Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. febr. 20. 18:49
Sziasztok! Néhány hete vette észre a párom, hogy estére fura csípések jöttek ki rajta. majd egyre többször panaszkodott. Rajtam semmi. majd ma találtunk egy dögöt, beazonositottam a keresővel, na szép ágyipoloskánk van. olvastam itt, hogy a gőzölés segített sokaknak. máshol, hogy nem volt hatásos, meg drágán csinálták. Én azt szeretném kérdezni, van-e tapasztalata valakinek, azzal a céggel aki gőzöl, poroz, és valami amerikai szerrel kezeli a lakást bioirto a nevük, kérem aki már találkozott velük jelentkezzen, nekem szinpatikus és szretném őket hívni, csak nem olcsó, ezért kérném, ha van valakinek tapasztalata irja meg. Nagyon köszönöm.
2021. ápr. 26. 18:22
Délelőtt írtam hozzászólást, eltünt, mint, ahogy néhány korábbi is... Érdekes.
2021. ápr. 25. 14:31

Sziasztok! Én is szeretném továbbadni a tapasztalataimat annak érdekében, hogy mindenkinél megszűnjön a probléma, tudom hogy nagyon rossz!


Az órongenerátor használatát ajánlom mi a 28mg-os koncentrátumú generátort vettük és kb egy 30nm es szobába minden nap legalább egyszer 30 percre bekapcsoltam. Az a jó ha minél magasabb a koncentrátuma, már külföldi oldalakról lehet rendelni 10.000Ft körül, de szállítási idő elég sok, úgyhogy addig érdemes bérelni vagy kölcsönkérni.(ennél a kezelésnél az a jó, ha minél szellősebb a szoba, mert légterítéssel vonja meg az oxigént a generátor és O3-á alakítja át) Tehát az élőlényekre halálos, így ha háziállatok vagy növények vannak a lakásban, amíg be van kapcsolva a generátor érdemes elmenni egyet sétálni velük, vagy addig kirakni a házból őket, és magunkat is, vagy amelyik szobába üzemel, annak réseit betömni amíg le nem jár a generátor. Amikor lejárt, akkor jól ki kell szellőztetni.


Továbbá az ózongenerátor előtt érdemes minden ruhát ami a fertőzött szobába volt legalább 60 fokon kimosni, mert abba is tehetnek petét, de a hő hatására elvileg meghalnak.(utána javaslom hogy a frissen mosott ruhát légmentes zacskókba rakjátok el, legalább 3 hétre, vagy amíg megszűnik teljesen a probléma)Ezzel a légmentesen elzárással kicsit szellősebbé tehetitek a szobát, hogy a generátor légterítése mindenhová elérjen.


A mélyhűtőbe raktunk minden olyan dolgot amibe lehetnek(füzetek, papírok között, ami közel volt az ágyhoz).(a hideg fagy azaz 0 fok alatt vagy 50fok felett meghalnak)ezzel is szellősebbé tehető a szoba.


Emellett körbefújtam az ágyat a Biokill-el,az Insecticide 2000et is javasolták, azt is megvettem, de szerencsére azt már nem kellett kinyitni, mert megszűnt a probléma. Ha befújtok utána ne mossátok fel.


Illetve kétoldalú ragasztószalagot raktam az ágy lábaira. (olyan ragasztószalagot is rá lehet tenni, ami légyfogó, de figyelni kell, hogy egy kicsi részt se hagyjunk ki mert kis lyukon is át tudnak mászni)


Emellett átvasaltam a matracot és a a vasaló gőzös funkciójával átgőzöltem az egészet.


Fontos, hogy minden nap porszívózzunk, az apró repedésekbe és tapéta repedésekbe is!


Legalább 3 hétig csinálni ezeket minden nap, mert 2 hét múlva még kikelhetnek a peték.



Van remény a kiirtáshoz, de vessetek be mindent a fentiek közül! És minél hamarabb cselekedjetek, hogy ne tudjanak elterjedni.

687. Linda39 (válaszként erre: 683. - Iboly2)
2019. okt. 20. 12:54
És azt hogy milyen arányba keverted ki.
686. Linda39 (válaszként erre: 683. - Iboly2)
2019. okt. 20. 12:52
Esetleg egy képet tudnál küldeni nekem . Nehogy rosszat vegyek . Meg adom az e mail cimem . rozalia2314@gmail.com köszönöm
685. Linda39 (válaszként erre: 683. - Iboly2)
2019. okt. 20. 12:49
Köszönöm szépen mi halásztelken lakunk de meg próbálim a gazda boltba be szerezni .
684. PanniBp. (válaszként erre: 683. - Iboly2)
2019. okt. 20. 11:22
Szia, kaptam már néhány segítő választ. Most ismét rákérdeznék: írod, hogy "Mikor elmentek otthonról előtte permetezel,és majd kiszellőztetsz ha hazamentek." - Kérdésem: 1.Kb. hány óra hosszát vagy távol. (Mi is megpróbáljuk, ill. megpróbálnánk ezt a verziót.) 2.) Pontosan hová kell célozni a sprayvel? Magára az ágyra? A repedésekbe? A falba? Köszönöm segítségedet. Üdv.: Panni, Bp.
683. Iboly2 (válaszként erre: 682. - Linda39)
2019. okt. 20. 06:21
Szia! En a hermes kertesz boltban vettem Budakalaszon,mert Bekasomegyeren lakunk.50ml-es kiszerelesben vedd meg'mert úgy gazdasagos.Kb.3500 Ft.Mikor elmentek otthonrol elotte permetezzel,es majd kiszelloztetsz ha hazamentetek.
682. Linda39 (válaszként erre: 680. - Iboly2)
2019. okt. 20. 06:03
Szia hol lehet be szetezni Decis permetezö szert és te hogyan használad . Vagy permetezés után nem lehet használni a szobát egy napig . Köszi elöre is minden tapasztalat érdekel
681. Iboly2
2019. aug. 30. 10:55
Bocsánat elírtam a permetszer nevét! DECIS.
680. Iboly2
2019. aug. 30. 10:52

Mi valamikor augusztus elején döbbentünk rá,hogy ágyi poloska csípheti a páromat.Pókra gyanakodtunk,de egyszer találtunk egy kis bogarat amiről kiderült,hogy ágyi poloska.Azóta kidobtuk az ágyat és mindennel próbálkozunk,hogy végleg megszabaduljunk tőlük.Jelenleg Devecissel permetezünk a szobákban felváltva.Vettünk kézi gőztakarítót,bezsákoltunk amit csak lehet,egyfolytában mosunk és porszívózunk.

Szerencsére nem volt elszaporodva,mert a két hónap alatt hét darabot találtunk.Volt,hogy egy hétig nem volt csípés és már majdnem ünnepeltünk,de akkor megint csípéssel ébredt a párom..Érdekes engem nem bántanak vagy nem veszem észre.Teafa olajos nedves ruhával áttörölgettünk mindent.Valahol olvastam,hogy decis permetezéssel sikerrel jártak.Tegnap megint vásároltam a Hermes kertészboltban,és kitartóan folytatom a permetezést.Mielőtt elmegyünk dolgozni,ajtó-ablak bezár és permetezünk.Este kicsit szellőztetünk,-másnap kezdődik minden elölről-

679. Iboly2
2019. aug. 30. 10:33

Milyen tiltott szerről esett szó,amit nálunk nem lehet kapni?Valaki írja meg,megrendeljük Kínából!

Panelban lakunk,és régen volt egy idős nő a szomszédunk akinél nagyon elszaporodott a csótány.Mikor egyet-egyet találtunk a bejáratnál elkezdtem fórumozni csótány ügyben.Valaki megnevezett egy szert amit itt magánember nem vásárolhat .Megrendeltem ,beszereztem Kínából.lezártuk a csótány ügyet!!!!!!!!!!!!! Ennyi!!

2019. aug. 9. 13:04
Amúgy a szabályzat tiltja azt szerintetek, hogy a "pancser" és "lehúzó", hozzá nem értő cégek neveit vagy elérhetőségeit megjelenítsük, megnevesítsük itt??? :o A szabályzatba ütköző? Mert szerintem nem. Az is tapasztalat cserének minősül, nemde?
677. horakulum (válaszként erre: 675. - Linda39)
2019. aug. 9. 13:03
De hát két írtás szinte sosem elég...Hogy lehet ez garanciális... :o Nem értem.
676. Linda39 (válaszként erre: 675. - Linda39)
2019. aug. 8. 18:01
Szia Keano irta ezt a szert .
675. Linda39 (válaszként erre: 669. - Horakulum)
2019. aug. 8. 17:59
Szia ezt a szert ezen az oldalon olvastam,hogy próbálta és mindent ki irtott neki.De mivel 2 kicsi gyerköcöm is van ezért nem igazán merem . Sajnos csak a 2 irtás volt a garancia amit el is végeztek.Már az ágyat is ki dobtuk vettünk másikat 1 hétig nem is volt semmi de az uj ágyba is be telepedtek 1😑Ujjab irtásta jelenleg nincs pénzem. Viszont a biokillröl sok jot halottam . Köszönöm hogy irtál nekem 😊szép napot
674. horakulum (válaszként erre: 673. - Iboly2)
2019. aug. 7. 17:42
Mire a hajszárító levegője odaér ahova kell, már közel sem 60 fokos sztem...Ha megfelelő lenne rá, mindenki azt hasznalna. Es az is kérdés, eléred e a rejtekhelyét, az összeset...
673. Iboly2
2019. aug. 6. 22:35
Hát nem arról volt szo,hogy 60C-on elpusztulnak?Annyit talán tudnak a hőbefúvok.Vagy nem?És a kézi gőztakarító?Nézegettem,hogy már 10.000 Ft alatt lehet kapni.
672. horakulum (válaszként erre: 671. - Iboly2)
2019. aug. 6. 19:31

Hát a hajszárítóval max.a nem létező hajukat szaritanad meg. 😊

Léteznek hőlégfúvók, de ide ipari hatekonysag kell.

671. Iboly2
2019. aug. 6. 17:33
Azon "törpölök",hogy a hajszárítóval befutenek nekik,vagy valami olya gép létezi-e ami nagyobb terulete fúj forro levegőt?
670. Iboly2
2019. aug. 6. 17:29
Ma permeteztunk decissel,-majd meglatjuk eredmenyes lesz-e.
669. horakulum (válaszként erre: 667. - Linda39)
2019. aug. 6. 08:37

Szia Linda,

Sajnálom hogy még nem sikerült megszabadulnitok tőlük. Mikor volt, mennyi ideje a 2.irtás?


Honnan vetted ezt a szert,h.ágyi poloskára jó lehet? Vki ajánlotta? En ezt azert nem merném zárt térben használni es mint olvasható jó az eső allosaga is, ami azt jelentheti,h.a viz nehezebben oldja, ért nehezebb lesz lwmisnid, eltavolitanod később. Valamint nem rejtőzködő rovarokra találták ki, val.nincs benne olyan az.sem, ami elocsalja őket igy nem biztos hogy atsetalnak a méregmezőn, hanem magatokat mergezitek csak. En nem merném. Ezt nem.


3.irtás garanciális, nem? Mennyire voltak alaposan? Nem lenne jobb inkabb még egyszer kihivni őket?


Kitartást kívánok! Ha nem az agyban bújtak vagy nem az összes, a.parkettaszegely? Polc az agy mellett? Könyvek? Függöny? Ágynemű kimosasra került?

668. Iboly2 (válaszként erre: 654. - Juditéva)
2019. aug. 5. 16:27
Szia Évi!Mivel tudsz gőzőlni?
667. Linda39
2019. aug. 5. 01:32
Sziasztok valaki esetleg próbálta már az ágyi poloskák ellen a Bayer álltal gyártot Decis ampulás írtó szert . Kélek írjatok bármi jó ötletetek van esetleg ezen kivül. Kétszer volt nálunk írtás az ágyat is ki dobtuk. De ugyan ugy jönnek 😟köszönöm.
666. horakulum (válaszként erre: 664. - PanniBp.)
2019. aug. 3. 11:14
Háziállatot akkor csípnek, ha nincs közelben más egyed, azaz az ember.
665. horakulum (válaszként erre: 664. - PanniBp.)
2019. aug. 3. 11:14

A KillBill szerintem nem hoz végleges megoldást. (Amúgy nem BioKill-t akartál írni Rucika?? :O Mert a KillBill az egy film, nem? :) )

Az ilyen nem méregmezős megoldások csak akkor hoznak megoldást, ha az elszenvedő alanynak olyan szerencséje van, hogy kevés van, nincs nagy fertőzöttség, és pont eltalálja a helyüket, azaz magukat a szerrel. Akkor nyújthat talán megoldást, de ezek a dögök a legjobb rejtőzködők. Kicsi az esély erre...

664. PanniBp. (válaszként erre: 663. - Fe1756676e)
2019. aug. 2. 10:34

Szervusz Rucika!

Köszönöm az ötletet, a másik rovatbanis kaptam egy jó ötletet. Tudod elkeseredésemben egy másik oldalon is megírtam a dolgot. A fotel és ágy nagyon gáz - tényleg. Remélem a kutyusokat nem csípkedik meg ezek a kis haramiák?! Üdvözlettel. P.

663. fe1756676e (válaszként erre: 662. - PanniBp.)
2019. aug. 1. 10:52

Szia.

KillBill spray tuti kiirtja. Mindenhol fujj be vele.

Főleg az ágy fotel hajlatokban

2019. aug. 1. 10:43
Szervusztok! Mostanában ezen az oldalon mintha ritkábbak lennének a hozzászólások, vélemények és kérdések. Egy másik oldalon kértem már segítséget, Itt is megpróbálom.Én ismét kérdezni szeretnék Tőletek. Sajnos az ágyi poloskáktól véglegesen nem sikerült megszabadulni. XY cég végzett ugyan három írtást, a legutóbbi 2 héttel ezelőtt. A helyzet azonban továbbra is aggasztó: vannak bogarak, éjszaka előmásznak, amikor érzem a ténykedést, legtöbbször S.O.S. felkapcsoljuk a villanyt. Ekkor találok - találunk néhány bogarat, kisebb, nagyobb méretben: teli vérrel, vagy anélkül. A kb. 2 méterre lévő 2 db fotelben is éreztem a jelenlétüket. Mindent lecseréltünk, pokrócot, a pólókat, melyek ott voltak kiforgattuk. Csak az ágy körül voltak - az írtó figura szerint. Nos, ennyi BEVEZETŐ után, szeretném megtudni, ismertek-e megbízható írtót. (A nálunk jártat sem bántom, sajnos nem jött össze, a másik lakásban nem tudom mi az ábra, ahonnan hoztam, sajnos Ők a 3. írtást követően szabira mentek...) Nekem az a jó, ha nem kell mindent zsákolni, stb. A lakás lényegében nincs tele, az ágyneműtartó ki van ürítva. A falon lévő polcról régen kidobtam a könyveket, a faliszőnyeget is eltüntettem. Köszönöm türelmeteket. Üdvözlettel.
661. horakulum (válaszként erre: 657. - Alexandar73)
2019. júl. 23. 09:01

Kedves Alexandar! Szerintem az általad említett, ajánlott módszer nem hoz végleges megoldást, ez biztos. Lehet telibe tálalva pár felnőtt egyedet, azokat ártalmatlanítja, de ha rejtőzködik, a hígított lúg, azaz a Floraszept nem fog semmilyen megoldást hozni,m.nem kepez meregmezőt. Másrészt a petéket sem lehet elpusztítani így. Olyan tok védi őket,ami jóformán az atomvillanast is kibírja. Egy kis nátrium -hipoklorit (mondjuk 2-5% van a termekben eredetileg, amit meg legalább tízszeresére higitasz) nen fogja megölni őket sajnos.


Nálad elfogytak?


A petéknek meg kellene fulladniuk vagy megfagyniuk, elegniük, na az a biztos halál számukra.


Az élő felnőtt egyedeknek úgyszintén. Hidd el, ha a sima hipo oldat működne, Nagy-Brittania már rég "tiszta" lenne...pl.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook