Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Raid elektromos szúnyogriasztó nem árt a babának ha a szobájában van bedugva? fórum

A Raid elektromos szúnyogriasztó nem árt a babának ha a szobájában van bedugva? (tudásbázis kérdés)


13. TSydy (válaszként erre: 5. - Andy03)
2010. jún. 28. 23:17

Szia! Én tavaly a Vape sensitive spray-t vettem a kölöknek, igaz ő akkor 10 hónapos volt, de kint a kertben nem lehetett megmaradni e nélkül.

Egyébként természetes szúnyogriasztó a bazsalikom, ezt olasz ismerőstől hallottam, ők ott az ablakokban nevelik, mert nem megy be tőle a szúnyog. Egyébként nekem az erkélyajtóban van a cserép, azért bejön 2-3, de mondjuk azért mert nagy az ajtó.

12. Andy03
2010. jún. 28. 15:19
Köszi a válaszokat! :)
2010. jún. 28. 14:50
Én ott nem használnám.
10. emagdi (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. jún. 28. 14:37

na igen :)))


a reklámban meg azt mondják hogy csak préselt homok :))) az ilyenekre kellene ráküldeni a fogyasztóvédelmet meg a versenyhivatalt, tipikus félrevezetés...

9. emagdi (válaszként erre: 6. - Tneksz)
2010. jún. 28. 14:36

na, az csak a reklámban van úgy, hogy nem tartalmaz vegyszert, és a "homok" riasztja el a dögöket :))))


de ha elolvasod a dobozát, látod, hogy fokozottan veszélyes anyag, s leírják azt is pontosan milyen vegyületet párologtat. (ami egyébként minden vízi élővilágra is fokozottan veszélyes, szóval figyelni kell hova dobod ki használat után...)

2010. jún. 28. 14:28
Amúgy a N&D-ben transluthrin van, most néztem. Vizi élővilágra fokozottan veszélyes. Folyamatosan zárt térben nem ajánlják a használatát. Egyébként irritációt okozhat...
7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Tneksz)
2010. jún. 28. 14:19

Nekünk is pont ez van. :)

2 óra alatt ipari mennyiségű dögöt is képes kiírtani. De szerintem azért van benne valami méreg...

2010. jún. 28. 14:02
Nálunk a Raid Night&Day van a konyhába bedugva,szobába nem is kell és egyetlen légy és szúnyog sincs a környékben sem pedig szúnyogháló sincs egyik ablakon se.Ezt használjuk mert nem tartalmaz vegyszert,préselt homok technológiával tartja távol nappal a legyeket,éjjel a szúnyogokat.Néha kihúzom akkor 2 nap után már jelentkeznek is a "dögök".De a szobába be sem kell dugnom így is mentes a vérszívóktól és legyektől.
2010. jún. 28. 14:01
Köszi! Szegénykémet nagyon összecsipkedték! Akkor lehet szúnyoghálót teszünk fel! És valami krém? Ha kint vagyunk vele a szabadba?
2010. jún. 28. 13:58

Nekünk most nincs szúnyoghálónk sajnos, de úgy oldom meg, hogy szellőztetés után bedugom 1-2 órára. Mondjuk Kiarám nemsoká 3 éves.

De elég közel van az ágyához, konkrétan a lába felett kb 1,5 méterrel van a dugó, így nem merem egész éjjelre bedugva hagyni. Ha van szúnyog, 2-3 óra alatt a 8 négyzetméteres szobából is kinyírja őket, ha minden csukva van - ez viszont tapasztalat.

2010. jún. 28. 13:55

Én is úgy tudom, hogy nem igazán egészséges. De akkor ne is vegyünk levegőt...


Ha meg tudod oldani, hogy jóóó messze legyen az ágyától, szerintem baj nem lehet...

Jobb, mintha felzabálnák a dögök. De lehet, jobb megoldás lenne a szúnyogháló.

2010. jún. 28. 13:52

Szia


a védőnőmtól úgy hallottam, hogy nem ajánlják gyerek mellé, az illó anyagok miatt

2010. jún. 28. 13:47
A Raid elektromos szúnyogriasztó nem árt a babának ha a szobájában van bedugva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook