Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
210. Huncutka84 (válaszként erre: 209. - Pisti860402)
2012. máj. 29. 16:55

Ennel veszelyesebb dolgot nem is csinalhatnal...TILOS vegyszereket keverni!!

En csak 2 dolgot kevertem ossze 1x a furdoszobaban es a surgossegin kotottem ki...

1, barmikor berobbanhat

2, palackba toltve raadasul a felszabadulo gazok szetnyomjak a permetezot es az arcodba robban

3, magadra folyatod veletlenul es lemarja meg a husodat is

4, ha netalan belelegzed lemarja a todod feluletet es par napon belul megfulladhatsz ( en speciel igy jartam)

5, rafujva anyagra, fara, muanyagra...szepen azokat is megmarja, kiveszi a szinet...stb


Ne haragudj, de pont az ilyen emberek miatt kene szakemberre bizni a dolgot!

2012. máj. 28. 13:18
sziasztok! engem is csipked ez a kis ge.i németben lakom albiban van 1 hatásos modszer ma reggel találtam ki! azért mert magyarból jöttem vissza 1400 km után nem tudtam lefeküdni az ágyamba mert megláttam 1 bogarat tána néztem neten nem nagyon írnak házi megoldást sajnos de majd én!!!:D ami vegyszert találtam itthon vízkőoldó cillitbang rovarirtó alkoholos üvegtisztító chematox stb permetező palackba öntögettem kicsit mindből felhígitottam vizzel és kerestem ezeket a kis g..iket lefújtam őket és kb 30 mp alatt megpsztultak a kissebbeket még fel is oldja a petéket is ez volt május 28 án BRTÁLISAN MEG értelmetlenül HANGZIK de ez úgy néz ki használt vigyázz vele mert nem tudom h bőrrel szemmel mit csinálna és ne lélegezd be !!! óránként menj be fújkálni 3.jára mikor benn voltam nem találtam 1 élő bogarat sem aztán szellőztess sokat talán ez lehet 1 megoldás írok pár nap múlva h mik a fejlemények :) .
208. davera
2012. máj. 9. 12:23

Köszönöm nektek az infót.

Üdv:

2012. máj. 9. 10:28
túdómásóm,szerint,az 5xben,göztiztitó.} a mególdás,220fókósgőz. is mególdás.igaz nem ólcsó,de mindent,lehet vele csinálni.}erdemés.útána nézi.üdv
206. c6973617d3 (válaszként erre: 205. - Davera)
2012. máj. 9. 08:16
Fendona port gazdaboltban,semmilyen engedélyt nem kértek hozzá, a por változatot keresd,fel kell higítani,és lepermetezni.
205. davera
2012. máj. 8. 12:22

Sziasztok!

Tud valaki segíteni?Oxifly 10 cs vagy Fendona rovarírtót keresek.A baj csak az,hogy ezek vásárlásához gázmesteri engedély kell.De van egy hely ahol beszerezhető.Viszont itt nincs raktáron.Hol van még ilyen szaküzlet ahol mint magánszemély is vehet.

Köszi mindenkinek a választ.

Üdv:

204. Bed Bug
2012. ápr. 29. 06:33

Hello Újra


Lenne meg valami. Sajnos nem mindenki engedheti meg a drága irtást vagy szereket ezert van 1 nagyon jó módszer de itt is kell befektetni.


Ha bebizonyosodik hogy poloska a ludas az éjszakai terrorét akkor következőket lehet tenni:

1 legfontosabb búcsú az agytól újat kell venni meg akkor is ha nem latunk benne bogarat. Ha megszabadultunk az agytól új vásárlásánál következőket vegyük figyelembe:

Magas legyen lehetőleg fémből legyen a kerete.

Itt egy kep [link]


Ha ez megvan jöhet a beállítás a szobában minden tárgytól szekrény fal min 10 cm távolságra legyen minden oldalánál ezzel megakadályozásuk hogy bárhonnan rankmaszanak. Marad a földről való támadás lehetősége itt egy nagyon leleményes csabdat allitumk:

4 db közepes méretű műagyag virágcserépre es hozza tartozó lehetőleg fém aljara lesz szükségünk. Fémtálca magas peremű barmi megteszi csak férjen bele a virágcserép. Műagyag tálca azért nem jo mert a sulykol megrepedhet és így a csabda elveszti a védvonalát.


Csapda elkészítése:

tegyük a cserepet és a tálcát a lábak alá utána ontsuk fel baba olajjal a fém tálcát ne teljesen a peremig de azért legyen benne.

Utalna tekerjük be a cserép felső permet légyfogó ragasztós papiral olcsón lehet kapni ezzel megoldottuk hogy nyugodt éjszakánk legyen.


Láttam olyan házat ahol minden bútor alatt ilyen csapda volt ha bútornak nem volt lábba csináltak 1 keretet lábbakkal minden láb alá pedig tettek 1-1 csabdat.


Igaz itt készen lehet kapni nem kell házilag barkácsolgatni. Nem art ha legalább az ágynemű tartó szekrény így meg van csinálva ezzel elkerülhető az ágy megfertőződése


Be kell meg tartani pár szabályt és nincs gond

Ágyra semmit nem szabad pakolni se ruhát se táskát semmit

A takaró ne érjen le a földre ne kepezen hidat a bogaraknak.

Folyamatosan porszívózunk ha nem erős a fertőzés előbb utóbb el tűnik irtás nélkül is. De amellet a bútorokat rejtet helyeket át kell nézni lámpával


Lehet majd még találni petét lárvát bogarat más bútorokban is valaki hőkezeléssel tisztíttatta ki valaki kidobta de mindenkinek módjuk védjek meg a tiszta bútort ezzel a csabdas módszerrel,és nagyon figyeljenek hogy ne kerüljön be Bed bug újra a lakásba


Megkeseríti az eletet keményen nem lehet olcsón kiirtani és vissza is jöhet igy biztosítva állandó munkát a bogárirtóknak de vannak kőlcségcsőkentő megoldások egyik ez remélem tudtam segiteni

203. Bed Bug
2012. ápr. 28. 13:15
irodaszerrel helyet irtószert akartam írni
202. Bed Bug
2012. ápr. 28. 13:08

Üdvözlök mindenkit'

A fenti kérdésre a válasz olcsón sehogy

1,5 eve foglalkozom Közismertebb neven Ágyi poloska vagy Cimex lectularius sal

Kanadában Elek és mivel Toronto nagyon fertőzött van bőven tapasztalatom


A mostani legjobb irtás az hővel történik a hő mindenhova eljutt nem mérgező

48-49 c fok 4-5 órán keresztül a lakásban minden poloskat ki irt legyen az bárhol

Néha extrem esettben konténerben pár bútort szoktunk kezelni 100% hatékonyságú csak vissza hurcolás eseten van újra fertőzés

Angol leírás: [link]


Mi a ThermaPureHeat® and Temp-Air Heat

Remediation System® hasznaljuk.



Amit javasolhatok mindenkinek ne dobjon ki pénzt vegyszeres 'szakikira' ha irtásba kezd az ember akkor saját maga csinálja több irodaszerrel és

mindenütt nagyon alaposan ey a videó tökéletesen szemletetti:

[link]


Vegyszerekben tanácsot nem adhatok itt de inkább legyen több féle hatóanyag együttesen picit drágában mint egy BOGÁRMÉRNÖK olcsóban

2012. ápr. 26. 23:53
Jó utat :)
200. Anthrax
2012. ápr. 26. 22:10
Akkor egy időre záporkönnyes búcsú mindenkitől, én holnap lelépek, mert nyakamon a kalandos nyári projektek. Nyugi, Candyman velem utazik a dobozában (ne már senkinek sem kellett szegény ?...), memento mori kötelez. Ajándékba: [link] (The Candyman piano theme). Luv.
199. Huncutka84 (válaszként erre: 198. - Anthrax)
2012. ápr. 26. 16:08
lokott :))
198. Anthrax
2012. ápr. 25. 19:14
Elkaptam egy mutáns dögöt, nagyon úgy fest mint valami züllött buli eredménye a folyosói virágcserepek környezetében megtalálható kúpos fekete bogarak és a poloskák között. A neve Candyman (say his name five times !). Egy Ernst&Young állásbörzés promóajándék cukroskapszulában lakik és elcserélem 2 db újraírható DVD-ért vagy egy üres BlueRay lemezért.
197. Anthrax
2012. ápr. 24. 15:31
:) Igen, gondoltam ha van ilyen akkor picit olyan mint én, vagyis minimum Arkham Asylum vagy zsenge gyermekkorban félrekezelt kamikaze... de azért ne már több legyen az IQ-ja mint egy kólaautomatának. Ciki... lehet, hogy következő életemben ágyasbogár vagy mi az ármány akarok majd lenni a saját lakásomban ?
196. Huncutka84 (válaszként erre: 195. - Anthrax)
2012. ápr. 24. 15:14
Persze h tudnak :) Es amikor majd elkapod pont a mellkasan levo kis "S"be szurjad a gombostudet :)
195. Anthrax
2012. ápr. 24. 13:54
Egy amerikai fórumon olvastam, hogy valaki az ágy lábait beleállította négy konzervdobozba és ezeket töltötte fel ilyen trutymóval. A konzervek elég szélesek voltak ahhoz, hogy a padlóról az oldalán felmászó bogár ne tudjon csak úgy átnavigálni az ágyra, hanem a védő "vizesárokba" pottyanjon és akkor csengettek neki. A gond az, hogy az én ágyamnak nincsenek lábai, hanem állókeretes. Na és mi van akkor, ha egy trükkös bogár pl. a plafonon fölém mászik és onnan veti rám magát? Ilyet amúgy tudnak?
194. c6973617d3 (válaszként erre: 193. - Anthrax)
2012. ápr. 24. 12:36
Ok :)) Te tudod...neked is szép napot! :)
193. Anthrax
2012. ápr. 24. 12:25
OK, de jelenleg még nem durvulok le ilyen szintre - azért a BioKill rendesen megtette a magáét. Meg az ilyen keverős-kavarós mérgekkel sose voltam jóban ... mi van ha a dögök vélelmezett vonulási útvonala pl. a ruhásszekrényben a fürdőgatyás polc aztán nyáron nagyokat nézek (a lányokkal együtt), hogy milyen foszlányossá égette a gatyómat az esetleg túl tömény oldat? ... továbbá csicsergős napot !
2012. ápr. 24. 12:20

[link]

valami ilyesmi lehetett, de határozottan emlékszem, hogy nekik ez vált be! :)

191. c6973617d3 (válaszként erre: 190. - Anthrax)
2012. ápr. 24. 12:17
Kis kiszerelésben van, pár gramm, azt vegyítette fel ismerősöm vízzel, higitási arány a használati utasításban volt, és azzal permetezett le mindent, tehát ne valami vegyvédelmi cuccra gondolj :)
190. Anthrax
2012. ápr. 24. 12:14
Viola, azért gondolom szólni kell a boltban, hogy mire kell a Fendona ? Mert amilyen képeket a neten látok rengeteg féle van és ráadásul mindenféle maszkos-védőruhás emberek szórják... ne már olyan legyen mint az Alien nyála, átégeti nekem a két alsó lakó plafonját-padlóját is mire semlegesítődik...
2012. ápr. 24. 11:04
okés köszi beszerzem a fendonat csak nálunk a gazdaboltban nem lehet kapni de majd utána körözök =) köszi a tanácsokat
188. c6973617d3 (válaszként erre: 186. - Erikknight)
2012. ápr. 24. 07:46
NE biokill-t FENDONA-T vegyél az tuti 2 kezelés után kiírtja őket, gazdaboltban lehet kapni!
187. Anthrax (válaszként erre: 186. - Erikknight)
2012. ápr. 24. 07:41
Szia! Türelem, alaposság és NAGYON rendben lévő idegrendszer kell, a Biokill sajnos csak "kedvcsináló" (és elég drága is ehhez képest). Én kétszeres overkill irtás után lámpás nagyítóval néztem végig az összes padlórést és falrepedést kb. 10cm/perc sebességgel, és még mindig lapul itt-ott egy két utóvéd dög. Az a helyzet, hogy egyesével kell őket levadászni - ha egy fiú és egy lány megmenekül akkor nem ért semmit az egész. Ágyat nem dobom ki, mert pl. a csillár és a plafon csatlakozásánál is találtam pár ádáz tekintetű jószágot - ennyi erővel felrobbanthatnám az egész lakást... én hálisten a hét végén amúgy is lelépek 4-5 hónapra, remélem mire visszajövök már éhenhal a maradék. Szóval sok sikert és próbált meg kordában tartani paranoiát mert szerintem az teszi tönkre az embert és nem a csípések.
2012. ápr. 24. 01:35
Sziasztok nálam kb 1 hónapja jelentkeztek ágy poloskák azöta veszem a bio killt befulytam vele töbször is az ágyamat meg az egész szobát de még mindig nem pusztulnak ki a dögök már egy hónapja barátnömnél alszok és nem halnak ki a rohadákök mit tegyek storno ágy vagy mi?:S
185. c6973617d3 (válaszként erre: 184. - Anthrax)
2012. ápr. 21. 10:02
Igen, ennek nagy a valószínűsége, állítólag szeretik a szállodákat, de rajtad ezentúl már nem fognak ki, mivel tudni fogod mit kell elsősorban szemügyre vételezned, mielőtt álomba hajtanád fejed :DD
184. Anthrax
2012. ápr. 21. 08:51
Köszönöm kedves Viola, erre azért ki is vagyok élezve - be/kipakolás megfelelően preparált fürdőkádban lesz mindkét kéróban - de itt nem süllyedő hajót, hanem némi kalapemeléssel a dögök előtt : hősi temetőt fogok magam mögött hagyni, tőlem repkedhet nekik a trikolór vagy amilyen zászló alatt boldogabban nyugszanak. Ugyanakkor kezdem gyanítani, hogy eredetben Londonból jöhettek velem a dögök tavaly nyáron (tudom mit tettél...) - ezt nem az ő, hanem az Old Street-i takarítónénik ukrán akcentusából és szobatisztítási alapossságából következtetem.
183. c6973617d3 (válaszként erre: 182. - Anthrax)
2012. ápr. 21. 08:13
Nos, mivel elhagyni készülsz a süllyedő hajót (értsd poloskák által elfoglalt lakásod) ajánlom nagyon nagy odafigyeléssel való bőröndbe való pakolást, nehogy átvidd magaddal a dögöket!!! ;)
182. Anthrax
2012. ápr. 21. 07:55
Aranyos vagy Huncutka, de azért ne valami floridai homoptera bogár legyen :). Amúgy inkább eleve hozd a meglepit Montpellier-be, itt jobban érvényesül az egóm. Budapesten hadiállapot van : egyetlen létforma uralhatja és hagyhatja el életben ezt a lakást, az pedig én leszek - bármilyen önzőzés is. Imádom a Saw filmeket és a Resident Evil sorozatot, úgyhogy a szerencsétlen kis bugger bugoknak már alapfelütésben sem volt esélyük... na tessék, krokodilkönnyekkel potyognak itt ki a szemeim...
181. Huncutka84 (válaszként erre: 180. - Anthrax)
2012. ápr. 21. 04:56
Ha ezen mulik h irjal es irjal meg, akkor viszek haza vmi floridai kulonlegesseget neked h legyen mirol :))
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook