Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
390. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 389. - Irtózatos)
2013. jún. 9. 20:25
A kétoldalas ragi nekem 6 hétig volt az ágyon, hetente cseréltem (az sem olcsó a fene bele), de soha semmi nem volt benne. Úgy csináltam, hogy gumis lepedőm van, jó feszesre húztam, és kb 5 cm,re a matrac felső részétől körbe tettem fel. Kicsit akrobatikusan kellett lefeküdni meg felkelni, de adott egy biztonságérzetet.
2013. jún. 9. 20:19

A gázmester a kétoldalú ragasztót ajánlotta az ágyunk körül. Nem tudom elképzelni, hogy a kárpitott, hát támlát hogyan tudnám körbe tekerni. Van ötletetek?

Ezt viszont kipróbáltam. Van tubusos ragasztó, bio egérfogónak. (250 Ft) Kiváló ágyi poloska monitoring csapdát lehet készíteni. Hangyákat, csótányokat is összeszed.

Ha van hely az ágy alatt, ahonnan az ágyi poloska közelítene, érdemes egy nagyobb kartonlapra, nylonra ragasztót kenni, arra ráragad a bogár. Vigyázz, gyereknél, háziállatnál ne használd, mert le nem tudod mosni a ragasztót!!!! Olyan mint az enyv, csak soká szárad. Időnként ellenőrzöd, fogott e bogarat..

Nézd meg a másik fórumot is. Párhuzamosan 2 ágyi poloska fórum van mindegyiken több száz hozzászólás, jó tanács..

388. faafb963dd (válaszként erre: 386. - Irtózatos)
2013. jún. 9. 20:17

Jézusom! Valahonnan biztosan mennek, nem szigeteltétek le a réseket?

Nemrég olvastam, hogy valaki dolgozott egy konyhában, kinyitotta az ablakot és bepotyogtak a poloskák.

387. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 386. - Irtózatos)
2013. jún. 9. 20:15
Igen, létezik olyan, személyesen ismerek olyat, akinek 2 irtással sikerült kipucolni! Ez ad reményt, erőt a továbbiakhoz. Nem tudom, Nálad honnan mászik elő, de tuti, valahol a közelben fészek van.
2013. jún. 9. 20:10

Másfél hete volt az új cégtől a második irtás FICAM W nevű vegyszert használták

2 szoba 13000 Ft /irtás (kp, számla nélkül)

Egy év alatt ez az ötödik irtás. Az előző cég növényi eredetű bio anyagot használt, 2x fizettet, majd harmadjára ki jött garanciába spriccolt egy kicsit, bogarat nem talált és azt mondta, biztos allergia.. Ott álltam megszégyenítve az ágyi poloskacsípéseimmel. Három közeli reggeli-ebéd-vacsora a combom belsején. Jellemzően 3-4 hét múlva tűnik el a csípés nyoma. Addig ronda. Néha lilás, néha piros, de mindig viszketős. Már le sem mosom a bútorokat, a csillár is vegyszeres, de minden létezőhelyre befújtak a folyadékból. Még várok egy hetet és kérem a garanciát. Bízom benne korrektebb lesz mint az …tox aki allergiára fogta a viszketésem.

MA ISMÉT VAN CSÍPÉS A NYAKAMON. AZ ÁGYI POLOSKA KIÍRTHATATLAN. Alig van bútor, szőnyeg a lakásban. Új építésű 5 lakásos házban élek, nem gondolnám, hogy a szomszédoktól jönne át. Valahol rám ragadt, vagy az angol turiknál lévő kíváncsiskodásommal vittem haza. Az egy év alatt a protekt, a hangya por, a mindenféle hypo, ecet, illó olajok ki lettek próbálva. Eredménytelenül. Erőss hajszárítóval végig pásztáztuk a szobákat, mindent átforrósítottunk. Égettünk, fújtunk.

Nincs invázió, csak annyi a folytonos irtás miatt, hogy 2-3 hetente látogatja a nyakam, karom, derekam, illetve ami kint van a takaróból egy egy éhező poloska.

Van olyan akinél már fél éve legalább nincs ágyi poloska? Létezik, hogy egyszer sikerül ezt az őrületet lezárnom. Az ágyat már rég kidobtuk...

Új ágy 150 e Ft és a házi valamint a gázmesteri írtás költsége egy év alatt kb. 150 e. Ft Eddig nincs eredmény! Poloska van. Most 300000 ezer forintnál tartunk. Erre keresek..

2013. jún. 9. 20:02
Nézd meg a válaszaimat. Egy éve küzdök. 2 - 3 hetente ismétlődő csípés nyomokkal, bogár, pete még egy sem került elő. 5-ik gázmesteri írtás, közben folyamatos házi próbálkozás, rovarporral, spricnivel ami szabadon a háztartási boltokban kapható és rajta van az ágyi poloska neve is. A csípések helyei, különböző testrészen, comb, kar, has, nyak, sőt egyszer még a homlokon is. Nehezen 2-3-4 hét alatt tűnik el a helye. De addigra ott az újabb.. Őrület... Volt hogy a 2000W hajszárítóval végig centiztük a lakást, rést, kárpitokat, mindent. Egy bogarat sem találtunk. Az ágyi poloska olyan lapos, hogy az 1mm-es hasadékba is bebújik. Olvastam egy fórumon a videó kazetta tokba petézett... Ha az írtó nem fúj át mindent felesleges a munkája.
2013. jún. 9. 14:43
na, kíváncsi leszek! e-mailben írtál nekik?
383. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 381. - Moonlight13)
2013. jún. 9. 13:08
Persze, kétszer, és nem is volt nagy a fertőzöttség, mindenesetre nem merek illóolaj nélkül aludni mert a házban több lakásban vannak dögök.
382. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 380. - Moonlight13)
2013. jún. 9. 13:07

Az tuti, van szaga :)

A vércsoport nekem gyanús, hogy nem azon múlik, anyuéknál a hatvanas évek elején egyszer volt poloska, ketten aludtak a szobában apukámmal, és anyukámat nem csípte, csak az apukámat. Mindketten 0-s vércsoportúak, Rh+!(emiatt én is az vagyok)Ennyit arról is, hogy a nőket inkább csípi, mint a férfiakat :D

381. moonlight13 (válaszként erre: 379. - 44ee78d7b4)
2013. jún. 9. 13:04
De Te írtattál is, nem? Nem azért nem csípnek már?
380. moonlight13 (válaszként erre: 379. - 44ee78d7b4)
2013. jún. 9. 13:03
Azt írták, vércsoporttól is függ, hogy kit szeret, és kit nem. Lehet, hogy ha este szeded a B vitamint, tényleg van valami kipárolgása, amit esetleg utálnak.
2013. jún. 9. 13:00
Még csak annyit, hogy a b-komplex (MegaB, 100mg) este beszedve lehet, hogy szintén segít, nem tudom, szedem, de illóolajozok is, mindenesetre NINCS CSÍPÉS 2 HÓNAPJA!! A szúnyog meg a kullancs kipróbáltan utálja. Jön a szunyi, megközelít egy centire, majd menekülőre fogja, nagyon vicces!! Lehet, hogy ezek a dögök sem kedvelik? Amikor még volt csípésem, csak a felét szedtem, 50mg-osat, és reggel. Most este veszem be, 100-asat.(persze mellé a többi vitamin is kell, kiegyensúlyozottan kell szedni) Nem utolsósorban jól lehet tőle aludni.
378. moonlight13 (válaszként erre: 377. - Faafb963dd)
2013. jún. 9. 12:59
A B vitamint ajánlják kullancs ellen is igaz? Hát az én fiamba pont akkor ment bele, amikor szedte!
377. faafb963dd (válaszként erre: 374. - Moonlight13)
2013. jún. 9. 12:56

:)))

Arra gondoltam, hogy a B vitamin szedésekor is van egy speciális (büdös?:D) párolgása a bőrnek, amit kevésbé szeretnek a szúnyogok, valami ilyesmit fognak feltalálni 500 év múlva, addig szerintem ráérünk várakozni.

Főleg, hogy az unió betiltott már szinte minden hatásos mérget, mert veszélyes a környezetre, de jó szokásuk szerint azzal már nem foglalkoznak, hogy mit használjanak helyettük, ami valóban hatásos!

2013. jún. 9. 12:55
Tudom, de azt írta, hogy azért nézett ott is körül. Ne feltételezzünk azért rosszat! Lehet, hogy tényleg a belmagasság volt az oka a sikertelenségnek!
2013. jún. 9. 12:52
Nem kell annyit, szívesen átveszem egy részét. :)
374. moonlight13 (válaszként erre: 373. - Faafb963dd)
2013. jún. 9. 12:52
Látom, áldozatkész vagy! És akkor oda kellene küldeni az összeset hozzád?! :D Nehogy már de egyél mérget, hogy ők döglődjenek! :D
2013. jún. 9. 12:50

Azért, mert ez a dög vérszívó, neki a vér a kaja, a csótány bármit megeszik és le is nyalja magáról, azért hatásos rá a zselé.

Talán ha lenne valami tabletta, amit ha szedek, akkor olyan hatása lesz a véremnek, amitől kinyiffannak. De ehhez mindegyiknek meg kellene csípnie, na tudod hol! :)

2013. jún. 9. 12:45
Mit akarsz, egész jól állsz, ha már egy hónapot túléltél! :)
371. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 370. - Moonlight13)
2013. jún. 9. 12:23

Veszekedni nem fogok senkivel, de nem kedvelem az áltudományos, okoskodó dumát. Amiket itt megosztok, annak VAN tudományos alapja! Nem a Nők lapjában olvastam.

Azt hiszem, mindannyiunknak kivannak az idegei ettől az egésztől, attól is vagyunk érzékenyebbek, a kialvatlanság nem segít higgadtan hozzáállni.

Az, hogy én vagy bármelyikünk mit használ a dögök ellen, azt hiszem, a mi dolgunk, felnőtt emberek vagyunk, el tudjuk dönteni, hogy mennyi kockázatot vállalunk.

2013. jún. 9. 12:16
Nehogy már összevesszetek! Mindenki a saját tapasztalatát és kutatási eredményeit írja le! Ebből aztán vagy le lehet szűrni valamit, vagy nem! Segítsétek inkább egymást, hiszen ez a fő cél!!!
2013. jún. 9. 12:16

Ja, ha érdekel, megkíméllek a keresgéléstől:

[link]

368. moonlight13 (válaszként erre: 366. - Faafb963dd)
2013. jún. 9. 12:13
A szemétledobó nálunk is le van zárva, mindenki leviszi a szemetet. Ez azért nagyban csökkenti az ilyen jellegű problémákat. Akkor döntött így a lakóközösség, amikor egy egész tepsi elégett csirkét dobott bele valaki a szemétledobóba tepsivel együtt! Ekkor lett elég a hülyeségből! Klórmésszel kifertőtlenítették az egész csövet, majd lezárták.
367. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 365. - Moonlight13)
2013. jún. 9. 12:10
Sajnos én is nagy házban lakom, 192 lakás van, a közös képviselő úgy számol, hogy a teljes házat kétszer leirtani kb. 4 millióba kerülne, annyink meg nincs. Mindenki oldja meg, ahogy tudja.
2013. jún. 9. 12:00

Ezt mind aláírom, de borzalmasnak tartom, hogy egy társasházban egyik lakó anyagilag csődbe megy a másik meg érdektelen.

Beszéltem egy közös képviselővel, aki megszüntette a szemétledobót a csótányok és a ledobócső takarításának horribilis összege miatt. Kukákat használnak, naponta takarítják, a ledobók ajtajait lezárták, szigetelték. Szelektíven gyűjtik a szemetet, mindenki leviszi lifttel ugye. Aki idős vagy beteg, az elég, ha kirakja az ajtó elé, a takarítónak feladata, hogy összeszedje. Lehetne ezt így is.

Jogilag semmi lehetőség?

365. moonlight13 (válaszként erre: 364. - Faafb963dd)
2013. jún. 9. 11:40

Az a baj, hogy jogilag nem kötelezhetik a lakókat, hogy engedjék be az írtót akár egy csótányírtásra sem! Csak ha normálisak az együtt lakók, úgy oldható meg.

Viszont közös költségből kiszámoltad, hogy ez mennyi? Több millió Ft! Egy-egy háznak sajnos soha nincs ennyi pénze! :( Jó, ha nincsenek mínuszban!

Sajnos ez van! :(

364. faafb963dd (válaszként erre: 363. - Moonlight13)
2013. jún. 9. 11:35

Hasonlót számoltam, 2x20000=40000:365=110 Ft/nap

Csak máshogy viszonyítottam: 0,5 liter tej ára? Vagy 1 doboz cigaretta ára fedezi majdnem egy heti költségét?

Azt kellene elérni, hogy kötelező legyen, mert nem normális állapot, hogy tízezrekér kiirtatod és utána kezdheted elölről. Ez számomra olyan, mintha a lakótársam nem szállna be anyagilag az irtásba, mert őt nem zavarja, engem meg megzabálnak. Jogilag is kell lennie valamilyen lehetőségnek, vagy csak álmodok?

363. moonlight13 (válaszként erre: 361. - Faafb963dd)
2013. jún. 9. 09:18
Az a baj, hog amíg a csótányra az egy lakásra eső költség kb. 2.000,- Ft, addíg ezekre kb. 15-20.000,- Ft. Számold ki, hogy mondjuk egy 8 lépcsőházból álló 64 db lakás/ lépcsőház esetében ez milyen költség! :( Ez a gond mindenhol! Meg az, hogy nem mindenki hajlandó őket beengedni, ahogy a csótánynál sem! Inkább azt mondják, hogy ott nincs! És nem lehet senkit sajnos kötelezni!
362. faafb963dd (válaszként erre: 359. - Faafb963dd)
2013. jún. 9. 00:56
*krízissegély
361. faafb963dd (válaszként erre: 360. - Moonlight13)
2013. jún. 9. 00:03

Több cégnél is láttam olyan lehetőséget, hogy egész házat vállalnak, nem csak lakásokat. Érdeklődni kellene némelyiknél e-mailben, hátha tudnak segíteni.

Sok helyen benne van a közös költségben a rendszeres irtás csótányra, azt nem lehetne módosítani poloskára is esetleg? Csak ötletelek, lehet csak az irtózat beszél már belőlem. :(

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook