Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hízás helyett fogy a kisbabám. fórum

Hízás helyett fogy a kisbabám. (beszélgetős fórum)


25. TSydy
2010. júl. 6. 22:58

Hál isten. Lehet, Te ettél valamit, amitől ő rontotta el a gyomrát. Vagy összeszedett valami vírust és csak rókában jött ki neki, hasmenés nélkül.

Végül is hízik minimálisan, nyugodt, akkor meg semmi baj. Szopizzon annyit amennyit akar.

Az én fiam mostanában az éhenhaláshoz kicsivel több kaját vesz magához :) Írom vigyorogva, evésnél meg könyörgöm bele a kaját. Egyébként ő meg egy energiabomba, csak tudnám, hogy mitől. Mint a duracell nyuszi, egy feltöltéssel kimegy a világból :))

24. dalya (válaszként erre: 23. - TSydy)
2010. júl. 5. 11:50
Voltunk a védő néninél. Azt mondta hogy a havi hízás rendben van a gyereknél, a minimumot hízza. A vérvétel is teljesen ok, nem vérszegény. A vizelet vizsgálat csak szerdán lesz meg. Egyenlőre ennyi, hál isten azóta nem volt hányás.
23. TSydy (válaszként erre: 22. - Dalya)
2010. júl. 4. 22:37

Végül is, mosolygós, csendes, kiegyensúlyozott. Valószínűleg elég neki annyi kaja, amennyit szopizik. Nem szoktad "erőltetni" a szopit, mert keveset eszik szerinted? Lehet azért is bukik. Ha meg nem hízik, hát nem hízik. Lehet így jó neki és most épp a szervezete nem a hízásra koncentrál. Az én fiam is hol nőtt, hol hízott, de sosem egyszerre. Anyósom is állandóan szekált, hogy vékony a gyerek, csak épp azt felejtette el, hogy közben nőtt 5 centit....

Most 21 hónaposan 13 kiló és simán 92-es cuccokat hord...akkora mint egy kiscsoportos ovis...

Viszont van a játszón vele egyidős kislány, majd egy teljes fejjel kisebb és nincs 10 kiló, de olyan mint a csík. Lehet a Te babád is ilyen lesz.

Ja azt elfelejtettem, mostanában én is imádkozom bele a kaját.

22. dalya
2010. júl. 3. 21:53
Mostanában ezt is ki próbáltam de semmi, Meg sajna csak nyámnyog a cicin evés helyet, úgy kell bele imádkozni a kaját. Amúgy kiegyensúlyozott, mosólygós, csendes, nyugodt, kisbaba.
21. gne2 (válaszként erre: 20. - Dalya)
2010. júl. 3. 21:42
Próbáld szopi közben többször büfiztetni. Talán mohó és sok levegőt nyel, ez is okozhatja a bukást.
20. dalya (válaszként erre: 19. - Gne2)
2010. júl. 3. 21:21
Ha hány akkor etetés után. próbáltam hogy nem mozdítom egy ideig szopi után de akkor is bukik. Igen csak szopik semmit sem fogad el.
19. gne2 (válaszként erre: 17. - Dalya)
2010. júl. 3. 20:58

Etetés után bukik, vagy akár órákkal később is? Csak szopik, ugye?

Remélem, hogy hamar rendbe jön!

18. dalya
2010. júl. 3. 20:37
Ja ez egy más irányú vizsgálat de uh annyi volt hogy találtak cisztát a kicsi méhébe, de azt mondták hogy ez az anyai hormóntól volt és ez el múlik3hónap múlva menjünk vissza kontrólra.+ A kardólógián azt mondták hogy még mindig van szív zöreje a picinek, (pedig már 3 hónapos),És ha a gyerek orvos úgy gondolja akkor küldjön vissza.Őrület ,Remélem ki növi mert a doki ezt mondta.
17. dalya
2010. júl. 3. 20:30
Sziasztok! Tegnap este értünk haza és nem volt már lelki erőm a gép elé ülni. Voltunk minden féle vizsgálaton uh-is nem láttak a pociba semmi eltérést.De továbbra is csak egyszer kajál be egy nap rendesen, utána már csak nyámnyóg.Még mindig elő fordul hogy hány bár ellne szóljam magam egyre ritkább. De hétfőn megyünk méreckedni már alig várom remélem egy picit hízott. Amúgy nyugodt kisbaba.
16. TSydy (válaszként erre: 15. - Dalya)
2010. júl. 2. 22:41
Szia! Hogy van a babád???????
15. dalya
2010. jún. 29. 23:22
Köszönöm szépen mindenkinek aki segített a válaszával.
2010. jún. 29. 23:15
na de ne tessék megijedni!!! én már csak egy ilyen egyből a legrosszabbra tipus vagyok...
2010. jún. 29. 23:13
ha anyatejen van akkor sürgősen hagyd el a tejterméket és a tejszármazékokat, ha meg tápszeres akkor azonnal gyerekorvos, és említsd meg neki a tejfehérjeintoleranciát!! ő majd tudni fogja mi a következő lépés!!!! én ugyan így voltam a kislányommal!!!!! minél hamarbb derül ki annál nagyobb rá az esély hogy kinövi. nekem 4 hónaposan derült ki, most 1,5 éves és már 1 évesen evett naponta 2 kanál joghurtot!!! most már simán issza a tejet is!
12. TSydy (válaszként erre: 11. - TSydy)
2010. jún. 29. 23:12
Na tessék mire megírtam, már mindenki leírta ugyanezeket :)
11. TSydy (válaszként erre: 2. - Inci79)
2010. jún. 29. 23:11

A Tantum Verde folyadék is helyrehozza és ráadásul annak még "jó" íze is van. A Fiam kb. 7-8 hónaposan szedett össze szájpenészt a játszótéren (nesze neked hiper-szuper felújított EU normás játszótér, azóta mindenki idehordja a pereputtyát...) és a bóraxos kencét nem igazán tudtam használni, mert a gyerek úgy harapott, de a Tantummal hagyta. Ő is szopizott és ő is sírt.

Szerintem vidd el dokihoz, vagy ha meg tudod oldani, inkább hívd ki házhoz az orvost és akkor meg tudja nézni otthoni környezetben szopizás közben is, hátha így jobban tud mondani valamit!

Ja még valami eszembe jutott: Nem kezdtél el szedni valami gyógyszert? Esetleg menszesz? Attól elvileg megváltozik a tej íze, bár az én fiam lassan két éves és bőszen szopizik ha megvan, ha nincs.

De véleményem szerint a tápszert dobd ki! Ha van tejed ne adj mást neki. Az, hogy nincs elég tápanyag a tejben egy idő után, meg, hogy megsavósodik, csak egy régi beidegződött duma, nem igaz. (Ezt azért írom, mert pl. az én anyósom folyton ezzel jött, mikor szerinte! nem hízott eleget az unokája...na ja, 21 hónaposan 92-es göncöket hord...)

Szóval csak azt akarom mondani, hogy nyugi, nincs veled semmi baj, valószínűleg a babával sem, nem kötelező hetente hízni és tényleg néhány deka eltérés mindig lehet, de ha annyira sír mutasd meg dokinak az majd megnyugtat. Az is lehet, hogy ebben a hülye időben összeszedett valami banális vírust és fáj a torka, azért nem eszik. Az meg náluk 2-3 nap alatt elmúlik.

2010. jún. 29. 23:09

Szia

Mit mondanak az okosak? Védőnő, gyerekorvos?

Érthető, hogy aggódsz, hisz az anyukák már csak ilyenek. Nyugi, mert megérzi rajtad a kicsi, ha feszült vagy és a tejcsinek sem tesz jót, nehogy elapadjon! Legyél vele nagyon türelmes, próbáld megnyugtatni szopi közben simizni, dúdolni neki. Esetleg, kifejed a tejet, cumisüvegből nem enné meg? A tápszert amíg nem muszáj , szerintem ne erőltesd, főleg, hogy van tejed. Nagyon szeretnék segíteni, de nem tudom, mit tehetnél még! Ha nagyon aggódsz vidd el szakorvoshoz, legalább kivizsgálják és megnyugodhatsz. Minden jót!

9. dalya (válaszként erre: 5. - Terek)
2010. jún. 29. 23:05
Ezeket lehet patikában kapni?
8. Inci79 (válaszként erre: 7. - Dalya)
2010. jún. 29. 23:05
Az a biztos,ha doki látja.
2010. jún. 29. 23:02

A száj penész ki zárt, mert az volt az első, hogy meg néztem.Dokihóz most megyek vele holnap.

A védőnő azt mondta ne aggódjak,lehet hogy azért nem hízott egy dekát sem mert meg jött, de ez szerintem nem lehet.Holnap azért majd többet tudok remélem.

6. gne2
2010. jún. 29. 22:59

Megnézte a gyermekorvos a baba torkát? Lehet, hogy fáj neki a nyelés, emiatt sír szopi közben.

Azért nem kell megijedned, a havi súlygyarapodás számít! Ha te úgy látod, hogy kiegyensúlyozott, jókedvű, akkor szoptasd bátran tovább, és ne kínálgasd se teával, se tápszerrel, mert csak megzavarod! Esetleg annyit tudsz rásegíteni, hogy a hígabb előtejet kifejed közvetlenül szoptatás előtt, és így a baba a zsíros, tápanyagokban dúsabb tejet szopizza, amitől jobban hízik.

2010. jún. 29. 22:57
milyen cumisüvegből adtad neki? én babám csak a mam-t fogadja el, de sok anyukától hallottam, hogy a déemes is jó. lapos a cumija, jobban hasonlít a cicire :)
2010. jún. 29. 22:56
Tuti,hogy valami faj neki azert sir.Valoszinu,hogy a szaja-torka kornyeken.Doki nem mondott semmit?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 29. 22:51
Megértelek, hogy aggódsz, de előfordul az ilyesmi.Azért, ha legközelebbi mérésnél tovább csökken a súlya fordulj orvoshoz vele. A mérés lehet, hogy elözőleg telepocival történt, most meg kaki,pisi után. Sokat számít az is.
2010. jún. 29. 22:51
Nem lehet esetleg szájpenésze.Igen sűrűn elő tud fordulni babáknál és olyankor nem nagyon akarnak enni.Nézd meg a száját belülről,hogy nincs e fehér lepedék benne.Ha van akkor a glicerin bórax 2 nap alatt helyre hozza. Más ötletem nincs sajna.
2010. jún. 29. 22:47
Kérek mindenkit aki tud akár tapasztalattal, vagy bár hogy segítsen.2010 április 12 született a kislányom 4250dkgm. eleinte heti húsz dkgm hízott hetente. Aztán már csak heti 10-12 dkgm.Most három hónapos és két hete voltún súlyt mérni amikor is 5400dkg volt. Most hétfőn voltunk ismét és márcsak5335dkgm tehát vissza fogyott, pedig tejem van bőven.Amikor szopik kapkodja a kis fejét egy szopi egy sirás megint egy szopi és közben karmol mar. Kaptunk tápszert milumil 1 de nem fogadja el se pohárból se üvegből, és a teával is így van.Nem tudom mit tegyek, nagyon aggódom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook