Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2013. máj. 20. 14:49
Kiéheztetni próbálta már valaki őket? (nem használni azt a szobát, ahol vannak)
2013. máj. 19. 15:32
azért nem értem, mert mások meg egy az egyben kiírták az irtószer nevét... talán valaki majd megmagyarázza...
2013. máj. 19. 14:03
nekem nem tűnt reklámnak, hiszen nem is magyar oldal.
2013. máj. 19. 14:01
ezt nem érte, h miért töröltek.
2013. máj. 19. 00:03
:D
325. faafb963dd (válaszként erre: 319. - Moonlight13)
2013. máj. 18. 22:01

Igen, csak ezért regisztrált, HÁLA AZ ÉGNEK!

Engem viszont nagyon érdekelne hova tűnt a hozzászólása?! Csak így szó nélkül el lehet tüntetni egy hozzászólást?!

324. enci61
2013. máj. 17. 22:02
Ja,fújtuk:)
323. moonlight13 (válaszként erre: 322. - Enci61)
2013. máj. 17. 17:49
nem a csatornán, csak a csövön. fújd telibe a vízóráknál a falat és csöveket hátul
322. enci61
2013. máj. 17. 14:07

Sziasztok!


Huhh, hát mi is megjártuk a poklot...

Most jelenleg azt lehet mondani kb 1-2 hónapja, hogy nincsen csípés. Elvétve találunk a falon mászva, de nincs bennük vér, illetve nagyon kicsi, nem friss. Szerintem a szomszédoktól jönnek át a szellőzőkön, mert pl a wcben többször találtunk, ott van a fal mögött a vízóra, ott kimásznak. Azt mondja a csótányirtó(a múltkor volt, mert kötelező a panelban nálunk, benne van a havi lakszöv díjban és kötelező beengedni)szóval azt mondta, hogy nem olyanok mint a csótányok, hogy a csatornákon át jönnek, de szerintem igen, mert annyira el van zaporodva itt a panelban.Azt is mondta, hogy teljesen felesleges kihívni az irtót, mert nem használ...pedig ő is rovarirtó, tehát maga ellen beszél...Nekünk CSAK A GŐZTISZTÍTÓ HASZNÁLT!!!!!!!

Bármit kifújhatsz, meg sem kottyan nekik, mi meg már levegőt is alig kaptunk.

Mindennap amikor csak 5 perced van, gőztisztítózzál!!! Mindenhol!!!!! Tapéta mögött, laminált szegélyek alatt, képek mögött, ülőgarnitúrát MINDENHOL!!!!!!Éjjelente kelj fel állítsd be az órát kétszer és figylj csendben, pici lámpafénynél!!! Mi mindig találtunk, jöttek a lepedőn. Érzik a testhőt és a lélegzést, a kifújt szén-dioxidot! Nagyon fáradtságos tudom, de máshogy nem tudod elkapni őket, a rovarirtó is ezt mondta!!! Mi Auchanban vettünk 10000ftért sárga asszem Solac gőztisztítót. Van több feje is, cserélgetheted, de legjobb a csőrös, azzal kis résbe is be tudsz fújni. Mi a laposat arra használtuk, hogy az ágyneműket, ruhákat, plüss játékokat, párnákat át gőzöltük, miután minimum 60 fokon mindent kimostam!!!

Minden éjjl virrasztottam/tunk leskelődtünk, gőztisztítóztunk!! Minden nap hulla fáradtan mentem dolgozni kb 1 hónapig! Nem vicc!!! Minden éjjel fent voltunk órákig. Éhesek, elő fognak jönni!!!! Borítsd fel minden irányban az ágyakat gőzöld le!!! Mindig, akkor is ha hulla vagy, vedd rá magadat, csak ez segít!!!! Ha már nincs, utána is minden takarításnál kb hetente egyszer kell gőztisztítózni azt mondta a rovarirtó!!! Mert maradhatnak peték, és van kikelési idő!!! Ezért mindig ismételd!!!!! Mi a szobákban a padlótól kb 10 cmre a tapétákat levágtuk, hogy jobban lássuk őket....tele volt!!!!!!

Sok sikert mindenkinek!!!!!

És kitartást!!!!

321. Berbooo (válaszként erre: 320. - Berbooo)
2013. máj. 13. 21:17
Forró napra , elírtam :D
320. Berbooo
2013. máj. 13. 21:16

TUTI MODSZER : MATRAC KI A FOTTÓ NAPRA AT ÁGY KERETRE PEDIK LEVENDULA ILLÓOLAJ CSEPEGTETVE MEG TEAFA , HA BEVITTED A MATRACOT UGYANIGY JáRJATOK EL VELE , ÉS A MARADÉK LEVENDULA OLAJAT A TUSFÜRDŐBE .

mert ez rovar riaszto , és ha érzi a családon inkább éhen hal mint rátok másszon , és az ágyat is elghagyja és éhen hal.

nekem volt vele gondom , és ez bevállt

2013. máj. 13. 20:47
Jól látom, hogy csak azért regisztráltál ide, hogy ezt az infót megoszd velünk?
2013. máj. 13. 20:46
Megtudhatjuk, melyik az az oldal? Be tudod linkelni?
317. moonlight13 (válaszként erre: 316. - Hoxa)
2013. máj. 10. 08:42
És ez hogy derült ki? (Pont azt keresem.)
316. Hoxa
2013. máj. 10. 08:40
(Amit töröltem, az burkolt reklámozás volt csupán - aki esetleg keresné)
315. moonlight13 (válaszként erre: 313. - Irtózatos)
2013. máj. 8. 20:05
Erre a bio megoldásra kíváncsi leszek! Írd majd meg légy szíves, eredményes-e!
314. medino7 (válaszként erre: 288. - 483cc26e57)
2013. máj. 8. 12:13
Szia! Hol lehet kapni? Felhívtam pár gazdaboltot, de mindenhol azt mondták nincs, ?-((( Kérlek segíts!!!!
2013. máj. 7. 22:45

Ma egy ötlet jött a háztartási boltban nézegetve. Van tubusos ragasztó, bio egérfogónak. (250 Ft) Kiváló ágyi poloska monitoring csapdát lehet készíteni.

Ha van hely az ágy alatt, ahonnan az ágyi poloska közelítene, érdemes egy nagyobb kartonlapra, nylonra ragasztót kenni, arra ráragad a bogár. Vigyázz, gyereknél, háziállatnál ne használd, mert le nem tudod mosni a ragasztót!!!! Olyan mint az enyv, csak soká szárad. Időnként ellenőrzöd, fogott e bogarat..

Nézd meg a másik fórumot is. Párhuzamosan 2 ágyi poloska fórum van mindegyiken több száz hozzászólás, jó tanács..

312. Irtózatos (válaszként erre: 291. - Edwi)
2013. máj. 7. 07:06
Nézd meg a válaszaimat. Egy éve küzdök. 2 - 3 hetente ismétlődő csípés nyomokkal, bogár, pete még egy sem került elő. 5-ik gázmesteri írtás, közben folyamatos házi próbálkozás, rovarporral, spricnivel ami szabadon a háztartási boltokban kapható és rajta van az ágyi poloska neve is. A csípések helyei, különböző testrészen, comb, kar, has, nyak, sőt egyszer még a homlokon is. Nehezen 2-3 hét alatt tünik el a helye. De addigra ott az ujabb.. Őrület... Volt hogy a 2000W hajszárítóval végig centiztük a lakást, rést, kárpitokat, mindent. Egy bogarat sem találtunk. Az ágyi poloska olyan lapos, hogy az 1mm-es hasadékba is bebújik. Olvastam egy fórumon a videó kazetta tokba petézett... Ha az írtó nem fúj át mindent felesleges a munkája.
2013. máj. 7. 06:56
Két fórum van itt a hoxán az ágyi poloska hozzászólásokról. Érdemes a másikat is olvasgatni.
310. Irtózatos (válaszként erre: 308. - D3a1496d89)
2013. máj. 6. 19:39

Ma járt nálam egy újabb egy év alatt ötödször gázmester. Ez másik cég volt nem a …tox cég.

Bízom benne elég alapos volt, de ez csak 2-3 hét múlva fog kiderülni. Ismét úszik a lakás a párásítástól, ragad minden a géppel kipermetezett vegyszertől. Fehér foltos a lakás a megszáradt vegyszertől. A gázmester szerint a gőzölés, csak tüneti kezelés. Érintő méreg kell, Ficam W nevű, olyan mint amit Ő használt. No meglátjuk. Egy év alatt egy bogarat sem találtunk, csak csípéseket. De az két három hetente ismétlődik... Visszaolvasva, már írtam erről. A mai gázmester javasolta a kétoldali ragasztót az ágylábra. Ha van bogár ott megragad. Illetve létezik ágyi poloska monitoring csapda, abból kiderül van e ágyi poloska. Azzal lehet tesztelni. Ugye tudjátok, hogy az ágyi poloska nem csak kicsi, de hihetetlen lapos. Ne tévesszen meg benneteket a most előkerülő egyéb kis bogárkák. Az ágyi poloska 1-2 mm-es átmérőjű résekben tanyázik.

2013. máj. 5. 23:14

Sziasztok!

Egy éve bogár mentes a lakásom!

Én is fórumokon és angol nyelvű oldalakon keresgéltem először tanácsokat. Ezért is gondoltam, hogy megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek segít, vagy reményt ad. :)

Egy 10 emeletes panel házban lakom.

Mikor felismertük a csípések forrását először Protect spray-t használtunk. Egy délután alatt 3 flakonnal fújtam szét. Kevesebb lett a csípés, de egy hét múlva ismét elviselhetetlen lett a helyzet. Az egyik szobában találtunk is az ágyban bogarakat, ettől az ágytól később meg is váltunk. Több napos, hetes eredménytelen házi praktikák után, az agyvérzés határán,

felhívtam a közös képviselőt. Aki nagyon készséges volt. Kiküldtek egy szakembert, aki alattam és a felettem lévő lakásban is lepermetezte a szobákat. Ekkor derült ki, hogy a 2 emelettel felettünk lakótól indult a probléma. Az irtást 3x ismételték meg, nem csak nálam, a szomszédoknál is.

A három hét alatt 2 naponta mostam az ágyneműket. Az ágyat naponta gőz-tisztítóztam. Függönyöket, levettem, kimostam, csak a harmadik irtás után került vissza. Az összes ruhánkat átmostam, szekrényeket kigőzöltem.

A második permetezés után már nem volt bogár. Az ágyunkat konzerv dobozokkal megemeltük, amik alá tettünk egy-egy tálba vizet. Így megakadályozva, hogy visszajussanak az ágyba és belőlünk vacsorázhassanak. Minden létező rést megpróbáltunk betömni. A fűtéscsöveket a falnál körbeszilikonoztuk, szellőzőket leragasztottuk.

Egy éve nem csípnek. Még most is csak félve merem ezt leírni.

Remélem tudtam segíteni. Mindenkinek kitartást és lelki erőt kívánok ehhez a nehéz időszakhoz!

2013. máj. 5. 18:44

Kb. 5-6 éve volt egy kissé elfertőzött pókcsípésem. Bár nem vagyok orvos, de a pókcsípést felismerem, mert gyerekkorom óta ezerszer volt hozzá szerencsém, ugyanis mindig utaztam, túráztam, bejártam az országot.

Két hete azonban furcsa, nagy, vörös csípések jelentek meg a bokám fölött. Természetesen péntek estére jött ki. Hétfő reggelre már alig tudtam cipőt húzni a fájdalomtól. Alig tudtam ráállni a lábamra, annyira égő, csípő érzés volt, elszíneződött fölfelé a lábszár közepéig. Mentem a bőrgyógyászhoz. Az antibiotikum és hűsítő kenőcs meg persze Ca-Sandoz néhány nap alatt jelentős javulást hozott. Ismét sportolhatok, mint az előző 25 évben mindig. Azonban 2 hét elteltével, most péntekre ismét előjött, ugyanazon a lábon, lábszár alján, csak most a külső oldalán. Nem is három, hanem 6-8 csípés. Maradt még a kenőcsből, péntek óta kenegetem. Szerencsére csak kicsit fáj, viszont ma reggelre jelentősen dagadtabb lett a bokám és már a lábszár alsó fele is.

Tehát a reggeli programom máris megvan: nyitáskor ott állhatok a bőrgyógyászati rendelő ajtajában.

U.i.: Ma egész nap szobát takarítottam, ágyat szétszedtem, ágyneműtartót, mindent, képek mögé néztem, lepedőt-takarót átnéztem, cseréltem. Szegőlécek mögött kiporszívóztam, kanapét elhúztam, alatta kitakarítottam. Nem találtam se vérnyomot, se ürüléket, se vedlett bőrt, se petét, se bogarat.

Kétségbe vagyunk esve: nemrég újítottuk fel az egész lakást, milliókat költöttünk rá, nincs repedés. A fal festve van (nincs tapéta), minden bútor vadi új. Szőnyeg, függöny még nincs. Nem igazán van most pénzem új szekrénysort, komódot, íróasztalt, kanapét venni, mivel egy keresetből élünk ketten. Inkább elmegyek éjszakai műszakba, hogy nappal alhassak itthon, hátha akkor nem bújik elő ez az akármi...

307. moonlight13 (válaszként erre: 305. - Irtózatos)
2013. ápr. 30. 21:29
Akkor pedig akárhogy is, de lehet, hogy mégis a szomszédodban kellene keresni a gócot!
306. moonlight13 (válaszként erre: 305. - Irtózatos)
2013. ápr. 30. 21:28
Ezt Neked ki mondta, h a használt ruhákkal terjedt el? Egy jó nevű szállodából is hazahozhatod a bőröndödben! Több ismerősöm is vásárol turiban, és még egy sem panaszkodott erre.
305. Irtózatos (válaszként erre: 291. - Edwi)
2013. ápr. 30. 14:17
1 éve csak a csípéseket látjuk magunkon. Bogarat nem. A folyamatos írtással, nem tudnak nagyon elszaporodni, de mindig megbújva marad 1-2. Ha nem lennék 100% os biztos hogy ez poloska csípés, már azt hihetném, halucinálunk. De 100% hogy poloska csípéseink vannak, hisz a három közeli nyom, lassan, több hétig gyógyuló piros csípés hely, bizonyítja, hogy poloskák. A lakosság 30% már fertőzött... Nézd át az angol nyelvű leírásokat. Főleg az angol használt ruha vásárlásával terjed a turikból.. Blabla, hogy fertőtlenitik. Vállalkozók kapják a szeretett szolgálatnál ingyen leadott dolgokat, (akár, beteg emberét, de halott után is a konténerbe teszik) azokat bálázzák, nálunk kibontják és a ruhákhoz, ágyi poloskát is haza vihetnek a vásárlók..
2013. ápr. 30. 14:06

Tisztelettel kérdezném,aki már kipróbálta a gőztisztítót, melyik fajtát használjátok? A lakásban a parkettán, ágyon, ablak kereteken kívül, pl szekrényben ahol ruhák vannak, hogyan használod? Logikával azt gondolom, nem tudnék mindent átgőzölni, károsodás nélkül. pl. bőr kanapé. Ártana a könyveknek is. Hisz forró gőzt kap. Én kipróbáltam a hajszárítós módszert, 2000V végig térdeltük a szoba minden centijét, az ágyat, szekrénybe befújtúnk. Azt hittem a forró levegő kifújja, megégeti. Nem így történt. Néhány napig csend, majd újra csípések.

Sok sok hozzászólásom volt már itt az 1 év alatt.

Jelenleg a háló körül az érintős idegmérekpor van szétszórva, (protech)szabadon kapható, ami tudom hogy iszonyú káros számunkra is, de minden lehetőségem kudarcba futott. Valahol egy egy mindig megbújhat, 2-3 hét után újra lesz egy, ami csípéseivel jelzi jelenlétét. VAN OLYAN AKINEK VÉGLEG, legalább fél éve nincs ágyi poloska gondja? Sikerrel kiírtotta? Köszönök minden ötletet.

303. moonlight13 (válaszként erre: 302. - Irtózatos)
2013. ápr. 29. 21:25
Sokan írják a gőztisztítót.
2013. ápr. 29. 21:05

Vissza olvastam a 279 re. de nincs leírás, mivel sikerült.. Elhangzik a bábolnai protect, de az nálunk hatástalanul gyenge.

VAN OLYAN AKINEK SIKERÜL MEGSZABADULNIA legalább fél éve?

301. moonlight13 (válaszként erre: 300. - Irtózatos)
2013. ápr. 28. 20:56
A 279. hsz-ben már írták Neked, hogy sikerült!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook