogy a kislányt nemtudja megtanítani kötni ,meg varrni... ,de NE is jobbkezes tanítsa meg írtam neki ,mert az nemtudja a balkezes fogásokat ! De a balkezeseknek álltalában van valami különleges képességük ,egy fiú aki velem járt iskolába, gyönyörűen faragott . Csodaszép fa szobrokat készített !
2007. okt. 18. 19:09
szia ! Ez az ikerterhesseg nem az en talalmanyom , ez tudomanyos kutatasokra alapszik ! Tehat sokkal több az ikerterhesseg mint amenyit kihordanak , balkezsseg eseten ikerterhessegnek indult pl az en anyukamnal , de a masik baba meg az elejen elhalt ! Az köztudott hogy az 1-peteju ikreknel az 1-ik jobbkezes , a masik bal ! Ezt egy peldaval is alahuzhatom , a fiam menyasszonya , egypeteju iker.Amikor ezt elmeseltem neki , akkor a kislany is mondta hogy nagyon sokan kerdeztek öt es az ikertestveret hogy ;melyikuk a jobb ill balkezes ? Viszont ez a 2-lany jobbkezes mind a 2-ttö !Es ezen mint mondta nekem a kislany mindenki csodalkozott ! Mert a szabaly az hogy az 1-ik mindeg bal , a masik pedig jobbkezes az ikrek között.
27. 353b38245a (válaszként erre: 26. - 274c9996b8)
2007. okt. 18. 15:42
Én már sokféle okoskodást hallottam a balkezesség okára, de egyiket sem találom elfogadható magyarázatnak. Érdekes amit az elhalt iker-terhességekről írsz. De ha ezt a logikát követem, akkor a ténylegesen megszületett ikrek egyike balkezes kellene hogy legyen, de szerintem nem igy van.
2007. okt. 18. 13:48

En is balkezes vagyok ! Vilag eletembem mindent balkezre csinaltam , nem szoktattak at , de nagyon sok volt a megjegyzes erre vonatkozolag gyerekoromban , mert az egesz csaladban en voltam egyedul balkezes. Ezert nagynehezen megtanultam magamtol jobbkezzel irni.2-sracom van az egyik balkezes lett , itt mar nem hallatszott egyetlen megjegyzes sem./csak azt probalta volna meg valaki ? !.....DDD/

Nehany evvel ezelött olvastam egy idevago cikket , hogy 1)azok a gyerekek akik balkezessek alltalaban iker-terhessegek voltak , csak a masik baba elhalt meg az elejen. 2)azok a gyerekek akik balkezesnek szulettek es atszoktatjak öket jobbkezhasznalatra , azoknak nagyon nehez a nyelvtanulas./hat ez az utobbi bejött nalam!Köszönhetö a nagypapi allando megjegyzeseinek!....((((/

25. 5a1348d568 (válaszként erre: 17. - 0b099f6590)
2007. okt. 18. 13:34
ezt hogy csinalod?
24. gbobek
2007. szept. 30. 19:55

Sziasztok!

Balkezes vagyok,vagyis az íráson kívül mindent bal kézzel csinálok.A gyerekeim jobbkezesek,de a két unoka balkezes.

2007. szept. 30. 19:45
Én is balkezes vagyok.Engem még átszoktattak jobbkézre.Most jobbal írok, minden mást bal kézzel csinálok.
2007. szept. 16. 14:00

sziasztok

én és férjem is balkezesek vagyunk, kiváncsian várjuk kislányunk milyen kezes lesz:-)

21. Satomi (válaszként erre: 20. - Cinka)
2007. szept. 16. 13:49

Én is balkezes vagyok, és az iskolában sokan mondják hogy jól tudok rajzolni:)

Ha valaki balkezes, attól még nincs hátrányban a jobbkezesekkel szemben:)

A családban is én vagyok a kakukktojás, mivel egyedül én vagyok balkezes:)

És igazából nem is bánom hogy az vagyok! Az egyik osztálytársam régen tudott mind a két kezével szépen írni, de néhány éve már visszaszokott az eredetihez:)

20. Cinka
2007. szept. 10. 01:34
Én is balkezes vagyok és sosem éreztem hátrányát, csak néha a suliban technika órán :DDD Szeretek balkezes lenni és valószínű, a kicsi lányom is balkezes lesz. :)Aki átszoktatás nélkül is tud mindkét kezével írni, dolgozni, az kétkezes, mert ilyen is van!
19. Nike
2007. szept. 9. 21:56
Én is balkezes vagyok, sőt, kétbalkezes:)
18. 12667dcac6 (válaszként erre: 17. - 0b099f6590)
2007. szept. 9. 21:23
Komoly????
2007. szept. 9. 21:22
én meg egyszerre tudok irni mindkét kezemmel tükörirásban
2007. szept. 9. 21:22
Én is balkezes vagyok.engem is akartak átszoktatni jobb kézre még az oviban,de anyukám nem engedte.Nekem így nagyon jó.Bár ollóval vágni csak jobbkézzel tudok.
2007. szept. 9. 20:24
En is tudok mind a két kezemmel írni és szépen.
2007. szept. 1. 12:42
Én is az lennék, de átneveltek. Szintén tudok két kézzel írni. Amúgy már jobbosnak számítok. A kisfiam balkezes, és sosem nevelném át!
13. kroton
2007. szept. 1. 12:36
Én is balkezes vagyok, még kicsi voltam apám bepróbálkozott egy alkalommal hogy átszokjak a jobb kezemre, de nekem nem ment.Hogy mi jött rá????Amúgy csak bal kézzel írok a többi dolgot mind a jobb kezemmel csinálom. nekem a világ legtermészetesebb dolga, balkezesnek vallom magam. akik ismernek már megszokták, akik pedig előszőr látják rácsodálkoznak hogy te balkezes vagy ,nem is tudtam. Én büszke vagyok arra hogy balkezes vagyok!!!!!
2007. aug. 31. 23:08
Balkezes vagyok, nagyjából mindent ezzel a kezemmel végzek, Kivétel a táblára írás, az egér mozgatása, a vasalásban néhány jobbkezes mozdulat.
11. Free
2007. aug. 27. 06:16

Én is balkézzel kezdtem az életem, és szintén átszoktatáson mentem keresztül a "szép kezem" használatára. Én is fordítva csinálok sok mindent. Fordítva tartom a lyukasztógépet, fordítva fogom az evőeszközöket stb.

Az a vicces benne, hogy eleinte azt hittem, hogy mások csinálnak fordítva mindent, mire a párom felhomyályosított, hogy nekem áll a kezemben minden máshogy.

Egyetlen előnyöm az átszoktatásból az, hogy mind a két kezemmel tudok olvashatóan írni. Igaz, a bal kicsit lassabban megy, de megy.

10. lill
2007. júl. 6. 12:18

minden általánosítást mellőzve, de tényleg ne vegyétek magatokra! egy volt osztálytársam, aki már amúgy is elég szerencsétlen volt, szülei átszoktatták a jobb kezére, erre olvastam később egy könyvet, hogy mivel a jobb kezedet a jobb bal agyfélteke mozgatja, a balt a jobb: nála kicsit összekeveredtek az agyában a dolgok. nem mondom, hogy ez eredmlnyezte, de sokat tett még hozzá, hogy a lány máig kicsit mintha fogyatékos lenne, vagy legalábbis nem a korához illő a viselkedése, ezért nem egy iskolából eltanácsolták.

őrültségnek tartom azt a régi tézist, hogy a természetest, esetünkben a balkezességet átszoktassuk!

2007. júl. 6. 06:10

Totál balkezes vagyok, most már kétbalkezes, mert átszoktattak 6 évesen a szép kezemre.

Emiatt egy csomó dolgot fordítva csinálok. A mami szerint sután. Sután keverem a piskótát, tekerem le az üvegről a kupakot,...


Az első lányom balkezes, s meg is hagytam annak.

8. lill
2007. júl. 5. 09:31

a maszálás ismeős :o)

amíg a jobbosok húzzák, addig mi toljuk a betűket :o))

2007. júl. 4. 14:45
Én jobb kézzel tanultam meg irni, de balkezesnek tartom magam, mert a bal kezem ügyesebb és csomagcipelésnél is erősebb. Érdekes módon a kanalat jobb, a kést, villát, ollót pedig a bal kezemben használom.Olvastam egy érdekes mondást, van benne igazság: a balkezesek jobb keze ügyesebb, mint a jobbkezesek bal keze. És még egy bölcsesség: a balkezeseket ügyetlennek tartják,pedig csak arról van szó,hogy a szerszámok, tárgyak (ajtó, bögre stb) jobbkezesek részére lettek tervezve és nekünk nem áll úgy kézre. Megfigyeltem, hogy a balkezesség öröklődik. Apukám, unokahugom, kisebbik lányom szintén balkezes.
2007. júl. 4. 13:40
Nekem a három gyerkőcből egy lett balos,de eszem ágában sincs átszoktatni.Másodikba megy és nagyon szépen ír.Még az általánosban volt egy fiú,akit átszoktattak.Szegény teljesen kész volt tőle,mert elkezdett dadogni,amit erre vezettek vissza.
5. rika
2007. júl. 4. 07:36

Sziasztok!

Engem sem szoktattak már át, viszont anyukámat igen. Most jobb kézzel ír, de minden mást ballal csinál. Én nem érzem hátrányát. Nem volt nehezebb megtanulni vezetni se vagy ilyesmi.

Viszont állítólag csúnyán írok, mert eldöntöm a betűket, hogy ne maszatoljak. És állítólag így elég nehéz olasni. De mostanában már szinte mindent géppel írok így nem probléma...:)vakon gépelni a világ legjobb dolga...:)

2007. júl. 4. 00:47

Sziasztok!

Itt egy újabb balkezes.:-)

A családban a nagypapim, és a gyermekem is balkezes.

Szerencsére engem nem próbáltak átszoktatni a jobb használatára.

Annyi hátrányom viszont volt, hogy általános isiben a töltötollal sajnos nem sikerült szépen írnimert mindig elmaszatoltam a gyöngy betűimet, és ezért csak 3-ast kaptam a külalakra.:-(((

2007. júl. 3. 22:53

Sziasztok, én is ball kezes vagyok

Sajnos engem keményen anno át akartak szoktatni vonalzó meg ilyesmi

2. annee (válaszként erre: 1. - Lill)
2007. júl. 3. 21:27
Szia! Én is balkezes vagyok immár 31 éve és engem sem szoktattak át. Egyáltalán nem látom kárát,hogy balos vagyok,de van amit szinte csak jobb kézzel tudok,mert egyszerűen rákényszerültem a munkám miatt.... Ha van kedved,itt folyt köv....
1. lill
2007. jún. 28. 13:32
szerencsére pont abba az időbe születtem, amikor már nem szoktatták át a balkezes gyerekeket jobbkézre. mennyiben érzitek jónak, hogy épp a másik kezünket használjuk? egyáltalán van más különbség jobb és balkezesek között, vagy ez csak tévhit?
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook