Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első csoda - kisfiam születése fórum

Az első csoda - kisfiam születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az első csoda - kisfiam születése

28. Peva81
2010. júl. 2. 16:26

Kedves Basset!

Nem kell hogy lelkifurid legyen a szoptatás miatt.Én is csak 7 hetes koráig tudtam szoptatni a kisfiamat, de addig sem lakott jól egyszer sem csak ciciből. Nagyon rosszul éreztem magam emiatt én is, ráadásul a gyerekorvosomtól is csak a szemrehányást kaptam emiatt. Keresztlányom 2 éves, a mai napig szopik és sokkal betegesebb, mint a kisfiam. Jó a szoptatás, nagyon jó dolog, de ha nem megy azt el kell tudni fogadni, nem szabad emiatt rosszul éreznünk magunkat. Jó egészséget Nektek!

27. Basset (válaszként erre: 23. - Letti76)
2010. jún. 29. 18:49
Én 20 éves koromig évente vagy évente többször is jártam ellenőrzésre, néha annyira, hogy benn is feküdtem, sőt, egy rakás katéterem is volt. 20 évesen volt egy fertőzésem, azt másfél hónapos infúziókúrával kezelték, azóta csak kétszer voltam kórházban: amikor a fiam és amikor a lányom született. a fiam születésekor intenzív 1 hétig, a lányomnál pár vizsgálat. azóta az van, hogy én próbálok vizsgálatokra járni, mert sokszor érzem, hogy rosszabbul vagyok (a lányom születése óta migrénes fejfájásaim vannak), de a paíron mindig ugyanaz szerepel és az orvosok szerint "nem rosszabbodok"... Hát, azért ez is érdekes, nem? Vagy simán csak a korral jár...? :O
26. Basset (válaszként erre: 20. - 111e183830)
2010. jún. 29. 18:45
A doki vizsgálta a tüdejét... vagy a hallgatózásból nem tudja? majd megkérdezem...
2010. jún. 29. 15:40

gratulalok a fiadhoz!

az en iker-fiaim is 33. heten szulettek, 1650 es 1700 grammal. az Apgarjuk 7/8 es 5/7 volt. nalam pedig nem indult be a tejtermeles, szoval egyaltalan nem tudtam oket szoptatni. a korhazban egyfolytaban azzal stresszeltek a noverek, hogy milyen fontos lenne, hogy anyatejet kapjanak. de egyszeruen nem volt. tejporon nottek fel, most 21 honaposok. ketszer voltak betegek. de az elso fel evben minden tusszentesnel az ugrott be, hogy "biztosan azert, mert nem kaptak anyatejet". valahogy tul kell lepnunk ezen...:)

2010. jún. 29. 06:49

Szia!


Én is csak 2 hétig szoptattam!

Fiam 1 éves elmúlt és csak szinte nem is volt beteg!

Ikertestvérem második babája is koraszülött, kevés ideig szoptatott most tápszerrel eteti és semmi baja nincs!

Igaz sokat vannak a levegőn a gyerekek is.

Csak fel a fejjel!

23. Letti76 (válaszként erre: 21. - Adrienn079)
2010. jún. 28. 23:10

szia Adrienn.

Nekem a 2 pitvar közt van egy septum aneorisma.

A doki azt mondta lyukas szívvel születtem.

Ez 33 évesen derült ki.

Nekem nem kell rá semmit szednem még, csak évi 1 szívUh kötelező.

A terhesség alatt nagyon fáradt voltam, de a házidokim csak kinevetett. Aztán elkezdett zsibbadni a bal karom és a baloldali kulcs csontnál nagyon fájt.

Ekkor küldtek el egy EKG-ra, nevetve- "Csak hogy megnyugodjon kismama...". Az EKG rossz lett, így néhány nap múlva már szív Uh-n ücsörögtem. Ott mondta a kardiológus mi a helyzet-hogy születésem óta szívfejlődési rendellenességem van.

Nagyon nehezen viseltem a terhességet. Most egy év után azt mondhatom jól vagyok.

Nyáron esedékes a szívUh, remélem semmi nem romlott..

2010. jún. 28. 22:59
Én sem tapasztaltam,hogy gond lenne,hogy csak 2 hétig szoptattam.Egészséges a kisfiam és alig beteg.Szerintem is igaz,hogy ha úgy szoktatjuk a gyereket,hogy a széltől is óvjuk akkor betegesebb lesz.Nem kell túlságosan félteni őket kell egy kis kosz is ami a kis mancsukról a szájukba jut,hogy erősödjön az immunrendszerük!
21. adrienn079 (válaszként erre: 6. - Letti76)
2010. jún. 28. 22:51
Szia Letti76.Szív izom gyengeségem van,2x nagyobb a szívem az átlagnál és ezért elnyomja a tüdőm eggyik felét.De már nem komoly.Gyógyuló félbe vagyok.És te?A te történetedet is szívesen meghallgatnám!
20. 111e183830 (válaszként erre: 15. - Basset)
2010. jún. 28. 16:37
Ne gasztróra vidd,hanem pulmonológiára(tüdőgyógyászat).Jó eséllyel van egy szűkülete,ezért nehezen tisztul a tüdeje.Nekem a 3-ból 2 így született.Elnövik,de addig is nagyon klassz pumpák vannak rá.
19. Basset (válaszként erre: 18. - Martini64)
2010. jún. 28. 16:15
Ebben teljesen igazad van! Talán túl sok Kismamát olvastam... :) :P
2010. jún. 28. 16:11

Sziasztok. Nekem is az a véleményem, hogy túlmisztifikálják ezt a szoptatás dolgot. 3 gyerekem van, sajnos két-három hónapnál tovább egyiket sem tudtam szoptatni, és mindjárt hozzá is kellett táplálnom. Hála az Égnek, nem betegesek, sőt. Csak csatlakozni tudok ahhoz a nézethez, hogy vagy a kis súly és a koraszülés miatt, vagy pedig genetikai alapon lehet beteges. Azt is megfigyeltem, hogy azok a gyerekek, akiket a széltől is óvnak, sokkal betegesebbek.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ne szoptassunk, de aki nem képes, abban nem kellene növelni az amúgy is jelen lévő lelkiismeretfurdalást.

17. Basset (válaszként erre: 13. - Bettike2007)
2010. jún. 28. 16:05
juj... :(
16. Basset (válaszként erre: 6. - Letti76)
2010. jún. 28. 16:03
nekem fallott tetralogia.
15. Basset
2010. jún. 28. 16:02

Sziasztok!


Kösz a hozzászólásokat! Én komolyan azt gondoltam, hogy az anyatej hiánya miatt beteges a lurkó... De akkor biztos hozzájárult a koraszülés, a kis súly is... Vagy egyszerűen ilyenfajta... :P Van ilyen?

Egyébként, amióta nyári szünet van, vagy inkább melegebb van, nem annyit beteg...

Most a kislányom beteg nagyon. Állandóan hányásig köhögi magát... kapott rá allergiagyógyszert, mert a doki szerint allergiás. De képzeljétek, azóta ugyanúgy köhög-hány... A férjemmel tegnap (utolsó hányós alkalom) észrevettük, hogy hányás után nem köhög... Na, ez is érdekes... El kéne vinni gasztrora, de egyelőre úgy néz ki, hogy még minimum 2 hétig 200 km-re az otthonunktól leszünk... :S

14. hte23
2010. jún. 28. 14:32

Az én kislányom soha nem kapott anyatejet és a fima sem.

Már iskolások alig alig betegek. Évi kb. 1 hét hiányzás a suliból.

13. bettike2007 (válaszként erre: 12. - Buci01)
2010. jún. 28. 11:05

én szerettem volna szoptatni,de nem kétséges társulok az előttem szólóhoz bizony sok sz..rt megeszünk.A tápszerben pedig nincsenek ilyenek!

Nem azt mondom hogy ezt kell adni minden áron,de nem rosszabb az anyatejnél!!!


Most olvastam hogy a halottakat sem kell már olyan hidegen tárolni,mert annyi tartósítószer van a szervezetünkben!!

12. buci01
2010. jún. 28. 10:08
Nem igaz az, hogy az anyatej hiánya miatt gyenge az immunredszere. Emiatt ne legyen bűntudatod. Egyszerűen csak az a dolga mindenkinek, hogy az anyatejet preferálja. Azért gyenge az immunrendszere, mert koraszülött volt.Megkockáztatom bár kövezzetek meg, hogy az anyatej tele tartósítószerrel, méreganyagokkal amiket az anyuka megeszik 100* károsabb, mint a tápszer. Környezetemben az anyatejes babák sokkal többször betegek, mint a tápszeresek.
2010. jún. 28. 09:36

Én sem szoptattam,de a lányom a télen volt 1-2szer náthás,semmi baja,nem betegeskedik.De ismerek olyat aki szoptatott és a gyerek mindig beteg!Nem ezen múlik!

Gratulálok a kisfiadhoz!!

2010. jún. 28. 08:25

Az első lányom másfél évig szopott,soha tápszert nem evett,mégis évekig minden szellőtől megfázott,megállt a baci az utca végén és már beteg volt.A második csajszim az elejétől nem akart rendesen szopni,pár hét múlva abba is hagyta,szinte soha nem volt beteg.

Nagyon fontos a szoptatás!De ma már inkább a lelki oldala miatt,nagyon korszerűek a mai tápszerek.

2010. jún. 28. 07:28
Aranyos kisfiad van, bár én sem hiszem, hogy az anyatej hiánya miatt beteges.
2010. jún. 28. 00:43

Hát,gratulálok a kisfiadhoz!és nagyon meghatódtam,mert nem is tudtam,hogy ilyen beteg voltál-vagy ;(

szerintem se okold magad a szoptatás miatt,mert jó,ha van,de nem kell azért túlbecsülni!nagyon jó tápszerek és vitaminkészítmények kaphatóak ilyen esetben!

2010. jún. 27. 23:15
A kisfiad egy csoda :-) Szerencsések vagytok és ne emészd magad hogy azért beteg mert nem tudtál szoptatni........nekem 1 éve halt meg a babám ...35 hetes voltam.........
2010. jún. 27. 23:11

sziasztok.

Basset,adrienn079!

Nem baj ha megkérdem-milyen szívbetegségetek van?


Mindkettőtöknek gratulálok a babához!

(egy szintén szívbeteg anyuka-akinél a terhesség alatt derült ki...)

2010. jún. 27. 22:34
A történetünk abban megegyezik,hogy nekem is a szívbetegségem okozta a kis kálváriámat.Abban különbözik,hogy nekem akkor derült ki,hogy gond van a szívemmel amikor megszültem.2 hetes volt a kisfiam amikor már az ügyeletre kerültem mert annyira rosszul voltam.Kiderült,van egy szívbetegségem ami valószínű gyerek korom óta megvan és a szülés hozta elő.Azóta sajna én sem szoptathattam a gyógyszerek miatt.Sok orvosi vizsgálaton vagyok túl és 2 és fél év múlva elmondhatom jól vagyok.Az életemet köszönhetem az ügyeletes orvosnak,mert nem csak átnézett rajtam,hanem igen is velem foglakozott és tette a dolgát.Gyógyított!!Valószínű 100% sosem lesz a szívem de ha úgy esnék teherbe,hogy tudnék a betegségről,akkor is bevállalnám,mert mindent megér ,hogy van nekem az én kicsi kincsem!
2010. jún. 27. 22:24
Gratulálok a kisfiadhoz, és hogy ilyen erős és kitartó voltál:)
2010. jún. 27. 21:56

Szia!

Én is gratulálok a kisfiadhoz.

Én egy ellenpéldát mondanék.Én csak 3 hónapig tudtam szoptatni a lányom,utána tápszer és szilárd kaja jött,és (lekopogom) nem beteges egyáltalán.Talán a másfél év alatt 2-szer voltunk orvosnál egy kis orrfolyás miatt.

Szóval nem feltétlen az anyatej hiánya okolható.Ezen már ne emészd magad.

A lényeg,hogy édesanya lettél és egészségesek vagytok.

2010. jún. 27. 21:16
Őszintén gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz!! :) És gratulálok, hogy a nehézségek ellenére is ilyen bátor voltál és nem hagytad, hogy az élet megfosszon az anyaság csodájától! Kitartást,sok, sok boldogságot jó egészséget kívánok Nektek!! :)
2010. jún. 27. 21:08
Születésem óta szívbeteg vagyok, hosszas vizsgálatok után derült ki, hogy lehet gyermekem. A terhességem problémamentes volt, bár jobban odafigyeltek ránk, mint egy egészséges anyuka esetében. A szülés a 33. héten sürgős császármetszés volt, mivel a baba nyakára tekeredett a köldökzsinór. Sajnos nem tudtam őt szoptatni, ennek eredménye, hogy nagyon sokat betegeskedik.

Ugrás a teljes írásra: Az első csoda - kisfiam születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook