Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vékony alultáplált cicámmal mit csináljak? fórum

Vékony alultáplált cicámmal mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 8. 09:46

Esetleg etetni próbáltad már?


Egyébként nekem a macskám a tavaszi párzáskor mindig szörnyen lefogy, pedig eszik sokat.

Már vitaminokat is kevertem neki a kajába, de nem lett jobb. Most nyugi van, ilyenkor dagadék mint Garfield.

46. Zizisicc (válaszként erre: 45. - 4244093cd0)
2012. okt. 8. 09:38

Nyehehehe .... :oDDDDDDDDD


Amúgy van benne vmi. Cirmi is mindig kigömbölyödik, ha én vagyok vele, pedig nem kap többet, csak a gazdája mellett nem eszi meg a kajáját. :o))))

2012. okt. 8. 09:04
Add oda Rókának egy hónapra!:DDDDDD
2011. júl. 11. 07:19
adni kell neki enni
2010. júl. 23. 20:37
Kitapinthatóak a kiscicák :)
42. fogtunder_ (válaszként erre: 41. - Elszabadult hold)
2010. júl. 19. 11:32
Pár hét múlva minden kiderül :D De tényleg több cica helyett eszik, mindig éhes :)
41. elszabadult hold (válaszként erre: 39. - Fogtunder_)
2010. júl. 19. 10:00
De cuki! Sziámi cicánk nekünk is volt. Kíváncsi leszek milyen cicukák születnek. Na... a kandúr kifogta az elit macskanőt! :DDD
40. Nőci1
2010. júl. 18. 15:44
Etesd :-))
2010. júl. 18. 15:34

Köszi a gyors választ.

Ha így van akkor várakozunk :)

Figyelem, és ha változást látok megírom. Remélem nem leszünk túl sokan :) Sziámi a mama, a papa kilétét nem ismerjük :D

38. elszabadult hold (válaszként erre: 37. - Fogtunder_)
2010. júl. 18. 13:19
Az 1 éves lánycica már pasizik..:)) Szerintem kiscicái lesznek, kajától ilyesmit nem produkál, mint amit leírtál. Elég későn lehet látni és érezni ahogy mozognak a hasában a cicák... Egy tiszta pólószerű anyaggal puhára bélelt, kényelmes dobozt, fa rekeszt érdemes neki megmutatni, és tudni fogja a dolgát. Írd meg mi újság :))
37. fogtunder_ (válaszként erre: 35. - Elszabadult hold)
2010. júl. 17. 23:52
Honnan tudom biztosan, hogy vemhes a cica? 4 hete van egy egyéves lány cicám, az előző helyén kijárós cicus volt. Nőtt a pocakja, pirosak, és duzzadtak az emlői. Most vagy csak hízott a jó kajától, vagy vemhes. Mozogni nem érzek semmit. Vagy álterhes is lehet? Milyen helyet készítsek neki ahova esetlegesen szívesen ellik majd? Lakásban van, és van egy másik 2 éves lánycicám is. Attól is tartok, hogy nem lesz-e gond közöttük ha kiscicák lesznek.
2010. júl. 14. 11:45
No? Felszedett már az a cicus pár dekát?? :)))
2010. júl. 6. 08:03
Nálunk hétvégén születtek kiscicák. Már nagy macskabába vagyok - ez a negyedik szülése. Ami meglepett: szombaton délután megszületett három, és vasárnap reggel még egy! Két vörös és két sötétszürke csíkos. Monogám a cicánk, mindig ugyanilyen macsekokat szül, pedig ki tudja hol csavarog :))Láttam és éreztem is, hogy valami még mozog a pocijában - de mivel sokáig nem történt semmi és nyugodt volt, beletörődtem, hogy "bevitt az erdőbe". Aztán mégis nekem lett igazam. Most itt hempereg egy kupac cicuka, a fejük, mint egy kis dió, akkora. Cukik!
34. lompika2 (válaszként erre: 29. - Andyka93)
2010. júl. 6. 07:57
Köszönöm a biztatást! Igen,igazad van és támogatom,hogy a menhelyről válasszunk madunknak új családtagot és ne vegyünk!Nekünk nyolc éve az utcáról befogadott kutyánk van!Ha ő már nem lesz,akkor vagy menhelyről vagy ismét utcáról fogadunk be kutyát.Sajnos van választék bőven SAJNOS!!!!!!
33. lompika2 (válaszként erre: 28. - Syria)
2010. júl. 6. 07:51
Ezek a cicusok iromba és fehér tarkák.Sajnálom,nincs fekete!
32. syria (válaszként erre: 31. - Andyka93)
2010. júl. 2. 11:18

Nem lehet, hogy a mamacica nem tudta őket rendesen szoptatni és attól gyengültek le?


Én sajnos 2 éve így jártam . A mama nem szoptatta rendesen a 4 kicsit. Mind az ötöt elvittem állatorvoshoz. 3 héten keresztül jártunk. Mindenféle vizsgálatok, gyógyszerek, tápszerek ellenére először az anyamacska tűnt el, utána a kicsik pusztultak el egymás után. Hiába költöttem rájuk közel 40 ezer forintot. (A "Prózai intermezzók" c. naplóm 20. bejegyzésétől olvasható a kálváriánk.)

2010. júl. 1. 22:19
Hát sajnos a cica újra eltűnt:( Tegnap reggel óta nem találjuk, és a mamacica is keresi, nyávog, hívogatja. Igaz tegnap reggel, miután kapott enni többször is hányt, de utána sokkal jobban volt, mi azt hittük hogy a meleg miatt lett beteg. Csak így rossz, mert nem tudunk rajta segíteni semmit sem, félünk hogy kiszáradt, vagy már annyira beteg hogy..... Nem merem még elképzelni sem hogy mi történt vele, már 2 kiscicánk is elpusztult, az ő kistesói, mert már annyira le voltak gyengülve. Vajon valaki elvihette vagy csak elbújt? Nem tudom mit tévőt tehetnék:S:S:S:S.....
30. syria (válaszként erre: 28. - Syria)
2010. júl. 1. 06:35

lemaradt a vége:

, hogy milyen egy cicakölyökkel foglalkozni.

29. andyka93 (válaszként erre: 26. - Lompika2)
2010. jún. 30. 16:05
Reméljük tényleg találsz mindegyik kiscicának megfelelő otthont:) De mindenkinek ajánlani tudom ha valaki szeretne kiscicát és nincsen az ismerősei közt olyan akinek lenne most elvihető cicája, hogy a helyi menhelyre menjenek el, nézenek szét, hiszen a menhelyi kisállatok rengetek szeretet tudnak cserébe adni hogy otthont adtak nekik...:):):)
28. syria (válaszként erre: 26. - Lompika2)
2010. jún. 29. 10:42
Engem fekete kiskandúr érdekelne; a fiam nagyon vágyik rá. Szerintem a Mamcickám is örülne neki, ő csodálatos anyamacska volt, és még nem felejtette el
2010. jún. 29. 08:21
Természetesen külön-külön is!Mogyoródi cicák.
2010. jún. 29. 08:19
Bocsi!!!Ez nem ideillő téma de itt csak állatbarátok vannak!Van 3 kamasz cicaikreim.2 fiú egy kislány.Nagyon elevenek,játékosak,rafináltak.Mindent esznek.Elajándékoznám őket,ha lehet kertes házba.Még van 4 felnőtt macskám és így már sokan vagyunk.KÖszönöm!!És még egyszer BOCSI!!!!!
25. andyka93 (válaszként erre: 23. - Diorissimo88)
2010. jún. 28. 20:56
Hála, sokkal jobban van a cicus, és egyre elevenebb:) Már nem is olyan vad, megengedi hogy megsimogassuk a kis feje búbját ha üldögél, bár még kézben még nem marad meg. Kisajátította kerti padon lévő cicakosarat, tettünk bele egy régebbi takarót hogy melegen tartsuk. Megfigyeltük hogy szilárd kaját nem nagyon eszi, sem a felvágottat, a macskaeledelt is csak nyalogatja, a párizsit még csak szagolgatja, tejet iszik de azt is úgy hogy keveset többször is, más időközönként. Szerintünk még csak most kezd ráállni a szilárd kajára.... hiszen eddig csak az anyukája szoptatta.
2010. jún. 28. 12:57
Szerintem csak apránként kel neki piciket adni!De szerintem érdemes volna a féregtelenítést is megcsinálni,az is okozhatja!
23. diorissimo88 (válaszként erre: 22. - Andyka93)
2010. jún. 28. 09:10

Örülök, hogy jobban van a kiscica.:)

Párizsit helyett szerintem is inkább macskaeledelt adj neki, konzervet vagy áztatott száraztápot,annak az összetétele jobban az állat igényeire van szabva.A felvágottakban sok a só, ami csak feleslegesen terhelné a veséjét.

2010. jún. 28. 08:19
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, a kiscica ma reggelre egészen jól nézett ki, evett macska eledelt és tejet, szerintem megússza orvos nélkül is:) Igaz rossz nézni hogy milyen vékony, de majd felhizlalja magát, szépen lassan... Egy pár nap múlva ha megerősödött beterveztem neki egy kis fürdést és féregtelenítést, de most az a fontos hogy minden rendben van vele:)
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2010. jún. 28. 00:45

1 hónapos kiscica miért ne ehetne pl. párizsit. Szerinted a táp miből van? Utána néztél már mit okoznak a tápok, képzeld el az emberekkel mennyi vacakot megetetnek, akkor mit kevernek az állatoknak. Állatorvos barátom mondta, ha egymód van rá tápot ne. ennek ellenére egyik cicám csak a tápot eszi meg, mert a tenyésztő arra szoktatta és nem hajlandú mást elfogadni. Igaz nem a színezettett kapja.


Gyakorlott cica tartó vagyok, és 18 évig élt a legutolsó cicám, mindent megevett almát, dinnyét, nyers gombát stb. ja és persze a husikát :D Van megint kettő :)

2010. jún. 28. 00:30
Calo pet paszta sokat segíthet, egy teáskanálnyiban benne van minden szükséges tápanyag. Trovet ccl gyógytáp szintén jó lehet.
19. Bcicus
2010. jún. 27. 23:49

Állatorvoshoz vele, holnap reggel, feltehetőleg valamilyn fertőzése is lehet. A felvágott nem kiscicának való kaja.

Jóminőségű száraztápot kell majd adni neki tejpotlóba áztatva, ha egyáltalán megéli a holnapot és a doki nem mondja azt, hogy el kell altatni. A nagyot meg ivartalaníttatni.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Andyka93)
2010. jún. 27. 23:44

Szia, ha van otthon fecskendőd akkor kétoldalról megkell nyomni a pofácskáját, akkor kinyitja a száját és fecskendővel adj neki folyadékot, akár maradék husilevest. Tegyél ki neki apróra vágott felvágottat, ha idáig nem evett akkor normális, hogy nem eszik most okat, összeszűkült a gyomra biztos. A cicáknál, kutyáknál az a jó ha hűvös és nedves az orrocskájuk, akkor nagy gond nincs. Gondolom egy féregtelenítés ráfér.

Joobbulást a cicádnak.!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook