Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliai letelepedés. fórum

Angliai letelepedés. (beszélgetős fórum)

1 2
31. a1baa7edcc (válaszként erre: 26. - Toth0816)
2010. júl. 3. 21:46
A feltesed megertem.
30. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - Zozus)
2010. júl. 3. 18:01
Ez a cég szervezte a tanfolyamot és a kiutazást: chubb security ltd
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Toth0816)
2010. júl. 3. 14:35

Szia! Nyugodtan vágjatok bele,főleg ha van aki segítsen a beilleszkedésben is. Munkát lehet találni....még lehet. Attól függ egyébként mi a végzettségetek. A nyelvtudás azért jó ha van. Vannak kollégiumok,ahol ingyen fejlesztheted a nyelvtudásod. Dolgozni mindenhol keményen kell,de azt értékelik és a hazaihoz képest meg is fizetik. Gyerekeknek 18 éves korig ingyenes az orvosi ellátás és a gyógyszer.Az iskolai oktatás 1 évvel előbb kezdődik. Jó iskolába nehéz bejutni,várólista van. Ovi ingyenes, bölcsi méregdrága, vannak egyéb altelnatívák is, de szerintem biztosabb az állami. Az iskolát jó ha megnézed a neten milyen pontozást kapott, sok minden kiderül róla. Élelmiszer árak kb.a magyarral egyeznek meg. Pékáru,felvágott finom. Gyümölcsök finomak. Ruhák, gyermekkocsik nem dtágák. A neten érdemes bútort nézni, jól lehet vásárolni, mert náluk nem luxus az éppeni stílust követni, ezért gyakrabban cserélik le a berenvezést,textíliát stb.

Ami rosszabb az az orvosi ellátás még biztosítással is, nagy a várakozási sor. Külön gyermekorvosi ellátás nincs, általános háziorvos van. Viszont ha valami komolyabb probléma van a klinikai ellátás szuper. Nem lehet csak úgy "apró-cseprő" lázzal ezonnal orvoshoz rohanni, nem küldenek olyan gyorsan laborba,röntgenre,uh-ra,mint még nálunk.

28. kornellius (válaszként erre: 27. - Zozus)
2010. júl. 3. 13:26
Az USA-ból szeretnétek áttelepedni Angliába? :-)))
27. Zozus
2010. júl. 2. 22:01

Sziasztok

mi is szeretnenk a csaladunkkal Angliaba koltozni.Ha valaki tudna segiteni vagy otleteket adni nagy orommel fogadjuk.Koszonjuk

26. toth0816 (válaszként erre: 24. - A1baa7edcc)
2010. júl. 2. 17:09
Küzdeni akarás az lenne,és ami motivál hogy a kedves férjem most is 2000km-re távol dolgozik tőlünk és ez igy sem élet,jobb lenne még idegenben is de együtt,a félelem meg megvan az emberben,sztem mindenkiben aki ilyen nagy lépésre határozza el magát,ráadásul nem magamat féltem hanem a 4éves és 2,5 éves fiamat.
2010. júl. 2. 13:05
Én akár most is bevállalnám...
24. a1baa7edcc (válaszként erre: 22. - Toth0816)
2010. júl. 1. 22:45

Nyilvan azert elegedettek, mert tettek is erte. Sehol se konnyu uj eletet kezdeni, ilyen hozzaallassal tenyleg jobb otthon maradni, vannak, akiknek nem valo.

Azoknak jon be leginkabb, akik nem felnek az ujtol, nyitottak es van bennuk kuzdeni akaras, tudjak, ha nehez is az elejen, de ki akarnak hozni belole valami jot.

2010. júl. 1. 21:06
Ha vannak kint ismerősök, akkor egy kicsivel könnyebb bizonyára. Vagy pedig az a kérdés, hogy mennyiért nyeled le a békát... tulajdonképpen itthon sem Gral-lovagok a munkáltatók...
22. toth0816 (válaszként erre: 9. - 18b03d4aee)
2010. júl. 1. 20:27

Köszönöm az infót mindenkinek,lehet mégsem megyünk el,most egy kicsit meg rémültem,mert idehaza a lakásunk rendezett és nem akarok mindenáron ilyen kirekesztett életett évekog magamnak és a családomnak.

A rokonaink aki kint élnek Radlett-ben laknak nekem ez sem mond semmit,ők nagyon elégedetek a kinti életükkel,én bizonytalan vagyok....

21. jsanett (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2010. jún. 30. 17:03
nah peldaul O is angol... :) Brightonban "talalkoztunk" vele, es imadta a Pick szalamit :D
20. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - Jsanett)
2010. jún. 30. 16:56
Aranyos a mókusod!
19. jsanett (válaszként erre: 8. - 18b03d4aee)
2010. jún. 30. 15:44

sziasztok.


En mar 5 eve elek itt kint es sajnos a lengyelekkel nekem is ez a tapasztalatom, hogy azt hiszi mind egytol egyig magarol, hogy o a "non plus ultra". Persze angolul nem sokunk beszel...(vannak kivetelek)

Az angolok segitokeszek, de onnantol kezdve hogy be akarsz illeszkedni s nemcsak kis segitsegre van szukseged, mar ok is elutasitoak. Legalabbis itt, ezen a kornyeken.


Ettol fuggetlenul szeretek itt elni, bar mi lassan keszulunk haza.

18. a1baa7edcc (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. jún. 30. 00:55

Van torott paprika, tobbfele is, a fuszereknel kell keresni, ahol a bors, majoranna stb.

Sokfele vaj van, turo is van, igaz utobbi picit mas, mint amihez Magyarorszagon szokhattunk, tejfol is van, a kenyereik pedig finonmabbak. Tojasbol is tobbfele van, mindenbol van valasztek, rengeteg az organikus elelmiszer.


A Sainsbury's se allatottabb, mint a tobbi, a Tescoban is mindent meg lehet kapni, adott termekeket tobbfele minosegben.

A kinalat hatalmas.

Nem minden zoldseg es gyumolcs import, meg lehet nezni, a csomagolasaikon rajta van, honnan szarmaznak, az angolokon meg az is fel van tuntetve, melyik farmrol szarmazik. Van olyan gyumolcs, ami az idojarasbol kifolyolag nem terem meg naluk es teny, hogy sok zoldseget es gyumoclsot bevisznek, de ha szetnez az ember es utazik az orszagban, folyik ott gazdalkodas, arrol nem is beszelve, hogy farmokra is el lehet menni vasarolni.

2010. jún. 29. 23:27

A lakásbérlet mindenhol elég drága, 400-700 font/hó.

Autót venni olcsó, de fenntartani már nem annyira. Főleg a biztosítás és az adó drága rá, viszont átírni teljesen ingyenes.

Ha van konkrét kérdésed, válaszolok rá, ha tudok.:-)

2010. jún. 29. 23:17

Ha találsz munkát, akkor minden ok lesz. Ha nem, akkor sokáig nem tudsz itt maradni.


Valaki azt írta, hogy az otthon ismert tejföl, vaj, virsli, kenyér, zsemle itt ismeretlen. Ez nem igaz. Igaz, hogy nincs füstöltáru, föstölt szalonna, darált pirospaprika, paprikás kolbász, de más gyakorlatilag minden van és az élelmiszerek ára átlagosan szinte alacsonyabb, mint otthon.

Ja igen, mi több mint 3 éve élünk itt.

2010. jún. 29. 22:06

Van Hoxás az oldalunkon: MelisUk.

Emlékezetem szerint Skóciában él.

2010. jún. 29. 21:33

Ezeket így találtam:


fizetesem

aaa szallas

hungariantekeaway


(Ha nem jönne be, akkor privátban megadom az iwiw elérhetőségét.)

13. kakukkfű (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2010. jún. 29. 21:15
Ha nekem írtad Zsóka,akkor köszönöm,és várom.
2010. jún. 29. 20:51
Szétnézek az iwiwes ismerősök között, ha gondolod.... Van több is, akiknek van vállalkozásuk kint.
2010. jún. 29. 20:48

A fiam egy angol biztonsági cég szervezésében került ki, ő teljesen hivatalosan van kint tartózkodási engedéllyel és ott rendes, adófizető külföldi. A kinti regisztrációért kellett már közel 70 ezer forintnyi fontot fizetni. És bizony néhány hétnek el kell telnie ahhoz, még ha minden el is van intézve a banktól kezdve mindent, és ugey addig is élni kell. Bizony 1-2 albérletet meg kellett járnia ahhoz, hogy végre egy protekciós garzon lakáshoz juthasson. Igaz, ez már gyönyörű helyen van. És azt még nem is említettem, általában 3 havi kauciót kell letenni ahhoz, hogy aláírhassa a szerződést.

Ő is sokat beszélt a lengyelekről, bár ő nem dolgozik velük, a magyarok egymással sem szolidárisak...

London valóban nagyon drága, és igen nagy távolságokat kell adott esetben beutazni.

Az "igen uram", "nem uram" a legfontosabb szókincs.

Valóban egyre több angol is elmegy dolgozni még akkor is, ha viszonylag megfelelőbb az anyagi háttere, mint egy magyarnak.

Kisgyerekekkel pedig még nehezebb a letelepedés. Városbeli ismerősnek most tették lapátra a férjét, pedig már a legnagyobb fiuk kint egyetemre jár... A mentalitást még viszonylag el lehet fogadni, az étkezést a magyar egyre nehezebben. Olyan, mint a mi kenyerünk, zsemlénk, tejfölünk, túrónk, virslink, vajunk, szinte ismeretlen. Törött paprika, fehér paprika ismeretlen, a zöldség-gyümölcsfélék mind import. Itthonról mennek ki a fűszerek, a füstölt élelmiszerek, a vöröshagyma, a fokhagyma. Még a tojás sincs köszönőviszonyba a miénkkel. Ha a közelben van német tulajdonú áruház (Ldl), akkor talán jobban betudsz szerezni dolgokat. A Saints'burry (szenzböri)-(valahogy így kell írni és ejteni) viszonylag jó ellátottságú és elfogadható árú áruházlánc.

Szóval kell másfél-2 év, mikorra nagyjából rendezni tudod a körülményeidet. De addig nyelni kell a békát... Ha van olyan szakképesítésetek, amit ott is tudtok érvényesíteni, akkor egy fokkal könnyebb a helyzetetek, de minden egyes árnyalatnyi feljebbjutásért ezerrel kell bizonyítani. És arra is erősen figyelni kell, hogy mennyi színes bőrű van a környéken... Jelenleg Angliának ez az egyik legnagyobb megoldandó kérdése (most ugye a gyarmatok "visszaütnek").

2010. jún. 29. 20:47

Nekem az a tervem,hogy műkörmös legyek Angliában.

Mit gondolsz,van erre még igény?

Mert azt látom,hogy itthon Magyarországon több a kínálat,mint a kereslet.

9. 18b03d4aee (válaszként erre: 7. - Toth0816)
2010. jún. 29. 19:59

Keszuljetek fel,az alberletek nem igazan jok..

habar attol fugg,hova mentek majd.Londonban egy kis lyukert,(szo szerint)Elkernek 400-450 fontot havonta.Birminghamban csak egy kicsivel jobb a helyzet,itt kapsz egy ket szobasat 300-400 fontert.

Ami amunka vallalast illeti,az angolok most kaptak eszbe,nem kellene a sok segelyt adni most mar az angoloknak sem,es igy igyekeznek a sajat allampogaraikat is munkara birni.

H a rokonok szeretnek ott elni,akkor szerencsesek,mert akkor nekik bejott az,amiert sok magyar es kulfoldi kimegy.Sokan hiaba...

2010. jún. 29. 19:53

Sziasztok

En Angliaban elek,mar lassan masfel eve...

En nem nagyon szeretek itt elni,mert nem volt konnyu munkat talalni,es nem azert mert nincs szakkepesitesem,vagy mert magyar vagyok.

Rengeteg lengyel el itt,akik miatt sokszor nem lehet megkapni egy egyszeru gyari munkat sem,es higgyetek el,nem a rasszizmus beszel belolem...

nekem van itt par lengyel ismerosom is,akikkel jol kijovok.

De olyan rossz volt azt latni,bar merre mentem,munkakozvetito irodak,munkahelyek,csak joforman lengyelek dolgoztak.Es ha estleg ott akarsz dolgozni,akkor szo szerint kiutalnak onnan...Mintha legalabb is ok lennenek angol allampolgarok.

Dolgoztam egy olyan csomagolo munkahelyen(igaz,egy napig birtam)Ahol 5 lengyel no volt,es egy angol srac.Dobozokat kellet ossze allitanunk,es cucokat beletenni,lezarni.

Az elso daraboknal jott az angol srac,meg mutatta hogyan kell ossze allitani adobozt,bepakolni,lezarni.nem is volt ezzel gond,csinaltam,amig el nem fogyott.Aztan kaptam mas fajta dobozt,amit mar senki nem mutatott meg,hogyan keszitsem elo a csomagolashoz.(angol srac sehol)a hozzam legkozelebb dolgozo lanyt megkerdeztem,ugyanugy kell ezt is csinalni,mint az elozo dobozt?Ugy nezett ram,mintha legalabbis az anyukajat szidtam volna,es egy vallranditassal mondta,igen.En meg ugye csinaltam.Amikor elfogytak a dobozok,akkor jott oda egy no,kerdezte miert azzal a ragaszto szalaggal zartam le,miert csak egy csikot tettem ra?Es mindezt ugy,mintha helyre hozhatatlan hibat kovettem volna el.En mondtam,megkerdeztem egy lanyt,hogy ugyanugy mint az elozot?kerdezte ki volt az?Megmutattam a lanyt,es ok el kezdtek lengyelul beszelni,amibol persze semmit nem ertettem...Nem is tudom hany dobozt kellett ujra ragasztoznom,de 3 ora hosszaig csak azt csinaltam.

Amikor befejeztem,fogtam magam,es eljottem.

Talan ha egy kicsit enbersegesek ,vagy nem ugy neztek volna ram,nem futamodok meg...De akkor ugy ereztem,nem tudnek masnap vissza menni.

Es nem csak ott voltak rossz elmenyeim lengyelekkel kapcsolatban.Altalaban angol boltban nem lehet kapni finom felvagottakat,magyar bolt nincs Birminghamban,igy a lengyel boltba jartam vasarolni.(hozzateszem,isteni felvagottakat arulnak)Az egyik fajta le volt arazva,akcios aron volt.Gondoltam veszek belole,jol nezett ki.vettem meg par dolgot,es fizettem.Az osszeget kicsit soknak talatam,es megkerdeztem,miert nem adta akciosan a felvagottat?erre az eladono azt mondta,lehet hogy en nem jol lattam,mert nem az,hanem a masik volt learazva..Persze,ha abba a velvagottba van beleszurva a kis tablacska,akkor talan joggal gondolja az ember,hogy arrol az arurol van szo...Na mindegy,fizettem,de elmenoben meg beszoltam,-nem birtam megallni-ugylatszik itt csak a lengyeleknek van akcio.

Tudom,sokan azt mondjak most,akkor nem kell lengyel boltba jarni.Talan igazuk is van..De ugy hiszem,attol meg nem kellene az embert hulyenek nezni...

Szoval,nekem nem jo tapasztalataim vannak Angliarol,es az a rohej,nem is az angolok fanyarok,ahogy sokan hiszik.Sok angol,akikkel idaig talakoztam,sokkal segitokeszebb volt mint akarki.

Ami az elet szinvonalat illeti,nem rossz.

De amit en tapasztaltam,az emberek pocsekolnak,nem is kicsit.Sokszor latok kidobva az utra nagyon jo minosegu butort,dolgokat,amit meg masok szivesen hasznalnanak.Viszont sokan elviszik,felajanljak ingyen a megunt dolgaikat ugynevezett Charity shop-okba.Allitolag jotekony celokra forditjak a penzt,ami onnan befolyik.

2010. jún. 29. 19:40

Szinte mindenre,él kint rokon ő fog minket elinditani.

2 gyerekkel megyünk és a lehetőségek az albérlet a munka vállalás az iskola minden,mert szinte semmi infóm nincs csak annyi a rokonok szeretnek ott lanni.

2010. jún. 29. 19:32

Fiam 4. év Londontól délre egy órányira...

Mit szeretnél tudni?

2010. jún. 29. 19:28
Mire vagy kívácsi konkrétan? Én ott éltem 1 évig...
2010. jún. 29. 19:25
Uh...Köszi.:)
2010. jún. 29. 19:23
2010. jún. 29. 19:23
Én is!Remélem sok info áramlik ide.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook