Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


150. c6973617d3 (válaszként erre: 149. - Anthrax)
2012. ápr. 4. 11:34
Nem te fogod elcseszni a húsvétot, hanem ezek a dögök! :D Sok sikert a "harchoz" Ha az előző hsz-ből arra következtettél, hogy mindenütt bogarak szédelegnek majd, na ne erre gondolj..., csak egy-kettő..
149. Anthrax (válaszként erre: 148. - C6973617d3)
2012. ápr. 4. 11:29
Fendona SC, köszönöm szépen, megjegyzem! Egyébként biztos vagyok benne, hogy lesz még csörte, mert tele van a lakás potenciális búvóhelyekkel ahová nem jutott sajnos méreg. Legábbis ha poloska leszek következő életembe tuti el tudnék magamnál bújni... viszont a Húsvétot valahogy nem akarom elcses.ni ezekkel a rohadt dögökkel, majd utána tudok csak koncentrálni rájuk.
148. c6973617d3 (válaszként erre: 147. - Anthrax)
2012. ápr. 4. 11:00
Szeretnélek megnyugtatni, de a biokill lehet kevés lesz,:( az lenne jó ha látnál bogarakat szédelegni,mert ahogy hat a méreg már nem igazán tudják magukat kontrollálni és akár világosban is előbujnak, az már jelezné, hogy hatásos. Ha mégsem sikerülne, javaslom a Fendona SC-t az biztosan kiírtja őket
147. Anthrax
2012. ápr. 4. 10:13
Sziasztok ! Én most kezdtem a csatát, rövid preambulum : kb. november óta lehetnek benn a dögök a lakásomban (akkor jöttem haza egy hosszabb déleurópai szállodás-körútról), de egészen a múlt hétig csak kiújuló gyümölcs-allergiára gyanakodtam a kéz-láb kiütések miatt. Aztán láttam a szürke foltokat meg magukat a jószágokat is, és persze elolvastam minden frankót amit google kínál a témában, közte becses hozzászólásaitokat is. Nos, mivel alapkonfigban harcos létforma vagyok, még nem hívom az írtókat, megpróbálom egyedül. Ez eddig egy alapos hétvégi Biokill-támadásomban merült ki, ill. igyekszem nem az ágyamban aludni hanem egy kempingágyon a szoba másik felében. Ez talán félrevezeti a maradék dögöket és nem jönnek utánam (eddig legábbis nem tették, minden allergén csípésnyom két nap alatt elmúlt). A Biokill nagyon hatásosnak bizonyult, legábbis gyanús vihar előtti/utáni csönd van a lakásban. Drukkoljatok ! :) Üdv mindenkinek !
146. c6973617d3 (válaszként erre: 144. - Anyuccci)
2012. ápr. 1. 17:14
Bőröndöt, táskát alaposan nézd át, nagyon pici helyre be tudnak bújni, férjed pedig jobb ha visz magával Fendonát és kiírtja a szállásáról is a dögöket!
2012. márc. 31. 17:13

aham.

Komolyan ne izgulj, nem lesz semmi baj!! Ugyes leszel!!!

2012. márc. 31. 16:59
Mikor jobb?Gondolom nappal...nem?
2012. márc. 31. 16:50
Nem tudom mikor jön meg.
142. Huncutka84 (válaszként erre: 141. - Anyuccci)
2012. márc. 31. 16:33
Nyugi!!! Apuci este vagy fenyes nappal erkezik? Ezek a dogok csak ejszaka huncutkodnak, nappal meg bujocskaznak...
141. anyuccci (válaszként erre: 140. - Huncutka84)
2012. márc. 31. 16:26

arra gondoltam hogy megírom Neki hogy minden ruháját rakja külön zacskóba így itthon a gépbe beletudom rázni a zacsiból.A fürőből addig kiviszek mindent csak a csempe marad és apát is a kádban vetkőzetetem le és a ruhája is rögtön a gépbe kerül.a fürdőnk közvetlen a bejárat mellett van így nem kell keresztül vinni.Még azt kell kitalálnom én mibe legyek hogy nehogy az én ruhámba is belemásszon amíg az övéivel foglalkozom.

Jaj nagyon beparáztam....:(((

140. Huncutka84 (válaszként erre: 139. - Anyuccci)
2012. márc. 30. 22:41

Azert nem kell teljesen bepanikolni... ha lesz is a ruhajaban dog, azokat kinyirja a szarito. Inkabb arra figyelj, h mas vmivel ne vigye be... ha egyszer atnezed alaposan a cuccait, akkor mar boven jo vagy :)

Arra figyelj, h ameddig a cuccokat elviszed a mosogephez, addig ne "fertozd" meg a lakast...

139. anyuccci (válaszként erre: 138. - Huncutka84)
2012. márc. 30. 22:17

Akkor jó lesz így?

Éa miután ki vettem a gépből tegyem fekete zsákba és rakjam a napra a zsákot?

Ez jó lesz?Mert csak a ruháiról van szó!

Meg a táskájával is ugyan ez!

138. Huncutka84 (válaszként erre: 137. - Anyuccci)
2012. márc. 30. 22:06
azaz, csak ugyesen! Meg kint a kertben minden ruhanemut be egy zsakba es nesze neked forro viz es forro szaritas. Minden cuccat nezzetek at jo alapoasan... a borondot se felejtsd!!! legy kegyetlen a kis dogokkel!!!
2012. márc. 30. 22:03

Sziasztok!

Nekem az a problémám illetve közeledő problémám hogy a férjem külföldön van és most beszéltünk és mondta hogy a szállás ahol van tiszta poloska.Itthon egy darab sincs!Jövőhéten jön haza és nagyon félek hogy haza hozza a ruháival.Lentebb az olvastam hogy nagy hővel kilehet nyírni őket.

Szerintetek az jó megoldás ha a ruháit azonnal a mosógépbe rakom magas hőfokon kimosom és még a szárító programot is elindtom?

Ha ez nem jó akkor az jó ha a ruháit nem engedem hogy behozza a lakásba,ő is kint levetkőzik és a lakás elött minden ruháját lefújom valamivel?

Segítsetek légyszi,mert 3 gyerkőcöm van és nem akarom hogy alakásban is legyenek!

136. c6973617d3 (válaszként erre: 134. - Martin Dr)
2012. márc. 30. 10:43
ááááá ez rémes :(
2012. márc. 30. 10:37
Ki lehet írtani házilag Fendona SC szerrel, gazdaboltban kapható nem kerül 1000 ft-ba sem, az ismerősöm is így szabadult meg tőlük 1,5 éve "tiszták" ők is mentálisan kikészültek tőle. A porból permetet készített befújt mindent alaposan, majd 2 hét elteltével megismételte, alapos mosás takarítás, szóval meg lehet tőlük szabadulni
2012. márc. 29. 21:38

[link]

Az otthoni példányt szellőztetés után találtam meg az erkélytől kb. 1 méterre a hátára fordulva mozgatta a lábait, könnyen befogtam egy öntapadósan zárható mini tasakba került, majd egy bébisüvegbe zártam a tasakot, benne az ágyi poloskával, elmentem a különbőző hatóságokhoz, akik még nem láttak ilyet megmutattam nekik miről van szó. És most jön az amit nem akarok elhinni, útközben egy másik ágyi poloska került a kabátomra, villamoson és buszon is utaztam, de az utóbbin vettem észre az ágyi poloskát. Első reflexem a leseperés volt, csak kicsivel később vettem észre, hogy a farmernadrágomra került, /a levegőben manőverezett valószinűleg/ ezután már leszálltam a buszról. És a megállóban próbáltam befogni az üvegbe, melyet említettem, hogy magammal vittem és fajtársa volt bezárva egy öntapadós zacskóban benne. A művelet nem sikerült eltűnt a beseprés után a szemem elől. Ez után a zacskóban lévő példányt kivégeztem. Kérdésem az lenne, tudnak-e ezek egymással kommunikálni? A duplán bezárt példány tudta-e hívi társait? Tudnak-e a szelet meglovagolva repülni?

2012. márc. 29. 20:58
Kiváncsi vagyok a mai napon tapasztalta-e még valaki rajtam kívül, hogy fényes nappal ágyi poloska került a ruházatára tömegközlekedési eszközön utazás közben vagy befújta a szél a lakásába szintén a mai nap. Az otthonit befogtam és kivégeztem. Időrendi sorrendben ez történt hamarabb. A tömegközlekedési eszközön észlet kabátomra került példány leszállás és leseprés után eltűnt. Valószínűnenk tartom, hogy a szél tudja vinni őket. A mai nap elég szélfúvásos volt, találkozott-e valaki ma ágyi poloskával? Beszélhetünk-e országos jelenségről?
132. f64f0d9a69 (válaszként erre: 131. - Szibyke)
2012. márc. 23. 12:28

Teljesen igazad van! :(

A kommentekben van rá válasz

[link]

131. szibyke
2012. márc. 23. 09:23
Sziasztok!Szerintem ezeket házilag kiírtani lehetetlen!Én is próbáltam,de csak átmenetileg volt hatásos.kellett hívni szakembert,Ő is mondta,hogy esélytelen a házilag próbálkozás.Nekik speciális szerük van rá.Amit lehet kapni a boltokban azokra a szerekre már sajnos imunisak!
2012. márc. 21. 19:17

En most lattam egy dokumentum filmet roluk, ahol a koleszos gyerek hazakoltozott es a kanapeval hozta haza oket...

-Amit tobbszor elmondtak, ha esetleg kidobod a "fertozott" butort, vigyazz arra, h ne vidd keresztul a lakason, mert akar ha 1 is kipotyog, akkor megfertozheted az egesz lakast. Mas pelda, ha pl athuzod a parnat, azt ne dobd at reflexbol mas butorra, mert abban is benne lehet...

-A nagyonnagyon meleg paras helyeket nem szeretik, ergo csinalj szaunat a lakasodbol.

-Minnel gyakrabban porszivozni, es foleg a kis zugokban, repedesekben, resekben.

-Minnel gyakrabban kimosni mindent es ha lehetoseg van ra, akkor szaritoba rakni. A minden vonatkozik a szonyegekre, fuggonyokre, a fertozott resz melletti szekrenyek tartalmara.

-Ragasztocsik minden feluletre, nem csak az agyra. Korbe a szobaban, a konektor kore, a kuszob melle, a szekreny labait, a szonyeg szeleit... mindent.

-Lehet fujni irtoszerekkel, de a legtobbje hamar imunis lesz ra, ha meg nem azok.

-Ha vegkepp nem mukodik semmi, muszaj irtot hivni es arra is fel kell keszulni, h az irtas az tobb alkalmat jelent, nem egyet. lehetoleg elore megbeszelni a szakemberrel egy "csomagarat".

-... Gyikokat, gekkokat szabadonengedni, amik felzabaljak ezeket a dogoket!

-Ha koltozesre kerul a sor, nagyon-nagyon kell vigyazni, nehogy tovabbfertozd az uj lakast!!!


Sok sikert es kitartast mindenkinek!

129. dio222
2012. márc. 21. 14:36
Csak a Bio Kill nevű szer jó rá. Hermes boltokban kapható. Csak ez öli meg. Én a kétszeri irtás után használtam, és hál istennek nincsenek azóta..
2012. márc. 15. 17:16
Tudja valaki hogyan írtsam ki házilag???
2012. márc. 15. 17:15
Köszönöm, hogy válaszoltál! Megint jó hippos vízzel felmostam, mindent lefújtam vegyszerrel és még ragasztószalaggal is körbe tekertem az ágyat. Talán sikerül kiírtanom őket. Nem tudok sajnos hívni szakembert, mert munkanélküli vagyok és erre tényleg nincs pénzem. Ez, hogy a plafonról levetti magát, elég félelmetes! :S
2012. márc. 15. 15:11

Én a poloskáról annyit tudok, hogy hónapokig, de lehet, hogy évekig(?) (ebben nem vagyok biztos) is képes hártyásra kiszáradva életben maradni.


Kicsi gyerekkoromban volt poloskánk és az nem tegnap volt.


Az irtást pedig azért kell megismételni, mert a petékre nem használ.


Hiába van kiirtva a poloska, ha 1 hét múlva kikel az újabb generáció.


Egyébként úgy hallottam, hogy képes a plafonról levetni magát az alvóra, ha az ágyat másként nem tudja megközelíteni.

2012. márc. 15. 13:19

Sziasztok!

Én még mindig nem vagyok benne biztos, hogy poloska, de másra nem tudok gondolni... Rajtam vannak csak csípések a páromon nem. Olyan mint a szúnyog csípés csak sokkal pirosabb és már kb. 20 darab van rajtam. Egy hónappal ezelőtt kezdődött, akkor szétszedtem az ágyat, felszedtem a parkettát, az éjjeli szekrényt is szétszedtem, mindent lefújtam Neostomosannal ( ez valami atka ölő szer), és jó bő hippos vízzel felmostam. El is tűntek a dögök és most újra elő jöttek. Nem tudom már mit tegyek. De nem találtam egy darabot sem, az ágyneműn sem találtam vérfoltot, még ürüléket sem, ezért nem vagyok benne biztos, hogy poloska, de akkor mi?


Kérlek segítsetek, ha tudtok!

124. szibyke (válaszként erre: 123. - MelisUK)
2012. febr. 29. 08:11
Köszönöm az infót!! Keresni fogom ,remélem sikerrel is járok!Az ágyat tegnap kidobtuk iszonyat ,hogy mennyi volt benne .Nem gondoltam,hogy szinte minden pillanatban csak ez jár a fejemben :(Már másra sem tudok gondolni,és tudom,hogy nagy küzdelem lesz :(
123. MelisUK (válaszként erre: 122. - Szibyke)
2012. febr. 28. 16:03
Huh, fogalmam sincs, hogy mi a neve. Az asztalokon szokott lenni, ahol a nem kaja dolgok vannak, a bolt közepén. Úgy néz ki, mint pl a Mr. Muscle tűzhelytisztító, olyan méretű spray-s dobozkába van, kék színű. Könnyen fel lehet ismerni, mert képen ábrázolva vannak rajta a gusztustalan poloskák. Az van rajta, hogy ágyra és szőnyegre is használható. Én egyszer vettem még pár éve, mert azt hittem, hogy poratkára van. :)
122. szibyke (válaszként erre: 121. - MelisUK)
2012. febr. 28. 13:50
És mi a neve annak a szernek?? Minden megoldás ÉRDEKEL!!!!
121. MelisUK
2012. febr. 28. 11:06
Időközönként a Lidl-ben lehet venni olyan spray-t, ami jó rá, de ez nem egy állandó termék, évente kb kétszer van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook