Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Most, hogy ilyen erős a svájci frank... fórum

Most, hogy ilyen erős a svájci frank... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
98. lujzaa
2011. márc. 4. 11:12

Sziasztok


Hallotta valaki, hogy a kormány tervezi, hogy befagyasztja a frank árfolyamát?

97. Hoxa
2010. júl. 21. 15:15
Megkérlek titeket, hogy ne politizáljatok, ez egy politikamentes portál.
96. sajert (válaszként erre: 95. - C8d93a7aea)
2010. júl. 19. 14:49

Mit mondtak???



Nem neked szól, csak úgy általában:

NEM szoktam politizálni, de mióta az új kormány van, azóta csak nő a törlesztő részlet, minden hónapban több ezer forinttal. Ma megint 213,57 az árfolyam a hitelt nyújtó bankunknál. Ha így haladunk elérjük a 220-as szintet is... Pedig olyan szépen "visszament", épphogy 200 volt :-((. Pénteken lesz a fordulónap, remélem addigra nyilatkoznak valamit, vagy megint történik valami, hogy mégjobban felmenjen az árfolyam. Hadd szívjon a népnek egy jó része...

2010. júl. 8. 21:07
Kért már valamelyikőtök valamiféle fizetéskönnyítést a K&H banknál?mi ma voltunk bennt és azt mondták természetesen tudnak segíteni a magas CHF árfolyam miatt.Állítólag olnap telefonálnak,hogy mit okoskodnak ki.Kíváncsi leszek...
94. a0c1361e44 (válaszként erre: 92. - 6f7760b318)
2010. júl. 3. 15:29

A 80-as hozzászólásodat értettem félre.

Értem én azt is, amit irsz, és azt is tudom, hogy nehéz kijönni jól az ilyen vesztes helyzetekből, és ismerem a pszáf munkáját is (elküldik a banknak a panasz levelet és ha a bank azt irja nincs igazad, akkor visszaküldik, hogy sajnálják, de..... és melyik bank mondaná, hogy az ügyfélnek igaza van:) Azt is gondolom, hogy mindent megtettél. Tehát nem téged akartalak megbántani, csak sajnos sok bankos, hitelügyintézőt ismerek, akik még a futamidő definicióját sem ismerik és nagyon okos dolgokat próbálnak ennek ellenére mondani, és sok esetben félrevezetik az ügyfelet.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Én voltam ilyenben, és annak ellenére elveszitettem a lakásomat, hogy bankos vagyok.... És ráadásul nem a nem fizetés miatt.

93. Ronikutyi (válaszként erre: 92. - 6f7760b318)
2010. júl. 3. 11:06

:((((

Hát jól kiszúrtak veletek,azt megmondom.

2010. júl. 3. 08:27

A fedezet értékére pedig azt mondták, hogy akkor szokták elfogadni, ha nagyobb az értéke, mint annak amin most van! Különben meg az is kitétel, hoyg probléma mentesnek kell lennie a hitelnek, ami szintén a pénzemmel lelépett vállalkozónak köszönhetően nem mondható el. Ugyanis megállapodtunk, hoyg ő fizeti a részleteket, míg vissza nem adja a pénzemet, és valahogy erről is megfeledkezett! :( Már csak akkor tudtam meg, hoyg mi a helyzet,amikor 890 CHF volt a tartozás, ami miatt már bontani akarták a szerződést!

Egyébként meg az, hyg köteles, vagy az,hoyg elfogadják e, az két külön dolog. Az meg a harmadik, hoyg amíg megpróbáljuk, telik az idő, ki kell fizetni az értékbecslést, és max fordulhatok a PSZÁF-hez, akik még ha igazat is adnak, akkor is eltelik 1/2-1 év, mire történik valami az ügyben. Erre kinek van ideje?????

Az biztos, hogy a PSZÁF hónapokig ül mindenen, ugyanis fél éve volt egy másik ERSTE-s bejelentésünk, és azóta sem hallottunk róla semmit!!!!!!!

91. 6f7760b318 (válaszként erre: 89. - A0c1361e44)
2010. júl. 3. 08:22

Bocsi, de ki mondta, hogy bankban dolgozom???????

Én biztosan nem! Azt írtam, hogy banki szakemberek alkottak, mondtak véleményt. Nem egy, hanem több!

90. Evka (válaszként erre: 89. - A0c1361e44)
2010. júl. 2. 23:18
szerintem nem azt írta, hogy bankban dolgozik, hanem , hogy Erste Bankos a hitele. Fedezetcsere pedig tényleg van és ha az ingatlan értéke megfelelő, akkor nem tagadják meg!
2010. júl. 2. 22:42

Előre elnézést!!!!

Trixi, ha valóban bankban dolgozol, akkor tisztában kéne lenned a lehetőségeiddel. Fedezet csere létezik! Ha az új fedezet megfelel a bank által előirt feltételeknek, és az értékébe belefér a hitelösszeg, akkor a bank nem tagadhatja meg a cserét. Kiváncsi lennék az idoklásukra, hogy miért nem engedélyezik.

És még egyszer bocs! De sajnos a legtöbb bankfiókban dolgozó elég felkészületlen a szakmái kérdésekben és az ilyen hozzá nem értés miatt veszti el sok ember a lakását.

88. 6f7760b318 (válaszként erre: 82. - 3e0ba54fb8)
2010. júl. 2. 21:38
Bocsi, de nem értelek. Nem fogadtam el semmit, éppen azt írtam, hogy vissza kell fizetnem a hitelt, ami miatt el kellett adnom a lakásoma, két millióval olcsóbban, int az értéke. Ahitel is plusz két millió, mint két éve, tahát 4 milliót bukok!!!!!
2010. júl. 2. 15:37
én tegnap emeltem, plusz 6000 ft, be volt kalkulálva, belefér.
86. serbyna (válaszként erre: 83. - 3e0ba54fb8)
2010. júl. 2. 15:20
Nagyon köszönöm a válaszodat:)Azt hiszem bepróbálkozom akkor még egyszer Nekem a szerencsétlen heylzetben az szerencsém,hogy nem lakáshitel,hanem személyikölcsön.A futamidőre azt mondták hogy a leghosszabbat kaptam (8év),a kamat emelés pedig azért bosszant,mert eleve többet törlesztek az árfolyamingadozás miatt,és erre még kamatot emelnek:( 2 éve vettem fel ezt a kölcsönt és 1 hónapot sem tudtam úgy törleszten,ahogy megegyeztünk,azóta csak emelkedik.Most 16 helyett 25nél tartok.
2010. júl. 2. 12:21
Ja és az én fizetésem 10 éves munkaviszony után (egészségügy, adminisztrátor) 70.000 Ft. Tehát bizony időnként igen csak elkeseredtem, de mindig össze szedtem magam. Ez az áldatlan állapot nem tart örökké.
2010. júl. 2. 12:18

Az én lakáshitelem 30.000 Ft-ról indult. 5 év múlva 41.000 Ft-ra nőtt volna, amikor is vége az 5 éves türelmi időnek.

A törlesztő részleg a válság kezdetétől fogva egyre csak emelkedett. Hiába ment lefelé esetleg a frank, a bank kamatot emelt, a törlesztő nem csökkent, sőt... A legtöbb amit eddig fizettem 48.700 Ft volt. (tehát már eleve több, mint amit 5 év múlva kellene fizetünk).


A bank újabb kamatmódosítást hajtott végre, csakhogy most csökkentett. Így a múlt hónapban, amikor 207 volt a frank, nekem csak 42.000 Ft-ot vontak le és ez a kamat marad még fél évig. Erste Banknál vagyok. Nagyon örültem.


Ha most járna le a türelmi idő, akkor egészen magasra ugrana a törlesztés. Még 2 teljes év a türelmi idő végéig. 2 év alatt bármi történhet. Én a végsőkig bízom abban, hogy jobb lesz a helyzet!!! Ez senkinek nem érdeke, még a bankoknak sem, a politikusoknak, senkinek, hogy emberek ezrei menjenek totális csődbe.


Szerintem amit tehetünk, hogy türelmesen várunk és fizetjük addig is a megemelkedett hitelt, ha tudjuk. A helyzet szelidülni fog és minden jóra fordul. Ebben kell bízni.


Szép napot!

83. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 79. - Serbyna)
2010. júl. 2. 12:01
A bank természetesen megteheti, hogy nem engedélyezi a szerződésmódosítást, de annak megvannak a paraméterei. A bankokat és minden egyéb pénzügyi céget, szervezetet a PSZÁF felügyel. Ha nem úgy érzed, hogy félrevezettek, nem kezelik megfelelően az ügyedet, kérhetsz vizsgálatot. Ezt annyira nem szeretik, általában már a puszta említésétől is hangnemet váltanak. a www.pszaf.hu oldalon megtalálod a kontaktot.
82. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 78. - 6f7760b318)
2010. júl. 2. 11:59

Oké, ha ezt így elfogadod, akkor nincs más hátra, mint fizeted így tovább.

Én a magam részéről biztosan nem adnám itt fel. Gondolom, az ismerőseid nem szállnak be a törlesztésbe.

81. serbyna (válaszként erre: 80. - 6f7760b318)
2010. júl. 1. 16:10
:-S
2010. júl. 1. 15:59
Ja, és én is ERSTE-s vagyok!
79. serbyna (válaszként erre: 76. - 3e0ba54fb8)
2010. júl. 1. 15:47
Köszi a tanácsot.Ki fejtenéd nekem,hogy ez mit jelent ponosan,sajnos ez ügyben tájékozatlan vagyok.
78. 6f7760b318 (válaszként erre: 77. - 3e0ba54fb8)
2010. júl. 1. 13:04
Bankosok. Mind ügyintéző, mind ismerős! :(
77. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 75. - 6f7760b318)
2010. júl. 1. 11:32
Ki az, aki ezt mondta?
76. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 71. - Serbyna)
2010. júl. 1. 11:31
Kérj PSZÁF vizsgálatot.
2010. júl. 1. 10:43
Remélem ül mindenki! Két éve vettem fel egy szabadfelhasználású chf alapú jelzáloghitelt, amiből leelőlegeztem egy házat. A vállalkozó lelépett, a hitel a nyakamon maradt. Se pénz, se ház. Mellette is voltak/vannak adósságok, persze mind chf alapú. Most eladtam a két éve 12 millióért vett lakásomat 10 millióért, és a 4 milliós hitelre jelenleg 6 milliót kell visszafizetnem. Át akartam tetetni másik ingatlanra, de azt mondták ne is reménykedjek benne, hiszen a banknak most az az érdeke, hoyg ennyivel több lóvét benyelhessen. Az már a kutyát sem érdekli, hogy mi meg megyünk a híd alá, és még az adósságokból is maradni fog jócskán! És ez szóról szóra így van, nem sarkítottam egy kicsit sem a dolgon!
74. Ronikutyi (válaszként erre: 73. - Sajert)
2010. júl. 1. 09:54

Ez meg a másik!

Kin hajtják be a kifizetni valót,ha nem rajtunk.:S

73. sajert
2010. jún. 30. 22:34

Az MNB vezér is a székéhez ragaszkodik, de azért dolgozhatna is...

Ha bejön a bankadó, azzal is csak mi szívunk :-(.

72. Ronikutyi (válaszként erre: 71. - Serbyna)
2010. jún. 30. 20:42
Te is úgy vagy akkor,ahogy én,és én sem találom a kiutat:S
71. serbyna (válaszként erre: 68. - Johannia)
2010. jún. 30. 19:04

Sajnos ez a helyzet.Döbbenten tapasztalom én is,hogy a bankok folyton módosítgatnak,meg kamatot emelnek úgy hogy az én aláírásom ugye nem is kell,de ha én kérek valamit,egyből szerződésmódosítási díj..stb..stb.

Nem tudom mi lehetne a megoldás,én kértem futamidő hosszabítást,de nem enegdélyezi abank,semmi könnyebbséget nem adott eddig a válásg ideje alatt,csak kamatot emelt ennyi telt tőlük:( ERSTE bank amúgy....Tud valaki valami jó ötletet?

70. Ronikutyi (válaszként erre: 69. - Cippora)
2010. jún. 30. 18:15

Nekem olyankor az sms-t küldik,el ne felejtsek fizetni.

Csúcs,komolyan mondom:S

2010. jún. 30. 14:09

Mi azt "szeretjük" hogy nem csak a csekket küldik,ha késünk a befizetéssel 2 napot,ránk telefonálnak.


Ezzel most stresszelni akarnak?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook