Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
510. Gubb (válaszként erre: 509. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 20. 12:53
Köszönöm, mintha valahol olvastam volna, hogy azt ilyen DM szerűségekben is és patikákban is lehet venni. Megyek is és délután megnézem.
509. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 508. - Gubb)
2013. júl. 20. 11:54
Hát még ha egy kis teafa olajjal is befújod este, akkor tuti elkerülik. Meg magadat is, hogy ne csípjenek:)
508. Gubb (válaszként erre: 507. - Gubb)
2013. júl. 20. 11:14
Nah, kíváncsi leszek. Két réteg szúnyogháló, a ragacs mentén körbe sziloplasztozva, a biztonság kedvéért. Arról már régen lemodtam, hogy a "védelmi állásaim" amiket készítek ellenük, azok nézzenek ki valahogy, már csak a hatékonyságra gyúrok :)
507. Gubb (válaszként erre: 506. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 20. 10:39
már csinálom is! :)
506. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 505. - Gubb)
2013. júl. 20. 10:27
Próbáld két réteg szúnyoghálóval, nekem úgy van!
505. Gubb (válaszként erre: 504. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 20. 10:05

Köszi szépen az infókat!


Azokat a réseket, amiket eddig felfedeztem már eltömítettem. A legnagyob probléma a szellőzőnyílás, amit ugyan szúnyoghálóval elfedtem, de szerintem nem sokat ér, és tuti, hogy onnan jönnek, teljesen elfedni azonban nem lehet, mert átfolyós gázmelegítő van bojler helyett. Ezt szétszedni sem merem.


Már ma reggel is megöltem 3 db-ot.


Illetve én is csak albérlő vagyok a lakásban, szerncsére nekem a főbérlőm rögtön támogatta az irtást.

504. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 503. - Gubb)
2013. júl. 19. 22:59

10-12 napig nyugodtan lehet élő...de ha a fürdőben gyalogol, az gyanús, ott lehet a bejárat, nézd meg a vízcsöveket, tömítsd be azokat is! Normálisan ott nemigen fordul elő, csak ha már az egész lakás full fertőzött!!

Olvasd vissza a hozzászólásokat, sok remek ötletet lehet meríteni, nekem sokat segítettek a sorstársak.

503. Gubb
2013. júl. 19. 21:57

Sziasztok!


Jómagam most próbálom felvenni velük a harcot, eddig eredménytelenül. Azonban szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat.

Egyszobás lakásban lakom. Egy kisebb kolóniát már felszámoltam a hálószobában, viszont a többiről sejtésem sincs, h. honnan jöhet, de csípnek veszettül.


Minden esetre a hálószobát eddig kétszer szétszedtem, polcokat le, könyveket szét, itt találtam is 1 db levedlett páncélt, de a nyomukat nem. Ágy szivacsról huzatot le, kimosni (ágy nincs, csak szivacs van).

Bútorokat szét, szőnyeg felcsavar, repedéseket, fűtéscsöveket a plafonon - illetve a padlón sziloplasztal betöm, konnektorok réseit szintúgy. Szellőzőnyílásokra háló.

A legérdekesebb, hogy jónéhány dögöt a fürdőszobában csaptam agyon.


Ezen a héten kedden jött a szakember, telepermetezte a lakást, és mondta, hogy kb. 10-14 nap múlva kell ismételni a kezelést. A mostani dögök ugyanis elpusztultak, viszont a meglévő petékből kikelő lárvákat is írtani kell.


Ennek nagyon örültem, végere tudok pár napot aludni, ehhez képest tegnap, azaz csütörtök este látom ám, hogy vidáman gyalogol a fürdőszoba falán, ez ugyan valamivel kisebb volt, mint egy kifejlett példány, de az tuti, hogy túlélte a permetezést. A csípések is megkezdődtek azaz, igazából nagyon el sem múltak.


Felhívtam a céget, hogy ilyenkor mivan?, azt mondták, hogy a 10 napot mindenképpen várjam meg.


Ma eddig (21:47-ig) két példányt csaptam agyon a fördőben.


Úgy gondolom, ha megvárom a 10 napot (Amit kénytelen vagyok, mert akkortól él majd a garancia), addigra ismételten lesznek új firss peték amiket a permet nem nyír ki és amikből ismételten előmásznak ezek a lények.


Szóval lövésem sincs!

502. faafb963dd (válaszként erre: 499. - AmyK)
2013. júl. 17. 11:48
Kalcium, C és B vitamin, emelt dózisban, és valami gyulladáscsökkentő belsőleg. Durva esetben antibiotikum. A csípésekre, még a sebekre is jó töményen a teafaolaj.
501. gabie (válaszként erre: 499. - AmyK)
2013. júl. 17. 08:03
ANTSZ-nél be kell jelenteni,ha nagyon ágálnak ellene.Mást sajnos nem tudsz tenni :( A csípésekre pedig semmi nem használ.Amíg ki nem ürül a szervezetedből addig meg látszanak a nyomai.Anti allergén gyógyszerek lehetnek rá hatékonyak,de az sem 100 % :(
500. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 499. - AmyK)
2013. júl. 16. 21:09

Sajnos semmi nem használ, a Fenistil is csak percekig:(

Az Apis Mellifica 15CH valamennyire hat, lehet, hogy a 30-as jobb lett volna, azt nem próbáltam. A kisebesedéssel sem tudtam mit kezdeni, mai napig látszik a csípések helye, pedig több, mint 3 hónap telt el azóta...(HURRÁ!!!!) Bocs, de ennek annyira örülök! Bár nem tudom mikor tudok anélkül nézni egy pattanásra, hogy először ne kapnék frászt, hátha csípés:((

Az átköltözés segíthet, de megtalálnak! Irtass, illóolajozz!!!!

499. AmyK (válaszként erre: 497. - Faafb963dd)
2013. júl. 16. 20:45

semmi esetre sem, viszont a pénzt sem szeretem feleslegesen szórni, de amint látnám értelmét azonnal. Ha nem nálunk vannak úgy gondolom semmit sem ér az irtás. Összefogás meg ebben a házban kizárt sajnos. Egyébként nincs valami társasházi törvény amivel kötelezhető mindenki az irtásra? Mindenesetre csak az ágyunk van a hálószobában meg egy kis éjjeli szekrény, most ideiglenesen átköltözünk a bútorok nélkül egy másik szobába, hátha tudok egy estét nyugodtan aludni.

Még egy kérdés, a csípésekkel nem tudok mit kezdeni, főleg a karomon vannak olyan nagyok és olyan kemények mintha tumorok lennének a bőröm alatt. Hiába kenem bármilyen hűsítő vagy csillapító krémmel semmi sem használ... látnia kellene orvosnak?

498. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 496. - 483cc26e57)
2013. júl. 16. 20:18
Fel vagyok dobva:D:D
497. faafb963dd (válaszként erre: 493. - AmyK)
2013. júl. 16. 19:10

Szia!

A helyedben nem gondolkoznék sokat, megzabálnak.

Összefogás nélkül sem kell poloskatápnak lenned.

Naponta 2-5 petét raknak példányonként, ugye nem tenyészteni akarod?

496. 483cc26e57 (válaszként erre: 495. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 16. 18:51
Örülj neki,téged szeretnek.
495. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 494. - Gabie)
2013. júl. 16. 17:00
Engem sajnos csíptek, pedig nullás vagyok... Rám fanyalodtak:)
494. gabie (válaszként erre: 493. - AmyK)
2013. júl. 16. 14:09
Szia! Sajnos létezik,hogy a párod vércsoportját nem szeretik.Nálunk is ez volt.Párom nullás vcs.-u,és őt nem csípték a kezdetekkor,csak engem.Én A-s vagyok.Akkor csípik a nullás csoportokat,ha nincs más,vagy ha nagyon el vannak szaporodva.Mindenképpen jelezd a fertőzöttséget a szomszédoknak,ill.a közös képviselőnek.Írtásnak véleményem szerint csak összefogással van értelme,De vannak itt olyan tagok,akik panelban laknak,majd ők leírják a tanácsaikat!Sok sikert,és kitartást kívánok neked is.
493. AmyK
2013. júl. 16. 13:47
Sziasztok! Sajnos nekem is csatlakoznom kell a kis csapathoz:( 2-3 hete kezdődött az egész, de az elején nem foglalkoztam vele, azt hittem szúnyog vagy pók, tekintve, hogy engem imádnak a szúnyogok, és a páromon egy csípésnyom sem volt. Aztán elmúltak az éjszakai csípések, nem is fordult többet elő, megnyugodtam, hogy egy kósza szúnyog volt. De egy hete újra előjöttek a kis dögök és iszonyatosan csúnya csípéseket hagytak maguk után. Elkezdtem gúglizni és mint kiderült ágyi poloska lehet, majd be is bizonyosodott miután sikerült elkapnom egyetlen egy darabot... Alaposan szétszedtem a szobánkat, porszívózás, domestosos víz stb, mindent nagyítóval néztem át, leszedtem a képeket a falról, a függönyt, a ruhák kimosva megint, de se egy ürüléknyom, se vérpöttyök, se levedlett bőr. Másnapra még több csípés és sehol a tettes. Komolyan nincs lassan a testemen egy ép terület sem:( Az létezik, hogy mivel mi panelházban lakunk átjönnek a szomszédtól táplálkozni majd jóllakottan hazamennek és ezért nem találhatok semmi bizonyítékot? Ráadásul nem értem miért csak nekem jut ki a jóból, a páromat talán nem szeretik?:D Mindenesetre gondolkozunk az irtáson, de ha nem tőlünk jön, akkor ér valamit a dolog?
2013. júl. 5. 20:59
...és ne felejtsd el a szomszédokat értesíteni, mert a dögök menekülnek az irtás elől, előbb-utóbb náluk is lesz (ha már nincs), ha lehet, egyszerre irtassatok, ne pingpongozzatok a dögökkel!
491. gabie (válaszként erre: 490. - Gabie)
2013. júl. 5. 17:27
Jah,igen ha végképp nem lehet bírni a főbérlővel,akkor ANTSZ-el kell fenyegetőzni.Ha oda bejelented,akkor kutya kötelessége irtatni!
490. gabie (válaszként erre: 489. - Zokniszörny)
2013. júl. 5. 17:25
Hát,nem tudom milyen a főbérlőtök.Ha nagyon akadékoskodik,akkor "fenyegetőzz nyilvánossággal".azt nem szeretik.Mindenképpen írtást javasolok,és előtte sziloplasztal a csöveket körbe,és minden rést betömöszölni.Ruhákat zsákolni,mosni,majd újra zsákolni.Zsákokból öltözködjetek,mert a ruhás szekrényeket is nagyon szeretik.Be lehet ruházni egy gőztisztítóba,mert nálam is az volt a nyerő.De persze más másra esküszik.Én csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani. majd írj,hogy mi a helyzet.addig is szerezz be teafaolaj testápolót. Had éhezzenek :)
2013. júl. 5. 15:39

Köszi a tippet!

Sajnos minden a főbérlőn fog múlni, mert az ő lakása, az ő bútorai, az irtásba pl. bele kell egyeznie...

Albérletet nem tudunk váltani, mert 1 éves szerződésünk van. :( Ha nagyon durva lesz a helyzet, ez persze nem lesz akadály, de nem szívesen szánnánk erre magunkat.

488. gabie (válaszként erre: 486. - Zokniszörny)
2013. júl. 5. 14:02
S még amit tanácsolni tudok,HÍVJ SZAKEMBERT!! Nálam attól tűntek el,bár én kertes házban lakom.Panelban összetettebb a dolog.Leszigetelni mindent,rés mentesíteni,hogy ne tudjanak átjönni másik lakásból. Nálam elég volt 2 írtás,pedig nem kicsi volt a fertőzöttség.Sok sikert,kitartást Zokniszörny!!
487. gabie (válaszként erre: 486. - Zokniszörny)
2013. júl. 5. 13:54
Szia! Olvasgass vissza,mert rengeteg hasznos tippet találsz.teafaolaj testápolót nem szeretik.bár ez csak átmeneti megoldás.én a te helyedbe albérletet változtatnék :(
2013. júl. 5. 12:15

Sziasztok!


Kérlek segítsetek, mert nagyon el vagyok keseredve!

Ma, mikor felébredtem, a párom azzal indított, hogy "jé, valami megcsípett..." Három csípés a nyakamon, három a vállamon, egymás mellett... azonnal elkezdtem utánanézni, hogy mi lehet ez, mert iszonyodom minden ízeltlábú jószágtól, ami a lakásba csak beteheti a lábát. Hangya nincs, szúnyog nincs, és mivel ágyban, éjjel csípett meg valami, ezért azonnal ágyi poloskára gondoltam. Eléggé bepánikoltam, mikor többen is írtátok, hogy reggeli-ebéd-vacsora csípéseitek vannak, és ezt csak ágyi poloska csinálja... szóval bár sem vedlett bőrt, sem vérnyomot, sem fekete foltokat nem találtam, ezer százalékig biztos vagyok benne, hogy poloskáink vannak.


A legrosszabb az egészben, hogy egy szépen felújított albérletben lakunk (5 hete költöztünk be), a bútorok 99%-a nem a miénk, szóval kidobni sem dobhatok semmit, nem szedhetem fel sem a parkettát, sem a tapétát (pedig ha saját lakás lenne, simán megtenném.) Ráadásul a korábbi albérletünk erkélyén meg csótányok rajcsúroztak, és azokkal se tudtunk mit csinálni, mert a szomszéd lakásban sosem kértek csótányirtást, szóval mi hiába kértünk évi kétszer, onnan folyton átjöttek (igaz, a lakásban legalább nem voltak, csak az erkélyen huncutkodtak). Többek között ezért is költöztünk onnan el. Így ennél az albinál az első kérdésem ez volt: "ugye nincs semmiféle rovar-probléma a lakásban?" A főbérlő állította, hogy nem, még hangyát se látott soha, úgyhogy nyugodtan kivettük a lakást. Erre 5 hét után arra kell felébrednem, hogy rajtam lakmározott egy ilyen gusztustalan kis állat.


A kérdésem, hogy mit csináljak, mit tegyek, hogy megszabaduljak tőlük, vagy legalább ne tudjanak belőlünk enni, és éhen dögöljenek? A főbérlőnek mondani fogom, hogy szeretnénk új matracot kérni - mert rendes ágyunk nincs, csak matrac, ami közvetlenül a galérián fekszik. A galéria meg a rengeteg résével maga a kánaán a kis dögöknek...


Az ágyneműt mindjárt lehúzom, és kimosom, ahogy a takarót és a párnákat is (mindezt 90 fokon, biztos ami biztos), de utána? Biokill a repedésekbe, vagy más szerrel próbálkozzak? Hazamegyünk a szüleimhez a hétvégére (na az is egy nagy móki lesz, hogy minden ruhát leveszünk majd a kertben, kinn hagyunk a tűző napon a táskával együtt, nehogy becipeljük a dögöket a lakásba), szóval valami kemény szert ajánljatok, ami majd 2 napig terjenghet bátran a lakásban...

485. gabie (válaszként erre: 482. - HLári)
2013. júl. 4. 15:55
Mindenkinek magánál van az esze.Én biztos,hogy nem játszanék gombával. De nem vagyunk egyformák!!
484. faafb963dd (válaszként erre: 483. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 3. 21:57
Poloskatáp, ez jó! :DDD
483. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 482. - HLári)
2013. júl. 3. 19:53

Nem mondhat mást, hivatalból sem, meg nem is tud róla semmit, ez teljesen új kutatás, tavalyiak az első eredmények.

Részemről szívesebben vagyok kísérleti egér, mint poloskatáp:)

Meg kell tenni minden óvintézkedést a használatnál (ld. régebbi hozzászólások), nem ész nélkül öntözni, ennyi.

482. HLári
2013. júl. 3. 14:35
Felhívtam a forgalmazót, de mivel a szer növényvédőszer, ezért lakásba nem ajánlja a használatát.
481. HLári
2013. júl. 3. 13:52
Találtam egy bio terméket, Naturalis-L a neve, a neten lehet megrendelni a gomba a hatóanyaga, kerti rovarölőszer, de nem tudom, hogy ágyi poloskára a szobában is lehet-e használni. Kipróbálta már esetleg valaki?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook