Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
630. Idna
2015. febr. 9. 11:15
Sziasztok! Tudtok esetleg mondani nekem megbízható megbízható poloskairtót privátban?Sajnos nálunk is megjelentek ezek a szörnyetegek. Előre is köszi
2014. dec. 4. 21:35
628. Évajuli (válaszként erre: 625. - Bogaras87)
2014. aug. 14. 14:17

Szia!

Ide írj:

[link]

2014. aug. 14. 14:16

Szia!

Szerintem másold át a kérdésedet a másik fórumba, ami jelenleg is üzemel, mert ide már nemigen jár senki.


[link]

626. Katttty
2014. aug. 11. 12:40
Sziasztok! Sajna nálam is megjelentek ezek a szemét dögök, ráadásul 1,5 hónap után derült csak ki, előtte mindeféle allergiára gyanakodtunk. Végigolvastam a fórumot, hát egyértelmű, hogy nem lesz egyszerű dolgom... :( Sokan írtátok, hogy az írtás sem használt. Nézegettem a weboldalakat és találtam egy olyat, hogy vegyszermentes írtás, "hőkezeléssel"... először lehűtik -70°-ra, aztán fel 180°-ra a fertőzött területet és környékét, állítólag elég 1x megcsinálni a műveletet és garanciát vállalnak rá. Valaki hallott már róla, vagy próbálta? Ez kicsit szimpibb, minthogy mindent telefújnak vegyszerrel. Valamint a másik kérdésem, hogy ha egyedül lakom és kenem magam teafaolajos cuccokkal, akkor elképzelhető, hogy nem csípnek, éhenhalnak és nem is lesz szükség írtót hívni? Köszi a válaszokat!
2014. aug. 9. 21:59
Sziasztok!Mi külföldön élünk párommal.Panelben bérlünk egy szobát.Túlvagyunk egy 2fordulós itráson.Sajnos 2 hónap után ismét egy csomó csípéssel ébrettem.Pénteken költözünk másik lakásba és nem akarok átvinni se petét se bogarat.Nem viszünk bútort.Csak ruhákat,cipő,egyéb cucc illetve egy ruhaszáritót.Minden hanyagolhatót kidobálok,ruhákat mosom,szárítóba rakom.A kérdésem az lenne hogy a peték is elpusztulnak ha a cuccokat 3-4napra a mélyhűtőbe teszem?Amilyen nagy túlélők ezek a dögök.Csak aggódom.Nagyon megszenvedtünk mi is velük.Nem tudom a ruhaszárítóba belepetézhetnek-e vagy mivel fémből van,nem szeretik?Az ágy mellett tartottuk.Teljesen bogármentesen,petementesen akarunk átmenni egy NEM panellakásba.Előre is köszönöm.
624. szélcsillag (válaszként erre: 616. - Evita3)
2014. aug. 3. 22:12
erről jutott eszembe, hogy a WD40-et szokták ajánlani rovarriasztásra, pl. a szúnyoghálóra, és/vagy a párkányra, redőnytokba fújva, az pedig pont petróleum alapú szer, pontosabban egyes szakoldalakon esküsznek rá, hogy kizárólag abból van... szerintetek? lehet hogy a poloskákat is távoltartaná?
623. Molierr
2014. jan. 15. 19:19

Sziasztok.


Ágyi poloska fórumon írtam pár sort...

622. kakukkfű (válaszként erre: 621. - Moonlight13)
2014. jan. 4. 22:56
Koszi, írtam. :)
621. moonlight13 (válaszként erre: 619. - Kakukkfű)
2014. jan. 4. 22:49
nézd meg a másik ilyen fórumot, ott több információt találsz!
620. moonlight13 (válaszként erre: 619. - Kakukkfű)
2014. jan. 4. 22:48
úgy sem.
619. kakukkfű (válaszként erre: 618. - Moonlight13)
2014. jan. 4. 22:43
Semmi vérpöttyöt nem találtam a fehér ágyneműn. Még így sem?
618. moonlight13 (válaszként erre: 617. - Kakukkfű)
2014. jan. 4. 22:41
nem igazán tudunk megnyugtatni...
2014. jan. 4. 22:31
A kezemen és a lábamon csípések vannak már egy pár napja. Az egyik hasonlít a szúnyogcsípéshez, de ugye már nincsenek szúnyogok, így az kizárt. Utána olvastam az ágyipoloskának, majd kerestem vérpöttyöket az ágyneműn. Szerencsére nem találtam. Vajon mi lehet rajtam? Nyugtassatok meg, hogy nem ágyipoloska csípett meg!
616. evita3
2013. nov. 24. 16:30
Nagymamám régen petróleummal írtotta ki. Bekente az ágy kényes részeit. Arra nem emlékszem, hogy milyen szaga volt, de hatásos volt. Persze ez nem egy társas házban, hanem családi házban történt, ahol könnyebben meg lehet szabadulni tőlük. Szerintem érdemes a petróleumot kipróbálni.
615. gabie (válaszként erre: 603. - Apuci43)
2013. nov. 19. 07:52
Nagyon örülök,és így tovább (y) :*
614. Ne már! (válaszként erre: 613. - Reddish)
2013. nov. 17. 11:47

Belőlem pont ez a gyakorlatias oldal hiányzik.;)

Köszönöm a tippeket!

613. reddish (válaszként erre: 612. - Ne már!)
2013. nov. 16. 23:36

Kedves nem vagyok, csak picit nyers és gyakorlatias. :)

Az ötletek nagy része nem tőlem származik, csak összegyűjtöttem az itt hozzászólóktól, és szívesen megosztom azokkal akik tennének is az ellen, hogy megszabaduljanak a dögöktől. Mert lehet sikert elérni, többeknek sikerült, és mivel másképp panelben lehetetlenség, le kell zárni a lakást, hogy ne jussanak be.

Pollenhálót nyáron lehetett kapni Aldiban és Lidlben, most csak ezt találtam, ez sem drága:

[link]

Érdemes duplán felragasztani az összes szellőzőre ami a lakásban van.

Sok szerencsét!

612. Ne már! (válaszként erre: 609. - Reddish)
2013. nov. 16. 20:44

Kedves Reddish! Nagyon tetszenek gyakorlatias ötleteid. Köszönöm a részletes leírást. Én már többször kérdeztem a rovartirtókat, hogyan tudnám a lakást hermetikusan elzárni, de mindig azt mondták, sajnos azt nem lehet. Lám, mégsem így van... Most hozzá is fogunk a szigeteléshez. Esetleg van ötleted, hol kapok kistételben pollenhálót?

Köszönöm!

2013. nov. 15. 16:35
Köszönöm a hozzászólásokat!
610. reddish (válaszként erre: 607. - Ne már!)
2013. nov. 14. 21:28

Ja, a közös képviselő rosszul tudja! A lakás tulajdonosa, vagy önkormányzati lakás bérlője KÖTELES IRTATNI!

Be kell jelenteni az illetékes ÁNTSZ-nél, és irtásra kötelezik a fertőzött lakásban lakót. Ha ÁNTSZ töketlenkede, birtokvédelmi eljárást kell indítani a jegyzőnél.

609. reddish (válaszként erre: 607. - Ne már!)
2013. nov. 14. 21:01

Látom nem olvastad végig a hozzászólásokat, amiben ezerszer leírták: ezektől a dögöktől nem lehet úgy megszabadulni, hogy ülök és várok meg reménykedek.

Felesleges az irtás, ha nincs megakadályozva a visszafertőződés.

Minden a lakásból kimenő és a lakásba bemenő csövet szilikonnal szigetelni kell, kapcsolókat és konnektorokat gipsszel, szellőzőket leragasztani dupla réteg pollenhálóval, széleihez légypapírt, ha átfurakodna a dupla hálón akkor a ragacs megfogja.

Bútorokat, parkettát lefújni lakkal (spray).

Mindent átnézni, karnis, tapéta, szőnyeg, parketta alatt, szegélyek, könyvek, BÁRHOL lehetnek! 1-2 mm-es rizsre emlékeztető petéket kell keresni, bútorok farészén hőpisztollyal megsütni, egyéb helyen gőzölni.

Ami mosható kimosni 60 fokon, mindent vasalni, fagyasztani, gőzölni. Ami kezelve elzárni vákuumos vagy kukazsákba.

Utána kiűzéses irtást rendelni, minimum kétszer, alapos, az egész lakást befújó cégtől, amelyik érintőmérget használ. A két irtás között TILOS felmosni, mert azzal eltávolítod a mérget. Két irtás között a peték kikelési ideje legyen, kb. 21 nap.


A fentiek elvégzése kb. 80-90%-os, utána lehet reménykedni, hogy a buszról, szomszédtól, más lakásából ne vidd haza.

608. 6f783c8942 (válaszként erre: 607. - Ne már!)
2013. nov. 13. 21:30
Érintőméreg az egyetlen megoldás ami megöli..na meg a folyékony nitrogén.:)
2013. nov. 13. 21:06

Sziasztok!


Érdekelnének tapasztalatok a Bugator-ral és egyéb alternatív módszerekkel kapcsolatban.


Mi július óta kínlódunk a poloskákkal. Én elhittem, amit a hivatásos irtók a neten közzétettek,és meg sem próbáltam egyénileg irtani. Július vége óta 3 szakember összesen 7x (!) járt nálunk irtani, az utóbbi időben már heti rendszerességgel. Egy idő óta max. 1 hét nyugalmunk van, de az volt a csúcs, amikor az egyikük "szakszerű" ténykedése után, már aznap éjjel megcsíptek. Panelban lakom, 10 emeletes házban. Tudok néhány lakásról, ahol ugyanez a probléma, de biztos sokról nem tudok. Házszintű irtásról szó se lehet a közösképviselő szerint, mert az drága. Nekem úgy tűnik, hónapok óta csak én irtatok, de mindig újrafertőződünk. Minden szakember megerősítette, hogy nálam fészek nincsen, nyomok nincsenek, de bőven elég, ha innen-onnan áttéved néhány példány...Állítólag a hétvégén irtatni fognak alattunk.Ez nagyon happy, de nem biztos, hogy csak onnan jönnek.

Egy kisebb vagyont költöttem irtásra, nincs nyugalmunk, már rendszeresen rémálmaim vannak a dögökről. És csípnek. Irtatok és reménykedem. És csípnek. Tegnap óta kezdem feladni a reményt, hogy bárki, bármi pénzért is megszabadíthatna tőlük.

Ti mit tennétek a helyemben?

Előre is köszönöm a válaszokat!

606. apuci43 (válaszként erre: 604. - Moonlight13)
2013. nov. 12. 22:09

Pontosan ezt mondom már nem tudom hányadszorra!!!!!

Kiszáradva,éhendögölve találtam meg az utólsókat is még Júliusban!Próbáljátok ki!!!

605. apuci43 (válaszként erre: 602. - Moonlight13)
2013. nov. 12. 22:07

Ha jó minőségű angol cuccokat hoz haza,nem biztos!

De inkább egy új ruhatár,mint beleszaladni ezekbe a dögökbe!!Nálunk ez a játék majdkét évig ment!!!Nem kívánom nekik!

604. moonlight13 (válaszként erre: 603. - Apuci43)
2013. nov. 12. 22:05
azt akarod ezzel mondani, hogy gyakorlatilag éhen haltak, mert utálják a teafa olajos bőrötöket?
603. apuci43 (válaszként erre: 597. - Gabie)
2013. nov. 12. 22:03

Ha hiányoznak,keresek Neked élőt!....

Képzeld Gabie, nyomuk sincs Augusztus óta,pedig csak a teafaolajos habfürdőre hajlandó a gyerek,a krémet nem szereti!Ha Januárig sem találok semmit,bátran leírhatom majd,Vége!!!!!

602. moonlight13 (válaszként erre: 601. - Apuci43)
2013. nov. 12. 22:01
90 fokon való mosás után a ruhákat ki is dobhatod!
601. apuci43 (válaszként erre: 600. - Vévé)
2013. nov. 12. 21:57
A válaszom az összes kérdésedre igen!!!A cuccait mosd azonnal 90 fokon,ha kertes házban laktok,mindent hagyjál kint a mínuszban,hogy még az esetleges peték is elpusztuljanak!!A leányzó keverjen ki magának Angliában teafaolajos krémet,nem kell gyógyszer,nem fogják csípni,inkább éhenhalnak a dögök!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook