Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 szeptemberében bölcsis lesz a gyerekem. fórum

2010 szeptemberében bölcsis lesz a gyerekem. (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Nikice (válaszként erre: 69. - Sajert)
2010. szept. 17. 07:26

Szia!


Köszi a hsz-t.

Igen, ezzel tisztában vagyok, de olyan nehéz magamon uralkodnom. Az elmúlt hónap rémálom volt. Hullottak le a kilók, és kikészült a gyomrom. Leginkább az a baj, hoyg utálom a bizonytalanságot, és sokszor megfordult a fejemben, mi van, ha feleslegesen "kínzom" magunkat, mert az új hely állami, és addig még ötször átszerveznek.

Próbálok picit pozitívabb lenni, most, hogy látom, a lányom igényli a társaságot. Kezdetben félnapos lesz, így meg aztán végképp könnyebb. És ha már így alakult, annak is örülök, hogy nagyon jó helyen van. 12 főre 4 felnőtt. Családias hangulat (már maga az épület is egy kis családiház, mint a nagymama házikója).


És akkor Te hogy oldod meg, tovább marad bölcsiben?

Azt írtad, ha jól emlékszem, hogy tegnap hagytad ott először. Minden ok volt?

69. sajert (válaszként erre: 68. - Nikice)
2010. szept. 16. 21:26

Biztos rossz, hogy az eltervezett otthonlét helyett így alakul az életed.

Rajtad ne érezze azt, hogy félsz, nem akarod a bölcsid, mert azt ő érzékeli.


Én nekem volt egy pár hónapon felkészülni, mivel én már tavaly bölcsibe szerettem volna adni, csak nem volt hely. Január 30-tól meg lehetne ovis is, de oda meg nem veszik fel még :-).

68. Nikice
2010. szept. 16. 12:16

Sziasztok!


Csatlakoznék hozzátok, ha nem bánjátok. Igyekszem visszaolvasniBenneteket!

Mi a héten kezdtünk. Sosem elleneztem a bölcsit, de én nem akartam az én babá(i)mat beadni. Már év elején elutasítottak az államiból, jött jópár álmatlan éjszaka, hogy ősztől mi a csudtát csinálok, ha gyeses leszek. Aztán a sors mellénk szegődött, a férjem jobb állást kapott, így megnyugodhattunk, nagyon-nagyon szerencsések vagyunk, hogy a 3. évben is maradhatunk.

Aztán újabb fordulat. A régi helyemre nem várnak vissza (3. év után sem!), és anélkül, hogy kerestem volna, kaptam egy -így már-visszautasíthatatlan ajánlatot.

Az elmúlt hónap iszonyatosan telt. Rengeteget bőgtem, és a legkevésbé sem éreztem, hogy jól döntenék. Találtunk egy remek helyet Liliennek, a dajkák nagyon sokat segítenek. A hét minden félelmemet eloszlatta, legalábbis ami a kezdetet illeti. Biztos lesz majd nehéz időszakunk, de két kezem teszem össze, hogy a pici lányom ilyen ügyes. 3. nap már ott is hagytam2 órára, ma 3-ra.

67. sajert
2010. szept. 10. 17:46

Nekem ma próbáltál először altatni, és aludt is .-)).

Reggel 3/48-ra bevittem, otthagytam, legközelebb mentem délre, mert ha nem alszik, akkor ugye haza kell hozni. Seperc alatt elaludt :-)). Keveset aludt, de ő még visszaaludt volna, de a gondozónéni látta, hogy kinyitotta a szemét, így szólt rögtön nekem, nem ismerik még annyira :-))).


Lekopogom, nekem még nem sírt (valószínű fog, nem misztifikálom túl, hogy milyen okos, ügyes nagyfiú (DE azért ügyes, okos nagyfiú :-))), mikor eljövök tőle reggel, közli, hogy okééé, és játszik tovább :-)).


A gondozónéni irtó rendes, teljesen egy hullámhosszon vagyunk, mintha ezer éve ismernénk egymást. 1 évvel fiatalabb nálam :-)).

66. macs77 (válaszként erre: 65. - Macs77)
2010. szept. 10. 15:40

Na ez már nem aktuális, kislányom ma több mint két órát aludt a bölcsiben! :)

Titka: nem voltam bent! Reggel leadtam, ebéd végére visszamentem, de csak az öltözőben ültem, és hamarosan ki is szóltak h mindjárt alszik, megint elmehetek.

Hát ez volt, sziasztok.

65. macs77
2010. szept. 9. 14:35

Lányok, nektek az ott altatás hogy ment? Nekünk ma lett volna először, hát nem jött össze :(

Pedig remekül érzi magát a bölcsiben, már 2 napja úgy van h 8-12-ig nélkülem van, szépen játszik, ebédel stb.

De a mai altatás sírásba ment át, így haza is jöttünk. Pedig nagyon fáradt volt már.

Nem tudom, mi lesz holnap + majd azután...

Kinél hogy volt ez?

2010. szept. 8. 11:34

Sajnos mi kénytelenk voltunk a fiunkat bölcsibe adni, holott csak 13 hónapos. De segítségünk nincs, nagymamák még aktív dolgozók, így ők sem tudnak midnen nap rá vigyázni. Szerencsére a babóca nagyon bartságos, mosolygós, aktív kisgyerek, és semmi gondunk nicns a bölcsiben. A gondozónénik imádják, ő is szívesen jár, minden reggel örömmel megy be az ajtón.. ma már szinte vissza sem nézett, amikor az öltözőből a játszószobába vitték...

Szóval lelkileg engem jobban megvisel, mint őt... :(

63. sajert (válaszként erre: 62. - Szofi28)
2010. szept. 7. 15:35

Ez jó :-)).


Én nekem is ott kellett hagynom ma, mert olyan jól viselte. 8-ra mentünk, és kilenckor eljöttem. Nem hiányolt, nem sírt, semmi. 10-re visszamentem (persze 1/210-ig ott ültem az előcsarnokban :-)), hátha kellek), és akkor állt neki hisztizni, hogy ő MARADNI akar, ki akar menni motorozni, nem jön velem haza. Ölemben vittem ki a gyereket az öltözőbe, miközen őrjöngött... Végül kijött Mónika néni, és mondta, hogy ha akar maradhat ebédig (ezt a gyereknek mondta), a gyerek közölte, hogy oké, és mentünk ki az udvarra játszani... Megebédelt, azt evett, amit itthon bele se tudok rimánkodni!, majd felállt az asztaltól és közölte: MEHETÜNK HAZA :-)). Így eljöttünk.


Félek, hogy meglesz még ennek a böjtje... Ilyen simán nem hiszem hogy menni fog hosszú távon.


Ez mondjuk még mindig jobb, mint amit egy kislány "művelt", a szívem szakadt meg...

Az udvaron állt egy fánál, és üvöltött, hogy ANYAAA, ANYAAA. Amint hozzászólt valaki, akár gyerek, akár felnőtt, még hangosabban zokogott. Végül otthagyták, hadd nyugodjon meg. 1/411-tól 1/412-ig nem ment el onnan egy tapodtat sem!! Amíg nem szólt hozzá senki, akkor nyugiba volt, de ahogy figyelt rá bárki is, rázendített... Pedig a gondozónénik mindent megtettek.

2010. szept. 7. 15:03

Sziaszok.

Én ma mentem ki először, fél 10-től fél 12-ig, de ebédre sem mentem be, elvileg a kis sírást leszámítva minden rendben ment, felülmúltuk az elvárásokat.:) Eddig...

Kérdés mi lesz, ha majd tudatosul benne, hogy ez minden nap így lesz...

61. sajert
2010. szept. 6. 15:08

Mi ma voltunk egy kerek órát :-)). Együtt voltunk a teremben, de nem jött hozzám. Inni is kért Mónika nénitől :-)), itthon még mondtam neki, hogy a bölibe nem én vagyok a kiszolgáló személyzet, Mónika vagy Edit nénitől kérje az innivalót :-)). Az udvaron is voltunk, ott nem keresett.

Holnap 8 - minimum 10-ig leszünk :-).


Kíváncsi vagyok majd hogy viseli, ha otthagyom... Ami leghamarabb csütörtökön lesz...

60. macs77 (válaszként erre: 59. - Szofi28)
2010. szept. 6. 13:52

Szia, hát nekünk ma volt a negyedik nap, ma 2x mentem ki rövidebb időre, először az ebédet befizetni - akkor fel sem tűnt neki h nem vagyok ott.

Másodszor viszont sajna volt sírás, és mikor visszajöttem kb fél óra múlva, "büntetésből" megint levágott nekem egy hisztit.

De! Nagyon szépen eljátszik (főleg az udvaron vagyunk), ha szólnak neki, sorakozik, mikor megyünk be, szépen kivárja a sorát ebédnél és megebédel. Eddig még csak ebédig maradtunk, szerdán lesz az h ott is alszik.

Hát... tényleg nem egyszerű!

2010. szept. 6. 13:14

Anyás Babák, kinek hogy megy a beszoktatás?

Nekünk eddig olyan, mint amire számítottam, nehéz és ennél már csk nehezebb lesz!:(

58. sajert
2010. szept. 1. 06:51

1 csomag pelus, popsitörlő, popsikenőcs, 3 nadrág (kinti, benti, pót), 3 poló, 3 pulcsi, 1 pizsama, 2 cipő, 1 zokni, zacskók az esetleges szennyes ruháknak


Tisztasági felszerelést nem kell vinni, mert arra beszedik a pénzt - 1000Ft/hó/fő. Kaja 400Ft/nap, mivel nem jár az emelt családi pótlék (ennek örülök :-))).

57. pnéadri (válaszként erre: 56. - Sajert)
2010. aug. 31. 22:22
Mit mondtak, miket kell vinni?
56. sajert
2010. aug. 31. 21:12

Nálunk MA volt a szülői :-)). Hétfőn kezdi a bölcsit :-)). Irtóra kíváncsi vagyok, egyenlőre ma azért hisztizet, mert velünk akart jönni a szülőire, mert ő is jönni akart bölcsibe :-))). Kíváncsi vagyok, meddig tart még a lendülete :-).


Napirendet rendezem át, mondjuk most hogy sötét van kint, nem fél kilencig kolbászolunk odakint :-)). Reggel fél hét kelés, 8-tól reggeli, 1/2 12-kor kaja, 12-től alvás. 3/4 3-kor max. ébresztés, 1/2 7 vacsi, 7 fürcsi, 1/2 8 ágyba kerülés, mese, napi események megbeszélése, kb. 1/2 9 körül alvás. Ma már a délutáni alvástól betartva :-)). Holnap reggel meg csörög majd az óra, nekem 6-kor, neki 1/27-kor :-). Nem gondoltam volna, hogy ennyire közel kezdődik a beszoktatás :-).

2010. aug. 26. 14:50

Nálunk ma lesz a szülői, nem tudom miért ilyen későn hogy beszaoktatás előtt kelljen rohangálni megvenni amire esetleg nem gondoltam.

A lányomnak már a délutáni alváshoz se kell pelus, szerintetek visszafog esni? Bár azért biztos ami biztos viszek be pelust.

54. sajert
2010. aug. 26. 14:01
:-))
53. macs77
2010. aug. 26. 08:23

Sziasztok, nálunk kevesebb mint egy hét - szept 1-jén kezdődik a bölcsi, vagyis a beszoktatás.

Nálunk úgy van, h első nap 10-re kell mennünk, és 1 órát vagyunk ott, második nap 2 órát, 3. nap már ott is ebédel...asszem a 4. vagy 5. nap van az h kimehetek már 1 órára... hát én ennyit tudok, a többit majd közben megtudom.

Izgi lesz mindenesetre....

52. sajert (válaszként erre: 51. - Pnéadri)
2010. aug. 26. 07:52
Az enyém is követ, pedig elmúlt 2,5 éves. A fiam is csak egyedül tud aludni, különben bohóckodik :-)).
2010. aug. 25. 23:04

Mi csak 2 éves korától akartuk vinni Manót bölcsibe, de úgy néz ki, hogy korábban mennie kell. Még nem biztos, de talán 1-2 hónapon belül kezdenünk kell a beszoktatást.

A tapasztalatokra én is nagyon kíváncsi vagyok.


Egyenlőre nehezen tudom elképzelni, hogy a 1,5 éves félénk, visszahúzódó Manóm jól érzi majd magát a bölcsiben.

Az evéssel szerintem nem lesz gond, viszont elaludni csak egyedül tud (én sem lehetek a szobában, akkor már bohóckodik). Pelus is van még, a bilivel nem hajlandó foglalkozni.

És ráadásul mostanában az árnyékomnak képzeli magát, követ mindenhová. Amíg egy helyiségben vagyunk, minden rendben, de ahogy indulok az ajtó felé, automatikusan jön ő is, a látóterében kell maradnom állandóan.

50. sajert
2010. aug. 25. 22:02
Mindenki beszoktatós módszereire majd kíváncsi vagyok, mert mi leghamarabb szeptember 16, mikor kezdjük a bölcsit (fejlesztős részlegbe később van a beszoktatási kezdés).
49. sajert
2010. aug. 25. 22:01

A szobatisztaság terén visszafele fejlődik. Már nem is próbálkozom. Azt tdom, ha nem 100%-osan, biztosan szobatiszta a gyerek, akkor a bölcsibe visszaesik a pelusos "korba".

Nekünk 31-én lesz szülői, 10 órakor. És Apuci is legyen jelen. Még szerencse, hogy a férjem éjszakás.

2010. aug. 25. 15:09

Sziasztok!


Mi jövő héten kezdjük a bölcsit szept. 1-jén. Szülői már nekünk is volt júliusban, és elég részletesen elmondtak mindent.

A kislányom júniusban volt 2 éves, még mi is pelusozunk, a gondozónőnk szerint nem is rdemes erőltetni, hiszen úgyis visszaesnek a bölcsitől.


Sajert, sajnos átélem a helyzetedet, a kislányom is nagyon anyás, a kezdetektől fogva, és ugyanaz a situ nálunk is (Anya, ugye te is jössz?-sokszor még a játszón is követnem kell mindenhova).


Evéssel és alvással kapcsolatban nekem is kétségeim vannak a bölcsit illetően, de reménykedem, hogy a közösségben minden javulni fog!

47. violamama (válaszként erre: 46. - Sajert)
2010. júl. 29. 19:21
Nekem szerencsére nem volt ilyen, de a barátnőm kisfia nagyon könnyen barátkozó tipus volt, de mikor elkezdték a bölcsibe a beszoktatást annyira anyás lett mint a tiéd, nekik majd egy hónapig tartott mig megszokta, de mára imád oda járni. Remélem nektek is sikerülni fog a beilleszkedés, egy biztos ne érezze rajtad hogy félsz v bűn tudatod van a beszoktatás miatt. Én már győzködöm magma és már most mesélek neki a bölcsiről.
46. sajert
2010. júl. 29. 17:08

Hátha jár itt még valaki:


A gondom a következő:

Pár hete a fiam RETTENTŐEN anyás lett. Alvásidőn kívül egész nap a sarkamban van. Nem szeretgethető (sajnos, pedig úgy megölelném állandóan) típusú, nem bújos, DE ott kell lennie ahol én vagyok. Nem mehetek el nélküle (csak órási üvöltés árán), senkivel se megy el. Senkivel se marad el, még a kertbe se (Apjával se, csak akkor idézem fiamat: Anya is jön).


Volt/van valakinek ilyen problémája? Ki hogyan oldotta meg?

Mindig tudta, ha elmegyek otthonról, sohase léptem le még alvása közben sem úgy, hogy ne tudott volna róla. A szeparációs szorongás (eddig) kimaradt az életünkből.


Ha ez így marad, a bölcsis élet nagyon húzos lesz nekünk.

45. sajert
2010. jún. 29. 21:28
Nagy nap volt ma: életében először pisilt bilibe. Állva, azzal a pózzal, amit az apja tanított neki :-))))). Egy pici mellé ment, de nem érdekelt. Felhívtuk a család apraját-nagyját :-)))))).
44. diti4
2010. jún. 29. 08:59
Sziasztok!Mi augusztusba kezdjük a beszoktatást a bölcsibe. Már 3 honapossan felíratam, hogy biztos felvegyék. Nagyon jó bölcsinek néz i, igaz az étkezés havi 8000ft és vinni kell pelust,popsitörlött és stb. Nálunk is kell vinni munkahelyi igazolást,de aztnem tudom, hogy mind két szülönek-e.Remélem, tetszeni fog a kis fiamnak, nagyon szerethető kissrác, és ő is barátkozó tipus.Mindent megeszik, nem finyás, egyedül a déli alvástól félek. Minden nap alszik, de mellettem, és nyúl fogja a cicimet, ez egy szertartás!:)Ott meg ugye nem lesz anyu:(
43. sajert
2010. jún. 28. 21:23

Nálunk is várólista van, tavaly májusban jelentkeztünk, és 20.-ok voltunk a listán. Nem jutottunk be :-(. Most átjelentkeztettem egy másik bölibe, ide simán bevették, de ugye a tavaly májusi jelentkezés miatt :-).

Én, amíg van kismama bérlet, úgy cirka 12-13eFt/hó többletkiadással számolok böli miatt, amit azért nagyon jól ellensúlyoz majd a keresetem. Februártól meg majd 20eFt (most 4eFt körül van a kismama bérlet, utána meg 10eFt lesz brrrr, összesen 6(!) buszmegállóért).


Nálunk kérnek apától, anyától munkáltatóit, anélkül szóba se állnak. A terhes/otthon lévő anyukát szó nélkül elküldik. Az, hogy valaki nem tud így munkát keresni, azt senkit se érdekel.

A környékünkön a magánböli 90Eft/hónap+étkezési díj+ugyanúgy tisztasági csomag, pelus stb...


Gyümölcsöt nem eszik - mondjuk mást sem :-(. Ma a boltba látott kakaóscsigát, mondta hogy eszik. Megvettem, hazajöttünk, itthon odaadom neki, egy falatot nem evett belőle :-(, bevette a szájába, megrágta és kiköpte.

42. violamama (válaszként erre: 41. - Tücke)
2010. jún. 28. 19:52
itt valami havi 300ft csoport pénzt hallottam névnapra va vmi ajándékra. Meg a kaja pénz, plussza a tizstálkodási szerek. de nem is értem őket hisz a mai világban hónap végén nagyon sok mindenkinek sajnos kalkulálnia kell hogy mire költ v mennyiből él:( Sokkal ésszerűbb mégha nem is kérnek előre pénzt, de nem hiszem hogy nem tudják hónap elején hogy mi a havi program és akkor elkérnék rá a pénzt. De a havi fix az jó ötlet mert akkor mindig tudja az embre mire számithat, nem pedig egyik hónapban 100 aztán rettegjen hogy köv hónapban mennyit fognak kérni.
41. Tücke (válaszként erre: 39. - Violamama)
2010. jún. 28. 15:48
vígasztaljon a tudat hogy nálunk az oviban heti 1szer van gyümi nap amikor kérik is a szülőket hogy vigyenek... igaz itt nincs havipénz ed minden szarért kérik a lóvét mondtam hogy akkor nem lenne-e egyszerűbb havi 1000Ft-ot elkérni? minthogy állandóan a szülőket csesztetik hó végén amikor ált senkinek nincs pénze vagy épp hogy annyi ami a napi kaját fedezui.... és még én voltam a bunkó meg a felvágós mert hgy van akinek még az 500Ft is gondot okoz
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook