Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2013. márc. 14. 16:44

HURRÁ!

Sikerült fendona 5 WP-t szerezni.:)

Holnap megmutatom a dögöknek hogy hol a pokol.

Sajnos pár darabot nem adtak ki csak 25 csomaggal.

Igy lehet párat eladok belöle mert ez sok.

2013. márc. 13. 15:26

:( Mégse küldte el a cég a Fendona 15 sc-t.

Azt irták technikai okok miatt nem tudták beszerezni.

Most a Fendona 5 WP re öszpontosítok,ez erősebb.Ehez is engedély kell,Pesten sehol nem adják ki,de akkor is megszerzem,igaz messzire kell utazni érte.25 gr-os kiszerelésben van,egy csomag 700 ft körül van,5 literbe kell 4 zacskó.Na majd jelentkezem ha sikerrel jártam.Szurkoljatok nekem.:)

2013. márc. 12. 11:00

Van olyan ahol sikerült ezt az átkozott ágyi poloskát véglegesen kiirtani?

Közel egy éve küszködöm. Több szakember általi irtás eredménytelenül, aztán ágy csere..

A lakásban alig van bútor ahol elbújhat. Szinte minden bútort kidobtunk. Rendszeres használok bábolnai bio sparyt, porozást, háztartási boltokban kapható rovarirtókat…

Mind csak 2-3 hétig ad biztonságot. Aztán újra csípés helyek. (három közeli: reggeli-ebéd-vacsora) Viszketéssel. Utána csúnya pasztel lilás folt, ami lassan halványul.. Mire egy elmúlik, jön az újabb csípés helye..

Még egyetlen bogarat sem láttunk egy év alatt!!!!

Hébe hóba találunk az ágyban valami kis világos barnás pici dolgot, talán a levetett bőre..

De ez úgy havonta.. Minden szabad időmben, ágynemű, ruhatármosás, szellőztetve, ami nem mosható, a teljes lakást átpakoltam, a parkettára ecetet locsoltam, átáztatva mindent… Bíztam benne kimarja, a búvóhelyről..

Nincs az új ágyban pete, bogár. (A régiben sem találtunk amit kidobtunk) Lámpával milliméterenként átnéztük tegnap is. De csípés mégis van 2-3 hetente, néha sűrűbben. A parkettát, átáztattuk, vegyszerrel, hypóval, aztán ecettel. Kép mögött nincs. Szekrényben nincs. A szőnyeget kivittem. Függönyön, karnisnál nincs. Székletét sem találtam soha. Azokat a kis fekete pöttyöket amiről írtatok, hogy a vértől származnának, amit belőlünk ki szív.

Az ágyunk körül a rovarirtó porral rendszeresen körbe szórom. Csak úgy tud feljönni, hogy azon átmászik.. De átmászik és fel jön, mert ott a csípés. Ha nem lennének a csípések, azt hinném ez már az őrület jele. Szép tiszta, új építésű lakásban élünk budán, nem feltételezem, hogy a teraszon jön be, a szomszédtól. A háború idején állítólag ciánnal végeztek ilyen irtást. Örülnék, olyan hozzá szólásnak, akinél végleg kb. fél éve már nincs ágyi poloska. Ő hogyan csinálta. Mert próbálkozásokat olvasok, de olyat hogy végleg meg szűnt, több hónapja azt még nem olvastam. USA-ban, Angliába ez egy kritikus veszély, nálunk még nagyon diszkréten kezeljük, pedig ez nem a koszos lakást keresi, hanem az emberi vért.

Mondjatok valami biztatót, mert tehetetlen vagyok…

2013. márc. 12. 09:00
Ezek a dögök nagyrészt mindig az ágy közelébe bujnak el,és a petéket sokszor az ágy kárpizvaratában helyezik el,én itt sokat találtam,ha valaki irtoszert használ az mindenkép az az ágykörül ne hagyja ki,és az ágy alá is szorjon.
2013. márc. 12. 08:54
Amit én vettem permetezőt az 2 l-es kézi permetező, réz fejjel, műanyag EXTOL a neve.nem érdemes drágákat venni mert ez is megbizható és 1200-1500 ftért megkapható.
2013. márc. 12. 08:50
A gőzölövel az a baj hogy az egész lakást átgözőlni elég nagy munka,és hiába ha a szomszédból visszajönnek.Én most megrendeltem a Fendona 15 sc-t és vettem hozzá ilyet: [link] ,ez nem drága.a fendona elég komoly irtószer,12-16 hétig hatásos.Viszont ajánlott a bejárati ajtot is lekezelni,főleg akik társasházban laknak mert sok gyökér szomszéd nem irtatja és visszamásznak..
264. kajfli
2013. márc. 11. 01:38

Sziasztok!

Sajnos nálunk is megjelentek :(

Olvasgattam hogy ki mire jutott ezekkel a dögökkel...

3 pici gyerekünk van!

Mind az öt-en agyon vagyunk csípve!

Már az ágy közelébe sem merek menni.

Sajnos nem tudjuk megengedni magunknak hogy kiírtassuk őket.

Azt szeretném kérdezni hogy lenne e valaki olyan kedves és kölcsön adna egy gőztisztítót? Természetesen nem kérném ingyen!!!

Budapestiek vagyunk. (19.ker)

Előre is nagyon köszönöm!!!!!

263. papi87
2013. márc. 10. 12:36
Szervusztok nálunk is felütötte a felyét a probléma megjelentek a kis dögök egyenlőre 2-3mat találtam, engem az érdekelne, hogy a gőzölőt használtok melyik éri meg a legjobban hol juthatok hozzá?
262. 483cc26e57 (válaszként erre: 261. - Agnes1219)
2013. márc. 7. 23:14
milyet használtál?Protectet?Gözzel nem tudom az egész lakást körbefujni,az kevés..
261. agnes1219 (válaszként erre: 260. - 483cc26e57)
2013. márc. 7. 18:00
sajnos nálunk,a poblémát az irtás,nem ,vátbe,és,a vegyszertis pobáltuk,a gőz 220fok,nem igazán birják.>mióta használjuk,nincs,az ágyat,és az apro,réseket kel irtani,a szekrénymögöt.is.5x1ben gőztisztitó.de ablak pucolásra,is jó,végyszernélkül.stb.remélemsikerül,megoldani,mielőb a poblémát.üdv.ágnes1219
2013. márc. 6. 13:44
Azok a fujkálos szarok Protekt és társai nem irtják ki,csak megzavarják őket,én egy 12 Nm2 es szobába 4 flakkont fujtam ki és 1 2 napig nem mentem a szobába,iszonyú büdös,azt hittem hogy vége.3 hét múlva már vidáman szaladgáltak a poloskák.Ezek a dögök szivosak,a Fendonát ajánlották,még nem sikerült beszereznem,de beszerzem és megirom a tapasztalataim.A maximális keverési arányt fogom használni,remélem megdöglenek mert már unom a csipkelődéseiket.
259. 483cc26e57 (válaszként erre: 244. - C6973617d3)
2013. márc. 6. 13:39

Nem tudom hol láttad de én a Ronix Kft-nél akartam venni meg akartam rendelni és ezt irták vissza:

FENDONA 15SC rovarirtó koncentrátum II. forgalmazási kategóriájú készítmény, így csak szakvégzettséggel rendelkező személyek vásárolhatják meg.


Amennyiben rendelkezik megfelelő végzettséggel (kártevőirtó szakmunkás, egészségügyi gázmester, stb.), a készítmény a RONIX Kft. XV. kerületi telephelyén, a végzettség bemutatásával megvásárolható.

2013. febr. 14. 13:36
Cofi60 kérdés: nálatok mi úság? Találtál még? Vagy csak azt az egyet?
2013. febr. 13. 11:12

Nina:


Köszi a tanácsokat. Én egyet találtam , meg 3 petét , írtás óta semmi. Mondjuk melegítőbe alszok, s 2 hét múlva újra jönnek. Nekem nincs gőzőlőm, amiket néztem 30 ezer körül van, az írtók meg 12 ezerért jönnek. Én mindent beporoztam Protecttel még pluszba , meg a konyha , Wc, fürdő befújtam a réseket azt is Protecttal.

Ha nem múlnak el, akkor veszek gőzőlőt.

Lelkileg nagyon szarul viselem, minden ruhát zsákba rakok mosás után és gőzvasalóval nyomatom, még a bugyikat, zoknikat is.

Nem tudom, mikor fogok találkozni velük, állítólg, ha éhesek előjönnek. Nem tudom egyszeri írtás után, mennyi pusztult el, s hol van a többi?

256. Nina646
2013. febr. 12. 20:44
Rettegés: valóban ahol be van fújva ott ne moss fel. De hidd el a gőzölés csodákra képes. No meg az általam már előzőleg leírt mód. Én szakembert nem hívtam, megmondom őszíntén anyagilag sem engedhettem meg.No meg sokan mondták kidobott pénz volt. Kitartás! Ha porszívózól ne feledd a zsákot kidobni, vagy ha műanyag mossad ki, ja a szűrőt ne hagyd a gépben (mert kimászik ezért írtam belőle a dög). Átérzem a leírtjaidat én is féltem minden este. Nekem eltüntek, remélem többé nem is lesznek. Bár a technikám már meg van a kiűzésükre!
2013. febr. 11. 13:36

Van valaki, akinél hatásos volt az írtás? 1-2-3?

Nekem azt mondták az írtók, hogy pont a gőzőléssel, meg a sok sikamika ,miatt mossák ki a nők a vegyszerek nagy részét. 3 hétig azt mondta csak porszívózni szabad.

Kérem írjon, akinél a szakemer írtása sikeres volt.

254. agnes1219 (válaszként erre: 253. - F47adc7ba5)
2013. febr. 11. 08:41
szia,sajnos,2 ,3 héten belül,kiderül hogy,sikerült,deha irtást,kész,nagyon drága,és elkelhagyni,fél napra a lakást.>nekünk,nemvált be.}házilag,protect,a dmben ,kapható.}azágat,is át kelfújni,a réseket a szekrények,mügöt,istb.GŐZTISZTITÓ./H2O MOP-5X1BEN./a,nagyon erős gőzt,nem birják,és a gép,nagyon jó ablak pucolásra is. /remélem,valamit,támpontnak,irni.üdv ágnes
2013. febr. 11. 06:06

sziasztok!

Elég korán kezdem a napot megint, de most oka van. Tegnap (vasárnap) a fiam szobájába észrevettük, hogy poloska van. A görcs jött rám szinte, mert még sose volt. Kérdésem -ahogy a tippeket olvastam- szeretném tudni melyik a hatásosabb és mennyi idő alatt lehet kiírtani. Jelenleg festés előtt állunk. A régi tapétát le kell szedni?

Kérlek segítsetek, megköszönöm

2013. febr. 10. 17:02

Sziasztok!


Engem 2 hétig csipkedtek, mire kedden irtót hívtam.Én egy bogarat találtam és kettő giliszta szerű valamit. Azt mondták mossam ki az ágyneműt meg ami elől volt. megtettem, azóta nem volt csípésem , de még csak 5 éjszaka telt el, s nem alszom abba a szobába. Igazság szerint szinte nem alszom, nem eszem, csak rettegek, mikor jönnek elő. nem tudom, ha nem csíp meg a következő irtásig , ami még jó két hét, s a harmadik irtás után ( mert én tutti kihívom őket 3-szor)mikor nyugodhatok meg? Azt mondták ne mossak fel és ne kezdjek el polcot súrolni.Undorodok itthon lenni. Ezt hogy lehet elviselni?

251. Gabo81
2013. febr. 3. 12:03
A lehető leghatásosabb tipp, legalább is nálunk ez tökéletesen bevált: Fekete Mortein!! Igaz vagy két flakonnal elhasználtunk, de szerencsére bevált!
2013. jan. 30. 19:49
a gőztisztitó,is megoldást,a 3xben./a gőzel.nagyon hatásós,azóta nalúnk,nincs.sajnósaz irtás,nálúnk, nem volt hatásós.H2O-5XBEN./ végszernélkül,takaritás.üdv ágnes1219
249. Nina646 (válaszként erre: 247. - Majlokka)
2013. jan. 20. 20:08
Hát szerintem is kötelezheti, mert szépen átsétálnak hozzátok , elég egy kis rés, de még a falon kivülről is bemászhat(persze nem ilyen időben). Én is panelban lakok, nos nekem a leírtjaim bejöttek, de ilyen inváziónál, hát esélytelen, mert újrafertőződtök. Gondnok? Vagy nem akarod nagy dobra verni? Lehet hogy másnak is van a lépcsőházban csak hallgat és nem beszél róla. Egy kolléganőmnél az egész lépcsőházat együttesen fújták annyira elszaporodott(színtén panel)
248. margit74 (válaszként erre: 247. - Majlokka)
2013. jan. 20. 19:59
Szia! Én úgy tudom, hogy az ÁNTSZ kötelezhet írtásra, de csak ha van bizonyíték, hogy honnan jön. Sajnos saját tapasztalatból tudom. Mi is panelban lakunk és sejtettük, hogy honnan jön, de bizonyítani persze nem tudtuk, így maradt az egyéni harc. Nekünk kétszeri írtás után a gőztisztító hozott végleges megnyugvást.
2013. jan. 20. 07:23
Sziasztok sokan el felejtitek, hogy a kis házi praktikák igazából családi házaknál be válhat. Sajnos 6 honnapja ágyi poloskával küzdünk mindent le cseréltünk (tapéta leszedés újra gletelés parketta felszedés stb ) sajnos panelban élünk és a szomszéd lakásból jönnek vissza. ÁNTSZ vajon ilyen gondra elrendelhet karantént ????
246. Nina646
2013. jan. 17. 15:58
Sziasztok! Pár hónappal ezelőtt magam is megismerkedtem az ágyi poloskával. Sajnos 100% -os jelzéssel reagáltam e undorító élősködő csípésére, jelenlétére.Kezdetben nem tudtam mi is okozza e szörnyű bőrkiütést, no de hosszú lenne ezt leírnom, így a lényegre török. Magam is ezer dologgal probálkoztam hogy kiírtsam őket. Már e felsorólt Protekkől kezdve rengeteg pénzt belefeccolva, magam is rájöttem, a gőzőlés szuper!! Ritkította az állományt és én még javasolnám mindenkinek, mivel nálam bevált a Catch Chemotoxot. Abba voltam ha ez a dög lélegzik, akkor így is írtható. A szobám ablakát becsukva ami belefér töményen gőzfüggönnyel bepermeteztem naponta a szobámat. Kb. fél óra elteltével alapos szellőztetés. Persze ügyelni kell ne szívja be az ember, no meg háziállatok is távolabb maradjanak. Elmondhatom hogy ez a fajta írtás bejött, és ezerrel örülök hogy megszabadúltam a dögöktől (hozzá kell még tennem sajnos az ágyamat kidobtam mert rengeteg rés volt rajta búvóhelyként.) Szóval sok sikert mindenkinek! Tudom és látom hogy nem reklámozhatnám a szert, de ez a téma bizony nagyon sokunk életét megnehezíti megkeseríti.
245. c6973617d3 (válaszként erre: 243. - Zebrapinty)
2013. jan. 7. 09:00
5-600 ft körül van.
244. c6973617d3 (válaszként erre: 243. - Zebrapinty)
2013. jan. 7. 08:59
Mezőgazdasági boltokban kis 50 gr-os kiszerelésben árulják, lehet nem kapható mindegyikben, de nem reménytelen.
243. zebrapinty (válaszként erre: 148. - C6973617d3)
2013. jan. 6. 17:33
Szia. Szeretném megkérdezni hogy hol lehet venni FENDONA sc-t,és mennyibe kerül?
242. mariano
2012. nov. 11. 13:28
sziasztok!!! képzeljétek azóta sem volt bogaram....lehet,hogy meg úsztam?? mindenkinek kivánok minden jót!! és köszönöm még egyszer a tanácsokat!!
241. agnes1219 (válaszként erre: 240. - Mariano)
2012. nov. 4. 22:41
mariano-szia,a MÜBŐR KANAPÉn,POBA FÚJÁST,EGY NEM,LÁTHATORÉSZEN,/A laminált padlót,ha nincs ápolószerel,bekenve,igen.>50/celzus fok,felett,poloska,és petéi,maradéktalanul,elpusztul.>az ágyba,repedést,erős gőzsugáral,kel kezelni.üdvözletel.remélemsegitetünk.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook